סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תלות מוחלטת בשולט...טוב או רע?

גוזלית{שלו}
לפני 4 שנים • 23 בנוב׳ 2019

תלות מוחלטת בשולט...טוב או רע?

גוזלית{שלו} • 23 בנוב׳ 2019
עד כמה כדאי להיות תלויה בשולט שלך?
ככל שזה תלוי בך כמובן (:
אני מכור לזין{זין בתחת ש}
זה חייב להיות תלוי רק בך

אין חיה כזאת

" אין לי גבולות "

" אין לי מילת ביטחון "

להיות תלותי/ת מידי

זה טריפ רע

כאשר הקשר מיסתיים

זה לפקפק בעצמך
איפה את לא היית בסדר

למה לא אמרתי ... ?
למה לא היסכמתי גם כשהיה לי ברור שזאת הולכת להיות טעות ?

למה הייתי עיוורת למציאות ?

לא רצוי לפתח תלות מוחלטת
TheStrider​(סדיסט)
TheStrider​(סדיסט) • 23 בנוב׳ 2019
רע...באופן כללי יש להימנע ככל הניתן ממיקום השולט כקישור הבלעדי למשהו, תמיד עדיף שהיו לך מקורות נוספים למידע, שיחה, תמיכה.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 23 בנוב׳ 2019
קחי בחשבון שתלות מוחלטת באדם אחר לא רק שיכולה לבוא לרעתך אם יבחר לנצל אותה לרעה (ולצערי יותר מדי אנשים ינסו לנצל את זה לרעה, במיוחד כשהם מציגים עצמם כ"שולטים" ובמיוחד אם הם מחפשים נשלטת כה צעירה/מתחילה בגילך) אלא גם להעיק מאוד על מי שאת תלויה בו עד כדי שהוא יעדיף לשים סוף לקשר מרוב שירגיש שזה שואב ממנו אנרגיה. ואם את תלויה בו באופן מוחלט, אז תשארי בלי כלום כשזה יקרה.

כששולט לא מתוחכם או מנוסה במיוחד חושב על נשלטת שתלויה בו באופן מוחלט, הוא מפנטז על איזו מישהי שפשוט מעריצה אותו ללא עוררין, שעושה את כל מה שאומר לה בלי לחשוב פעמיים והפנטזיה הזו עושה לו נעים באגו.
הוא מדמיין מישהי שתלותית בו בדברים "הכיפיים" אבל יודעת להיות עצמאית לפתע בדברים שיעיקו עליו להעניק לה. אבל תלות מוחלטת זאת תלות מוחלטת כולל בצדדים הפחות מרגשים שלה.
מה ששולט כזה לא לוקח בחשבון בפנטזיה הזו, זה שמישהי שתלויה בו באופן מוחלט תדרוש את נוכחתו לעיתים קרובות יותר, ובצורה אינטנסיבית יותר.
בדיוק כמו שלהיות אבא לילדים קטנים זה לא רק להיות זה שמקבל אהבה והערצה מילדיו מתוקף התלות שלהם בו אלא גם להימרח בחרא כשאתה מחליף להם חיתול, לקרוע את התחת בלפרנס אותם, ללמד אותם דברים בסיסיים שהם לא קולטים בקלות ועושים לך את המוות עד שמיישמים, להתמודד עם מלא קשיים רגשיים ועם עוד מלא דברים מעיקים בדיוק בגלל שהם תלויים בך באופן מוחלט ולא יכולים להתמודד בלעדיך.

אז שולט כזה יהפוך להיות סוג של פסיכולוג במשרה מלאה עבור נשלטת שתלויה בו באופן מוחלט, היא וצרכיה יהיו במרכז הקשר יותר ממנו וצרכיו, ושולטים שפשוט רוצים שמישהי תעריץ ותשרת אותם לא בנויים למחוייבות מהסוג הזה והם ינטשו אותך מהר מאוד לאחר שיעבור שלב "הפרפרים" של הקשר והם יבינו שזה גדול עליהם. וכשהכל הכלים להתמודדות בכיס שלהם, את תרגישי אבודה ופגועה לגמרי.

אני חושבת ששולט בוגר בנפשו, שהתנסה מספיק, ישאף להכיר נשלטת שהיא אישה עצמאית, שיש לה חיים משל עצמה, שיודעת להתקיים ולהסתדר גם בלעדיו, שתעניק לו את המושכות לנפשה מתוך מקום של בחירה למרות שיש לה ברירות אחרות, ולא מתוך מקום של תלות.
    התגובה האהובה בשרשור
StepByStep
StepByStep • 23 בנוב׳ 2019
תלות במישהו או במשהו תמיד איננה טובה. אפשר לאהוב מאוד, אפשר להעריץ, לקבל, לסמוך ועוד הרבה מאוד דברים אחרים אבל להיות תלוי במישהו או במשהו זה אומר לאבד את הרצון החופשי. ואת זה אני מציע לך לא לאבד אף פעם, ללא קשר לחיבור עם השולט, לאיכות הקשר ביניכם ולעובדה שאת סומכת עליו בעיניים עצומות ובטוחה שהוא תמיד יפעל לטובתך. עבורי המלה הנרדפת לתלות היא התמכרות גם כאן וגם כאן את מאבדת את הרצון החופשי שלך ואת צריכה התערבות חיצונית כדי להגמל מהסיטואציה הזו.
ArchAngel כתב/ה:
קחי בחשבון שתלות מוחלטת באדם אחר לא רק שיכולה לבוא לרעתך אם יבחר לנצל אותה לרעה (ולצערי יותר מדי אנשים ינסו לנצל את זה לרעה, במיוחד כשהם מציגים עצמם כ"שולטים" ובמיוחד אם הם מחפשים נשלטת כה צעירה/מתחילה בגילך) אלא גם להעיק מאוד על מי שאת תלויה בו עד כדי שהוא יעדיף לשים סוף לקשר מרוב שירגיש שזה שואב ממנו אנרגיה. ואם את תלויה בו באופן מוחלט, אז תשארי בלי כלום כשזה יקרה.

כששולט לא מתוחכם או מנוסה במיוחד חושב על נשלטת שתלויה בו באופן מוחלט, הוא מפנטז על איזו מישהי שפשוט מעריצה אותו ללא עוררין, שעושה את כל מה שאומר לה בלי לחשוב פעמיים והפנטזיה הזו עושה לו נעים באגו.
הוא מדמיין מישהי שתלותית בו בדברים "הכיפיים" אבל יודעת להיות עצמאית לפתע בדברים שיעיקו עליו להעניק לה. אבל תלות מוחלטת זאת תלות מוחלטת כולל בצדדים הפחות מרגשים שלה.
מה ששולט כזה לא לוקח בחשבון בפנטזיה הזו, זה שמישהי שתלויה בו באופן מוחלט תדרוש את נוכחתו לעיתים קרובות יותר, ובצורה אינטנסיבית יותר.
בדיוק כמו שלהיות אבא לילדים קטנים זה לא רק להיות זה שמקבל אהבה והערצה מילדיו מתוקף התלות שלהם בו אלא גם להימרח בחרא כשאתה מחליף להם חיתול, לקרוע את התחת בלפרנס אותם, ללמד אותם דברים בסיסיים שהם לא קולטים בקלות ועושים לך את המוות עד שמיישמים, להתמודד עם מלא קשיים רגשיים ועם עוד מלא דברים מעיקים בדיוק בגלל שהם תלויים בך באופן מוחלט ולא יכולים להתמודד בלעדיך.

אז שולט כזה יהפוך להיות סוג של פסיכולוג במשרה מלאה עבור נשלטת שתלויה בו באופן מוחלט, היא וצרכיה יהיו במרכז הקשר יותר ממנו וצרכיו, ושולטים שפשוט רוצים שמישהי תעריץ ותשרת אותם לא בנויים למחוייבות מהסוג הזה והם ינטשו אותך מהר מאוד לאחר שיעבור שלב "הפרפרים" של הקשר והם יבינו שזה גדול עליהם. וכשהכל הכלים להתמודדות בכיס שלהם, את תרגישי אבודה ופגועה לגמרי.

אני חושבת ששולט בוגר בנפשו, שהתנסה מספיק, ישאף להכיר נשלטת שהיא אישה עצמאית, שיש לה חיים משל עצמה, שיודעת להתקיים ולהסתדר גם בלעדיו, שתעניק לו את המושכות לנפשה מתוך מקום של בחירה למרות שיש לה ברירות אחרות, ולא מתוך מקום של תלות.

כבר ניתקלנו כאן

בפרופילים בעיתיים
Crimson
Crimson • 23 בנוב׳ 2019
מהפוסטים שלא ברור אם הטרלה או לא.
אבל רק למען הסיכוי הקלוש שזאת לא הטרלה...

לא משנה אם זה נישואים, זוגיות, קשר שליטה… זה אף פעם לא טוב להיות תלויה לחלוטין באף אדם.

המינימום זה שתיהיה לך עצמאות כלכלית, מקצוע ועבודה ומערכת תמיכה של משפחה וחברים.
לי היו 2 מיקרי תלות

כמעט מוחלטת

מקרה ראשון שולטת בתשלום

כאן באתר

זאת הייתה מלכודת דבש
כדי לחלוב כסף

וכמובן לא אמרה לי
שהיא נשואה

במקרה עליתי עליה בפייסבוק

וחתכחתי אחרי שנעקצתי .

מיקרה שני

זה המתחזה לשולטת
Lady Galadriel
Lady Galadriel • 23 בנוב׳ 2019
ArchAngle המקסימה דייקה כהרגלה, ועם זאת יש לי תוספת קטנה מזווית קצת אחרת,
האחריות שלך לעצמך, והמחויבות שלך להתפתחות של עצמך. הכי קל זה להטיל את יהבינו או לזרוק את האחריות על אחר,
וזה נשמע הרבה יותר טוב, טוטאלי, ורומנטי כשזה מגובה בטייטלים בי די אס אמיים, אבל בפועל זה תירוץ (:

ובהנחה והיית מאפשרת יד למהלך שכזה, ובעוד כ5 שנים לא תהיי איפה ששאפת להיות, תאמרי לעצמך שלא ״סיימת את התואר״ כי לשולט שלך היו תוכניות אחרות?

התנהלות שכזו גם נוטה להיות ממכרת ולהפוך לטבע שני, כי קל יותר לא להאלץ להתמודד עם בחירות מאשר לבחור כל הזמן ולקחת את האחריות לנפילות ולצמיחה ואת בגיל קריטי לסגל לעצמך את הכלים הנכונים, ולמען הסר ספק, זה לא באמת לחיות את החיים, לבחור בחירה אחת, לתת למישהו אחר להחליט.

בכלל אולי כדאי לנקות קצת את אבק הפיות שאופף מהלכים בי די אס אמיים כאלה, בעודם נוגעים במקום ״האולטימטיבי והחשוך של ההוויה״
הם ״רומנטיים״ להחריד אבל משאירים פצועים ושדות חרוכים אחריהם, רוב מי שרואה מהלך כזה כהגיוני בדרך כלל מנותק מהמציאות ולא באמת מבין את המחירים שהמהלך צופן בחובו.