בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

להרגיש בטוחים באירועים האם אפשר?

מבט לעיניים​(שולט)
לפני 4 שנים • 25 בנוב׳ 2019

להרגיש בטוחים באירועים האם אפשר?

מבט לעיניים​(שולט) • 25 בנוב׳ 2019
כתבתי על זה בבלוג שלי יותר בהרחבה אבל המליצו לי להעלות את זה בפורום אז אנסה.
טריגר :תקיפה מינית

אנחנו "קהילת הבדסמ" בארץ היא קהילה יחסית קטנה. ותמיד רואים את אותם אנשים כמעט בכול קבוצה בפייס ברוב וברוב המסיבות והאירועים. ולצערי לא חסר מטרידים, אנסים, שולטי דמיקולו, משפחת דום ועוד... הכוונה אנשים שתקפו מינית הטרידו או התעלמו ממילת ביטחון והתעללו בנשים ובגברים .
ולהתלונן למשטרה לא עוזר לרוב (כי לא תמיד רוצים, או שיש ראיות).
אז אתם הולכים למסיבה ואירוע או נכנסים לקבוצה ורואים שם את אותו אחד שתקף אתכם/ן מינית ולא סתם אלא מקובל חברתית איך אפשר ללכת למקום ולהרגיש שם בטוח לשחרר שם שליטה כשהאחד ששבר את האמון ותקף אותך נמצא שם ?
איך אפשר להרשות לעצמך להיות חשוף/ה כשהתוקף שם?
מה תעשו תתלוננו לבעל האירוע? (חצי מהם לא מקשיבים במיוחד אם התוקף פופלארי)
למשטרה כבר לא עוזר ללכת אליהם.
להגיד לחברים עליו תמיד מנדה את המתלונן יותר מהאחד שהתלוננו עליו... מה עושים?
רון רון​(נשלט)
רון רון​(נשלט) • 25 בנוב׳ 2019
רשימה שחורה גם יוצרת בעיה למי שמפרסם אותה, בהנחה ואין לו ראיות, כי אז הוא פתוח לתביעה משפטית של אותו סוטה, כך שאנשים לא ממהרים לפרסם שמות, ללא הוכחות ברורות, שבמקרים רבים, לצערי, אינם קיימות, ונשארנו עם מילה כנגד מילה ...
הדרך הבטוחה להרגיש בטוח, זה פשוט להגיע עם חברה שאת סומכת עליה, שתשאר איתך, זה בדרך כלל מנטרל את המטרידים מינית
ענני בראשית​(אחרת){בבריאה}
אמת. רשימות שחורות הן בעייתיות. לכן סייגתי את דברי. באמת שאין לי מחשבה ממשית מעבר ללהיות קצת יותר בעלי יזמה ולארגן אירועים עצמאיים... תכלס אישית לא מתחברת לאירועים הומים, הייתי השבןע בפלייפארטי מעולה שארגנה חברה. אנשים חביבים, קצת שתייה קלה, מה צריך יותר? יש גם את האירועים של דורה ל של, שמארגנת בעצמה יחד עם עוד מישהי...
יזמה היא הפתרון, כי זה מאפשר שליטה בקהל שנכנס. העניין הוא שלא כל אחד יכול לכך ואז חזרנו לפלונטר...
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 25 בנוב׳ 2019
זה מאוד אינדיבידואלי. אין פתרון קסם אחד שנכון ומתאים לכולן בכל מצב, ובגדול אפשר גם לומר שאין בכלל באמת פתרון, מצד הנפגעת עצמה. אפשר לבקש להכניס את הפוגע לרשימות שחורות, נכון, אבל כמו שהמשטרה היא לא פתרון כולל, והנפגעת תחווה פגיעה נוספת מעצם הפנייה למשטרה, כך אותו הדבר נכון גם לגבי רשימות שחורות. ברגע שהפוגע אינו אאוטסיידר מעאפן שכולם מזלזלים בו גם ככה, אלא הוא אדם שיש לו חברים בקהילה, לא כל שכן כשמדובר בפוגע שהוא מ"אושיות" הקהילה - ניסיון להוסיף את הפוגע לרשימות השחורות לא בהכרח יועיל (כי אין ראיות וזה), והוא עשוי להוביל לפגיעה חוזרת בנפגעת, על-ידי הפוגע וחבריו. לקהילה אמנם יש מנגנון אכיפה פנים-קהילתי, וטוב שהוא קיים וזה יותר טוב מכלום, אבל יש גם סנקציות חברתיות פנים קהילתיות, שיכולות לפגוע במי שחושפת שאדם מסוים פגע בה. שלא לדבר על הסיכון בפגיעה נוספת שנפגעות ווניליות לא מכירות - הסיכון לאאוטינג.

כשאני הולכת למסיבות אני משתדלת להקיף את עצמי באנשים שאוהבים אותי, ומודה שכיום, עם שולט בן זוג אוהב שנוטע בי ביטחון, קל לי יותר לראות את האנשים שתקפו אותי מינית או פגעו בי בדרך מינית אחרת. הם פחות מעניינים אותי, והתגובה שלי כלפיהם פחות קשה.
אבל אין פתרון קסם.

מה שכן - כקהילה יש המון מקום לשיפור. על הקהילה להוקיע מי שפוגע מינית, מי שיוצר עבורנו סביבה לא בטוחה.

וזה מקום טוב לשתף בו את הפוסט החשוב הזה:
https://www.facebook.com/miriam.gvaram/posts/10157652200534754
    התגובה האהובה בשרשור
Sm Art{☆Sm}
לפני 4 שנים • 27 בנוב׳ 2019
Sm Art{☆Sm} • 27 בנוב׳ 2019
צריך לעשות הפרדה בין כל הקטגוריות .

בעל אירוע זה איש עסקים שבא לעשות כסף .
קהילה זה סתם שם שאנשים בודדים המציאו אותו בכדי להרגיש שהם פחות בודדים .
הקהל המקפץ מפזז , תר בעיניו את הסובבים .. במסיבה בה אנשים הלומי אלכוהול וסמים .הם בגדר זרזירות ועורבים המעורבים אילו באילו .
היכן שיש נחשושיות ,יש גם עקרבים.
"מצא מין את מינו "...

מספיק ,האג'נדה בחשיבה היא זהה לשניים .
או ,בדרכי לבוש ,או במקום בו הם מפזזים יחדיו ,אזי , הם בגדר מצא מין את מינו ,האחד יהיה זרזיר ,והשניה תהיה עורב ,האחד נחש ,והשניה עקרבה,
במקומות מעין אילו ,היכן שמתכנסים להם ,אנשים מעין אילו .

כל המקרים עליהם שמעתם ,או ,נחשפים לעין הציבור ,הם ביחס של מקרה אחד שנחשף ,אל מול כ שלושים סיטואציות,שלא נחשפו לידיעת הציבור.

הטרדה ,אינוס,אי כיבוד וציות לרצון הזולת .זילות ,פגיעה בשמו הטוב דיסקרטיות של אדם ,חשיפת מידע אישי ,וכן על זה הערך .
כל אילו הם דברים ידועים ..
אי לכך ,מציע שבשלב ראשון התפטרו מה"כתם" ששמו הוא "קהילה ".
כל שמות תואר למיניהם ,הם בגדר ,"אות קלון" ,על האדם .בדגש כאשר הכותר מעל כול "אותות קלון "אילו .הוא שיוך לקהילה .
על כל העדה יצא הקצף .
על כל העדה יהיה הקלון .
הכללה היא "חוות גידול "- לפושעים ,לגיטימיים.
"תואר" ,הוא ,"אור ירוק" ,לאדם לעשות מעשים האסורים על פי ספרי החוקים של כך חברה מקובלת הנורמטיבית.

כל מי שמשוייך לקהילה יחשב בגדר "כולם".
יחשב בגדר "הם " .יהיה בגדר "המה" .

תפוח אחד רקוב בארגז תפוחים ,הוא הסיבה לרקבון הפושה בכל יתר התפוחים.
מאי נפקא מינה ,כל הארועים החריגים שקורים ורובם לא מגיע לידיעת הציבור .
הסיבה לכך היא ,:"קהילה" .
לא נעים לדבר על כך .
לא אפשרי לחשוף את המעשים החמורים .
כי זה חבר של זה .וזה מחפה על זה .וזה מה הרעיון העקרי כאשר מישהו הגה את הרעיון של שמות תואר הררכים,ותחם הכול בהגדרה "קהילה " .
זה או שאתה מיישר קו עם כולנו .
או צא בחוץ ,צא מהקהילה .

כאשר ,אנשים מקהילה הולכים לPOLICE.
ומקבלים יחס קר ,או , חוסר עניין ,.
זה מפני שהם חברי קהילה .
בקהילה שלכם זה לחם חוקכם,זה נורמה,זה מקובל ,
אם אתה חלק מהם ,שא בתוצאות ,מבלי לערב את גורמי האכיפה ,המשתייכים לאנשים רגילים הנורמטיבית ....

מספיק שהיה ארוע אחד או שניים חמורים, שהושתקו עי ",הקהילה .(הצבועה ,צבעונית)
הקהילה ,לעולם לא תוכל לתבוע או לצקצק בלשונה,על מקרים אחרים ,בעתיד .

קהילה ללא ספר חוקים .
קהילה ללא דיין
קהילה ללא שופט
קהילה ללא כרטיסים צהובים ואדומים.
קהילה ללא מערכת שיפוט .אקטיבית .

היא בגדר קבוצת צבעוניים המחפשים טרף עת יורדת החשכה .אי לכך הם נידונו להמשיך ולראות את מבצעי הפשע ,בסביבתם הקרובה .