שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

זוגיות בדסמית ארוכת שנים - ההיית או חלמתי חלום?

Crimson
לפני 4 שנים • 30 בנוב׳ 2019
Crimson • 30 בנוב׳ 2019
Ollie כתב/ה:
ברור, ברור לי שזה מה ששאלת. לכן לא הגבתי. פשוט אח"כ כשברייה שאלה על הרגעים של המעבר מההיררכיה שבמיטה להיעדר ההיררכיה מחוץ לה, אצל זוגות שבהם הבדסמ מוגבל למיטה בלבד, הרגשתי שזה נושא רלוונטי גם למי שלא גרים יחד ולא בזוגיות כבר שנים ארוכות.

ללא ספק. רק שיש "בועה" מסויימת בלא לגור יחד (כלומר מהניסיון שלי, ממש לא חושבת שזה כך אצלך או שבועה היא דבר רע!), ומרגיש לי שהמעברים האלו יהיו שונים גם.

ותודה שענית, מהממת כתמיד 😘

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת נוב' 30, 2019 11:17 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 30 בנוב׳ 2019
צודקת, בהחלט יכול להיות שגם המעברים משתנים כשאין את הבועה של מגורים בנפרד (מסכימה שזו בועה. לנו היא טובה).
Crimson
Crimson • 30 בנוב׳ 2019
פרלין-
מעניין מאוד ללא ספק.
רעיון הריטואלים בהחלט הגיוני.
לא יודעת אם זאת תקשורת מאוד פתוחה, אולי תקופות שבהן יש יותר או פחות… שאלה של מינונים והקשבה הדדית.
אולי זה גם אופי. או הרצונות של שני בני הזוג.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
Crimson כתב/ה:
רעיון הריטואלים בהחלט הגיוני.
לא יודעת אם זאת תקשורת מאוד פתוחה, אולי תקופות שבהן יש יותר או פחות… שאלה של מינונים והקשבה הדדית.
אולי זה גם אופי. או הרצונות של שני בני הזוג.

הריטואלים באמת יכולים להיות סוג של קולר עם פעמון שמעורר את ההתניה ואת הגירוי. אבל גם חשבתי על העניין של האופי.
הרי כולנו שונים. יש אנשים יותר שירותיים, יותר רכים וגמישים באופיים ויש אנשים עקשנים, דעתנים, דומיננטיים (ועוד). וכמו שהראשונים יכולים להיות בתפקיד של נשלטים, כך גם האחרונים. למיניות שלנו אין חוקים ואם יש, הרי שאינם קשורים לכך. אז אולי לבעלי אופי שירותי יותר וגמיש, קל יותר לתחזק מערכת יחסים היררכית ארוכה ושלמה גם מחוץ לגבולות המיטה, ועבור מי ששירותי פחות וגמיש פחות ההיררכיה הופכת ללא רלוונטית ברגע שסופק הגירוי המיני. 🧐

(האמירה לגבי ״גמישים ושירותיים״ אינה מתייחסת רק לאנשים שמפגינים שירותיות וגמישות אופי כלפי כולם, אלא גם לאנשים שמפגינים את התכונות האלה אך ורק כלפי בני הזוג שלהם).
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 30 בנוב׳ 2019
אני חושב שיש פער עצום ומאתגר אם חיים יחד או לא בכל הקשור בשימור "פרוטוקול".
מה שהכי דומיננטי ומאפשר המשך, הוא הידיעה שאין כבר ככ צורך ל"שמר" אותו.
יש בטחון בו כהתניה כמיינדסט כהרגל גם אם אנחנו בסיטואציות וניליות,
משפחתיות זה תמיד יהיה בתודעה.
אנחנו שולטים חזק בשפת הגוף- קריאה דיבור ובעיקר בהבנה אחרי ככ הרבה זמן יחד
שרף אורנים​(אחר)
לפני 4 שנים • 1 בדצמ׳ 2019
שרף אורנים​(אחר) • 1 בדצמ׳ 2019
אני לא יודע כמה אנחנו מתאימים ל"הגדרות" של הפוסט המקורי אבל יש סוג של הפרדה בין היחסים הבדסמים והמיניים לחיי היומיום, במיוחד כשיש ילדים בבית. אני לא רואה אפשרות שהצד הדומיננטי יקבל החלטות גורליות למשפחה בלי שיתוף פעולה של הצד הנשלט... נראה לי לא הגיוני אבל אולי אני תמים...

הרבה לפני שידעתי מה זה בדסמ והרבה לפני שהבנתי את המיניות שלי, לקחתי על עצמי את האחריות על קניות, כלים, שטיפת הבית ולרוב גם בישולים. לפעמים זה היה יותר פשוט לעשות את הדברים בעצמי ולא בקטע של אני העבד בבית ואני צריך לעשות את זה (אולי התת מודע עבד שעות נוספות). לא קמתי באמצע הלילה להחליף חיתולים או לטפל בילדים כי אני הכנוע, פשוט התעוררתי וקמתי לעשות מה שצריך ולא הערתי את אישתי כי היא ה"מלכה".

לדעתי יחסים בדסמים יכולים לגלוש מעבר לחדר המיטות אבל חייבים להיות גבולות ברורים על מנת להמשיך לקיים זוגיות ומשפחה
Crimson
Crimson • 1 בדצמ׳ 2019
הוא כתב/ה:
אני חושב שיש פער עצום ומאתגר אם חיים יחד או לא בכל הקשור בשימור "פרוטוקול".
מה שהכי דומיננטי ומאפשר המשך, הוא הידיעה שאין כבר ככ צורך ל"שמר" אותו.
יש בטחון בו כהתניה כמיינדסט כהרגל גם אם אנחנו בסיטואציות וניליות,
משפחתיות זה תמיד יהיה בתודעה.
אנחנו שולטים חזק בשפת הגוף- קריאה דיבור ובעיקר בהבנה אחרי ככ הרבה זמן יחד

ואיך מחלוקות נפתרות אצלכם? האם המילה האחרונה אצלך מעצם היותך שולט או שיש נושאים בהם תתקבל החלטה משותפת? עד כמה הגיוני לצפות שכך זה יהיה או שמנעתם מעצמכם מראש את המקומות האלו והגדרתם שיש תחומים בהם הבדסם אינו המרכז?
Zohe{האיש שאיתי}
Zohe{האיש שאיתי} • 1 בדצמ׳ 2019
במיטה, מחוץ למיטה, בהתנהלות הביתית, גם מחוץ לבית בדגשים מסוימים.
הבית שלנו מורכב מעוד שלושה טרמיטים, למי שלא יודע.
זה מצחיק כששואלים לעיתים, בעיקר מי שלא מכיר, את מהנשים של פעם? הוא מהגברים של פעם? אולי יש בזה משהו, בעיקר יש פה חוקים וגבולות מאוד ברורים, היררכיה מאוד ברורה, גם אנרכיה לעיתים.. לא במובן של אי סדר אלא במובן המקורי של ההגדרה..
כמובן שיש מקומות וזמנים שההתנהלות היא הכי נורמטיבית כלפי חוץ ועדיין, מי שמבין ומכיר, יכול לראות בדיוק את המקומות בהם זה לא באמת עוצר לעולם מתוקף זה שזה לא משחק, זה מי שאנחנו, באישיות שלנו.
אני חושבת שהשקיפות הזאת, זה שהטרמיטים מודעים למי אנחנו, כמובן בהגדרה הנכונה לפי הגילאים שלהם, זה שבשבילנו בדסמ זה לא פרקטיקה מינית אלא דרך חיים, מאפשר לנו לפתוח את זה מבלי לחשוף את המניות שלנו יותר ממה שהיא חשופה מתוקף.
מכוון ששנינו ילדים בנשמה, הכל קורה מתוך מקום שכל העולם הוא גן המשחקים שלנו. 

Crimson
Crimson • 1 בדצמ׳ 2019
תודה על השיתוף zohe!

אם זה בסדר שאני שואלת, ואם לא אז סליחה,
ראיתי בפרופיל שלך שאת גרושה. הזוגיות הזאת היא פרק ב'? הילדים משותפים או עם הגרוש?
Zohe{האיש שאיתי}
Zohe{האיש שאיתי} • 1 בדצמ׳ 2019
הזוגיות הזאת היא חזרה שלי ושל הגרוש שלי לאחר עשר שנחת גלות. הילדים משותפים שלנו. לאף אחד מאיתנו אין ילדים נוספים.