סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם המיינסטרים הפמיניסטי יוצר דיכוי מיני וקינק חדש?

Lanya Colson
לפני 4 שנים • 24 בדצמ׳ 2019
Lanya Colson • 24 בדצמ׳ 2019
כשרון טבעי כתב/ה:
ברייה כתב/ה:
כשרון טבעי, לדעת כתוב לא בהכרח מוכיח שאתה יודע קרוא. כתוב שאני לא מחפשת ולכן מן הסתם לא זקוקה לעצב את גבר חלומותיי. אני חיה עם גבר חלומותיי כבר 15 שנים. האם הוא עונה על אחת מההגדרות שציינתי? אולי. אבל זה לא רלוונטי לדיון ששוב הוכחת שאתה לא מסוגל לנהל.

אבל, ברייה, לא כתבתי שלא קיים האדם שהמסרים המחנכים שלך מנסים ליצור ("לשחרר" במונחים שלך). את שמה לב שכתבתי את ההיפך? שהעולם מייצר כל אדם שאפשר לחלום עליו? מה שכתבתי זה שאין צורך שרוב מה שאת כותבת יהיה הסאב-טקסט המטיף הזה. ולא, שהטיפוס שלך לא קיים.

את יודעת למה אני מתכוון. את מכניסה את הסאב-טקסט בכל תגובה. רוב הטקסט שלך הוא מחנך. יש אצלך יותר אמירות ביניים שלא נוגעות לעניין ושכל תפקידן הוא להיות אמירה הצידה אל מאזינים מדומיינים שצריכים להיות מעוצבים ומחונכים, מאשר התייחסות לנושא שעליו השבת ולאדם שלו השבת. מה שכתבתי לך זה שזה בולט, לא נקרא כפי שאת מדמיינת, לא יוצר את התוצאה שאת חושבת שזה יוצר, ואני מוסיף שזה גם קצת מתיש, לעמוד כל הזמן מול אדם שלא מסתכל עליך כשהוא מדבר איתך אלא עולה על שולחן, מפנה לך את הגב, מנופף בידיים אל מעגל אנשים שעומדים מסביב כדי לנצל את ההזדמנות לחנך אותם לרעיונות מדף המסרים, ולא מתייחס לעניין שעליו הוא מגיב (ואז יורד מהשולחן, כי נגמרה ההפסקה לסאב-טקסט מדף המסרים, חוזר לנושא לחצי משפט, אבל עוד פעם עולה לשולחן, עוד הצהרה מחנכת לקהל, יורד, עולה, יורד עולה. זה די מייגע).

אה, ואתה לא מתיש בכלל.....

icon_smile.gif
כשרון טבעי
כשרון טבעי • 24 בדצמ׳ 2019
ArchAngel כתב/ה:
מצטרפת לברייה. בשביל שגבר ישלט באמת, אבל באמת-באמת, ולא סתם יגלם דמות של נשלט בתסריט שהוא מכתיב מא' עד ת' לאישה שמולו, הוא חייב להיות מאוד בטוח בעצמו, בערכו ובגבריות שלו בשביל להעביר את המושכות לידיים של האישה ולא להיכנס אחר כך לסרטים של "ומה זה אומר עלי", ואז להיעלם בלי שום התרעה בגלל שנלחץ מהתשוקות של עצמו.
זאת לא סיסמא, וזאת לא מניפולציה, מי שלא שלם עם הזהות של עצמו (בכל תחום בחיים) ירגיש שהוא מתערער מחוויות שנראה לו שלא עולות בקנה אחד עם זהות שבמילא שברירית אצלו.
למשל, אם תקח אדם דתי שלא שלם עם היותו אדם מאמין ותקח אותו לסיור בכנסיה, הוא יכנס אחר כך לסרטים שזה הסוף ליהדותו. אבל אם תקח אדם דתי ששלם עם היותו אדם מאמין, הוא יתייחס לסיור כאיזו חוויה מסוימת, שהוא יכול לאהוב או שלא, אבל היא לא מערערת על האמונה שלו.
תאמין לי שלנו כשולטות לא חסרים גברים לכמעט כל סשן שיעלה לנו על הדעת. תמיד יהיה נשלט שיציע את עצמו להצעותינו, ורוב הסיכויים שנשלט יהיה זה שיזום את ההצעה לסשן עוד לפני שבכלל הספקנו לעלות אותו כרעיון.
האינבוקס שלנו מלא בכאלו, אנחנו לא צריכות לשכנע עוד גברים, וגם לא רוצות לשכנע עוד גברים כי זה יצור אצלנו עוד עומס של חפרנים.
בדיוק בגלל שלא חסרים לנו גברים לנהל איתם אינטרקציות כנשלטים, יש לנו מספיק הזדמנויות לראות דפוסי התנהגות שמאפיינים אותם. ואנחנו פשוט רואות איזה דפוס מאפיין גברים שבאמת מאפשרים לעצמם להישלט ולבטא את המיניות שלהם ואיזה גברים נכנסים להיסטריה מהתשוקות של עצמם. ומה שאנחנו רואות זה שגברים מצליחים, שהגיעו למצב שהם מצליחים בדיוק כי הם בטוחים בעצמם ושלמים עם עצמם, אלו אותם הגברים שנשארים נינוחים.
למרות שזה נשמע פרדוקסלי להחריד, דווקא נדרש הרבה ביטחון עצמי בשביל להיות נשלט. כי צריך הרבה ביטחון בשביל לא לפחד מאיבוד שליטה.
שהרי אם אתה בטוח בעצמך, בערך שלך, בגבריות שלך, אתה יודע ששום חוויה חיצונית לא יכולה לערער על זה.
רק אם אתה באמת חזק, רק אז אתה יודע שגם אם השולטת מולך תברר כמטורללת לגמרי, שום דבר שהוא תעולל לך לא יגדיר אותך. כי אתה מספיק חזק ושלם עם מי שאתה בשביל להגדיר את עצמך ולהפריד בין מה שמעמיד לך את הזין לבין שאר החלקים שקיימים בך.
רק כשגבר מספיק בטוח בעצמו הוא מאפשר לעצמו לאבד שליטה, לבטא את התשוקות שלו בלי עכבות, כי הוא יודע שבמקרה הכי גרוע יש לו את הכוח לחזור להיות עצמו וזהות הנשלט לא תשתלט על כל המהות שלו. רק גבר שלא בטוח בעצמו מפחד שהפטישים שלו יתחילו להגדיר אותו, כי כשאין לך ביטחון עצמי בהגדרה העצמית שלך- אתה תאמץ כל דבר בשביל למלא את החלל הזה.

תודה ארק. תשובה מעניינת מאוד. חלק ממה שכתבת ידוע לי היטב (על הצפת האינבוקס, ושהם מוכנים למה שתרצו). לגבי זה שאין מבחינתכן רצון ליצור עוד מהם - אני מאמין שלך אין, אבל רק מציין, שלא בטוח שאין לחלק מכן דחף (כמו שלי יש) לעצב את העולם או את הגברים או גברים מסויימים, כי, גם אם יש עודף, יכול להיות שבתוכו יש מיעוט מטיפוסים שמעניינים אתכן, ושאותם הייתן רוצות יותר. כך שגם בתוך עודף, עדיין אפשרי שיהיה לכן (לחלקכן) רצון להשפיע על בני אדם, וכן, לעצב אותם לפי רצונך (זה דחף מיני. אם אין שולטות שיש להן את הדחף הזה, שלי יש אותו, זה יפתיע אותי).

מצד אחד, אף פעם לא דיברתי עם נשלט פנים אל פנים (רק עם נשלטות, קצת עם שולטות), ואתן מכירות אותם יותר. מצד שני, אני גבר, ואני מכיר את החוויה הגברית מבפנים בעוד שעבורכן זאת היכרות, בכל זאת, מבחוץ. ואני לא יודע על מה לסמוך יותר - על מה שאני יודע על גברים מלהיות אחד, או על הניסיון שלכן והאופן שבו אתן מפרשות אותו (מבחוץ... בכל זאת, אתן לא גבר). אני סומך יותר על הידיעה שלי לגבי מה זה להיות גבר, אבל אני קורא את מה שאת כותבת, אני אסמן לי סימן שאלה בסוגריים ליד הרעיון (כשהרעיון הוא שמה שמניע אותם זה לא ביטחון אלא רצון לראות את הריגוש שלכן, והם ירחיקו ככל שסף הריגוש שלכן יעלה ויקהה, והם כן יעברו משברים וסף ערעור בדרך, אבל אם יש אמון עם השולטת, הם יתאזנו, והאיזון שהיא תיתן יהיה מרגש כמו השליטה שלה כי זה בעל ערך רב יותר כשזה מגיע ממרום שליטתה, וזה מעגל ריגוש). אם לומר את האמת לא כל כך מעסיק אותי מה מניע נשלטים. מעניינות אותי נשלטות (שולטות קצת מעניינות אותי. מסקרנות כללית). כתבתי על עניין הסאב-טקסט, לא על נשלטים. במקרה התוכן של הסאב-טקסט היה הפעם על נשלטים אז כשהגבתי, זה היה התוכן של התגובה שלי. אבל זה לא בגלל שהתכוונתי לנתח נשלטים. התכוונתי לכתוב לברייה שהסאב-טקסט בולט.
כשרון טבעי
Lanya Colson כתב/ה:
כשרון טבעי כתב/ה:
ברייה כתב/ה:
כשרון טבעי, לדעת כתוב לא בהכרח מוכיח שאתה יודע קרוא. כתוב שאני לא מחפשת ולכן מן הסתם לא זקוקה לעצב את גבר חלומותיי. אני חיה עם גבר חלומותיי כבר 15 שנים. האם הוא עונה על אחת מההגדרות שציינתי? אולי. אבל זה לא רלוונטי לדיון ששוב הוכחת שאתה לא מסוגל לנהל.

אבל, ברייה, לא כתבתי שלא קיים האדם שהמסרים המחנכים שלך מנסים ליצור ("לשחרר" במונחים שלך). את שמה לב שכתבתי את ההיפך? שהעולם מייצר כל אדם שאפשר לחלום עליו? מה שכתבתי זה שאין צורך שרוב מה שאת כותבת יהיה הסאב-טקסט המטיף הזה. ולא, שהטיפוס שלך לא קיים.

את יודעת למה אני מתכוון. את מכניסה את הסאב-טקסט בכל תגובה. רוב הטקסט שלך הוא מחנך. יש אצלך יותר אמירות ביניים שלא נוגעות לעניין ושכל תפקידן הוא להיות אמירה הצידה אל מאזינים מדומיינים שצריכים להיות מעוצבים ומחונכים, מאשר התייחסות לנושא שעליו השבת ולאדם שלו השבת. מה שכתבתי לך זה שזה בולט, לא נקרא כפי שאת מדמיינת, לא יוצר את התוצאה שאת חושבת שזה יוצר, ואני מוסיף שזה גם קצת מתיש, לעמוד כל הזמן מול אדם שלא מסתכל עליך כשהוא מדבר איתך אלא עולה על שולחן, מפנה לך את הגב, מנופף בידיים אל מעגל אנשים שעומדים מסביב כדי לנצל את ההזדמנות לחנך אותם לרעיונות מדף המסרים, ולא מתייחס לעניין שעליו הוא מגיב (ואז יורד מהשולחן, כי נגמרה ההפסקה לסאב-טקסט מדף המסרים, חוזר לנושא לחצי משפט, אבל עוד פעם עולה לשולחן, עוד הצהרה מחנכת לקהל, יורד, עולה, יורד עולה. זה די מייגע).

אה, ואתה לא מתיש בכלל.....

icon_smile.gif

3> I hear ya
Lanya Colson
Lanya Colson • 24 בדצמ׳ 2019
ואגב, מה שכתבת לארק זה בדיוק מה שעבר לי בראש. לנשים דומיננטיות יש גישה אינטימית להיבטים מסויימים בנפשו של הגבר הסאבמיסיבי, שעלולים להיות נסתרים עבור גברים אחרים. וההיפך.
אני רוצה להציע את האפשרות שאני ואתה חווים ״גבריות״ בצורה מאוד שונה.
כשרון טבעי
אני לגמרי איתך, לניה. זה משהו שאני מדי פעם מוצא את עצמי אומר בעצמי לנשים, שמתארות נשים, "אני מכיר צדדים בנשים שלא מוכרים לך כי אני יוצא איתן. כמו שאת מכירה צדדים בגברים שלא ידועים לי כי את יוצאת איתם". אולי שנינו מחזיקים בשני חלקים של אותה תמונה. אני לומד המון מנשים על מה שמניע נשים, בנוסף לדברים שאני יודע ושלהן בדרך כלל אין גישה אליהם. אז אולי בכל זאת זה לא חסר טעם להוסיף גם את הזווית שנתתי. אבל אני חושב שזה יותר דיון בין דומיות, כי כמו שכתבתי, המכאניקה של טיפוס הנשלט היא לא משהו שאני נכנס אליו (זה מחוץ לתחום שלי. כן כתבתי קודם על טיפוס ששאלתי אם יכול להיות שהוא טיפוס חדש. אבל באופן כללי, לא התחום שלי. ספרו לי על נשלטות. זה מעניין אותי).
כשרון טבעי
ArchAngel כתב/ה:
המלט, כתבת דברים נכונים בכל הנוגע לעניין האפליה המגדרית והסללה חברתית שגורמת לנשים וגברים להעדיף העדפות מיניות מסוימות עד כדי שזה "נטבע" בהם.
אבל, מצד שני, שוק המיילדום כן פורח. אם כי לא מהצד השולט אלא מהצד הנשלט. יש נשלטות בתשלום, כן יש ביקוש להן, הביקוש הוא כל כך נרחב עד כדי שהוא לא נגמר רק בגבולות סצנה מוגדרת אלא שגם כמעט כל זונה שישלמו לה קצת אקסטרא תגלם דמות כנועה לבקשת הלקוח.
עכשיו, אם כל/רוב הנשים כנועות מטבען, למה יש הרבה גברים שקשה להם למצוא נשלטת? למה יש הרבה זונות שמתפקדות כנשלטות בתשלום אם יש בשפע נשים שיעשו את זה מרצונן מבלי שיצטרכו להוציא שקל מהכיס? למה השוק שלהן כל כך משגשג? בדיוק מהסיבה שציינת: אותם גברים חווים מחסור ולכן הם מעוניינים לשלם על משהו שיהיה להם קשה להשיג.

אולי ראית הרבה מערכות יחסים בין שולטים ונשלטות (ואגב, אני ראיתי מספיק מערכות יחסים בין שולטות ונשלטים, בכל 7 שנותיי כאן), אבל כנראה שלא ראית את רובן. כי אם זה היה כזה ורוד, למה כל כך הרבה נשלטות כל יומיים כותבות בבלוג שלהן שכל השולטים בני זונות, אחרי השולט שלהן בסה"כ התנהג כמו שולט והעז לבקש מהן משהו או לא להיות זמין 24/7?
אולי זה כי נשים לא באמת נמשכות ללהיות "נשלטות", כלומר ללהיות כנועות ומבוטלות לגמרי מול גבר אלא שהן נהנות מאספקטים מסוימים בפנטזיית שליטה שבתכלס יש להן הרבה שליטה עליה?
זה שמישהי חווה אפליה מגדרית לא אומר שהיא רוצה להכניס את זה גם למיטה. וגם מי שנוצרה לה אסוציאציה בין אלימות כלפיה כאישה לבין עוררות מינית, עדיין רוצה שזה יקרה בתנאים שלה.
היחידות שבאמת יכנעו, שבאמת יבטלו את עצמן ויתנו לגבר להוביל בלי לשאול שאלות ובלי להציב יותר מדי תנאים (וגם זה לפרק זמן מוגדר) אלו אותן נשלטות בתשלום. ויש להן ביקוש, הרבה ביקוש.

הרבה שולטים מתהלכים פה מתוסכלים מזה שעוד פעם סיננו אותם, שצחקו עליהם שהם חיים בסרט (ולפי הפוסטים של השיימינג שעושים להם, לא כולם כתבו משהו שהוא באמת גס רוח. סתם לא שברו את הראש על משפט פתיחה שנון ומקורי עבורן), ובעולם שבו מיילדום אמור להיות "המציאות עצמה" זה לא אמור לקרות (מיילדום הוא כן הקצנה של נורמות חברתיות מסוימות שחלקן נמצאות איתנו משחר ההיסטוריה ובהחלט יש להן השפעה על שני הפסיכולוגיה של שני המגדרים, אבל לא הייתי אומרת שזו "המציאות" בה'-הידיעה כאילו שאין מרחבים וחברות שבהן אלו פחות באים לידי ביטוי או בכלל רלוונטיים).
ולמה זה קורה? כי הרבה נשים נוטות לבחור בצד הנשלט בראשית דרכן בעולם הבדס"מ כי הן מקבלות את הרושם שזו האופציה "הטבעית" עבורן, דווקא כי המדיה מפוצצת במיילדום, דווקא כי 50 גוונים וכל הדברים האלו שהפכו להיות מאוד פופולריים לעומת שום סרט על פמדום שמציג את קיומה של האפשרות הזו.
ולפני המדיה, אלו היו כל סיפורי העם על האביר החסון על הסוס הלבן שישא על כפתיו את האישה השברירית מבלי שיש לה הרבה say בעניין, וייחסו לזה רומנטיקה. ונשים הושפעו מזה, התלהבו מדמות של איזה חתיך היסטרי שעונה על הדרישות שלהן ויגשים להן את הפנטזיות, השתכנעו שזה אומר שהן כנועות לו רק כי במהלך הפנטזיה הזו הן רוצות שהוא יהיה טיפה אגרסיבי איתן- אבל רק באופן שנוח להן. ורק לאחר שנים של התנסויות נופל להן האסימון שהן בכלל לא בכיוון הזה ומעדיפות שתהיה להן יותר שליטה בידיים, משנות סטטוס למתחלפות או שולטות או בכלל פורשות מעולם הבדס"מ לחלוטין ושם תופסות איזה גבר ונילי שהן יהיו לא פחות אסרטיביות ממנו.
אני רואה מגמת "ההגירה" של נשלטות לתפקידים שבהם יש להן יותר שליטה על הגבר מולן, יותר מאשר נשים שמרגישות שהן נשלטות באופן שבאמת נותן לגבר להוביל באופן בלעדי וגם נשארות שם אחרי שנים של ניסיון.
אם זה היה אחרת, נשלטות בתשלום לא היו נצרכות בכמויות, היה שפע מהן בחינם ושולטים לא היו מרגישים שהם צריכים לצאת מגדרם ולהתאמץ בשביל שישימו עליהם. שולטים מתנהגים באופן המרצה הזה כי הם מקבלים את העובדה שמספר הנשלטות נמוך יותר ממספר השולטים, שעל כל נשלטת מתחרים בו-זמנית עשרות שולטים, כי בסופו של יום, לא הרבה נשים מזנקות על תפקיד הנשלטת או רוצות להישאר בו אחרי שראו איך זה במציאות, למרות כל הטיעונים הכיבכול משכנעים על "טבע האישה".

נהדר בעיניי שהתגובה הזאת מכירה, at long last, בתופעות שאני מצביע עליהן בפוסט הפותח של השרשור, במקום שוב להכחיש אותן כמו בתגובות של אחרים, אבל, שהיא מספקת להן הסברים קלושים שמתלכדים באורח קסום בדיוק מופלא עם כל הרציונליזציות שאישה פמיניסטית תרצה להאמין בהן, בלי אף עדות תומכת, תוך שיבוש התיאור של חלק מהתופעות כדי להתאים אותן לרציונליזציה, התעלמות מתופעות ומתן הסברים שלפעמים סותרים תופעות מוכרות, וזה לפתע לא מפריע לאף אחד. ההסבר שלי, שמדייק בתיאור העובדות, ונותן הסבר קצר מאוד שמבוסס רק על שתי הנחות ששתיהן נשענות על אינספור דוגמאות מהיום-יום (ומהמחקר, כן, בהחלט מהמחקר), ומצליח להסביר בעת ובעונה אחת לפחות ארבע תופעות שאין להן כרגע הסבר, הוא זה שמקבל ביקורת. אנשים טובים ויקרים, אתם ממוקדים בלספר לעצמכם את הסיפור שיגרום לעצמכם להרגיש טוב עם עצמכם, ולא מחפשים הסברים אמיתיים למציאות.
Zord​(מתחלף)
Zord​(מתחלף) • 24 בדצמ׳ 2019
דיפ, מי היא הבחורה?
המלט
המלט • 24 בדצמ׳ 2019
״ההסבר שלי, שמדייק בתיאור העובדות, ונותן הסבר קצר מאוד שמבוסס רק על שתי הנחות ששתיהן נשענות על אינספור דוגמאות מהיום-יום (ומהמחקר, כן, בהחלט מהמחקר), ומצליח להסביר בעת ובעונה אחת לפחות ארבע תופעות שאין להן כרגע הסבר, הוא זה שמקבל ביקורת״

נראה לי שאתה זקוק ל reality check מיידי.
ראשית, לא הסברת דבר. אפילו לא אות אחת. רק גוללת מסכת ארוכה, רהוטה באופן נסבל אבל בלתי קוהרנטית לחלוטין, של גיבוב אמונות שאתה מחזיק בהן.
שנית, לא הצבעת על שום עובדה. *כל* מה שאמרת הינו בגדר השערות, וקשה לומר שהן מבוססות על משהו נגיש.
״אינספור דוגמאות מחיי היום-יום״? איכשהו פספסתי את זה.
מחקר? די. תהיה רציני לרגע. זרקת כאן ערימת מאמרים וספרים שלא קשורים לכלום ולא הצלחת להשיב על שאלות פשוטות שכל סטודנט בינוני בסמינריון אמור להיות מסוגל להשיב עליהן.

עם זאת, אני משוכנע ששיפעת הביטחון העצמי שניחנת בו מקנה לך את התחושה שכולם טועים והשמש זורחת רק אצלך. זה אולי מסביר מדוע אתה עונה ״לנו״, בלשון רבים.
נו, אתה לא הראשון, ואתה לא האחרון.

אם זה נראה כמו ברווז, וצולע כמו ברווז, זה כנראה ברווז צולע.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
המלט, קטונתי. ובכל זאת אוסיף דבר קטן.
המשפט "מעולם לא שוחחתי עם נשלט פנים אל פנים" ו"התנהגות נשלטים לא מעניינת אותי"
הבנאדם הציע יעוץ לנשלטים, רפואה לנשלטים, הסברים אבולוציוניים לנשלטים, נשלטים במבצע מעלי אקספרס, הכל. והוא לא פגש אחד והם לא מעניינים אותו.

אם למישהו עדיין לא ברור מה מפריע לי - זה! זה מה שמפריע לי!!