צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה נשלטים באמת חושבים על נשים?

בכוח המוח{Aion}
לפני 4 שנים • 23 בדצמ׳ 2019
בכוח המוח{Aion} • 23 בדצמ׳ 2019
ארכאנג׳ל, זה גם מה שאני חשבתי. יחד עם זאת, עברתי שוב על התגובות, וזה לא מה שנשלטים ענו. הם לא אמרו שהם מתפשרים על קריירה והצלחה, כי אז לא ימצאו שולטת. הם אומרים, ברובם, שזה פשוט לא פרמטר שמשפיע עליהם.
זה מסתדר לי עם זה שנשלטים הם פריק קונטרול, ולא באמת היו רוצים יחסי כוחות שייצרו נחיתות ממשית מבחינתם. תחברי את זה לאיך שלא מעט נשלטים מציגים את עצמם (גם אם הם לא ממש כאלה): מצליחנים שמנהלים תחתיהם עובדים, אבל במיטה הם נשלטים. הם מציגים את הנשלטות שלהם כגורם מאזן לשליטה הרבה שיש בחייהם. זה מסתדר לי עם התיאוריה הזו, שאולי אחד הפרמטרים שמייצרים גירוי מיני, היא אישה שאינה מאיימת על ההיררכיה המקובלת בין גבר ואישה.
עשהאל​(נשלט)
עשהאל​(נשלט) • 23 בדצמ׳ 2019
בכוח המוח כתב/ה:
פתאום חשבתי על זה, אני לא סגורה על זה עד הסוף: אולי גם רוב הנשלטים מאויימים מאישה מצליחה, בעלת קריירה מרשימה משלהם, עד שזה הופך להיות לגורם שמסרס ליבידו ולא מטפח אותו. יש מצב?

יש מצב, אבל אם זה ככה, זה קצת מעציב.
להיות נשלט (כלומר, להחזיק בצורך לציית לאישה, שקרוב לוודאי היא בעלת יכולות) ולהיות מאוים מאישה מצליחה (שהיא, בהכרח, אישה בעלת יכולות), זה נראה לי כמו שני הפכים.
למעשה, הגדרת את האימא והאבא של ההחפצות. תהיי מלכה, אבל רק בסשן. בחיים האמיתיים תהיי אישה קטנה.
אני מאמין ומקווה שזה לא המצב אצל רוב הנשלטים.
Swifter​(ג׳נדר פלואיד מתחלפת)
שאלה קצת מורכבת,
נראה לי שלהבדיל מנשים לא מדובר כאן ברצון לכר פיננסי שניתן להישען עליו אלא יותר עניין של אופי, אלפי שנים שהחברה בעצם עיקרה את הנשים מכוחם ונשים שהיו חזקות והצליחו להתנער מכבלי החברה גם לעיתים "שלטו" בגבר שלהן- ולרוב לא נשאו וחוו מספר גברים לאורך חייהן ... במיוחד לאור השנים האחרונת בהן התרבות הזכרית בעצם שלטה במיניות הנשית- יש כאן מעין העצמה של האישה ששולטת דרך מיניות בגבר.
לא לשכוח שחלק מהגברים דווקא מאוד מצליחים ומחפשים מקום אחד ובטוח לאבד בו את השליטה לגורם אחרי ככה זה ש5000 שנה מצפים מהגברים לספק את הסחורה...

אם זאת אני דווקא מאוד נמשך לנשים שמצליחות בחייהן ופחות אחפטץ בשולטת שהיא ללא בסיס כלשהו, היא לא חייבת להיות עשירה או בכלל בתעסוקה כלכלית אבל כן אחת שיודעת את דרכה בעולם שלה וילד אפשר לפסוע ולגדול.

בכללי השאלה בעייתית כי יש כאן המון גורמים, בין אלה שרק מחפשים פורקן לקיק שלהם ובין אלה שמחפשים קשר ממושך לאלה שרק רוצים השפלה ממושכת.... לכן כל תשובה היא לגופהicon_wink.gif
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 23 בדצמ׳ 2019
בכוח המוח כתב/ה:
ארכאנג׳ל, זה גם מה שאני חשבתי. יחד עם זאת, עברתי שוב על התגובות, וזה לא מה שנשלטים ענו. הם לא אמרו שהם מתפשרים על קריירה והצלחה, כי אז לא ימצאו שולטת. הם אומרים, ברובם, שזה פשוט לא פרמטר שמשפיע עליהם.
זה מסתדר לי עם זה שנשלטים הם פריק קונטרול, ולא באמת היו רוצים יחסי כוחות שייצרו נחיתות ממשית מבחינתם. תחברי את זה לאיך שלא מעט נשלטים מציגים את עצמם (גם אם הם לא ממש כאלה): מצליחנים שמנהלים תחתיהם עובדים, אבל במיטה הם נשלטים. הם מציגים את הנשלטות שלהם כגורם מאזן לשליטה הרבה שיש בחייהם. זה מסתדר לי עם התיאוריה הזו, שאולי אחד הפרמטרים שמייצרים גירוי מיני, היא אישה שאינה מאיימת על ההיררכיה המקובלת בין גבר ואישה.

קודם כל, אני מסכימה איתך מאוד שהרבה נשלטים הם פריק קונטרולס שרק רוצים לגלם דמות של נשלט בתוך פנטזיה שמתנהלת לפי התסריט שהם מכתיבים לאישה מולם.
במהלך שנותי בקהילה הבדס"מית, ובכלוב בפרט, נתקלתי יותר מדי פעמים בפער הזה בין "הצהרת הכוונות" לבין איך שהם בפועל מתייחסים לשולטות.
אני גם מכירה את הסכסוך העצמי הנפוץ הזה של נשלטים בין עצמם הדומיננטיים בחיי היום-יום לבין הפנטזיות שלהם ואיך שהם מנסים "לכפר" על זה בכל מיני דרכים לא הכי מטיבות.
אבל אני לא מתייחסת לנשלטים באופן כללי, אני מתייחסת למגיבים שהגיבו כאן. זה נכון שהם לא אמרו בזו הלשון שהם מתפשרים על קריירה והצלחה, אבל אף נשלט רציני (כלומר מהאלו שמגיבים בפורום בצורה רצינית ולעניין, שאכפת להם מאיך שהם מציגים את עצמם, ולא האלו שמתפרצים לשרשורים ומקיאים לתוכם פנטזיות מיניות בלי הבחנה מה הייתה הכותרת שלהם בכלל) לא יציג את התנהלות שלו כפשרה. אף אחד לא רוצה להציג את עצמו באור שלילי, ובטח שלא לחסל את הסיכויים שלו שולטות פוטנציאליות שקוראות את השרשור וירד להם מגבר שיכתוב במפורש שהוא מוצא את עצמו "זורם עם מה שיש, העיקר שיש לנו משהו משותף".

כשנשלטים כותבים דברים כמו: "הסטאטוס התעסוקתי שלה, לא מעלה ולא מוריד", "העיסוק והכביכול מעמד זה הדבר האחרון שמעניין אותי", "היא צריכה להיות מעוררת הערצה, לא רק בעיני, אלא גם בעיניי אחרים. תחום העיסוק נחמד כתוספת ובטוח נחמד כפנטזיה"... אני מבינה מזה שאם עכשיו הם יפלו על שולטת שהיא מנכ"לית הם לא יסרבו לה, הם לא ינסו להתחמק ממנה או ירגישו לא נוח בנוכחותה.
אבל מעטות השולטות האלו, כי סטטיסטיקה, ולכן אם היה להם אכפת שלשולטת יהיה עיסוק מרשים ככל הנראה הם לעולם לא היו מכירים מישהי שהיא גם מנהלת עוצמתית/אקדמאית פורצת דרך/מפורסמת עם השפעה, גם חולקת איתם את אותן הפנטזיות, וגם במקרה נמשכת אליהם- במיוחד כשיש לה אופציות מרשימות הרבה יותר מגבר ממוצע.
אני לא קראתי תגובות שמעידות על "איום" מנשים מרשימות, להפך- היו נשלטים כתבו כאן שזו תוספת שהם היו רוצים לחוות. זה נראה שהם פשוט מודעים לכך שזה משהו נדיר ולכן לא ננעלים על זה ומציבים את זה כתנאי סף.
תפיסת ה"לא אכפת לי" היא בהרבה פעמים פשרה לא מודעת. גברים ונילים, שגם הם קונטרול פריקס לא קטנים, לא אומרים "לא אכפת לי" בכזו מהירות של נשלטים. יש להם יותר מבחר, יש להם יותר סיכוי להיתקל באישה שהיא גם בעלת משרה מרשימה וגם אוהבת סקס ונילי מאשר שנשלט יתקל בשולטת שגם יש לה פטיש ספציפי וגם משרה מרשימה.
לגברים ונילים יש הרבה יותר ציפיות מנשים שהם רוצים להכיר, בגלל המבחר והזמינות שלהן, וזה למרות שרבים מהם רחוקים מפמיניזם ועדיין תופסים באישה שתהיה יותר מהם- בגובה, בהכנסה, בהשכלה וכו' איזו פגיעה באגו שלהם. גברים ונילים כן יצפו שמישהי תהיה מספיק עצמאית, מספיק משכילה, ורק נשלטים מגיעים למצב שהם כותבים שלא אכפת להם אם מישהי אפילו מפחדת לצאת מהבית כל עוד יש ביניהם שפה משותפת.

נשלטים משכנעים את עצמם שמה שעושה השולטת ביום-יום זה לא חשוב להם ולא משפיע עליהם, שכל מה שחשוב להם זה שתיווצר אינטרקציה שמדברת אליהם, שהם "ירגישו שהיא עוצמתית" (שזה פשוט נרטיב שהם מצמידים לה בשם העדפה המינית שלהם, למשל אומרים "יש לה מבט דומיננטי" כשבתכלס היא סתם מסתכלת וזו המשמעות שהם בוחרים לייחס לה). אבל אז הם נתקלים במציאות ופתאום "יורד להם ממנה"- בדיוק כמו אצל הנשלט העו"ד שסיפרת עליו (הנה עוד נשלט שלא מאויים משולטת מרשימה ודווקא ציפה לאחת כזו, שהיה מאוכזב לגלות שהיא "פחות ממנו", במקום לשמוח על זה שיש לו היתרון עליה והוא לא באמת "נחות ממנה").
למרות כל הסיסמאות הרומנטיות, תחום העיסוק כן מעיד משהו על העוסק בו. בשביל לעסוק במשרה מרשימה צריך סט כישורים שכן מעידים משהו על האופי של האדם גם מחוץ למשרה שלו. שולטת שהיא חרדתית, תלותית ונחותה לא תצליח להחזיק בתפקיד שבו היא אמורה לגרום לאנשים לציית להוראותיה.
אישה לא יכולה להיות דומיננטית ועם חוכמה מטורפת ועדיין למצוא את עצמה במשרה שבה רק פוקדים עליה מה לעשות תמורת גרושים או לא להצליח לעבוד בכלל (ואני לא מדברת על מקרים קיצוניים של כל מיני אסונות ומשברים שמשאירים אותה שם בלית ברירה לעת עתה, פשוט מישהי שקמה בבוקר לעוד משמרת בתור שוטפת כלים או ממשיכה לישון עד מאוחר בתור מובטלת כרונית במקום להצליח לרכוש השכלה ולהגיע למשרה שאפשר להיות בה רק אם באמת יש בך כריזמה וכישורים שאחרים שנשלטים מצפים שיהיו בך גם כשולטת).
נשלטים יגידו שלא אכפת להם שהיא תהיה שוטפת כלים או מובטלת כרונית שגרה עם ההורים, אבל במהלך הקשר הם יבינו למה אותה אחת לא התקדמה מבחינת השכלה, תעסוקה או עצמאות. הם יראו שזה נובע מתוך יכולות שפשוט אין בה, למרות שקיוו שכן. והיעדרם יתבטא במסגרת הקשר ביניהם בדיוק כמו שזה מתבטא בכל תחום אחר בחייהן.

אם אותה שולטת לא מסוגלת לשלוט בחייה האישיים והיא תלויה באחרים בשביל להתקיים, היא לא תהפוך פתאום לאישה "אחרת" מולם. אחרי שמתפוגגת ההתרגשות של תחילת הקשר, היא תמצא את עצמה מבטאת את אותם דפוסי התנהגות שהיא מתבטאת גם בשאר תחומי חייה. התנהגויות שמשאירות אותה, בין היתר, גם במשרה שמאפיינת אנשים בלי כישורים מרשימים במיוחד.
היא לא תהיה מרשימה ומאתגרת כפי שקיוו בשלב "הפרפרים" כשהיו מסטולים מרוב התרגשות ועשו לה אידיאליזציה, וכאן הקשר יגמר כי זה ממש לא משמח את רובם להפנים שהם בעצם עליונים עליה בכמה רמות, זה יצור להם דיסוננס צורם כזה כזה בין היומרה של אותה אישה להכריז על עליונות עליהם לבין היכולות שלה בפועל, וכל הקשר ירגיש כמו הצגה שבה הם נאלצים להעמיד פנים שהם נחותים ממנה כשהם ממש לא בשביל שזה יעבוד.
נשלטות קלטו את זה, זה למה הן מתעקשות על גבר שהוא מרשים גם בחייו האישיים ולא רק במיטה, גם אם זה נראה "שטחי" עבור הצופים מהצד שמצקצקים על זה שהן מתעכבות העיסוק של השולט במקום "לקבל אותו כמו שהוא". זו אחת הסיבות למה קשרים בין נשלטות ושולטים מחזיקים מעמד זמן רב יותר מאשר קשרים בין שולטות ונשלטים שתמיד נגמרים בגלל איזו "ירידה פתאומית" של הנשלט מהשולטת, למרות שכן היה ניתן לחזות את ה"ירידה ממנה" מראש. פשוט אם היו שמים על זה דגש, על כמה השולטת שמולם בתכלס לא כזו מוצלחת, הם לא היו חווים אפילו את הקשר הקצר הזה.
-X-
-X-
-X- • 23 בדצמ׳ 2019
לדעתי זו שאלה שהיא חלק משאלה כללית יותר של: מה גברים חושבים באמת על נשים?
והתשובה, לדעתי, היא שזה תלוי מה הם מחפשים.
זה שיחפש קשר שטחי לזמן קצר יתעניין נטו בהגשמת פנטזיה ויחתור להשיג רק את זה.
זה שמחפש קשר עמוק מעבר לפנטזיות ובדס"מ באמת ישתדל להכיר לעומק.
אני גם חושב שלכל אחד יש איזשהו סדר העדפות של מה שחשוב לו.
גם בין אלו שמחפשים קשר רציני ההעדפות לחשיבות הפרמטרים משתנה.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 23 בדצמ׳ 2019
ארכאנג׳ל, בואי ונשאל את את הגברים בפשטות: מי היה רוצה זוגיות עם אישה (נשלטת/שולטת/ונילה) בעלת קריירה מפוארת משלו ושמשתכרת יותר ממנו? איך לדעתכם זה ישפיע על הקשר?
-X-
-X-
-X- • 23 בדצמ׳ 2019
לפי דעתי,
זה תלוי בזוג ואיך שהם תופסים את זה ומה הם עושים עם זה.
לי אישית לא הייתה בעיה להיות עם מישהי עם קריירה מצליחה יותר או מישהי שמשתכרת יותר ממני, בתנאי שהיא לא תתערב לי בקריירה, בכמה אני מרוויח ושלא תחשוב שכל דבר תלוי בסטטוס הכלכלי ושזה מקנה זכויות יתר כלשהן.
מוכן לחשבונות בנק נפרדים והסכם ממון.
עשהאל​(נשלט)
עשהאל​(נשלט) • 23 בדצמ׳ 2019
בכוח המוח כתב/ה:
ארכאנג׳ל, בואי ונשאל את את הגברים בפשטות: מי היה רוצה זוגיות עם אישה (נשלטת/שולטת/ונילה) בעלת קריירה מפוארת משלו ושמשתכרת יותר ממנו? איך לדעתכם זה ישפיע על הקשר?

ברור שהייתי מת על זה. ואם היא הייתה מרוויחה מספיק, הייתי שמח להפסיק לעבוד ולהתחיל להתעסק רק בדברים שמעניינים אותי.
וזה לא היה מעלה ולא מוריד לקשר הזוגי הונילי הקיים שלי, שמבוסס על אהבה ועל מכנים משותפים ששכר או יוקרה הם לא חלק מהם.
Snitch
Snitch • 23 בדצמ׳ 2019
לא חושב שאני אישית "מתפשר" כי אין הרבה שולטות בעמדות מפתח, אלא שבאמת ובתמים, בגדול, הסטטוס התעסוקתי פשוט לא מעניין אותי. למה בגדול? כי יש סייגים. יוריד לי משמעותית למשל להכיר מישהי מבוגרת שעובדת בעבודה נטולת שאיפות, אבל לא רק בגלל שהיא שולטת שאמורה לנהל את העולם, אלא סתם כי אנשים כאלה מעציבים אותי בגדול.
לגבי השאלה של בכוח - לא בטוח שהייתי עושה מאמצים עילאיים כדי להכיר שולטת כזאת, אבל ברור שאם אכיר כזאת, זה יהיה ממש ממש אחלה. ממש. זה מעין פרמטר נוסף שנחמד שיש אותו, אבל הוא לא חייב להיות
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
בכוח המוח כתב/ה:

אני אמנם לא נשלט, אבל אולי בכל זאת קיים ערך כלשהו לעדות שלי. השכר של שנינו זהה. יש לי תואר אחד יותר ממנו, אבל בשנה הבאה הוא ידביק את הפער (ובעוד שנתיים אני אצור פער נוסף). שנינו מחזיקים משרות בתחומים לחלוטין שונים שמוערכות באותה המידה. ושנינו הגענו ממשפחות אמידות שמאפשרות לנו חיים נוחים יחסית לממוצע. נדמה לי שחלק מהסגידה שהוא מביע כלפיי אמנם נשענת על ההישגים שלי, אבל היא נשענת בעיקר על ההבנה שאני מביאה לתוך מערכת היחסים שלנו כפועל יוצא מהידע שרכשתי. כך שאני מניחה שאילו בחר להגיב בשרשור, היה אומר שהדרך המקצועית בה בחרתי כדי להגיע לידע ולהבנה שעומדים לרשותי אינם רלוונטיים, כמו גם המשרה או השכר שנלווים אליה, אלא האדם שהפכתי להיות גם בגלל הדרך המקצועית בה בחרתי, גם בגלל הידע שרכשתי, ובעיקר בגלל יחסי הגומלין בין כל האלמנטים שאחראים להיותו של האדם מי שהוא.