לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

דרופ

המרכז למיניות אלט'
לפני 4 שנים • 29 בדצמ׳ 2019

דרופ

המרכז למיניות אלט' • 29 בדצמ׳ 2019
לפניכם המונח דרופ כפי שמופיע אצלינו באתר כבר שנה וחצי - חשבנו לרענן אותו אולי קצת, מה אתן אומרות, מה חסר? מה מיותר?

דרופ - Drop / סאב-דרופ / דום-דרופ

הפוסט איננו מהווה יעוץ רפואי או אחר.

דרופ היא חוויה שיש לה מאפיינים דומים לדיכאון והיא יכולה להיחוות על ידי נשלט/ת (Sub-Drop) או שולט/ת (Dom/me-Drop) לאחר סשן בדס"מי. בנוסף, יש מקרים של 'דרופ שלאחר אירוע' (Event Drop), בעל תסמינים דומים לאחר מסיבה או אירוע אחר כמו כנס סדנאות.

התסמינים של הדרופ יופיעו בדרך כלל עד 72 שעות אחרי סשן ויכולים אף להופיע ממש לקראת סוף הסשן או שבוע אחריו. בין הסימנים לדרופ אפשר למנות:

קושי להתרכז, לקבל החלטות ולזכור פרטים.
עייפות ואנרגיה פחותה
רגשות אשם, יאוש ו/או פסימיזם
הפרעות בשינה
עצבנות
חוסר עניין בפעילויות ותחביבים שהם בד"כ מהנים, כולל סקס
אכילת יתר או חוסר תיאבון
כאבים מתמשכים, כאבי ראש, התכווצויות או הפרעות במערכת העיכול
תחושה הדומה לשפעת
עצבות, רגשות ריקנות וחרדה מתמשכים
מחשבות על התאבדות ואף נסיונות התאבדות
אם ישנו דרופ, התסמינים והמידה שלהם הם משתנים מאוד בין אדם לאדם. אם הסימפטומים לא עוברים תוך כשבוע, יש לחשוב אם יש סיבות פסיכולוגיות או גופניות אחרות שיכולות לגרום למצב ולחפש עזרה מקצועית ממטפל/ת או רופא/ה.

דרכי מניעה ודרכים לטיפול בדרופ

בניה של סשן בצורה הדרגתית, כך שיש עליה הדרגתית באינטנסיביות ויציאה הדרגתית מהסשן עם אפטרקר (רא' מילון מונחים) ארוך ואינטימי. בניה כזו תעזור למעברים קלים יותר מהמציאות למשחק וחזרה ממנו.
לעיתים במשך סשן, אפשר לחוות ספייס (Space) מעין חווית אופוריה ועוצמות רגשיות, בסשן בו חווים ספייס, ייתכן שיש סיכון גבוה יותר לדרופ.
אכילה ושתייה באופן מסודר לפני הסשן היא חשובה, על מנת לאגור אנרגיות ולמנוע התייבשות. סמים בדרך כלל מאיצים התייבשות של הגוף ולכן מומלץ שלא לערבב BDSM עם סמים.
אכילה של שוקולד בזמן האפטרקר מעלה את רמות האוקסיטוצין בדם ויכולה לאפשר היקשרות אינטימית בין השותפים באפטרקר. אוקסיטוצין מקטין את הסיכוי לדרופ ומקל על השפעותיו.
שימוש בויטמין B ושמן דגים בימים שלפני סשן אינטנסיבי ובימים שלאחריו יעזור להחזיר מינרלים שתאבדו בשיאים של אדרנלין ואנדורפינים, וכך יכולים לסייע בהפחתת הסיכוי לדרופ ובהפחתת ההשלכות שלו.
יצירת קשר עם מי ששיחקת איתו או עם האדם שסיפק לך אפטרקר יכולה לסייע בהקלה על הדרופ. שיחה או פגישה ידידותית עמו יכולות בהחלט לעזור בהפחתה של הדרופ ואף להעלמתו.
אם לא מתאפשר לך ליצור קשר עם אותו אדם, אפשר לנסות להתקשר לחבר או חברה ולנסות להיפגש לכיף, גם אם לא יאתפשר לך לדבר על הסיבות לדרופ. אם אינך בטוח עם מי את יכול ליצור קשר, פניה לפורומים בכלוב, ב-Fetlife או בתפוז תהיה צעד ראשון נכון בכיוון. כדאי לחפש מישהו שיש לו נטיות דומות לשלך. לדוגמא אם את אישה נשלטת, חפשי אישה נשלטת לידידות.
ניתן ליצור קשר עם המרכז למיניות אלטרנטיבית לייעוץ ותמיכה בחינם מאנשי מקצוע -0559246524
אם יש לך תחושה הדומה לשפעת, יתכן וזאת הצטברות של חומצת חלב. הצטברות יתר של חומצת חלב יכולה להיות מסכנת חיים. למרות זאת, סביר להניח שזאת הצטברות פחותה ולכן מנוחה, מים וטבליות נגד-צרבת אמורים לעזור. אם יש לך ספק בנוגע לתחושתך הגופנית או אם השתתפת בפעילות של תליה מחבל (סספנשן / Suspension) בסשן שלפני הדרופ, רצוי להיוועץ ברופא בהקדם.
פינוק מרגיע כמו אמבטיה לאור נרות, קריאה של ספר ומדיטציה יכולים לעזור בהפגה של הדרופ.
חשיפה לאור השמש יכולה לעזור בהפחתה של השפעות הדרופ.
פעילות ספורטיבית מתונה כמו ריצה קצרה, יוגה, תרגילים אירוביים וכיוב', יכולה להפחית את חוויית הדרופ.
פעילויות שיעסיקו אותך, יכולות להיות טובות בהקלה של הרגשת הדרופ והפגתו. סביר להניח שפעילויות פרודוקטיביות ופשוטות כמו רחיצת הכלים או סידור המיטה יעזרו לשיפור ההרגשה מכיוון שהן מספקות הרגשת הישג בקלות יחסית, בזמן שיסיחו את דעתך מהדרופ.
אפשר לבטא את הרגשות שלך בכתב עד שנמאס ונגמר מה לכתוב. הדבר יכול לעזור באירגון המחשבות ובאיוורור של הרגשות. אחרי שסיימת לכתוב, אפשר לבדוק את מה שכתבת ולראות אילו רגשות הכי מועילים עבורך.
אם אף אחד מהדברים הללו לא עזר לך, מומלץ להיוועץ באיש מקצוע. לבינתיים יש לזכור שהרגשות הרעים יעברו, בדרך כלל, תוך כמה שעות או ימים. חשוב לנסות ולהתעסק בדברים שאינם קשורים בעצב ובדברים שעושים לך טוב.

אם יש לך בעיות אתיות, מוסריות או דתיות עם הנטיות הקינקיות שלך, הדבר עלול להוביל לרגשות אשם ואי-קבלה עצמית לגבי הנטיות שלך. מומלץ במקרה כזה להבין ראשית שאם אינך פוגע באחרים (שלא בהסכמתם), אין סיבה טובה להתבייש במי שאתה ובמה שאתה אוהב. כמו כן, כדאי לפנות לאיש טיפול שהוא ידידותי לקינק.

עוד מונחים כאן - https://yahasim.org.il/%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9C%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%94/
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לא יכול להגיד על חסר או מיותר. לי זה נראה ממצה, אבל הידע שלי לא מספיק כדי לקבוע.
אני רואה בעיה אחרת, ואנסח אותה בכוונה בצורה בוטה.
משעעעעעעמם. Snnoze fest. זה נהדר לקינקילופדיה, אם תכתבו כזאת, אבל בימינו, אני חושב שאנשים פשוט ירימו ידיים. זאת כמובן רק דעתי.
אתן דוגמה לגישה שלי, לא רק ביקורת.

מניעה וטיפול בדרופ
הדרגתיות - אם תעלו אינטנסיביות בהדרגה ואז תנמיכו, החזרה למציאות תהיה קלה יותר. ולא לשכוח אפטרקייר!
אוכל ושתייה - בנו אנרגיה והמנעו מהתייבשות בסשן
סמים - רעיון גרוע. סמים מאיצים התייבשות, אז לא מומלץ לערבב עם בדסמ
ספייס - חוויתם אופוריה בסשן? חוויה נפלאה, אך שימו לב. הסיכוי לדרופ גדל, אז שימו לב לעצמכם בימים הקרובים.

את הסכנת מוות מחומצת חלב הייתי שם קצת בנפרד, שיבלוט בלי להבהיל באמצע
Bent

סליחה אבל

Bent • 29 בדצמ׳ 2019
https://thecage.co.il/magazine,1523.html

כתבתי, מזמן, חושב שזה יותר מקיף מהכתוב, אבל תמיד חשוב לעדכן ולהוסיף.

יש בכתוב אצלכם, מעט מהרוחניקיות ומעט מהניו אייג', ומעט לא מבוסס שצורם לי.

ההערה על חומצת החלב כמו שכבר נכתב לכם כאן לא קשורה כלל (אתם מתכוונים לאמינו אסיד בהצטברות שרירית? ).

שיהיה יום נהדר.
איה74
איה74 • 29 בדצמ׳ 2019
מה שהצחיק אותי זה שרוב הסימפטומים מאד דומים לאלו של תסמונת פיברומיאלגיה (למעט הכאבי שרירים. שהפעם מסיבה אחרת).
על מה מתבססת ההמלצה לשמן דגים וויטמין B?(איזה? באיזה מינון?).
אולי אם אנחנו מדברים על התייבשות וכו צרחך בכלל מלחים?
אולי עדיף לא להכנס להמלצות כאלו, אלא רק להסב את תשומת הלב שזו יכולה להיות פעילות מאומצת?
אני יכולה, כחולת פיברו, להמליץ דווקא על אשווגנדה (הידוע גם בכינוי ג'ינסנג סיבירי) ובנטורופתיה משמש לתמיכה בבלוטת האדרנל תשושה ולהתמודד עם סטרס. אבל אני ממש לא חושבת שמישהו בדק את היכולת שלו לאזן פיקים חדים.
בקיצור, גם על תוספי מזון וויטמינים לא כדי להמליץ ככה באוויר.
המרכז למיניות אלט'

Re: סליחה אבל

המרכז למיניות אלט' • 29 בדצמ׳ 2019
bent_wordsmith כתב/ה:
https://thecage.co.il/magazine,1523.html

כתבתי, מזמן, חושב שזה יותר מקיף מהכתוב, אבל תמיד חשוב לעדכן ולהוסיף.

יש בכתוב אצלכם, מעט מהרוחניקיות ומעט מהניו אייג', ומעט לא מבוסס שצורם לי.

ההערה על חומצת החלב כמו שכבר נכתב לכם כאן לא קשורה כלל (אתם מתכוונים לאמינו אסיד בהצטברות שרירית? ).

שיהיה יום נהדר.

תודה רבה על הפידבק ועל הקישור - מה לדעתך מראה על רוחניקיות או ניו-אייג'? התכנים שלנו לא נכתבים ברוח כזאת ולא נרצה לתת רושם מוטעה.

לגבי ההערה על חומצת חלב - בעיקרון החלק הזה נלקח מפורמט אחר בו המונח דרופ מופיע ונעביר זאת דרך רופא לקריאה נוספת והערות. - הכוונה ל-lactic acid.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 29 בדצמ׳ 2019
על מה מתבססת ההמלצה על שוקולד בהקשר של אוקסיטוצין?

השתמשתי בעצמי בשוקולד כדי לחלץ נשלט מדרופ ויודעת ששוקולד/ מתוק עוזר לדרופ כי הוא מעלה רמות סוכר בדם - אבל לא בהקשר של התקשרות אינטימית במשתנה מתווך של שחרור אוקסיטוצין.
יש לכן אולי רפרנס לזה?

בקיצור
כל מה שכתבתם הייתי ממליצה להביא עם ביבליוגרפיה ככל האפשר.
    התגובה האהובה בשרשור
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
טלי.
https://www.express.co.uk/news/uk/943323/chocolate-biological-proven-good-for-health-new-tv-programme
(הטענה כאן שקיים קשר פסיכולוגי ולא פיזיולוגי. היו מחקרים ישנים ב netdoc.uk שדיברו על השפעה פיזיולוגית, אבל המיתוס הזה נשבר. בכל מקרה, הרלוונטיות לנושא תקפה גם אם מדובר בתגובה פיזיולוגית וגם אם מדובר בתגובה פסיכולוגית. למרות שאני הייתי מעדיפה עלה של חסה או תות כי אני שונאת שוקולד מריר. אבל אולי אני במיעוט 🙈).
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 4 שנים • 30 בדצמ׳ 2019
אוקיי, התאפקתי כדי לא לזהם את השרשור, אבל עד כאן!!
חסה?? מה חסה??? מריר. 85% זה הסטנדרט, 70% זה סביר מינוס. 99% עם כוס אספרסו - זה חיים!!
ואם מישהו אומר שזה בריא לדרופ, אז בעיני הוא גאון, גם אם הוא טועה!!
ובכלל, שווה להפוך מוונילי לבדסמי, רק כדי לעבור סשן, בשביל השוקולד!!!
המרכז למיניות אלט'
לפני 4 שנים • 2 בינו׳ 2020
המרכז למיניות אלט' • 2 בינו׳ 2020
להלן הבהרות לגבי הנושא של אוכל, ויטמינים ותוספים וההיבט הפזיולוגי -

שוקולד ואוקסיטוצין - משהו שנשמע סביר, אבל לא באמת מוכח

ויטמין B ושמן דגים הם לא מינרלים. לא מוכרת התוויה למי שאין לו חסך מוכח בויטמין B. ויטמין B לא נספג בשומן, כך שהנטילה עם שמן דגים ביחד לא תהיה מועילה ואולי אפילו מעכבת ספיגה.

לגבי אומגה3 - קיים דיון האם אומגה 3 טוב למשהו באופן כללי

הצטברות של חומצת חלב אינה מסוכנת או מסכנת חיים. כאבי שרירים בעיתיים באמת נובעים מתהליך שנקרא רבדומיוליזיס - פירוק שריר משורטט. זה תהליך שקורה במידה קלה בכל חבלה או פעילות גופנית מאומצת אבל סשן מאד אינטנסיבי יכול באמת לגרום למידה רבה של פירוק שריר. כאב קיצוני ונפיחות במקום ספציפי (גפה, גב, עכוז) הם סימן מכוון. תוצרי פירוק שריר סותמים את הממברנות בכליות מה שיכול להמוביל לאי ספיקת כליות.