אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש כאן שולטים שמנוסים בהיפנוזה מינית?

ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
לפני 4 שנים • 3 בינו׳ 2020
Syat Vada כתב/ה:
"מצד שני, אולי תוכל לחלוק את שמות הקבצים עליהם אתה מדבר עם בעל השרשור. כי אני מניחה שלא מדובר במצב היפנוטי אלא במשהו שחווים כשעוסקים בלימודי יוגה למשל. הענות נפשית לנאמר מבלי להכנס למצב היפנוטי. יכול להיות?"

הו, אז, בגלל שאני לא מכיר את הנושא באופן מקצועי אני לא בהכרח יודע. icon_smile.gif
אני חושב שאני יודע, אבל Dunning-Kruger בקטנה, וכל זה.

מה שכן, דבר אחרון ואז אני מוציא את עצמי מרוב הבחינות מהדיון הזה:
אנשים שמעוניינים בהיפנוזה מינית הולכים בד"כ גם לחפש אותה, כמו עם דברים רבים אחרים מהסוג. אני חושב שבשביל אנשים שסקרנותם לא תרד מהנושא אולי כדאי למצוא דרך בטוחה יותר לבדוק את המים. למטרה זו, אולי מישהו שכן מוכשר בהיפנוזה יוכל לבדוק את הקבצים האלו ולתת את דעתו.

הניחוש שלי שאילו הייתה בהם סכנה לבריות הם היו יורדים מהמדפים או לפחות היינו שומעים על אזהרות מפניהם כמו מפני סיגריות. אני באמת חושבת שכנראה מדובר במשהו יוגה-סטייל או דימיון מודרך. עם נשימה נכונה, שלווה ותשומת לב ממוקדת לנאמר, מה שבהחלט יכול להביא למצב שדומה להיפנוזה אבל לא מנתק את האדם מהמציאות באופן שהוא לא מסוגל להתנגד לחוויה.

משהו כזה:
https://www.makorrishon.co.il/nrg/online/15/ART/873/083.html
ימה​(נשלטת)
ימה​(נשלטת) • 3 בינו׳ 2020
ArchAngel כתב/ה:
מתוך אתר משרד הבריאות:
"רק רופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים שעברו הכשרה ייחודית ובחינה בהיפנוזה, והינם בעלי רישיון להיפנוט בר תוקף שמשרד הבריאות ניפק, יכולים לטפל באמצעות היפנוזה."
https://www.health.gov.il/Services/Committee/hypnosis/public/Pages/WhatisIt.aspx
וחלק מהאתיקה של אנשי מקצוע כאלו היא לא לערב כלים טיפוליים עם יחסים מיניים.
אז מי שמסומך לעשות משהו כזה לא יעשה את זה, ומי שלא מסומך ויתיימר להשתמש בכלי הזה בלי הכשרה מתאימה עלול להסב לך נזק כלשהו.

אגב, באותו לינק שצירפתי נכתב גם:
"בניגוד לדימוי הפופולרי, היפנוזה אינה תהליך על טבעי או מיסטי. היפנוזה אינה אמצעי להשתלטות על המהופנט ואין אפשרות לגרום למהופנט לפעול בניגוד לרצונו, לערכיו או לכללי המוסר שלו, ההליך ההיפנוטי עצמו נוצר כתוצאה משיתוף פעולה בין המטופל והמטפל".
ככה שאין באמת שולט שיכול "להפנט אותך מינית" או משהו כזה. זה תלוי במידת הרצון שלך שזה יתגשם ובשיתוף הפעולה שלך. אמנם אלו חדשות טובות שיש לך יותר שליטה על המתרחש (או שזה דווקא מבאס אותך לגלות?), אבל הבעיה היא שיש שולטים שיכולים להשתמש ברצון/שיתוף הפעולה שלך לרעה, במיוחד אם הם מהסוג שמתיימר להחזיק בכוחות מוחלטים של "שליטה על המחשבות" וכד'

ומוסיפה שמי שמהפנט אדם ללא ההכשרה ומבלי שהוא רשום בפנקס ו/או שלא לצורך חמשת ההתוויות המופיעות בחוק, עובר על החוק ודינו שנת מאסר.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 3 בינו׳ 2020
אני רק תוהה לגבי היפנוזה
ממה נהנים אם כלל לא מודעים זוכרים או נוכחים?
אלא אם זה נועד לסמן עוד וי על משהו להתנסות בו
זאבון פטיש
לפני 4 שנים • 4 בינו׳ 2020
זאבון פטיש • 4 בינו׳ 2020
לימוד היפנוזה בישראל אינו חוקי אלה במסגרת לימודי רפואה ופסיכולוגיה.

באנגליה ניתן ללמוד היפנוזה בקורסים פרטים ואף לקבל רישיון לעסוק בהיפנוזה.

יש לי רישיון לעסוק בהיפנוזיה ו deep hypnotic sleep

זה גם מאפשר טיפול הפסקת עישון, בעיות שינה ועוד..

בארץ כמובן שאסור לי לעסוק בדבר, אבל יש כל כך הרבה בעלי רישיונות ומנוסים באנגילה, אולי שווה טיול לשם?
amore​(שולטת)
amore​(שולטת) • 4 בינו׳ 2020
רק בישראל העיסוק בהיפנוזה הוגבל לרופאים ופסיכולגים בלבד, בגלל מקרה בו אישה שעשתה תאונת דרכים לאחר סשן היפנוטי, האשימה בכך את ההיפנוזה על מנת לצאת ידי חובה.

בחו'ל יש הרבה היפנותרפיסטים שמטפלים באנשים לאחר לימוד והכשרה ראויה ואינם פסיכולוגים או רופאים. אני למדתי היפנותרפיה בחו'ל אך איני עוסקת בה, התחום נלמד מתוך הסקרנות והעיניין שלי האישיים.

אין משהו סודי או על מודע בהיפנוזה, כולנו נכנסים למצב הזה של התת מודע (לטראנס) מספר פעמים ביום מבלי להבחין בכך אפילו, נניח בעת נהיגה ארוכה ושגרתית בו אנו מאפשרים מנוחה למודע והתת מודע הוא שמביא אותנו למקום חפצנו (כאשר הגעתם למשל למקום כלשהו ופשוט אינכם זוכרים מה קרה בדרך, או את הרגע בו חלפתם בנקודת ציון מסוימת שאתם יודעים בוודאות שעליכם לחלוף בה על מנת להגיע).
כל אדם יכול לצאת מהיפנוזה בשניה בה יחפוץ בכך והרבה מהמהפנטים המקצועיים כוללים חלק כזה בהקדמה שמכניסה לטראנס את העובדה שהמטופל יכול לצאת באופן מוחלט ובעצמו מהיפנוזה במידה ויחפוץ או במידה ומשהו חיצוני ידרוש את תשומת ליבו (למשל פרצה שריפה או שאחד הילדים התעורר)
באותה מידה, לא ניתן להשפיע עלינו לעשות משהו תחת היפנוזה אותו לא נרצה לבצע, אם יש לך גבולות מסויימים, השולט לא יכול להפנט אותך ולהגיד לך לבטל אותם בניגוד לרצונך, הוא כן יכול להציג את הדברים מגישה אחרת שאולי תגרום לך להרגיש פחות התנגדות לבצע משהו אבל אין לו יכולת כפיה, ברגע שידובר על משהו שאתה מתנגד אליו, המודע יתעורר ויעצור את הסשן ההיפנוטי. כפי שאמרו קודם, היפנוזה חייבת שיתוף פעולה והסכמה של המהופנט.

היפנוזה דומה מאוד במרכיביה ויכולתה להשפיע על התת מודע כמו תחומים אחרים אשר 'מותרים' בישראל, NLP ודימיון מודרך.

קצת יותר על היפנוזה
https://www.selfhypnosis.com/hypnosis/
ובישראל
https://www.health.gov.il/Services/Committee/hypnosis/Pages/default2.aspx

בישראל, לאור המגבלות לפיהן לא ניתן ללמד היפנוזה, יש מורה שהיה מלמד היפנוזה עצמית לכל אדם החפץ ללמוד, הוא כתב ספרים בנושא NLP ודימיון מודרך, שמו יוסי קדמי.
אבל יש מצב שכבר לא מלמד לאור הכתבה הזאת -
https://www.google.com/amp/s/www.haaretz.co.il/amp/news/health/1.1665222

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת ינו' 04, 2020 6:53 am, סך-הכל נערך פעם אחת
זאבון פטיש

לא בדיוק!!

הוא כתב/ה:
אני רק תוהה לגבי היפנוזה
ממה נהנים אם כלל לא מודעים זוכרים או נוכחים?
אלא אם זה נועד לסמן עוד וי על משהו להתנסות בו

ניתן להרגיש כמו בחלום הגוף רפוי ורגוע והנפגש רושמת את הארוע.

המטופל מרגיש וזוכר משפטים שלמים, תחושות וכמו במדיטציה הגוף מחובר טוב יותר לנפש.

היפנוזה ברמה הנמוכה דומה לנהיגה ברכב במסלול קבוע במשך שנים, כשאתה נוהג והמחשבות מתעופפות להן ופתאום קולט שכבר הגעת ליעד.

זה בדיוק התנליך שהמטפל מעביר אותך, הוא למעשה משעמם לך את הראש ומחדיר פקודות חדשות.

אך זה יכול בידיים לא מקצועיות להפוך לטראומה מאחר ותת המודע רושם דברים ומפנים אותם וכן כל ארוע לא נעים במיוחד כל ארוע לא נעים.
israelislave
israelislave • 4 בינו׳ 2020
שימוש בהיפנוזה לא פוגם, לכאורה ב Consent של הנשלט?
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 4 בינו׳ 2020
נשמע מגניב...מעולם לא שמעתי על כך.

עוקבת כדי לראות אם שולט/ת עם ניסיון בתחום יגיב לזה.
זאבון פטיש

הכל קשור לתקשורת בין המטפל והמטופל

israelislave כתב/ה:
שימוש בהיפנוזה לא פוגם, לכאורה ב Consent של הנשלט?

אם לא מכניסים פקודות ושומרים על חווית ההנאה ותאור ההנאה, הראש לא רושם הערות ולא מכניס פקודות.

זה אולי יכול לעבוד לזוג בקשר עמוק, אבל אני לא בטוח אם ההנאה תהייה עמוקה עבור המטופל.

גם אי אפשר להזיז אותו יותר מידי וכל תנועה חדה עלולה ל"העיר אותו"

ברמת הפרקטיקה זה אמור להיות מוגש בצורה של ליטוף עדין,אולי חדירה עדינהמאוד ללא שום כאב.

הגוף אומנם רפוי אבל הנפש רק חצי רפוייה וכל טעות יכולה להקפיץ את המטופל ולבטל את כל התהליך.

קשה יהיה לחזור למצב היפנוטי מחדש ויהיה צורך להמתין יום שלם
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
הייתי רוצה להציע לכם תרגיל מאוד פשוט שנותן חוויה מיוחדת.
כל אחד יכול, ולרובנו זה יהיה קל, להפנט את עצמו. אז תשכבו במקום נוח ונעים (לא במיטה שלכם, שלא תירדמו) ותרפו את הגוף שלכם, כשהשיטה הכי קלה היא לעבור נקודה נקודה בגוף, לכווץ שם שרירים לשנייה שתיים ולהרפות.
עכשיו, כשאתם רפויים, פשוט לספור אחורה מ10 ל0 ולהגיד לעצמכם משפטים כמו "אני שוקע לתוך עצמי" "אני נכנס לתת מודע" "היוםיום מתרחק ואני רק עם עצמי". נסו להוסיף לזה משהו כמו לרדת במעלית, לטפס למטה במדרגות, לחצות גשר, משהו כזה (אם לא כיף לכם מקום סגור, מעלית זה לא לכם. אם לא נוח גובה, עזבו גשר). תחזרו על הספירות שוב ושוב עם המשפטים האלה, או דומים.
אחרי כמה דקות נסו את אחד מאלה:
1 . העפעפיים שלי כבדים כמו בטון או העפעפיים שלי דבוקים למקום.
2. היד שלי קלה כנוצה, קלה כנוצה, ופשוט מתרוממת ועפה, מתרוממת ועפה.
אם הלכתם על הראשון - אחרי כמה חזרות, נסו לפתוח עיניים. אם הלכתם על השני, חכו ותגלו בעצמכם.
אם לא קרה כלום, ספרו עוד כמה פעמים מ10 ל0 ואז שוב את העיניים או היד. לי זה הצליח די מהר.
כשמיציתם,קחו כמה נשימות עמיקות, אמרו לעצמכם שאתם מתחילים להתעורר וספרו מ0 עד 10. ירדתם במעלית? תעלו. חציתם גשר? תחצו חזרה. וכשאתם מוכנים תגידו לעצמכם "אני אספור עד שלוש ואתעורר רגוע לחלוטין". ספרו עד שלוש, פתחו עיניים.

זה תרגיל דמיון מודרך / היפנוזה עצמית. לא ידוע לי על שום סכנות בזה, אבל אני לא מומחה לכלום ולא יכול להבטיח כלום. אז אם אתם לא בטוחים - תשאלו רופא או משהו, או אל תעשו. אם כן תנסו - זה יכול קצת להבהיל כשזה קורה פתאום. פשוט להירגע, השליטה אצלכם. תעירו את עצמכם וזהו.