סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יש כאן שולטים שמנוסים בהיפנוזה מינית?

James Bondage​(מתחלף)
לפני 4 שנים • 6 בינו׳ 2020
James Bondage​(מתחלף) • 6 בינו׳ 2020
ArchAngel כתב/ה:
אז מי שמוסמך לעשות משהו כזה לא יעשה את זה, ומי שלא מוסמך ויתיימר להשתמש בכלי הזה בלי הכשרה מתאימה עלול להסב לך נזק כלשהו.

ציינו פה לפני, שהסמכה דרושה בעיקר בישראל. ברוב העולם, לא דרושה הסמכה, ואם כן, היא אינה מותנית במקצוע כגון רופא או פסיכולוג, אלא רק בלימודים מתאימים. מי שרוצה לדעת יותר, יצטרך לגגל לבד - פעם היה בויקיפדיה מיפוי די מדויק של העולם, אבל עכשיו מה שמצאתי בגיגול מהיר זה: https://en.wikipedia.org/wiki/Hypnotherapy#Occupational_accreditation - וכמובן המצב בארץ מתואר ע"י הלינק שארכאנג'ל נתנה קודם. בניו ג'רזי, לדוגמא, אין צורך ברשיון - אך אי אפשר לקנות ביטוח נגד תביעות בנושא היפנוזה אלא לאחר אקרדיטציה בגוף מוכר (יש כמה).

לגבי "עלול להסב לך נזק כלשהו" - הסטטיסטיקה במקומות שבהם אין מגבלה חוקית היא שכמות הנזקים לא מצדיקה את קיומו של החוק (זה לא שלא נגרם אף פעם נזק לאף אחד, אבל יותר מסוכן לשחק כדורגל, ונגד זה אין חוק. למעשה, בניו-ג'רזי, יש חוק האוסר על אדם שאינו מתדלק מוסמך למלא דלק ברכב, משיקולי בטיחות -- והחוק הזה הגיוני כמעט כמו חוק ההיפנוזה בארץ).

הוא כתב/ה:
אני רק תוהה לגבי היפנוזה
ממה נהנים אם כלל לא מודעים זוכרים או נוכחים?
אלא אם זה נועד לסמן עוד וי על משהו להתנסות בו

ברוב המקרים, זוכרים הכל ונוכחים מאוד - למעשה, מיעוט קטן של האנשים מסוגלים לחוות שיכחה ("אמנזיה") ללא תרגול רב, ובדרך כלל היא לא מחזיקה זמן רב גם כשהיא כן מתרחשת.

israelislave כתב/ה:
שימוש בהיפנוזה לא פוגם, לכאורה ב Consent של הנשלט?

באופן שונה במעט, אבל אנלוגי לכל מניפולציה רגשית או חברתית אחרת, או כמות (קטנה יחסית) של אלכוהול. בסופו של דבר, ההשוואה שאני חושב שהיא שימושית ביותר היא: נגיד שאתה דתי מאמין, והרבי אומר לך לעשות משהו, וטוען שזה ציווי אלוהי - האם יש לך הסכמה, או שאתה מרגיש שבהיותך דתי מאמין, ובהיותו של אותו הדבר ציווי אלוהי, אתה מחוייב לבצע?

יש הרבה מיסטיקה מסביב להיפנוזה, כולל בקרב האנשים שמשתמשים בה וחוקרים אותה, מה שמאוד מקשה להבין מה זה בדיוק. מבחינה מדעית, יש קושי רב להגדיר אותה, או למדוד את קיומה או את עומקה. רק ממש לאחרונה נראה שיש מדידות ב- fMRI שמסוגלות למדוד אותה, וגם על זה יש ויכוחים (ויש כמה דברים ישנים יותר, לגבי יכולת מיקוד עיניים אבל עליהם יש עוד יותר ויכוחים).

ההגדרה המקובלת היום למיטב ידיעתי, היא a state of focused relaxation - שנשמע אולי פרדוקסלי אבל הוא לא. מעבר להגדרה הזאת, יש מעט מאוד הסכמה - יש שטוענים שצריך להיות דיכוי של ה- critical faculty ויש שלא. מה שברור הוא שיש אינספור דרכים להגיע לשם, ולעזור לאנשים אחרים להגיע לשם - השעון התיאטרלי שאתם מכירים מסרטים, הנחיות קוליות, ואפילו סתם תנועות ידיים; פרנץ מסמר, שעל שמו היפנוזה נקראה בתחילת איפיונה "mesmerism", האמין שזה קשור למגנטים שהחזיק בידיו והעביר מעל הגוף של המטופלים, אבל גם הוא גילה, אם אני זוכר נכון, שאלו תנועות הידיים ולא המגנט, וג'יימס ביירד - שנתן להיפנוזה בטעות את שמה המודרני, שמשמעו ביוונית "שינה" - הבחין שמדובר רק בתנועות מול העיניים.

ברייה כתב/ה:
הניחוש שלי שאילו הייתה בהם סכנה לבריות הם היו יורדים מהמדפים או לפחות היינו שומעים על אזהרות מפניהם כמו מפני סיגריות. אני באמת חושבת שכנראה מדובר במשהו יוגה-סטייל או דימיון מודרך. עם נשימה נכונה, שלווה ותשומת לב ממוקדת לנאמר, מה שבהחלט יכול להביא למצב שדומה להיפנוזה אבל לא מנתק את האדם מהמציאות באופן שהוא לא מסוגל להתנגד לחוויה.

אז ... כמו שציינתי, בארץ יש חוק נגדם, אבל מותר למלא דלק במסלול שירות עצמי בתחנת הדלק - ובניו ג'רזי, המצב בדיוק הפוך.

גם היפנוזה, ככלל, לא מנתקת את האדם מהמציאות באופן שהוא לא מסוגל להתנגד לחוויה - וכן, יש אנשים שמסוגלים להגיע לטרנס מאוד עמוק מהקלטות גנריות בלבד. יותר מזה, היפנוזה היא לא "משהו שעושים לך", היא משהו שאת/ה עושה לעצמך, עם הדרכה והנחיה, או בלעדיה.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
היפנוזה מביאה את האדם למצב של טראנס (תודעה חלופית — altered state of mind) שמאפשר התערבות של מטפל בתהליכים שונים ולכן למשל בבריטניה קיימות מגבלות שחלות על מהפנט שמופיע במקום ציבורי או בטלוויזיה, ומהפנט שמעוניין להופיע בציבור חייב לרכוש ביטוח מיוחד לשם כך. מה שאי אפשר להגיד על שחקני כדורגל שאינם אחראים על הנזקים שייגרמו לקהל הצופים לא בטלוויזיה ולא על המגרש. היפנוזה משנה את התמונה המנטלית של האדם על עצמו ועל הסביבה שלו תוך שהיא מעלה תמונות מנטליות מהתת מודע. למשל, בעזרת היפנוזה ניתן לטפל בבעיות דרמטולוגיות שונות ולהבדיל, תוך העלאה של תמונה מנטלית של סרפד, במהלך היפנוזה המטופל עשוי להתכסות בשלפוחיות. תמונות שמועלות מילדות יכולות לעורר זכרונות אתם האדם יתקשה להתמודד על כל הנלווה להן, כגון ריחות עזים ותחושה של פחד, וכן הלאה. כך שההשוואה בין היפנוזה לבין צפיה או השתתפות במשחק כדורגל אינה נאמנה לאמת. אם נשארים במסגרת של הרפיה ושינוי של מצב מנטלי כגון פחד וחרדה למצב מנטלי כגון שלווה או פוזיטיב אחר, הרי שפוטנציאל לנזק קרוב לוודאי שואף לאפס, אבל אני לא הייתי ממליצה למישהו לעבור היפנוזה מוכוונת מיניות במסגרת שאינה מקצועית.
זאבון פטיש
זאבון פטיש • 6 בינו׳ 2020
זה גם לא בדיוק..

למוח חסמים רבים ובסיבוב היפנזה אחד לא מקבלים שום תוצאה ואני מדבר מניסיון של מטפל בהיפנוזה באנגליה במשך שנה.

זאת הסיבה המרכזית שבגללה פרשתי מהתחום והיתה איתי מטפלת בכירה ויכולתי לראות מטופלים חוזרים במשך שנים לטיפול שבועי בשביל "לנסות"

לטשטש ארוע טראומטי בודד אחת בחיים,.

אוקי מדובר בארוע גדול, אבל אפילו זה יהיה קשה לשכנע את המוח שמדובר בארוע שמח ויש לטשטש אותו וזאת כמובן מתבצעת לפני חקירה פסיכולוגית והוצאת הארוע ולפעמים נסיון להגיע בכלל לארוע ובמיוחד אםמדובר בטרואמה מינית ואו מחזה קיצוני.
Friendly Amigo​(נשלט)
Friendly Amigo​(נשלט) • 6 בינו׳ 2020
יצא לי להתנסות לא מעט בהיפנוזה אירוטית. גם מקבצי אאודיו וגם מאנשים שונים. היה לי רק סשן אחד עם שותף שהיה פיזית איתי, כי קצת קשה למצוא כאלה אם אתה לא גר במדינה שבה זה נפוץ (כמו לדוגמא אנגליה או גרמניה). היפנוזה אירוטית היא פשוט כיפית. יש לה פוטנציאל אדיר ומלא אפשרויות לחוויות שונות ומגוונות. חשוב להדגיש, ואת זה יגיד לכם כל ספר וכל מטפל שמבין עניין - היפנוזה לא יכולה לגרום לך לעשות משהו בניגוד לרצונך. עם זאת, חשוב להדגיש שהיא כן יכולה לפתוח אותך לחוויות שונות, ולקשר קצונות ורגשות שונים לפעולות שונות. בעיניי זה כל הכיף. מן הסתם שיש צורך באמון והיכרות של שני הצדדים, אבל מבלי להגיע לאלו, העומק של ההיפנוזה יהיה רדוד מדי בשביל לעשות משהו משמעותי.

יש לא מעט מאמרים בנוגע לבעייתיות של חוק ההיפנוזה הישראלי (כולל בישראל), כי אנחנו המדינה היחידה שיש בה חוק כזה. בהמון מדינות אחרות (ארה״ב, גרמניה, אנגליה ועוד) יש כנסים בינלאומיים על היפנוזה אירוטית, וקהילות מאוד פתוחות ומאוד גמישות לעניין. אפילו בישראל, החוק מדבר על טיפול בהיפנוזה, ולא על שימוש לצרכים אחרים, אז מיותר להשתמש בחוק בתור דבר שמעיד על זה שההיפנוזה בעייתית.

יש לא מעט קהילות שמשתפות ספרי לימוד מקצועיים וחוויות על העניין. ספרי הלימוד מאוד מקצועיים ומאוד מעניינים, ואני ממליץ בחום לכל מי שמעוניין באספקטים של שליטה מנטלית, לאו דווקא היפנוטית, לקרוא אותם.

ההיפנוזה האירוטית היא מה שהביא אותי באופן אישי לעולם השליטה, והיא מאפשרת חוויות נהדרות בעיני
James Bondage​(מתחלף)
לפני 4 שנים • 10 בינו׳ 2020
James Bondage​(מתחלף) • 10 בינו׳ 2020
זאבון פטיש כתב/ה:
זאת הסיבה המרכזית שבגללה פרשתי מהתחום והיתה איתי מטפלת בכירה ויכולתי לראות מטופלים חוזרים במשך שנים לטיפול שבועי בשביל "לנסות" לטשטש ארוע טראומטי בודד אחת בחיים

לא לגמרי קשור, אבל ... יש שיטת טיפול שנקראת EMDR - Eye Movement Desensitization and Reprocessing שהיא יחסית מוצלחת, כנראה, בטשטוש ארועים טראומטיים. אני אומר "כנראה", כי יש פחות ניסיון איתה מאשר שיטות אחרות, אבל הניסיון שיש מראה שהיא טובה כמו השיטות המקובלות הטובות ביותר בהקשרים שנבדקו (לדוגמא, יעילה כמו TFCBT ויותר מכל שיטה אחרת לטיפול ב- PTSD).

ועוד פחות קשור - ההיסטוריה של EMDR היא עוד אחת מהבעיות שיש לי עם פסיכולוגיה קלינית כדיסיציפלינה. פסיכולוגים ככלל אני מאוד מעריך, אבל את הגילדה שלהם ... פחות. עדיין יש מספיק היסטוריה אוטונתית בויקיפדיה. חכו 10 שנים, וגם שם יהיה whitewash (מה המושג העברי המתאים?) כמו בנושא הגבישים של שכטמן והגנים המקפצים של מקלינטוק.
NewS
NewS • 10 בינו׳ 2020
בתור מי שחי nlp ומאסטר בתחום... היפנוזה לא הליך מומלץ לכל אחד.

בפן הרשמי פה בישראל אסור לעסוק בזה מלבד מי שמוסמך אבל כיום המוכרים והמובילים בתחום כלל לא פסיכולוגים, זה חוק ישראלי שקיים מעל שישים שנה ולא תואם את המציאות בעולם.

קיצר היפנוזה מינית לא הליך מומלץ עם כל העניין שזה יכול לייצר בעיקר מתוך מקום שמבצע ההיפנוזה צריך להיות סופר מקצועי .
kyogen​(שולט){צמח בר}
kyogen​(שולט){צמח בר} • 10 בינו׳ 2020
היפנוזה זה מונח מורכב. הניסוח של החוק הישראלי לא טוב. המחוקק הלך רחוק מדי וכתוצאה יישום החוק מוגבל למדי. הרי כולנו עוסקים בסוגסטיה במהלך היומיום במגוון דרכים. הדרך הסבירה היחידה להבין את החוק הזה הוא ככזה האוסר על עיסוק בהיפנוזה טיפולית ללא הסמכה.

אפילו הפרשנות הזו של האיסור הזה לא תכלול, כנראה, כל סוג של היפנוזה טיפולית (למשל, היפנוזה בדרכו של מילטון אריקסון כנראה איננה אסורה בחוק בגלל שכל-כך קשה להגדיר אותה).

ועדיין - למען הזהירות - לא נכון לדבר על היפנוזה מינית אלא על סוגסטיה מינית.

לענייננו - בדס'מ הוא פרקטיקה סוגסטיבית. עבור רוב העוסקים בה היא גם מינית. והרי כל יום אפשר לקרוא כאן פוסטים על נשלטים ונשלטות שעושים לעצמם אוטו-סוגסטיה מינית או חווים סוגסטיה כזו. כך שהמרחק מהתאוריה למעשה הןא קצר מאוד עבור הרוב.

דרך אפשרית אחת? שולט/ת מתאמנ/ת קצת על ההרפיה המודרכת שדרקן הציע מוקדם יותר בשרשור, משלב/ת בה אלמנטים מיניים ובדס'מיים כיד דמיונה, יושב/ת עם הנשלט/ת ומוליכ/ה אותה (עם / בלי מעשים) והרי מתרחש לו סשן עם סוגסטיה מינית.

זה לא מתאים לכל אחד ואחת, אבל כשזה עובד - זה מדהים.

למותר לציין שכמו בכל מצב שבו נשלט/ת מפקיד/ה עצמו/ה לחסדי שולט/ת - ובמיוחד במצבים של פעילות חדשה שאין בה הרבה נסיון - חשוב לקרוא וללמוד. חשוב לקבוע מסגרות בטיחות, סייפוורד וגבולות (למשל, נושאים שאין לגעת בהם) וכמובן אפטר קייר, ואפטר-אפטר-קייר ולהיות שם בשביל הנשלט/ת גם בימים שאחרי, למקרה הצורך.
Hypnokal​(שולט)
לפני 3 שנים • 23 ביוני 2020
Hypnokal​(שולט) • 23 ביוני 2020
אני עוסק ביצירת מצבי טראנס ארוטיים או הרפייה ארוטית או היפנוטראנס אירוטי.
זה תחום מרתק ומושמץ עם מלא מלא אי דיוקים בנוגע למה היא בכלל היפנוזה.
מי שצלל/ה לסאבספייס חווה טראנס. כולנו חווינו טרנאס. התאהבות היא באופן די פשוט מצב טראנס מתמשך.
כמו שכתב מאיר אריאל " לא יכול להוריד ממך את העיניים רק יותר ויותר מתהפנט"..
אשמח לענות אם יש תהייה ספצייפית.
בגדול טראנס אירוטי ואנרגטי זו חוויה ממש חזקה ומעצימה כיוון שהיא מלמדת את המרכז המנטלי שלנו להתמסר לעונג.
לרוב זה המרכז שאנחנו מקדישים לו הכי פחות תשומת לב אבל הוא המרכז הכי משמעותי בפירוש כל גירוי לעונג והתמסרות או התכווצות ונפרדות.
ומזמין גם להתנסות בסשן אם מישהי מעוניינת..
עמיתגולדמן
לפני 3 שנים • 19 בספט׳ 2020

אשמח לנסות זאת

עמיתגולדמן • 19 בספט׳ 2020
היי, קוראים לי לירון. אשמח לעשות איתך היפנוזה אירוטית. אני בת 19 וממש אשמח. יש לי סקייפ והוא Liron t"s ואשמח אם תוסיף אותי ונעשה אץ זה
אלפא-בטא​(נשלט)
לפני 3 שנים • 19 בספט׳ 2020

אני זוכר ספר כזה

אלפא-בטא​(נשלט) • 19 בספט׳ 2020
FemDomx כתב/ה:
רק בישראל העיסוק בהיפנוזה הוגבל לרופאים ופסיכולגים בלבד, בגלל מקרה בו אישה שעשתה תאונת דרכים לאחר סשן היפנוטי, האשימה בכך את ההיפנוזה על מנת לצאת ידי חובה.

בחו'ל יש הרבה היפנותרפיסטים שמטפלים באנשים לאחר לימוד והכשרה ראויה ואינם פסיכולוגים או רופאים. אני למדתי היפנותרפיה בחו'ל אך איני עוסקת בה, התחום נלמד מתוך הסקרנות והעיניין שלי האישיים.

אין משהו סודי או על מודע בהיפנוזה, כולנו נכנסים למצב הזה של התת מודע (לטראנס) מספר פעמים ביום מבלי להבחין בכך אפילו, נניח בעת נהיגה ארוכה ושגרתית בו אנו מאפשרים מנוחה למודע והתת מודע הוא שמביא אותנו למקום חפצנו (כאשר הגעתם למשל למקום כלשהו ופשוט אינכם זוכרים מה קרה בדרך, או את הרגע בו חלפתם בנקודת ציון מסוימת שאתם יודעים בוודאות שעליכם לחלוף בה על מנת להגיע).
כל אדם יכול לצאת מהיפנוזה בשניה בה יחפוץ בכך והרבה מהמהפנטים המקצועיים כוללים חלק כזה בהקדמה שמכניסה לטראנס את העובדה שהמטופל יכול לצאת באופן מוחלט ובעצמו מהיפנוזה במידה ויחפוץ או במידה ומשהו חיצוני ידרוש את תשומת ליבו (למשל פרצה שריפה או שאחד הילדים התעורר)
באותה מידה, לא ניתן להשפיע עלינו לעשות משהו תחת היפנוזה אותו לא נרצה לבצע, אם יש לך גבולות מסויימים, השולט לא יכול להפנט אותך ולהגיד לך לבטל אותם בניגוד לרצונך, הוא כן יכול להציג את הדברים מגישה אחרת שאולי תגרום לך להרגיש פחות התנגדות לבצע משהו אבל אין לו יכולת כפיה, ברגע שידובר על משהו שאתה מתנגד אליו, המודע יתעורר ויעצור את הסשן ההיפנוטי. כפי שאמרו קודם, היפנוזה חייבת שיתוף פעולה והסכמה של המהופנט.

היפנוזה דומה מאוד במרכיביה ויכולתה להשפיע על התת מודע כמו תחומים אחרים אשר 'מותרים' בישראל, NLP ודימיון מודרך.

קצת יותר על היפנוזה
https://www.selfhypnosis.com/hypnosis/
ובישראל
https://www.health.gov.il/Services/Committee/hypnosis/Pages/default2.aspx

בישראל, לאור המגבלות לפיהן לא ניתן ללמד היפנוזה, יש מורה שהיה מלמד היפנוזה עצמית לכל אדם החפץ ללמוד, הוא כתב ספרים בנושא NLP ודימיון מודרך, שמו יוסי קדמי.
אבל יש מצב שכבר לא מלמד לאור הכתבה הזאת -
https://www.google.com/amp/s/www.haaretz.co.il/amp/news/health/1.1665222

לא בטוח של המחבר שהזכרתי, עוד כילד בספרייה של ההורים.
אני על כל פנים הלכתי פעם למישהי שטענה שזו ההתמחות שלה (עוד לפני שידעתי שהנושא אסור ע"פ חוק).
אז חוץ מכמה שקלים שעברו אל חשבון הבנק שלה, לא קרה שם כלום.
לא הרגשתי שאני מתקרב לשינוי מצב תודעתי, ולמעשה התאפקתי שלא לפרוץ בצחוק.
על המתנסה או המטופל להיות אדם "נוח" עם סוגסציות, ומניפלוציות (חיוביות ומקצועויות) טיפוליות.