בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מתיחת גבולות

המרכז למיניות אלט'
לפני 4 שנים • 10 בינו׳ 2020

מתיחת גבולות

המרכז למיניות אלט' • 10 בינו׳ 2020
תוך כדי ההכנות שלנו למעגל השיח הקרוב בבאר שבע בנושא גבולות עלתה לנו שאלה מעניינת ונשמח לפתח כאן דיון לגביה -

מה דעתכן על המושג מתיחת גבולות?

מתי זה תורם ומתי זה מזיק?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ינו' 10, 2020 3:19 pm, סך-הכל נערך 2 פעמים
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2020
הגבולות שלי מבחינתי הם קווים אדומים שלא יחצו.
עבדתי קשה כדי לגבש אותם.
מבחינתי אין מקום לעבור עליהם, אפילו לא במעט.
fee
fee
fee • 10 בינו׳ 2020
לדעתי תורם כשמדובר על גבול בהקשר פיזי, כמו אנאלי או העדפות אנד סאצ'.
מזיק כשמדובר בגבולות הקשורים בחיים עצמם, כמו פומביות וכדומה.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 10 בינו׳ 2020
כשזה עושה טוב לשני הצדדים,
כשהצד הנשלט מרגיש שהמתיחה תורמת לו ועוזרת לו להתפתח.
Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
אני חושבת שיש כל מיני סוגים של גבולות, בכל מקרה לא מאמינה במתיחה של איזשהו גבול בלי שיחה מקדימה.
אפשר לדבר על הנושאים האלה ולבדוק ביחד האם יש רצון ו/או יכולת לגעת או למתוח חלק מהגבולות.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 10 בינו׳ 2020
אוהבת לשחק על זה.

מתיחה עדינה - לא כזו שתייצר בסוף צלוליטיס 😉
kyogen​(שולט){צמח בר}
kyogen​(שולט){צמח בר} • 10 בינו׳ 2020
כמינוח, בעיניי, מתיחת גבולות זה מונח נורא ואיום. כי משתמע ממנו חוסר כבוד של שולט/ת לגבולות של נשלט/ת. והרי הגבולות הם אחת מאבני-היסוד של יחסי בדס'מ מושתתי-ssc והם מתווים את ההסכמה על היקף השליטה שנמסרה.

כתהליך, בחינה מחדש של הגבולות היא משהו שאסור שיקרה מוקדם מדי בקשר. צריך שיהיו הכרות, אמון ויכולת לתקשורת מהותית, כנה ופתוחה.

כשהתנאים האלה מתקיימים - בהחלט אפשר לשקול לדבר על הגבולות. להטיל ספק בנחיצותם. לשקול התוויה מחדש שלהם.
לשם כך -
חשוב להבין איך הם נוצרו. מה הרציונל העומד מאחוריהם. מתי יש תועלת אמיתית בבחינתם מחדש ומתי זה רק יכול להזיק או להחליש. סביר שנדבר אחרת על גבול שנקבע בגלל פחד , על גבול שנקבע בגלל דעה קדומה ועל גבול שנקבע מסיבות אחרות (למשל, צורך בריאותי או נפשי או התנסות רעה) .

מאחר והפרספקטיבה הקובעת היא של מי שהגבולות באים להגן עליו - הצד הנשלט - ומאחר ונשלטים ונשלטות לוקים לא אחת בריצוי-יתר, הדיאלוג שמתנהל צריך להיעשות בצורה מאוד מדוייקת, מגוננת ונאמנה לצרכים של הצד הנשלט. ולכן עדיף בעיניי לא לדבר על מתיחת גבולות אלא על בחינה מחדש של גבולות.
    התגובה האהובה בשרשור
בלוסום​(לא בעסק)

kyogen -

בלוסום​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2020
לצערי באותה המידה שחלק מהנשלטות/ים נוטים לריצוי יתר, הרבה מדי שולטים/ות נוטים לריצה אחוזת אמוק אל הגבולות, ומתיחתם בכל מחיר או במחיר יקר מדי.
בשביל הרבה שולטים שראיתי, הגבולות שלי היו רשימת מכולת ותו לא.
My body for you​(מתחלף){רק שלה}
יש הבדל בין גבול קשיח לגבול רך
מתיחת גבולות מתייחס אך ורק לגבולות רכים
גבול קשיח הוא גבול שלעולם לא חוצים
זה הגבול שמבדיל בין הסכמה לבין אונס אמיתי
אם מישהי או מישהו אומר המשפחה שלי זה מחוץ לתחום
והקו הזה נחצה מרגע זה אני כנשלט לא יכול לסמוך על אותה שולטת
אני סמכתי על שולטת מדהימה
לחנוק אותי עד כדי עילפון וסמכתי עליה בלי להתנגד ונפלתי לידיה תחושה מדהימה מעצימה וקיצונית ומסוכנת
אבל כל זה התאפשר אך ורק בגלל ששנינו ידענו שיש גבולות קשיחים שלעולם לא יחצו

אז תהנו תמתחו גבולות אך ורק ברכים ולעולם לא בקשיחים
Zohe{האיש שאיתי}
לפני 4 שנים • 11 בינו׳ 2020
Zohe{האיש שאיתי} • 11 בינו׳ 2020
אני אתן את השנקל שלי לעיניין.
גבול הוא גבול הוא גבול! גבול לא עוברים, לא מותחים, לא מזיזים טיפה ימינה או שמאלה. גבול זה הביטחון שלנו מול מי שאיתנו ומול המערכת שאנחנו בונים.
גבול אדום ירוק צהוב, גבול קטן או גדול, גבול בשיפוצים או בבדיקה..

מול הגבולות שהם החלטיים יש אצלי רשימה של דברים שהם לא כרגע, אולי, עם האדם הנכון, אפשר לדבר על זה.. וכו' זה לא גבולות רכים או ירוקים, זה לא גבול, זה אולי חסם, אולי משהו שרק עם ביטחון, משהו.. אני קוראת להם חסמים, הם לא גבול.
אחת הבעיות הכי גדולות שלנו זה שהמקומות האלו מתערבבים ואז גבולות נחצים כי.. היא אמרה בסוף כן לאנאלי אז למה לא לנסות למתוח את ה גאגבאנג..