ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

קשירה בגשם

Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
לפני 4 שנים • 23 בינו׳ 2020
יהיה מאוד קשה לפתוח חבלים ספוגים במים. אולי עם משהו שפחות סופח נוזלים.... בד סאטן כי לא הייתי משתמשת בחבלים מפלסטיק על בנאדם.
Alatar​(שולט){Foxy LAB}

Re: קשירה בגשם

Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 23 בינו׳ 2020
מונה כתב/ה:
מכיוון שאמרו שאני מגזימנית או חיה בסרט או שבכלל מדברת שטויות, אשמח לשמוע דעת המונים:

האם בעיניכם\ן לקשור בחורה ערומה לעץ בגשם ובקור יש בו מן הסיכון?

האם יש בזה מן הסיכון? כן.
אבל כמעט בכל דבר (בטח בדס"מי) יש מן הסיכון. אז מה?

מעשית - אני חושב שהסיכון הוא לא מאוד רציני אם ניגשים לזה מוכנים.

האתגרים שיש הם התמודדות עם הקור וההשלכות שלו, וענייני לוגיסטיקה של חבלים.
בקשר להתמודדות עם הקור -- לא חייבים להשאיר אותה קשורה במשך שעה לעץ. אפשר לדאוג לבגדים יבשים, שמיכות מחממות ושתיה חמה בהיכון, או במילים אחרות, פשוט להגיע מוכנים.
בקשר לעניינים הלוגיסטיים עם החבלים -- תלוי מה ואיך רוצים לקשור. לקשור מישהי לעץ - אני לא רואה בעיה להשתמש בחבלים סינטטים או בחבלים טבעיים שאין לי בהם יותר צורך (או שאני מוכן לקחת את הסיכון שהם יהרסו ברמה כזאת שהם לא יהיו שמישים יותר לקשירות סטנדרטיות). ולדאוג להביא מספריים (למרות שזה צריך להיות בקיט קשירות של כל אחד גם ככה).

לא הייתי רץ לעשות את זה באמצע סופת שלגים משתוללת, אבל לצאת ביום חורפי ולקשור בחוץ? בהחלט כן.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
איך אפשר להיות מוכנים? הרי כל גוף מגיב אחרת לסיטואציה. מישהי תרעד מקור כי קר לה והיא יכולה להמשיך כך עשר דקות ויותר ומישהי אחרת תרעד מקור ואחרי שתי דקות תאבד את ההכרה. אתה הרי לא עומד שם עם מד חום רקטלי ולא בודק את חום הגוף שלה ואת המהירות בה הוא יורד. מספיק שההמוגלובין בדם יהיה נמוך כדי שהגוף יכנס למצב של שוק. אפילו העובדה שהיא דילגה על הארוחה באותו יום עשויה להוות פקטור קריטי. או לגימה ממשקה אלכוהולי שגרם להרחבה של כלי דם.

אני חושבת שמדובר בסכנה הרבה יותר מוחשית מסתם פולניות היסטרית. יש כאן גורם שאין לך עליו שליטה. זאת לא היד שלך ולא השוט שלך שאתה יכול לווסת את הצלפתו ולעצור בין הצלפה להצלפה. הדרך היחידה להיות מוכנים היא להצטייד בערכה שכוללת לא רק מספריים ומעיל אלא גם אינפוזיות ודפיברילטור.
-X-
-X-
-X- • 23 בינו׳ 2020
אפשר לקשור אותה במקלחת לדוש,
לשים לה כיסוי עיניים ולהכריח אותה לדמיין!

נ.ב
לאקסטרא עינוי - לשים לה את "מאוהב בגשם" של עופר לוי
תחת אש

Re: קשירה בגשם

תחת אש • 23 בינו׳ 2020
מונה כתב/ה:
מכיוון שאמרו שאני מגזימנית או חיה בסרט או שבכלל מדברת שטויות, אשמח לשמוע דעת המונים:

האם בעיניכם\ן לקשור בחורה ערומה לעץ בגשם ובקור יש בו מן הסיכון?

מסכימה לגמרי.
מאלף פיות​(שולט)
מאלף פיות​(שולט) • 23 בינו׳ 2020
לא יודע מה אתכם
אבל סשנים בחוץ, בטח כאלה שכוללים קשירה, כל כך הרבה יותר כיפים בקיץ...
Alatar​(שולט){Foxy LAB}
לפני 4 שנים • 24 בינו׳ 2020
Alatar​(שולט){Foxy LAB} • 24 בינו׳ 2020
ברייה כתב/ה:
איך אפשר להיות מוכנים? הרי כל גוף מגיב אחרת לסיטואציה. מישהי תרעד מקור כי קר לה והיא יכולה להמשיך כך עשר דקות ויותר ומישהי אחרת תרעד מקור ואחרי שתי דקות תאבד את ההכרה. אתה הרי לא עומד שם עם מד חום רקטלי ולא בודק את חום הגוף שלה ואת המהירות בה הוא יורד. מספיק שההמוגלובין בדם יהיה נמוך כדי שהגוף יכנס למצב של שוק. אפילו העובדה שהיא דילגה על הארוחה באותו יום עשויה להוות פקטור קריטי. או לגימה ממשקה אלכוהולי שגרם להרחבה של כלי דם.

אני חושבת שמדובר בסכנה הרבה יותר מוחשית מסתם פולניות היסטרית. יש כאן גורם שאין לך עליו שליטה. זאת לא היד שלך ולא השוט שלך שאתה יכול לווסת את הצלפתו ולעצור בין הצלפה להצלפה. הדרך היחידה להיות מוכנים היא להצטייד בערכה שכוללת לא רק מספריים ומעיל אלא גם אינפוזיות ודפיברילטור.

כמעט כל מה שאת אומרת כאן נכון, יחד עם זאת, וכמו שכתבתי קודם - יש סיכון בהרבה דברים. גם כשקושרים מישהי, בתוך הבית, אפילו עם בגדים, לוקחים הרבה סיכונים. הגוף של כל אחת מעט שונה, המיקומים של העצבים הם לא על הסנטימטר אותו הדבר, העובדה שמישהו דילגה על ארוחה היא קריטית וגם אם היא שתתה אלכוהול לפני (אגב - אני לא קושר מישהי אם היא שתתה קודם).
יש בהרבה פעילויות בדסמיות גורמים שאין עליהם שליטה אבסולוטית, וזה בסדר. אלה סיכונים שלוקחים מתוך ידיעה ובהכנה.
כרגע כשאני מקליד את זה, יורד בחוץ גשם והטמפרטורה בחוץ היא 14 מעלות לפי גוגל. אדם בריא לא ימות מחשיפה של 10-15 דקות לטמפרטורה של 14 מעלות, גם בגשם. לפי מספר מקורות ברשת, אדם שנמצא *במים* בטמפרטורה הזאת יכול לשרוד בין שעה לשש שעות. מחוץ למים - הרבה יותר.

אז כן, אני לא אומר להוציא נשלטת ב 5- מעלות ולזרוק אותה בשלולית לשלוש שעות, אבל ברמת הסיכונים שנוח לי לקחת (ולנשלטת שלי לקחת על עצמה), קשירה פשוטה לעץ (שאינה מוסיפה, אגב, סיכונים משמעותיים נוספים) ביום כמו היום -- אני יחסית סבבה עם זה. ואגב, מדחום רקטלי זה רעיון טוב ((:
איה74
איה74 • 24 בינו׳ 2020
גם אין ספק ששדיים מכווצים מקור נראים נפלא, עם פיטמות זקורות.
MagisterDolor​(שולט)
MagisterDolor​(שולט) • 24 בינו׳ 2020
בואו נסכם על קשירה ביער טרופי גשום, כשהטמפרטורה כל הזמן 30 מעלות
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
חשבתי על המדחום הרקטלי כשכתבתי עליו, שהוא יכול דווקא להוות חלק בלתי נפרד מהערכה גם כשקושרים במקלחת, כמו שהמליץ קגב icon_smile.gif. בכל מקרה, בין השניים, בין היפותרמיה לבין פגיעה במערכת חיסונית, אותי מערכת חיסונית מפחידה יותר. אני לא הייתי לוקחת סיכון רק בגלל כל מה שתארתי בתגובה הראשונה שלי. עם כל זה שהרפואה בישראל נמצאת אי שם במקומות הראשונים, ועם כל זה שהמומחים למחלות ריאה בישראל הם הטובים בעולם ואפילו עם כל זה שבבתי חולים בישראל מחלקת ריאות מצוידת בציוד ״עתידני״ (ציטוט של פרופסור אלון הרשקו האגדי) אני חושבת שהכיף לא שווה את הסיכון. רבע שעה בלא תנועה בערום בגשם ב- 15 מעלות יכולים לעשות את ההבדל בין אקמול בבוקר לבין דלקת בדרכי הנשימה גם אצל אדם ״בריא ככל הידוע לו״. נכון שגם לחצות כביש זה מסוכן, אבל אנחנו מסתכלים לצדדים טרם אנחנו חוצים אותו ולא קופצים אליו בעיניים עצומות.

בשורה התחתונה זאת כמובן החלטה של השניים ואחראיות של השניים. אז טוב שיש את השרשור הזה. ושכל אחד יבחר מה שווה את הסיכון ומה לא. 🌷