אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצעת חוק: מי שמפרסם הרבה בבלוג, יהיה חייב לתת כותרות מגוונות

Netrunner​(נשלט)
לפני 3 שנים • 30 במרץ 2020
Netrunner​(נשלט) • 30 במרץ 2020
כלובי, הצעה לבינתיים:
במקום שכל הבלוגים יוצגו בצד, כשאתחבר יוצגו שם רק הבלוגים שאני עוקב אחריהם (או אפילו 2 לשוניות - כל הבלוגים והבלוגים הנעקבים כשאני בוחר מי הטאב שהוא דיפולט). זה יותר הגיוני - כמו שבפייסבוק \ טאמבלר \ טוויטר אני לא נחשף ומוצף מכל המידע והעמודים בפיד (ומזל שלא), אלא רק לאלו שאני עוקב אחריהם. בנוסף - במקום הסתרה, שזה תהליך שלילי, יש כאן תהליך חיובי שאני נאלץ להיות אקטיבי ולחפש אחר מי אני מעוניין לעקוב.
חתולזי{Yanti}
לפני 4 שנים • 22 במרץ 2020
חתולזי{Yanti} • 22 במרץ 2020
אני יכולה להתנדב כמתכנתת עבור הכלוב ולעשות את הפיצ'ר הזה?
פליזזזזזזזזזזז
כלובי
לפני 4 שנים • 22 במרץ 2020
כלובי • 22 במרץ 2020
בקרוב
Ollie​(נשלטת)
לפני 4 שנים • 21 במרץ 2020
Ollie​(נשלטת) • 21 במרץ 2020
מעניין מאוד! תודה.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 21 במרץ 2020
מגיגול של דקה -

בטעות: https://slate.com/technology/2018/06/facebook-changed-14-million-peoples-privacy-settings-to-public-without-warning-due-to-a-bug.html

בכוונה: https://www.theguardian.com/technology/2016/jun/29/facebook-privacy-secret-profile-exposed

היו עוד כמה כאלה לאורך השנים, קצת קשה למצוא עכשיו כי כל התוצאות הן על הטעות הראשונה. בנוסף, יש את סיפור Cambridge Analytica - בקיצור, כל חידון "איזו מולקולה את/ה" או משחק כגון פארמוויל שמישהו מהחברים שלך שיחק בו, העניק גישה לכותב האפליקציה לכל מה שאותו חבר יכול היה לקרוא. ישנן אי-אלו חברות שהשתמשו בזה כדי לשתות עותק של אחוז נכבד מכל מה שהועלה לפייסבוק, פרטי וציבורי כאחד. המפורסמת שבהן היא Cambridge Analytica שעשתה את זה למטרות פרסום פוליטי ותעמולת בחירות ממוקדת (בארה"ב ומחוצה לה). אבל יש עוד לפחות 15 חברות שעשו אותו דבר, ולא ברור מה עושות עם המידע הזה. יש סיכוי שעוד שנתיים פתאום ימצאו עותק של הכל על שרת שמישהו שכח לאבטח -- ובכל מקרה, היי בטוחה שלכל סוכנות ביון שמכבדת את עצמה ולחלק מהחוקרים הפרטיים יש עותק.

וחשוב גם לקרוא (לא בדיוק באותו נושא, אבל קרוב): https://medium.com/@matthewkeys/a-brief-history-of-facebooks-ever-changing-privacy-settings-8167dadd3bd0
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 21 במרץ 2020
דברים שהיו פרטיים בפייסבוק הפכו פומביים? מתי? תן דוגמה ספציפית, אם אפשר. אני פשוט סקרנית, לא חולקת על שאר הדברים שכתבת.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 21 במרץ 2020
Butterfly Effect כתב/ה:
לא תהיה לו אפשרות לראות את הבלוג שלי, ולהיפך.

טכנית, רעיון בלתי ישים. צאו תמיד מהנחה שלכל האנשים בכלוב יש שני פרופילים, ואתם לא יודעים מי הפרופיל השני, והתנהלו בהתאם. לו היה פיצ'ר שכזה, אחד מהפרופילים היה אמנם נחסם, אבל השני לא, אז לא עשית שום דבר.

נכון, לרוב הגדול של המשתמשים אין פרופיל כפול. אבל כן יש להם חברים בכלוב שמספרים להם לפעמים על בלוגים, וכן יש פורומים שבהם אנשים שמים קישור ו/או תוכן של בלוגים. כך שהתוכן (וגם הידיעה על קיומו) תגיע גם למי שחסמת בסופו של דבר.

ועצה כללית: אם יש משהו שאת לא רוצה שיהיה פומבי, אל תפרסמי אותו. לא כאן, לא בפייסבוק, ולא בידיעות אחרונות (ב"הארץ" אפשר, כי מי כבר קורא הארץ .. icon_smile.gif ). פייסבוק לאורך 17 שנות קיומה, החליפה מספר פעמים את חוקי השיתוף, ודברים שהיו פרטיים הפכו פומביים כמה פעמים בהתראה של שבועיים (שלאו דווקא היייתה ברורה). יש אמרה שזקנים כמוני ודאי זוכרים: "אל תחשוב! חשבת? אל תכתוב! כתבת? אל תחתום! חתמת? אל תפרסם. פרסמת? אל תתפלא"
davy jones​(אחר){אהבת חינם}
Lanya Colson כתב/ה:
אני חושבת שיש ערך גדול מאוד בלראות את הכל, כל הבלוגים, כל הכותבים, גם אם זה קצת מציק בעין (לא שאני מבינה למה זה מציק, אבל מילא).

מצד שני, מי שרוצה לצמצם את עולמו ולארגן לו איזה אקו-צ'יימבר חברתי בכלוב (או איך שהמינוח המדויק של זה), אז זו החלטה שלו. אני לא רואה שום טעם בלהפוך את הפלטפורמה של הכלוב למונעת אידיאולוגיה או מחנכת. גם אם הפיצ'ר יהיה קיים, אפשר לא להשתמש בו.

אני מנחשת שזה פשוט קצת מורכב טכנולוגית (אם זה היה פשוט, זה כבר היה קיים).
מצד שני אני מוצאת את כל הטרוניות והתלונות של אנשים על למה הם צריכים לראות בלוגים שהם לא רוצים לראות - מאוד משעשעות. ואני בעד שהכלוב יהיה משעשע.

אז באופן עקרוני - די טוב לי.

מילה במילה לניה!