סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצעת חוק: מי שמפרסם הרבה בבלוג, יהיה חייב לתת כותרות מגוונות

Ollie​(נשלטת)
לפני 4 שנים • 20 במרץ 2020
Ollie​(נשלטת) • 20 במרץ 2020
מטפורה כתב/ה:
אפשר להתווכח על הדיוק בבחירת הביטוי יוהרה, אבל קשה יותר להתווכח שביצירת אקו צ'יימברס יש מימד של דחייה וממילא שיפוט ערכי או סגנוני, וגם ההשלכות של יצירת מרחב טהרני הן ברורות וידועות. לכן בהקשר זה ההקבלה לנטפליקס, לטעמי, מדויקת אפילו פחות, גם השוואה למודעות בפייסבוק דאזנט קאט איט.
נראה שיש כאן דעות שונות בנושא, וזה בסיידר. כאמור, אם היה פיצ'ר כזה כנראה שאני עצמי הייתי מתפתה להשתמש בו.

את מניחה פה את המבוקש כמה פעמים.
אני לא מסכימה עם שום דבר ממה שכתבת, למרות שכתבת "קשה להתווכח" וגם "ברורות וידועות".
מטפורה
מטפורה • 20 במרץ 2020
אבל זה פשיטא- מהות והשלכות של אקו צ'יימבר ברשתות חברתיות אני יכולה ללכת לדוג לך ממבואות בשנה א'. אבל בעצם פליז אל תגרמי לי לעשות את זה, אפילו נראה לי שזה לא על הלפטופ הזה. icon_sad.gif אנחנו יכולות פשוט להסכים שלא להסכים. בכל אופן, לא התכוונתי לקרוא לך יהירה, יותר התייחסתי לסוג הספציפי של המיאוס שעולה בי.
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 20 במרץ 2020
מטפורה כתב/ה:
לפעמים אני חושבת שהייתי רוצה משהו כזה.

לא רק כי חלק מהתוכן כאן לא לטעמי, אלא גם בגלל שבשעות הלחץ עלולים להתפספס פוסטים טובים ומושקעים שיורדים מהדף הראשי מהר מדי וטובעים בין ים הבלוגים שמתעדכנים פעם בארבע שעות.

אבל אולטימטלי, אני לא חושבת שזה הופך אותי לאדם טוב יותר, לטעון בשם הרצון הזה ולתחזק בי יוהרה כזו. נראה לי שלפחות עבורי, לשמר סובלנות במרחב היחסית מגוון הזה הוא תרגיל מועיל יותר מהפיצ'ר שאתם מציעים. זו אחת הסיבות שלמרות שיש כאן אנשים שסופר מתחננים לזה ומגעילים ומתעמרים, אף אחד לא חסום אצלי ואני מקווה שגם לא יהיה.

כן יצא לי קצת יהיר בסוף. נו טוב.

אני חושב שאין קשר בין הפיצ'ר הנ"ל לבין השאלה "האם אני אדם טוב \ מוסרי \ הומאני \ מכיל", אדם נמדד בדברים אחרים מאשר לאיזה תוכן הוא בוחר לחשוף את עצמו בחוויה האישית שלו.
אבל מבחינתי עדיף להיות אדם טוב יותר קודם כל כלפי עצמי, מה שאנחנו לא נוטים לעשות לרוב.
Ollie​(נשלטת)
Ollie​(נשלטת) • 20 במרץ 2020
הו, דיפ, כמה שאני מסכימה עם שני הדברים השונים שאמרת פה בתגובה שלך.
(מדמיינת עולם מעוות - בסטנדרטים שלי - שבו מייחסים לי תכונות שליליות כי אני בוחרת לא להיחשף לתמונות של פינים זקורים. מסכנים בעלי הפינים.)
סווריןן
לפני 4 שנים • 21 במרץ 2020
סווריןן • 21 במרץ 2020
מה לגבי גרפומן שמפרסם עשר פעמים ביום קש ותבן, אבל מעלה גם פוסט אחד בעל ערך לקהילה כולה? היו כאן כמה פוסטים על הטרדות ואלימות בתוך הקהילה, שכולנו הגבנו אליהם או חשבנו עליהם אחר כך, וזאת מבלי שעקבנו בהכרח אחרי אותו בלוג, לא לפני ולא אחרי אותו פוסט? הכיוון באתר הוא דווקא נחמד וחיובי: יוצרים רשימת בלוגים שעוקבים אחריהם, ואפשר להיכנס רק אליהם (רוב הזמן זה מה שאני עושה). מחמיצים כתיבה חדשה וטובה, נכון, אבל אין בעיה ממשית לראות רק את הכותבים בהם מתעניינים, וזאת מבלי להדיר אף אחד.
Lanya Colson
Lanya Colson • 21 במרץ 2020
אני חושבת שיש ערך גדול מאוד בלראות את הכל, כל הבלוגים, כל הכותבים, גם אם זה קצת מציק בעין (לא שאני מבינה למה זה מציק, אבל מילא).

מצד שני, מי שרוצה לצמצם את עולמו ולארגן לו איזה אקו-צ'יימבר חברתי בכלוב (או איך שהמינוח המדויק של זה), אז זו החלטה שלו. אני לא רואה שום טעם בלהפוך את הפלטפורמה של הכלוב למונעת אידיאולוגיה או מחנכת. גם אם הפיצ'ר יהיה קיים, אפשר לא להשתמש בו.

אני מנחשת שזה פשוט קצת מורכב טכנולוגית (אם זה היה פשוט, זה כבר היה קיים).
מצד שני אני מוצאת את כל הטרוניות והתלונות של אנשים על למה הם צריכים לראות בלוגים שהם לא רוצים לראות - מאוד משעשעות. ואני בעד שהכלוב יהיה משעשע.

אז באופן עקרוני - די טוב לי.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 במרץ 2020
רק למען הסדר הטוב: המונח "אקו צ'יימבר" לא קשור לדיון הזה. אקו צ'יימבר מתאר מצב שבו אדם נחשף רק לעמדות ודעות שתואמות את שלו וכך עמדותיו מקבלות אישוש מתמיד.
קודם כל, ברובם המכריע של הבלוגים בכלוב אין בכלל רעיונות משום סוג... מעבר לכך, העדפה לא להחשף למה שדגמת וגילית שאינו הטעם שלך אין פירושה שאתה נחשף רק למה שמהדהד את עמדותיך. פירושה שאתה נחשף לכל מה שאתה אוהב לקרוא, ללא קשר למידת ההתאמה לעמדותיך, ולכל מה שאתה עוד לא מכיר או טרם גיבשת דעה כלפיו - שזה כנראה יותר ממה שקורה כיום, כאשר משתמשים רבים מגבילים את עצמם לבלוגים שברשימת המועדפים שלהם, וחושף אותך לשלל רעיונות ככל שהבלוגים מציעים.
לא ברורה לי ההתנשאות כלפי מי שמעדיף שתהיה לו אפשרות לסנן תכנים שלא מעניינים אותו, כאילו מדובר בצרות מוחין או סתימת פיות אורווליאנית, אבל בכל מקרה - אקו צ'יימבר זה לא.
Lanya Colson
Lanya Colson • 21 במרץ 2020
בטח שאקו צ'יימבר קשור לדיון. אם אתה מארגן את הכלוב כך שיוצגו רק בלוגים שבאים לך בטוב, זה אשכרה ההגדרה של אקו צ'יימבר
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 21 במרץ 2020
ההצעה שהועלתה פה ממש איננה "לארגן את הכלוב כך שיוצגו רק בלוגים שבאים לי בטוב" (כפי שהסברתי בתגובתי הקודמת), וזו ממש איננה ההגדרה של אקו צ'יימבר (כפי שגם הסברתי בתגובתי הקודמת ונדמה לי שמיותר להפנות להגדרה מילונית שכל אחד יכול לגגל בעצמו).
אבל זה השלב שבו מים מתחילים להטחן ולמרות שהקורונה מפנה לכולנו זמן, טחינת מים היא דרך איומה לנצל אותו. במיוחד כאשר יש פעילות שכבר הוכיחה את עצמה כצורה האופטימלית של ניצול זמן בשעת משבר ביולוגי. זאת אומרת, הלכתי לאכול משהו.
davy jones​(אחר){אהבת חינם}
Lanya Colson כתב/ה:
אני חושבת שיש ערך גדול מאוד בלראות את הכל, כל הבלוגים, כל הכותבים, גם אם זה קצת מציק בעין (לא שאני מבינה למה זה מציק, אבל מילא).

מצד שני, מי שרוצה לצמצם את עולמו ולארגן לו איזה אקו-צ'יימבר חברתי בכלוב (או איך שהמינוח המדויק של זה), אז זו החלטה שלו. אני לא רואה שום טעם בלהפוך את הפלטפורמה של הכלוב למונעת אידיאולוגיה או מחנכת. גם אם הפיצ'ר יהיה קיים, אפשר לא להשתמש בו.

אני מנחשת שזה פשוט קצת מורכב טכנולוגית (אם זה היה פשוט, זה כבר היה קיים).
מצד שני אני מוצאת את כל הטרוניות והתלונות של אנשים על למה הם צריכים לראות בלוגים שהם לא רוצים לראות - מאוד משעשעות. ואני בעד שהכלוב יהיה משעשע.

אז באופן עקרוני - די טוב לי.

מילה במילה לניה!