סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

עולם מוזר -

A-paradox
לפני 4 שנים • 15 באפר׳ 2020

עולם מוזר -

A-paradox • 15 באפר׳ 2020
מחשבות על חופש ועבדות . השאלה הראשית חייבת להישאל והיא מדוע אנו רוצים להיות עבדים ? והתשובה מרתקת .כי בעבדות יש חופש מוחלט . דווקא בגלל שאין חופש יש חופש . וככל שהחופש נלקח מאיתנו ככה אנו חשים יותר חופשיים . וזה בגלל שהסיבה היחידה לסבל שלנו היא בחופש שיש לנו בתור בני אדם . אם ככה אז נגיע למסקנה פשוטה ביותר . החופש גורם לעבדות . ( החופש שניתן לנו גורם לנו להיות חזירים חסרי מנוח שרק רוצים עוד ועוד ועוד ועוד ושום דבר לא באמת מספק אותנו . תמיד נרצה עוד בגלל ריבוי האפשרויות . ) והעבדות גורמת לחופש . ( כי בעבדות אין מה להשיג אין אפשרויות  . יש שקט פנימי . ובשקט הפנימי הזה כל היקום נמצא . בודהה אמר שהעושר האמיתי הוא שקט פנימי . או שלווה פנימית וכולי .  ) אבל יש עדיין עניין אחד לא פתור . וכאן אנשים יקרים וחביבים ואהובים ונחמדים אתם מקבלים הזדמנות בשביל החיים שלכם . את העבדות אני מכיר מצויין וכולנו מכירים אותה מצויין . כולנו עבדים ( כן גם השולט וגם הנשלט וגם הוונילי וגם הסיני וכולי .. )  זה ברור ומובן לחלוטין  . אך עדיין , בסופו של דבר . השאלה שחייבת לבוא בדיוק עכשיו היא השאלה הזו . מהו חופש אמיתי ? לעזאזל הייתי צריך לשאול את השאלה הזו לפני שנים . אני לא יודע מהו חופש כי אני לא זוכר מתי באמת חוויתי חופש אמיתי . ולכן אני משאיר את השאלה פתוחה ועומדת עד שאני אקבל תשובה אמיתית ולא תאוריה . אלא חוויה אמיתית  . 
hrgiger
לפני 4 שנים • 16 באפר׳ 2020
hrgiger • 16 באפר׳ 2020
החופש שלי זה לבחור מה אני עושה, לבחור איך אני מגיבה בהתאם למציאות ולבחור איך להתנהג כדי שיהיה לי טוב יותר.
    התגובה האהובה בשרשור
A-paradox
לפני 4 שנים • 16 באפר׳ 2020
A-paradox • 16 באפר׳ 2020
הייתי אומר שחופש מגיע עם אחריות . ואחריות מביאה חופש .

אחריות על עצמי .

אדם רוצה להיות עבד כי הוא לא רוצה את האחריות הזו על עצמו . ומצד שני כולם רוצים חופש .