סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה אין פה מלכים? אבל יש הרבה מלכות.

Zord​(מתחלף)
לפני 3 שנים • 16 באפר׳ 2020

למה אין פה מלכים? אבל יש הרבה מלכות.

Zord​(מתחלף) • 16 באפר׳ 2020
תופעה: גבר יקרא לעצמו שולט, DOM, דאדי.
עוד לא ראיתי פה יוזר שקורא לעצמו מלך, קיסר, סולטן, וכ׳ו.

מצד שני: יש פה הרבה שולטות שקוראות לעצמן מלכות, גבירות, נסיכות, אלילות.

למה לדעתכם זה המצב?
Kitty frank
Kitty frank • 16 באפר׳ 2020
גם קיסרית וסולטנית לא ראיתי.
A-paradox
A-paradox • 16 באפר׳ 2020
1. זה מקובל חברתית .

2. תאוריה -

שולט זו מילה יותר כוחנית . יותר ברוטלית . מה שמתאים לגבר . כי בטבע הזכר יותר .. כוחני .

מלכה זו מילה יותר נעימה .. יותר עדינה .. יותר רגישה . יותר נשית . יותר מחוברת ללב .

מלכה זה עדיין יחדי שליטה אבל יש איזושהי אהבה ואמון בין המלכה לנתין .

שולט זה בלי לב . או רגש . זה פשוט כוחניות נטו . מי יותר חזק . מי שולט .

וזו דרך אגב הסיבה שנשים אהובות עליי הרבה יותר מגברים . מעצם ההוויה שלהן הן מושלמות ומחוברות לאלוהי בעוד אנו הגברים חבורה של יצורים חסרי בינה .

הכל בהומור כמובן .
TrueSelf​(שולט)
TrueSelf​(שולט) • 16 באפר׳ 2020
אני קורא לעצמי איש הפלדה או המזכיר הכללי, אבל זה רק כשאני חובש את הכובע המיוחד
איכבוד​(נשלט)
איכבוד​(נשלט) • 16 באפר׳ 2020
שאלה טובה! והפוך ממה שפרדוקס כתב, אני חושב שמלך ומלכה אלו הגדרות טוטאליות יותר ושולט זה יכול להיות משהו שמתייחס רק לסיטואציה מסוימת שבה הוא שולט. הרי גם זוגות ונילייים לפעמים יאמרו על האישה - היא המלכה של הבית! או "אני מחפשת גבר שיעשה אותי מלכה", או "נסיכה". לא שומעים אנשים שאומרים "הוא מחפש אישה שתעשה אותו מלך" או נסיך. בקטע של נסיכה - נדמה לי שזה בגלל שההתפנקות כאילו לגיטימית לאישה אך לא לגבר שאמור להיות קשוח ועובד קשה ולא מתפנק (לא שזה מה שקורה במציאות, אבל זה הדימוי, אישה תשמח לספר לחברותיה שעשתה אמבטיה מפנקת, גבר פחות). יכול להיות שזה גם ההסבר לפופולריות של מלכה ולאי הפופולריות של מלך. הסבר אחר: לומר על גבר שהוא המלך של הזוג נתפס כמאיים מדי, שובניסטי מדי, והפוך זה בסדר כי זה נתפס כפחות נורא ומאיים, שאישה שולטת על הזוגיות.
-X-
-X-
-X- • 16 באפר׳ 2020
כי מלך זה בשווארמה
    התגובה האהובה בשרשור
קוקו הכלבלב
לפני 3 שנים • 17 באפר׳ 2020
קוקו הכלבלב • 17 באפר׳ 2020
עניין של ביקוש והיצע .
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 17 באפר׳ 2020
עבור אנשים רבים שליטה גברית נתפסת כהקצנה של המציאות הקיימת, ולכן שולטים זוכים לכינויים מתוך מאגר ביטויים רלוונטי למציאות, כינויים שנמצאים בשימוש יום-יומי באינטרקציות שדורשת הבעת כבוד כלפי אדם מסוים, כמו אדון/אדוני.
לעומת זאת, שליטה נשית נתפסת כסתירה למציאות, כפנטזיה שבה יחסי הכוחות בין הגבר לאישה מתהפכים לעומת "איך שזה אמור להיות", ולכן כינויים מעולם תוכן פנטזיוני כמו "מלכה" או "אלילה" שלא נמצאים בשימוש מציאותי באינטקציות חברתיות שדורשות הבעת כבוד, הפכו לפופולריים כלפי שולטות.

במילים אחרות, בעוד שולט נתפס כמי שיכול להיות אדון גם במיטה וגם במציאות, שולטות מקבלת הכתרה בין 4 קירות של חדר המיטות, כי כל עוד היא לא המלכה אליזבת' אף לא יקרא לה "המלכה" במציאות.

המחשה לכך היא כאשר הופכים את הכינויים בין המגדרים. פניה לשולט בכינוי 'מלכי' או 'אליל' נתפסת כמוזרה, לא אותנטית ולפי כך גם מעוררת גיחוך ולא תחושה של יראת כבוד כלפי מושא הכינוי.
זאת בעוד פניה לשולטת במילה 'גברתי', המקבילה הנשית של המילה 'אדוני', נתפסת כאפשרות סבירה לחלוטין, אם כי פחות מסעירה בדיוק בגלל גבולות המציאות שהיא מציבה.

אני לא מצדיקה את התפיסה הנ"ל. אבל אין זה משנה את העובדה שהחברה תופסת את היחסים בין גברים לנשים ואת תפקידי מגדרם באופן די פטריארכלי וזה משפיע גם על הנעשה בבדס"מ.
תפקידי המגדר כפי שהם נתפסים בחברה הם הסיבה גם לשוני בין צורות השליטה בסצנות המיילדום והפמדום. למשל ניוש הוא צורת השפלה נפוצה, בעוד גיברור הוא מונח שאפילו לא קיים מרוב שהאקט הזה לא יהיה אפקטיבי בחברה שבה נורמלי עבור אישה לאמץ אפילו לוק טומבוי של ממש.

אז כשמגבר מצופה להיות אסרטיבי, יוזם, חזק, כובש וכו' רק בכדי להיחשב מספיק גברי אפילו אם הוא ונילי גמור, אז כשהוא מחזיק בעמדת השולט זה נתפס כהקצנה של התפיסה הזו, ולכן אותן מילים שמשמשות לתיאור גבר מכובד ביום-יום, ממשיכות ללוות אותו גם בסשן.
וכשבאותה חברה מצופה מנשים להיות עדינות, רכות, מכילות, פסיביות (מבחינת החיזור, מבחינת החדירה וכו') בכדי להיחשב נשיות, אז להיות שולטת מרגיש כמו סתירה לתפיסה הזו, תסריט שהוא פנטזיה ביחס לאותה מציאות פטריארכלית.
הכינויים הפנטזיונים השונים שמופנים ברוב המוחלט של הפעמים כלפי שולטות ולא שולטים (כן, פה ושם יהיה איזה יוצא דופן אחד, אבל כמותית? ממש לא) משקפים את זה מבחינתי.

אגב, השימוש בכינויים פנטזיונים כלפי שולטות וכינויים ריאליסטים כלפי שולטים לא פוסח על שפות נוספות. באנגלית רוב השולטים יזכו לפניה sir, וכך גם גברים מכובדים באינטרקציה יום-יומית, בעוד כלפי שולטות פופולריים כינויים מנותקים מהמציאות כמו goddess, dominatrix וכו', שאין להם מקבילה גברית שנמצאת בשימוש באותה רמת פופולריות, אם בכלל.
גם בסצנה הרוסית (שפה נוספת שאני דוברת), הכינוי השגור כלפי שולטות הוא מילה שפירושה "הוד רוממותך" בעוד כלפי שולטים הכינוי הוא "אדון" כפי שהיו פונים איתו לאדם מכובד במציאות
הזר המוכר היטב

Re: למה אין פה מלכים? אבל יש הרבה מלכות.

הזר המוכר היטב • 17 באפר׳ 2020
Zord כתב/ה:
תופעה: גבר יקרא לעצמו שולט, DOM, דאדי.
עוד לא ראיתי פה יוזר שקורא לעצמו מלך, קיסר, סולטן, וכ׳ו.

מצד שני: יש פה הרבה שולטות שקוראות לעצמן מלכות, גבירות, נסיכות, אלילות.

למה לדעתכם זה המצב?

אולי כי הכלוב הוא חברה מטריארכלית.

אמא'לה!!