סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מהו הספר ששינה את חייכם?

Kitty frank
לפני שנתיים • 18 באפר׳ 2021
Kitty frank • 18 באפר׳ 2021
זין שלי שכבר הגבתי פה פעמים, יש לי ספר רביעי ואני נשבעת שבאופן פעיל כל אחד מהספרים האלו שינה את מהלך חיי והבחירות שעשיתי.

'ספר התענוגות'
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנתיים • 18 באפר׳ 2021
שמעו, אני חושבת שזה פחות שווה אם לא מסבירים למה. הסבירו למה! זה הרבה יותר מעניין מסתם שמות של ספרים.

הנה כמה משלי:

מלכוד 22 - כי הוא פתח לי את העיניים. או לפחות ככה הרגשתי. התחושה שלי כשקראתי הייתה שעד אותו רגע "קניתי את הבולשיט". הרגשתי שפתאום כל החשיבה הביקורתית שלי מתעוררת בבת אחת, שאני פתאום רואה בדיעבד את כל הפגמים שפספסתי בכל מקום.
אני חושבת שהספר הזה, בדרכו הסוריאליסטית, מסביר בדיוק איך העולם עובד. כי העולם הוא מטורף, חסר היגיון, חסר צדק, ומלא בדיסוננסים. אלה הם חיינו. לא יודעת אם יש עוד הרבה ספרים שתופסים את האבסורד הקיומי כל כך טוב. אולי מחזות של סמואל בקט.

אמא לילה - כי הוא מסביר איך זה יכול להיות שבן אדם משכיל ונחמד יהיה גם גזען. או כל צורה אחרת של בורות אלימה. זה אשכרה מסביר את זה. וזה לא הסבר אלגנטי. אך הוא היחיד שאפשרי, עבור מציאות לא אלגנטית.
וגם הוא, בדרכו, מסביר איך העולם עובד.

על העיוורון - ספר מצויין, אחד הטובים שקראתי, אבל לא בגלל זה הוא שינה את חיי. אלא כי סגנון הכתיבה של סרמאגו שונה מכל מה שהכרתי עד אז. הוא הראה לי שיש יותר דרכים לכתוב היטב ממה שאני מכירה. וזה גרם לי להבין שבטח יש אי שם עוד מלא סגנונות אפשריים שאני לא מכירה, ובכלל - זה בסדר לכתוב בסגנון לא קונבנציונלי, אנשים עדיין יקנו את הספר.
ורק אז הבנתי שאני יכולה לכתוב בעצמי, באמת יכולה, שזה בסדר שמה שאני כותבת לא דומה לספרות שאני קוראת.

* * *
עוצרת פה, כי צריך לעצור מתישהו 😜 נראה לי שכל ספר טוב משפיע עלינו לפחות קצת, משנה אותנו טיפה, מרחיב טיפה את הנפש.
אני יכולה להמשיך את הרשימה. בא לי להמשיך.
אבל גם ממש בא לי לקרוא עוד הסברים שלכם.

* * *
איש הקוביה - לא בטוחה איך להסביר. הוא אהוב עלי כי יש בו רעיונות טובים וכל הספר הוא תרגיל מחשבתי איכותי ביותר. לא יודעת אם זה מסביר משהו, לא יודעת אם ההערה הזאת מובנת בלי להכיר את העלילה.
אבל זה ספר שמאד השפיע עלי והלך איתי הרבה זמן אחרי הקריאה ואם למישהו בא לחפור עליו אז אשמח מאד.
אני רוצה לומר שזה ספר על התחלפות. על להיות מתחלפת. סוג של. זה על הקונספט. על היכולת להתחלף ועל הערך של זה. בערך. האמנם על זה הסיפור? אוך, ממש בא לי שרשור חפירות נפרד רק עליו 🙂
שולט מרחוק וקרוב​(שולט)
לפני שנתיים • 27 במאי 2021

הספר ששינה את חיי

המחזה /ספר הנפילה של אלבר קאמי. הסופר הוא מראשי פילוספיית הקיימות ( התורה האקזנציאליסית) סיפור מדהים , מחזה מטלטל. מומלץ . ספר נוסף הוא סידרת הרומנים הנפוליטנים של אלנה פרנטה ״ החברה הגאונה״ למי שמתעצל לקרוא יש את הסדרה ביס ב vod
Geshem Black
לפני שנתיים • 10 באוג׳ 2021
Geshem Black • 10 באוג׳ 2021
"האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות?" - פיליפ ק. דיק
"ג'סטין" - אליס תומסון
"קראש" - ג'.ג'. באלארד
"ארוחה עירומה" - וויליאם ס. בורוז
"נוירומאנסר" - וויליאם גיבסון
"חולית" - פרנק הרברט
Zord​(מתחלף)
Zord​(מתחלף) • 10 באוג׳ 2021
fight club
האיש ההוא
האיש ההוא • 10 באוג׳ 2021
אצלי זה ספרים שכבר הוזכרו כאן יותר מפעם אחד אבל זה לא שינוי, זה חיבור. מה שאני מוצא כמעניין זה שהחיבור שלי איתם השתנה עם השנים.
כנער מתבגר וכגבר צעיר הספרים של איין ראנד היו מופת בעיני אבל זה היה כי טוטאליות הייתה שאיפה שלי.
כשהתבגרתי אותם ספרים, אותן דמויות, הפכו למשהו שהוא דוגמא למה שאני לא רוצה להיות. ראיתי את הנכות הרגשית, ראיתי את חד המימדיות, ראיתי את אותם הדברים שמתחילים לראות כשמתחילים לשלוט בטסטוסטרון.
Story​(נשלטת)
Story​(נשלטת) • 10 באוג׳ 2021
קיצור תולדות האנושות.
כל התודעה לגבי אנשים, חברה, ערכים ואמונות השתנתה ונהייתה מודעת יותר מדי.
Milking Man​(שולט)
Milking Man​(שולט) • 10 באוג׳ 2021
The Pilgrimage של פאלו קואהלו.

בזכות הספר הזה קראתי עוד ספרים שלו.

הספר הזה פתח לי את התיאבון לטיולים וטריקים ארוכים.
אפורי​(מתחלף)
אפורי​(מתחלף) • 10 באוג׳ 2021
1984, הנסיך הקטן, במערב אין כל חדש. אולי אסביר מתישהו למה.