סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אותה השאלה אבל עם סממני כח אחרים: כסף, והשכלה

SWAY
לפני 3 שנים • 9 ביוני 2020

אותה השאלה אבל עם סממני כח אחרים: כסף, והשכלה

SWAY • 9 ביוני 2020
עלתה השאלה לגביי שולטת החזקה פיזית
מהנשלט:
https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=42225
בחברה המודרנית כח פיזי מוחלף במעמד סוציו אקונומי שלרוב מושתת על עושר והשכלה.

מה דעתכן על מצב שבו השולטת יותר עשירה מהנשלט?
ועל מצב שבו השולטת יותר משכילה מהנשלט?

התשובה שלי ברורה- אין קשר בין אלמנטים של כח (פיזי/כלכלי/אקדמי) לשליטה נשית המבוססת על הערצה לתכונות אופי המזוהות עם נשיות, יכולות מנטאליות המזוהות כמאפיינות נשים, ומראה נשי שאינן בהכרח קשורות באחד (נמצאות במתאם עם) מסממני הכח: פיזי, עושר, השכלה.
SWAY

צודק מתקן

SWAY • 9 ביוני 2020
נמצאות במתאם אך לא של 1 בכל הנוגע למראה והשכלה, לכן אינן קשורות בהכרח.
תפוח אדמה חרוך​(נשלט)
השאלה היא אחרת:

אישית לך, האם מעמד סוציו אקונומי גבוה של שולטת, וכן השכלה, מעמד חברתי, עבודה עם סמכות וכדומה, לא מעצימות לך את החוויה? אין להם שום אפקט בדסמי ווטסואוור?

( לא שואל כדי לשפוט חלילה. זה ממש מעניין אותי, כי אצלי התשובה היא מאוד מאוד כן)
Lanya Colson
Lanya Colson • 9 ביוני 2020
אני לא חושבת שהמעמד הסוציואקונמי שלי הוא בהכרח מקור להערצה או משיכה
אבל, אני כן משתמשת בסמלים של מעמד סוציואקונומי כדי להנכיח שליטה
למשל, לשלם עליו בבית קפה או בר כאקט של כוח (כלכלי וסמבולי)
Mentz
Mentz • 9 ביוני 2020
אז היא פשוט יכולה להרשות לעצמה לקנות מגפיים הרבה יותר יקרות
ולדרוך על המוח שלו איתן. זה סקסי באותה המידה, בעיני icon_smile.gif
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 9 ביוני 2020
אם תשאל נשלטות (וכבר היו לא מעט פוסטים בנושא) הן יגידו לך שהשולט האידיאלי הוא בעל עליונות כלשהי מולן: תהיה זאת עליונות פיזית, בקריירה או בשכל.
הן לא יראו בשולט רופס, שגר עם אמא, עובד בגיל 30+ בחצי משרה בבורגר-ראנץ ולא שואף להתקדם משם ולרכוש השכלה אקדמית או מקצועית, איזה מישהו שראוי להערצתן.
אם שולט רוצה שיהיה לו צ'אנס עם נשלטת הוא צריך לפתח את עצמו, או במקרה שהוא מתעצל לגבור על המנטאליות הלוזרית, עליו ללכת על מישהי שהיא אפילו פחות ממנו בהישגים וכך בהשוואה אליה הוא יתפס בעינייה כמרשים.
ככה או ככה, השולט באמת נמצא בעמדת עליונות מול הנשלטת שאיתו. הוא בהחלט יותר ממנה במשהו ולא רק כתוצאה מאידיליזציה שנעשת לו בעת ריגוש.
בעוד אצל נשלטים, לעומת זאת, "איכשהו" שליטה לא באמת קשורה או תלויה בקיומו של מאפיין דומיננטי שמעורר הערצה.
"איכשהו" די בכך שהאישה פשוט תהיה איתם באותו ראש מבחינת קינקים וזה מספיק להם.
ומנגד, השולטות עצמן מחפשות נשלט שיהיה יותר משכיל, יותר מרשים וכו', אז נשלטים נדרשים לפתח את עצמם או לפנות למישהי שהיא פחות מהם בשביל שתרגיש שהרמה הנוכחית שלהם מרשימה דיה. כך גם הם מוצאים את עצמם "יותר ממנה" בהיבטי חיים שונים.

זה נראה שבסופו של דבר, הציפיות המגדריות לא משתנות רק בגלל בחירה בצד מסוים בשוט. נראה שהבחירות הזוגיות שלנו ינבעו מהמגדר שלנו יותר מאשר מהבדס"מ שלנו.
בהכללה, נשים נדלקות מהישגיות, וגברים נדלקים מהתאמה מינית. וזה נשאר כך לא משנה אם הם ונילים או בדס"מיים, בצד השולט או הנשלט.
לכן מקרים שבהם השולטת עשירה או משכילה הרבה מעבר לנשלט שמולה, הם פחות שגרתיים מכשמדובר בשולט ונשלטת.
זאת הסיבה ששולטת חזקה פיזית או אמידה כלכלית עם קריירה מרשימה ביחס לנשלט, נחשבת לאיזה קינק מרגש ולא עוד סעיף ברשימה דרישות בנאלית של הנשלט הממוצע.
שוגר מאמי לא נפוצות כמו שוגר דאדי, שליטה פיזית באמצעות הגוף של הצד השולט מאפיינת את הסצנת השליטה גברית וכמעט ולא את הנשית... וזה לא סתם. זאת תוצאה של ההעדפות של כל אחד מן המגדרים שלא פוסחת על עולם הבדס"מ.
אותו דבר מוכר לנו גם מהעולם הונילי: למשל, סביר להניח שניתקל ביותר זוגות שבהם הגבר מרוויח יותר מהאישה, מאשר זוגות שבהם האישה מרוויחה יותר מהגבר. לא כי נשים לא מסוגלות לעבוד אלא כי נדיר שאישה קרייריסטית תלך על גבר חסר קריירה, וכמו כן נדיר שאישה גבוהה תלך על נמוך, ואישה משכילה לא תמהר ללכת על גבר בקושי סיים בית ספר יסודי.
אישה בעלת קריירה תתן עדיפות לגבר שעוסק בקריירה מרשימה משלה על פני גבר שעדיין גר עם אמא, אישה גבוהה תתן עדיפות לגבוה ממנה וכו'.
במקרים שזה הפוך, זה כמעט תמיד בגלל שלגבר ההוא היה אופי שגרם לה "להחליק על זה", נדיר שהאישה שאפה וכיוונה מראש למישהו שיהיה פחות ממנה.
זאת בעוד לא נדיר שגבר עשיר, חזק וגבוה לא ימהר לפסול אישה חסרת אמצעים, חלשה וקטנטנה, ואף לראות בה היתרון שמחזק לו את האגו. וכן, גם במקרה שמדובר בנשלט וזה כיבכול אמור להיות "הפוך".
    התגובה האהובה בשרשור
רון רון​(נשלט)
רון רון​(נשלט) • 9 ביוני 2020
נשים בכלליות יעדיפו גבר משכיל ועצמאי, לא חייב להיות מיליונר, אבל אחד עם הכנסה קבועה,
מאשר מובטל שגר עם אמא ...
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 9 ביוני 2020
נתקלתי בנשלטים שסיפרו לי ששולטת בעמדת סמכות מדליקה אותם יותר. מורה למשל, היא בעלת סטטוס סוציואקונומי נמוך, אבל כולנו היינו ילדים והמורה היתה בעלת הסמכות בכיתה. אז מרגש אותם לשחזר את החוויה.
לא בטוחה שכסף משחק תפקיד, אבל השכלה וקריירה אולי כן. מישהו כתב פוסט שלדבריו היה מבוסס על מפגש אתי, ובפוסט הייתי אשת קריירה מצליחה הרבה יותר ממה שאני במציאות.
ואני חושבת שיותר מהכל, שולטת איכותית עושה את זה לנשלטים. בין אם הם עצמם איכותיים אם לאו. רהיטות, שנינות, השכלה. זה מאפשר לה להשפיל אותם באופן מוצלח יותר, לפחות מילולית.
אני אגב, לא מחפשת מישהו שיהיה יותר מוצלח ממני. לא חכם יותר, לא עשיר יותר, לא משכיל יותר. בן זוגי מרוויח פחות ממני ומשכיל פחות ממני, והנשלט שלי לשעבר גם.
טלי35​(שולטת)

Re: אותה השאלה אבל עם סממני כח אחרים: כסף, והשכלה

טלי35​(שולטת) • 9 ביוני 2020
SWAY כתב/ה:
עלתה השאלה לגביי שולטת החזקה פיזית
מהנשלט:
https://thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=42225
בחברה המודרנית כח פיזי מוחלף במעמד סוציו אקונומי שלרוב מושתת על עושר והשכלה.

מה דעתכן על מצב שבו השולטת יותר עשירה מהנשלט?
.

סופר מדליק בעיניי.
לקחת אותו לקנות בגדים. לשלם עליו.
להזמין לו במסעדה. לשלם גם שם.
לתת לו טיפ על השירות.
לשלוח אותו לקנות לי משהו ולהגיד לו "תשמור את העודף מתוק"

לשמוע אותו ממלמל תודה על הכל כשהוא מסמיק נורא
להרגיש נשיקת תודה מבויישת על הלחי.

איףףףף מטורף.