אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ההבדל בין ניוש לזלזול בנשים

רמפול
לפני 3 שנים • 16 באוג׳ 2020
רמפול • 16 באוג׳ 2020
מעניין מאד. לא ברור לי בכלל שיש סיבה אחת שמסבירה את הצורך בניוש של כל הנשלטים. אני בטוח שיש כאלה שאצלם זה בא מהצורך לבטא את הנשיות שלהם (למשל אנשים שנמצאים על הספקטרום של הזהות המינית, אבל לא מעיזים לבטא אותה בגלל לחצי החברה סביבם), ועבורם מדובר בחוויה חיובית מאד עם בן או בת זוג תומכים. בטח יש גם כאלה שמאד מגובשים בזהות הגברית שלהם (אסרטיביים ביום-יום), ועבורם ניוש הוא אמצעי להשפלה - מוטיבציה שונה לגמרי. אני מנחש שעבור הקבוצה השנייה, ניוש הוא ויתור סימבולי על כוח (שנתפס אצלם כמשהו גברי) וסירוס, ולא בהכרח מבטא חוסר כבוד לנשים. זה לא מאד שונה בעיני מהדרישה שירדו על ארבע - לא מדובר במקרים האלה בחוסר כבוד לכלבים. מעבר לזה, מה שאלאס אמרה.
שרף אורנים​(אחר)
שרף אורנים​(אחר) • 16 באוג׳ 2020
אני לא רואה השפלת נשים, אני דווקא רואה שבירה של מוסכמות, של שיגרה, של "כללים וחוקים"...
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 16 באוג׳ 2020
deepThinker כתב/ה:
אגב, נקודה למחשבה, על אותו המשקל - חישבי שהכותרת הייתה "ההבדל בין השפלה לבין זלזול במין הנשי" והאשכול היה בפורום המיילדום.

עוד רדוקציה
כותרת: ההבדל בין לזחול על ארבע לבין זלזול במחלקת הזוחלים והדו-חיים 😳
Gen Dee
לפני 3 שנים • 25 באוג׳ 2020
Gen Dee • 25 באוג׳ 2020
אני אכתוב מתוך החוויה שלי, אבל היא שלי בלבד. אני חושבת שיש הרבה סיבות ל התלבשות בבגדי נשים וא.נשים שונים עושים זאת מסיבות שונות.
אישית אני לא מגדירה את עצמי כמנויישת ולא אוהבת את המילה הזו. בעיני היא מילה מקטינה, ואכן יוצרת מצג בו ההתלבשות היא כחלק מאקט פאסיבי (מישהו.י מנייש אותך - סביל), וכו מכן משפיל.
אני מגדירה את עצמי כקרוסית - מתלבשת בבגדי נשים ואוהבת את התחושה, ובדרך כלל אפילו מרגישה מועצמת בזמן התלבשות ומשוחררת יותר.
קשה לי להסביר למה בדיוק, וגם שאישתי שאלה אותי למה, לא יכולתי ממש לענות, אבל זה פשוט מרגיש נכון וטוב. וזה בכלל לא קשור להאם אני רוצה להיות למעלה או למטה במשחק הזה. (אישית גם לא מתחברת לביטויי הזונה).
סיבות אפשריות - שבירת מוסכמות של החברה הפטריארכלית שבה אנו חיים, הורדת מסכת ה ״גבר גבר״ שאנחנו לובשים ביום יום, חיבור לחלק אחר שנמצא בתוכי ואין לו מקום ביום יום ו/ או בחברה שלנו ועוד.
בקיצור - אותי זה מעצים ומשחרר, בתוך הגבולות ששמתי לעצמי. אבל זו רק אני, כל אחת עם הראייה שלה.
מל(ק)ה​(שולטת)
לפני 3 שנים • 25 באוג׳ 2020
מל(ק)ה​(שולטת) • 25 באוג׳ 2020
גם נשלטות רוצות להרגיש זונות קטנות לא?
אני לא מגיבה במגילות אבל כן אגיד שאני נמשכת לניוש וכמניישת, אני לא עושה את זה כי נשים הן מושפלות בעיניי.
Property of Dame R​(נשלט)
לפני 3 שנים • 26 באוג׳ 2020
Property of Dame R​(נשלט) • 26 באוג׳ 2020
בלת"ק, אני חושב שיש בזה יותר אלמנט של סירוס+רצון להתפשט מגבריות על כל היבטיה כפי שהוכתבו מהחברה שאנחנו חיים בה.
נולדנו לתוך חברה לא שוויונית ואנחנו בתהליך הבראה מזה אבל הסממנים נשארו. אני חושב שחלק ממהות האופי הסאבי היא למרוד במה שהגדירו לנו שגבר צריך להיות, אל הקיצוניות השנייה. במקום להיות "זיין" להיות משויך ומנוע, במקום להיות מקבל החלטות, לקבל בהכנעה ואהבה את מה שאומרת בת הזוג.
אבל בעיקר ובעיקר תחושת הסירוס ואיבוד השליטה האיבר המין הגברי על כל המטען התרבותי חברתי שסביב הפאלוס.
ויכול להיות שאני סתם מזיין את השכל ומעביר את הזמן כשאני נעול ולא מסוגל לחזור לישון בגלל זקפת בוקר בתוך הכלובון...
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
כמו בכל דבר, זה לא המה אלה האיך icon_smile.gif
נורא מפתה להביא פה את הציטוט המפורסם שמיוחס לאיגי פופ, "אני לא מתבייש ללבוש בגדי נשים, כי אני לא חושב שזה מביש להיות אשה".
ובאמת יש משהו מרתיע בגבר שחושב שנשיות, במהותה, היא משהו משפיל או מושפל. וגם בגבר שלא מבדיל בין להתחפש לאשה לבין להתחפש לזונה.
יש לנו בחברה מושג של "זונה" שקיים רק בלשון אשה ולכן התרגלנו לחשוב על זנות כמשהו נשי. אז זה משפיע גם על הקינק. גם אם בשכל שלנו אנחנו מבינים שנשים הן לא זונות וכל זה, האימג' עדיין קיים לנו במוח, באיזו מגירה אחורית, בדיוק במקום שבו מאוחסנים כל חומרי הגלם של הסטיות שלנו, שלא בהכרח יש להם שימוש נוסף כלשהו.
אנחנו חיים בחברה שמיינה את חבריה ל"המין החזק / המין החלש" - אי אפשר בכלל לא להיות מושפעים מזה. מה שבורחים ממנו ביומיום, חוזר דרך המגירה האחורית.

אבל אני חושבת שמעבר לתפיסות המעוותות שלנו, יש משהו משפיל בעצם הערעור על הזהות שלנו. להכריח בן אדם "לשחק תפקיד" שהוא הפוך להגדרה העצמית שלו, זה דבר מערער. לערער לגבר על הגבריות זה משפיל. אבל גם לערער לאשה על הנשיות זה דבר משפיל. לא על ידי בגדי גברים, כי החברה לקחה לנו את הכלי הזה על ידי נירמול לבישת בגדי גברים על ידי נשים וזה כבר לא מערער על הנשיות.
אבל גזירת שיער, למשל, היא כלי ידוע של "דריכה" על נשיות. או העמדה במצב "לא מחמיא", לכלוך, תנוחה לא מחמיאה וכו'.
(עובד מן הסתם רק על נשים שיש להן חיבור בין תחושת הנשיות שלהן לבין הדבר שנלקח מהן. עלי גזירת שיער לא תעבוד, כי אין לי קשר סנטימנטלי בין שיער הראש שלי לבין המגדר שלי, אבל אפשר למצוא דברים אחרים. מי שירצה להשפיל אותי ככה יצטרך לברר מה "גורם לי להרגיש נשית" ואז לקחת לי את זה).

פה גם נכנסים בעיני כל משחקי החיות - רצועה, לאכול מקערה וכל זה - מה משפיל בזה? שלוקחים לנו את האנושיות. כך גם עם החפצה (הדום, מאפרה אנושית וכו'), כלומר, לוקחים לנו את ההגדרה העצמית, את הזהות.

אני חושבת שזה מה שבעצם מרגש בהשפלות.

כלומר, אני בטוחה שיש הרבה אנשים שגם היבטים אחרים של השפלה מרגשים אותם. בשבילי, זו הדרך היחידה להתחבר לזה.

לי באופן אישי ניוש בתור השפלה לא עושה את זה, זה מרגיש לי "קרוב מידי", החיבור בין נשיות להשפלה עושה לי דיסוננס. אני אוהבת לראות גבר בלבני נשים, כי לבני נשים זה יפה. לא אוהבת להשתמש בזה בתור משהו שאמור "להשפיל". אבל אם היה מולי מישהו שאני רואה שזה ממש מערער אותו ונורא מוציא אותו מאזור הנוחות שלו ועושה אותו יותר playable, אז אולי הייתי קופצת על זה. whatever works, ת'ם יודעים icon_smile.gif
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Property of R כתב/ה:
בלת"ק, אני חושב שיש בזה יותר אלמנט של סירוס+רצון להתפשט מגבריות על כל היבטיה כפי שהוכתבו מהחברה שאנחנו חיים בה.
נולדנו לתוך חברה לא שוויונית ואנחנו בתהליך הבראה מזה אבל הסממנים נשארו. אני חושב שחלק ממהות האופי הסאבי היא למרוד במה שהגדירו לנו שגבר צריך להיות, אל הקיצוניות השנייה. במקום להיות "זיין" להיות משויך ומנוע, במקום להיות מקבל החלטות, לקבל בהכנעה ואהבה את מה שאומרת בת הזוג.
אבל בעיקר ובעיקר תחושת הסירוס ואיבוד השליטה האיבר המין הגברי על כל המטען התרבותי חברתי שסביב הפאלוס.
ויכול להיות שאני סתם מזיין את השכל ומעביר את הזמן כשאני נעול ולא מסוגל לחזור לישון בגלל זקפת בוקר בתוך הכלובון...

זו תגובה נפלאה בעיני.

אני מניחה שיש גם וגם. כלומר, אנשים שמגיעים למקום הסאבי בתור תגובה למוסכמות, ויש אנשים שמגיעים אליו מתוך התעלמות מהן או משהו שלא קשור אליהן.
הקינק שלנו, מעצם אופיו, כל הזמן מגיב לאיך שהחברה רואה גבריות ונשיות, ומאד קשה "לזקק את עצמנו" מתוך זה. אני נוטה לחשוב שזה לא אפשרי.
אני חושבת שזו הסיבה לכך שאצל רבים מאיתנו יש פער בין הקינק לבין תפיסת העולם. כלומר, אפשר להיות פמיניסט וגם מיילדומיסט, כי הרציו והליבידו לא חייבים להתאים בול. דיעה פוליטית אנחנו בוחרים. תשוקות הן לא החלטה, זה פשוט קורה, הבחירה היחידה שלנו היא אם לממש או לא. אני יכולה להיות הכי שוויוניסטית בעולם, אבל אני חיה בעולם הזה ורואה מה קורה סביבי ורואה איך אנשים מתייחסים אלי ולמגדר שלי, וזה הכל נכנס למערבל הזה של "תת מודע" שמייצר לנו פטישים ונטיות וכו'.