סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

המדריך לאילוף עבדי ניקיון

לחיות למענך
לפני 3 שנים • 31 באוג׳ 2020

המדריך לאילוף עבדי ניקיון

לחיות למענך • 31 באוג׳ 2020
היי,

יש כל כך הרבה תסכול ואכזבה בקרב מלכות אשר מחפשות עבדי ניקיון. קראתי לאורך השנים כל כך הרבה פרופילים של מלכות ופוסטים בסגנון:
"כולם חרטה"
"הם רק מחפשים לנקות בקטנה להרגיש עבדים, לא לנקות באמת"
"אין עבד שינקה טוב כמוני"

מדוע זה המצב?
על פני השטח נראה ש"עבד ניקיון" זו קרקע מאוד טבעית להתנסות ולממש בה ביחסי שליטה:
א. כי מאוד קל ליצור התאמה בין מלכה ועבד - כמעט ולא צריך לסנן ולפסול על מראה חיצוני, או גבולות, מאחר ואלו בעיקר רלוונטיים עבור יחסי שליטה יותר אינטימיים.
ב. כי לא צריך לחשוב, לתכנן, להתאמץ יותר מידי, לא צריך להמציא את הגלגל, הסיטואציה מאוד ברורה - העבד מגיע, מנקה, והולך.
אם ככה למה זה לא עובד?

התשובה היא שמלכות לא יודעות לאלף עבדי ניקיון.
הרבה מלכות לא יודעות שזו הסיבה שבגללה הן נכשלות שוב ושוב בלמצוא עבד ניקיון טוב, והן באמת מאמינות שגברים סתם מחרטטים כשהם אומרים להן שהם רוצים להיות עבדי ניקיון - ושבעצם הם רוצים להשיג משהו מיני מהמלכה, או שבא להם רק "לשחק" בלהיות עבד ניקיון ולא לנקות באמת ויסודי לשביעות רצונה של המלכה.
בתור עבד אני יכול להגיד לכם שזה פשוט לא נכון. להיות עבד ניקיון זו פנטזיה אמיתית, מושכת ומספקת עבור מי שאוהב להיות נשלט. כן כן - לבוא, לנקות שעה, שעתיים, שלוש - להגיד תודה, וללכת, בלי שום דבר נוסף. תאמינו או לא, ככה זה בחוויה שלי, יש תחושה אמיתית של עבד מלכה, של משחקיות והומור, של חרמנות והתרגשות, של שבירת מוסכמות.

מה הדרך הלא נכונה לאלף עבד ניקיון?
1. העבד מגיע אל המלכה הביתה. המלכה בקושי מדברת איתו, צועקת עליו איזה מילה וחצי "תתחיל לנקות! מהר!", משאירה אותו לבד והולכת להתעסק בעניינה.
2. כעבור 5-10 דקות המלכה מגיעה להתבונן במה עשה העבד ונותנת שיפוט על העבודה: "כל הכבוד פה שטפת מאוד יפה, עבד טוב", "אבל את זה לא ניקית טוב! מה אתה מפגר? אתה לא יכול להגדיל ראש ולחשוב לבד?".
3. בשלב כלשהו המלכה שמה לב שהעבד לא כל כך פרודוקטיבי, קצת נמאס לו, אולי הוא מנקה לא טוב בכוונה, או שהוא מנסה לקבל ממנה תשומה לב, אולי הוא אומר לה משהו כגון "בעצם אין לי הרבה זמן ואני אצטרך ללכת בקרוב". המלכה מתעצבנת ועושה כל שביכולתה כדי לגרום לעבד להודות שהוא לא "עבד ניקיון אמיתי", שהוא הגיע רק כדי לשגע אותה ולקבל תשומת לב, ושלא באמת הייתה לו כוונה לעזור לה ולנקות כמו שהיא רצתה.

מדוע אילוף עבד הניקיון נכשל?
אספר לכם את הסיפור של איך אני נכשלתי בלאלף את הכלב שלי:
הזמנתי מאלף והמאלף אמר לי לקחת חתיכת נקניק ולזרוק אותה על הרצפה ליד הכלב. הכלב צריך ללמוד שאסור לו לאכול אוכל מהרצפה, לכן אם הכלב נע לעבר הנקניק הנשגב ומנסה לאכול אותו, אני צריך לתפוס אותו ולצעוק "לא!". זה יהיה לכלב לא נעים, ופעם הבאה שהוא יראה אוכל על הרצפה הוא יזכור שזה לא נעים, ולא ינסה לאכול אותו.
ניסיון האילוף שלי התחיל - עשיתי מה שהמאלף אמר - הכלב נע לעבר חתיכת הנקניק - תפסתי אותו וצעקתי "לא!", בצורה די מרשימה. אבל המאלף אמר לי "לא טוב!", "הכלב כבר אכל את הנקניק עד שתפסת אותו", והוא הסביר לי ששניה אחת אחרי שהכלב כבר אכל את הנקניק, הכלב שכח לגמרי מכל האירוע. מבחינתו כבר לא קורה שום דבר עכשיו, הוא לא הבין למה תפסתי אותו וצעקתי "לא!", אין לו מושג. ואכן נוכחתי לדעת שזה המצב כאשר ביצענו ניסיון אילוף שני - זרקנו שוב את הנקניק, והכלב רץ אליו מייד, כאילו לא למד כלום מהניסיון הקודם. בשלב זה המאלף הראה לי איך לעשות את זה כמו שצריך, הוא תפס את הכלב בזמן, בדיוק ברגע שבו הוא זינק לעבר הנקניק, הפעם הכלב הבין - ואכן הוא למד, ולא הרים אוכל מהריצפה מאותו יום והלאה.

עכשיו נשתמש באותה צורת חשיבה כדי להבין מדוע אילוף עבד הניקיון על ידי המלכה נכשל.
התרחיש של אילוף עבד ניקיון יותר מורכב מאשר אילוף כלב, אבל נעשה כמיטב יכולתנו:

1. המלכה לא הראתה לעבד את "הפרס" שהוא יקבל כשהוא יסיים את העבודה. "הפרס" ישתנה בין מלכה למלכה, ותלוי בעדיפויות שלה. יש מלכות שרוצות שהעבד ירד להם אחר כך, יש מלכות שרוצות שהוא ינשק להן את הרגל, יש מלכות שרוצות שהוא יאונן, ויש מלכות שלא רוצות לתת שום פרס - לא מתוך רוע או אנוכיות, פשוט ככה הן אוהבות להיות שולטות, הן רוצות להרגיש שהעבד הגיע אך ורק כדי לשרת אותן, ושהוא לא מקבל שום דבר בתמורה. בכל אחד מהמקרים, המלכה צריכה להראות את זה לעבד דבר ראשון כשהם נפגשים, לפני שמתחילים את סצנת הניקיון. משהו בסגנון: "היי עבד, זה מה שהולך לקרות - אתה הולך לנקות עכשיו שעתיים בדיוק איך שאני אומרת לך, ובעוד שעתיים כשתסיים, אני אסתכל כמה טוב ניקית, ואני אגיד לך שאתה היית עבד טוב, ואני אתן לך את הזכות לנשק לי את הרגל, ואתה הולך לחגוג מרוב אושר על הזכות הזו". מה שיקרה כתוצאה מכך - זה שהעבד הולך כל כך לצפות לרגע הזה, לרגע הסיום, הוא יחשוב ויפנטז על זה כל השעתיים כשהוא ינקה, וזה יהיה לו כיף, הוא בעצם לא נהנה רק ברגע האחד שבו הוא מקבל את הפרס, הוא נהנה כל השעתיים בלחשוב על זה, לפנטז על זה, לחכות לזה. האילוף נכשל כאשר המלכה לא ביצעה את הצעד הזה - מכיוון שהעבד במקום להיות עבד טוב ולפנטז ולחכות לרגע הסיום הנשגב, יתחיל לחפש כל מיני הנאות וסיפוקים רגעיים, כגון - להפריע למלכה, לשאול שאלות מיותרות, לנקות רע בכוונה כדי לקבל ממנה תשומת לב. או שהוא בכלל ישתעמם וירצה להפסיק.

2. המלכה לא הענישה את העבד ברגע המתאים ובאופן המתאים, ולכן העבד לא למד כלום ולא הולך להשתנות ולהשתפר. כאן זה ממש דומה לדוגמא של אילוף הכלב עם הנקניק. הפעם, המטרה הנדרשת היא שהעבד ינקה כמו שהמלכה אומרת, ולא כמו שמתחשק לעבד לנקות. לכן, המלכה צריכה "לתפוס" את העבד בדיוק ברגע שבו הוא עושה את הטעות - מנקה בצורה מרושלת, לא מגדיל ראש, מנקה לאט, מתעצל, מנקה רע בכוונה וכו'. המלכה נכשלה באילוף כאשר היא נוזפת בעבד רק לאחר סיום העבודה, הכישלון נראה כמו משהו בסגנון: "תראה איך סיימת לנקות פה! זה לא טוב! זה לא מה שרציתי! עבד רע!". היא נכשלה משום שכאשר העבד עשה את הטעות, בזמן אמת, עברו לו כל מיני מחשבות בראש - הייתה סיבה למה הוא החליט לעשות טעות ולא לעשות מה שהמלכה אמרה - זה הרגע שבו צריך לתפוס אותו: בזמן שהוא שוטף לא טוב, בזמן שהוא עומד ומבזבז זמן ומתעצל, בזמן שהוא רואה משהו שצריך לעשות ולא מגדיל ראש לעשות את זה. בנוסף, חוץ מזה שהמלכה נכשלה בלהעניש את העבד ברגע המתאים, המלכה גם נכשלה באופן ההענשה. בדוגמא של אילוף הכלב, כאשר תופסים אותו וצועקים "לא!", הכלב מרגיש רע, ולכן זה עונש טוב. במקרה של עבד ניקיון, זה הרבה פעמים בכלל המקרה ההפוך, העבד נהנה כאשר המלכה צועקת עליו ונוזפת בו, וברגע שהיא תעשה את זה, היא מבחינתה רצתה להעניש אותו וללמד אותו, אבל הוא מבחינתו נהנה מזה, מהתשומת לב, מלהרגיש עבד רגע, זאת אומרת שהוא למד את הדבר ההפוך, הוא למד שכדאי לו להמשיך בהתנהגות הרגע כדי לקבל עוד תשומת לב ונזיפות מהמלכה.

לסיום, מה הדרך הנכונה לאלף עבד ניקיון?
1. המלכה מראה לעבד דבר ראשון כשהם נפגשים, לפני תחילת סצנת הניקיון, את "הפרס" שהוא יקבל בסיום העבודה. גם במקרה שבו המלכה נהנית מזה שהעבד בא, מנקה, והולך, בלי לקבל כלום, היא צריכה להגיד לו משהו כזה: "היי עבד, זה מה שהולך לקרות עכשיו: אתה הולך לנקות שעתיים בדיוק איך שאני אומרת לך. בעוד שעתיים כשתסיים, זה מה שיקרה - אנחנו נעמוד כאן, ליד הדלת, ואני אגיד לך - ביי עבד, מקווה שהיה לך כיף לנקות". כמו שכבר הסברתי בהתחלה, יש עבדים שזו בדיוק הפנטזיה שלהם, הם רוצים להרגיש כמו עבד, הם רוצים להרגיש שהם עבדו בלי לקבל כלום, זה הפרס שלהם, ואם המלכה תגיד להם את זה ככה מההתחלה אז הם יחכו לרגע הזה, הם יפנטזו עליו בזמן שהם מנקים, כל השעתיים, זה יטריף אותם.
2. אם העבד אינו מאולף, ויש חשש שלא יהיה עבד ניקיון טוב, והמלכה רוצה להשקיע ולאלף אותו - המלכה צריכה לתפוס את העבד ברגע האמת שבו לא עושה מה שהיא אומרת, כגון: מתעצל, מבזבז זמן, לא שוטף טוב, שואל שאלות מפגרות, מחפש תשומות לב. באותו רגע המלכה צריכה להעניש את העבד באופן הבא: המלכה אומרת לעבד שהמפגש נגמר, העבד צריך ללכת הביתה, והוא לא הולך לקבל את מה שהמלכה הבטיחה לו בהתחלה. אין צורך לנזוף, אין צורך לכעוס, למעשה עדיף לעשות את זה בטון שגרתי לגמרי. זה יכאב לעבד, הוא יסבול, הרבה יותר מאשר אם המלכה תצעק עליו או תכאיב לו פיזית, כי הוא חיכה לקבל את "הפרס" שלו, הוא חיכה לרגע הסיום, שבו יקרה מה שהמלכה תיארה לו, וברגע שהיא לוקחת את זה ממנו, הוא יתבאס. עכשיו נכון - אני יודע מה אנשים יגידו - יש גם עבדים שזה מה שהם מחפשים, שהם רוצים בדיוק את זה - שהמלכה תדחה אותם ותסיים את המפגש. אבל אני חושב שב-99 אחוז מהמקרים, אם המלכה תעשה את הצעד הראשון היטב, ותראה לעבד בדיוק מה יקרה ברגע הסיום, תגרום לו להתרגש מזה, אז הוא ירצה להגיע לשם. הוא ירצה להגיע אל מה שהמלכה תיארה, יותר מאשר שהוא ירצה שהסצנה תיכשל. ולכן זה יכאב לו, הוא יתבאס, והוא ילמד. בפעם הבאה שהמלכה והעבד ייפגשו הוא לא יחזור על אותה טעות, כי הוא הבין שהוא מפסיד מזה.
    התגובה האהובה בשרשור
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 31 באוג׳ 2020
יופי.
עכשיו בא לי ממש עבד ניקיון!!
abir
abir • 31 באוג׳ 2020
לאחר כזה פוסט , יומן הנקיונות של כותב הפוסט סגור לשנה הקרובה .
תעדכן אותנו באמת עד כמה המניות שלך עלו icon_smile.gif
תמרעה המרטשת​(שולטת)
לא הבנתי, עבד שירותי/נקיון אמור לבוא כבר עם הכלים. אם הייתי רוצה לחנך עבד לכך שיידע לנקות הייתי לוקחת עבד למטרות חינוך.
ומעבר לכך, יש עבדי נקיון טובים, אבל הם מעטים.
הרבה מאוד פשוט באים במסווה של מאוננים שחושבים שאחרי שיעשו כלים יוכלו לאונן על הסינר או משהו בסגנון.
Master Maor​(שולט){הפוכית}
לפני 3 שנים • 1 בספט׳ 2020
מרשים ביותר. לגזור ולשמור מה שנקרא, פוסט חשוב באילוף נשלטים ונשלטות.
כל הכבוד לך על ההשקעה. זה ישים לכל דבר ועניין הרבה מעבר לעבד ניקיון.
הנשלטת שלי תמיד אומרת משימה שאני מקבלת היא בעצם גם עבודה בשבילך.

ממש יפה

מאסטר מאור
Minxy
Minxy • 1 בספט׳ 2020
חושבת שהם צריכים לתאם ציפיות בכנות וזהו. לא כל אחת רוצה ויש לה כוח לחנך. הרי שהוא אמור לחסוך ולהקל.
הבעייה היא חוסר תיאום ציפיות כנה.
לחיות למענך
לחיות למענך • 1 בספט׳ 2020
Minxy כתב/ה:
חושבת שהם צריכים לתאם ציפיות בכנות וזהו. לא כל אחת רוצה ויש לה כוח לחנך. הרי שהוא אמור לחסוך ולהקל.
הבעיה היא חוסר תיאום ציפיות כנה.

קבלי דוגמא לתיאום ציפיות:

מלכה: "אני מחפשת עבד ניקיון שיבוא, ינקה וילך".
עבד: "מתאים לי. אני רוצה לבוא, לנקות, וללכת, בלי לקבל כלום בתמורה".
מלכה: "אני רוצה שתעשה עבודה טובה ויסודית, לא חפיף".
עבד: "מתאים לי. אני נהנה להשקיע ולתת את כל כולי למען המלכה שלי".
מלכה: "אני מאוד עסוקה. אין לי זמן לחפירות. תגיע ב-20:00 מוכן לעבודה".

האם הבעיה היא חוסר תיאום ציפיות כנה?
כן.
העבד רוצה להגשים את הפנטזיה שלו - הוא נהנה מההכתבות הראשונית עם המלכה, הוא נהנה לכתוב לה שהוא יהיה העבד המושלם, הוא נהנה לקרוא שהיא כותבת לו שהיא רוצה להתייחס אליו כמו עבד לכל דבר.
לעבד לא באמת אכפת מהניקיון עצמו, זה אמצעי להגשמת הפנטזיה בלבד.

האם הפתרון הוא לתאם ציפיות בצורה כנה וזהו?
כן.
מלכה: "אני מחפשת עבד ניקיון שיבוא, ינקה וילך".
עבד: "מתאים לי. אבל אם להיות כנה אני בעיקר נהנה לפנטז על להיות עבד ניקיון, ובפועל כשמגיע הזמן לנקות אז אין לי כל כך חשק לעשות את זה".
מלכה: "אני אעזור לך להגשים את הפנטזיה שלך, אבל אתה תהיה חייב לנקות בפועל".
עבד: "את יכולה לתת לי הרגשה שאני באמת העבד שלך בזמן שאני מנקה?".
מלכה: "כן. בזמן שאתה תנקה אני אשב מול הטלוויזיה ואשתה כוס יין, כמו מלכה אמיתית".
עבד: "הבעיה היא שיהיה לי קשה ליהנות מהפנטזיה הזאת, כי לנקות בפועל זו עבודה שדורשת השקעה, ריכוז ותשומת לב, וזה הורס את המשחקיות והפנטזיה."
מלכה: "האם יש דרך שבה תוכל להגשים את הפנטזיה שלך וגם לנקות בצורה מושקעת ויסודית?"
עבד: "כן. האם את יכולה לגרום לי להרגיש שהייתי עבד אחרי שאסיים לנקות? זה ייתן לי מוטיבציה לסיים את העבודה".
מלכה: "כן. כשתסיים לנקות, לפני שתלך הביתה, אתה תרד על הברכיים, ותנשק לי את הרגל, ואני אטפח לך על הראש כמו שמלטפים כלב שעשה מה שאמרו לו."
עבד: "נהדר. מתי אפשר להגיע?"
Minxy
Minxy • 1 בספט׳ 2020
לחיות למענך, זה מה שכתבתי.
ואז השולטת בוחרת אם מתאים לה או לא. לומר שהיא צריכה לחנך אותו, למה? הוא בכלל קבוע שלה? אתם לא באמת כלבים, יש לכם יותר יכולת חשיבה והבעה מהם.
אז תהיו כנים בציפיות ותנו לנו לבחור, ולא תבואו ותשאלו אם אפשר לנקות בעירום.
תפסיקו לחשוב על הזין שלכם למען השם.