סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מדרון חלקלק

Lanya Colson
לפני 3 שנים • 13 בספט׳ 2020
Lanya Colson • 13 בספט׳ 2020
מה זאת אומרת "עוד ניסיון חינוך"?
ברור שיש פה ניסיון חינוך.
ויהיה עוד אחד
ואז עוד אחד
ואז אחד אלים יותר
ואז אחד יותר נחרץ,
עד שהכל ישתנה
אתה לא קולט מה קורה סביבך?
פאקינג נמאס לנו. ואנחנו לא מתכוונות לשתוק, או להיזהר, או לשחק את המשחק, או להיות חכמות, או לשמור על עצמנו.
אנחנו מתכוונות להקיא מתוך החברה את כל הגברים המנצלים, מחפיצים, ואלימים (וואו, ויש כל כך הרבה)
וזה כולל את כל החברים שלך מאיה נאפה, ואייל גולן, ונשיא המדינה לשעבר קצב, וצ'יקי ארד, וכדורגלנים, ואנשים שמעירים הערות סקסטיות ברחוב, או בישיבות בעבודה, ונתן אשל, ומי שלא תרצה.
כי נמאס לנו לפחד.
dark enlightment​(שולט)
dark enlightment​(שולט) • 13 בספט׳ 2020
ברייה, כתבת שהתמונות נועדו למשך צפיות וליייקים אבל לא הודעות פוגעניות. זה נכון אבל קשה מאוד לברור
ולהצליח לקחת את החיובי עם להשאיר את השלילי מאחור
נשים ישמחו לדעת כיצד תצליחי להפריד בין השניים כי נכון לעולם שבו אנו חיים ומאז שהאינטרנט קיים - זה בד"כ הולך ביחד.
אנחנו לא אוהבים את זה אבל זה מה יש. ככה העולם עובד (נסיון לחנך כבר הזכרתי?)
אם את פונה בסוואהילית יענו לך בסוואהילית.
ויהיו גם אנשים דוברי השפה שיבחרו לא לענות לך כי לא מתאים להם לדבר איתך בשפה הזו כי לדעתם
את לא באמת מבינה את משמעות השפה כמו שאת חושבת ולא רוצים לפגוע בך(רגשית).

ריינסונג, לא אמרתי שהאישה אשמה ואף ציינתי שהתנהגות כזו מצד גברים מכוערת.
עם זאת אני כן מצפה מהאישה לפעיל לוגיקה בסיסית. זה לא אומר שאני מאשים אותה.

לניה,
"נמאס לנו מכללי המשחק. לא אנחנו קבענו אותם. הם לא מוצאים חן בעיננו. ובהחלט הגיע הזמן לכללי משחק חדשים."
עוד נסיון חינוך?
dark enlightment​(שולט)
ארקאנג'ל, היא אינה מחפשת שיטרידו אותה. זה הדבר השני שציינתי שהיא מנסה להימנע ממנו.
אבל את הדבר הראשון היא כן רוצה, שהוא הפופולריות והצפיות, וכמו שציינתי קשה להשיג את האחד בלי השני
כשמעלים תכנים כאלה על בסיס קבוע. אפשרי אבל קשה.

בנוגע לשפיטה שלי כמו שציינת, לי לא משנה מה היא עושה ולא אחפש לחנך אותה או להגיד לה שהיא לא בסדר
כי אין פה עניין של בסדר או לא, רק בחירה אישית והשלכות. לי אין בעיה עם מה שעושה אבל צריך לזכור לא להתלונן
על סיבה ותוצאה אם היא ידועה מראש.
אנשים מגיבים למה שרואים ונראה לי שאם אישה תפרסם רק תמונות עירום שלה עם צירוף שאלות כמו "מה דעתכם?"
אז אנשים יגיבו לזה. זה התוכן שהוצג להם. הם בטח לא ידברו איתה על הנדסת חשמל בשיחות הראשונות.

איך יכירו אותה כאדם או את מחשבותיה? איך יכירו את נפשה אם היא לא הציגה שום דבר מעבר?
הם לא מכירים אותה בחיים האמיתיים אלא רק מה שהציגה לפניהם - זה מה שבחרה למכור לקהל.
אז יהיו אנשים שיגיבו בצרה מכוערת בגלל התוכן וזה אכן לא יפה ומטריד אבל היא יודעת שזה מה שמושך יותר קהל כזה ובכל זאת ממשיכה.
הוא גם הקהל המרכזי שימשיך את מדד הצפיות אז יש בו צורך ומי שמפרסמת יודעת זאת.
בעיניי זה לא התיימרות לדעת מה היא מחפשת אלא פשוט לוגיקה בסיסית.
זו קצת תמימות להעמיד פנים שהתנהלות כזו לא אומרת כלום על רצון מעלת התמונה וזה סתם אקראי לפי החשק.
תופעה כזאת קורית הרבה ברשת. נגיד באינסטגרם למשל. פרופילי בנות עם לא בעירום אבל בהחלט תוכן מיני מרומז
ורק זה ושום דבר מעבר, כדי למשוך את הקהל הגברי ואת מספר העוקבים.
לפי מה שאת מפרסמת אפשר לדעת מה את מחפשת/רוצה או מה הכיוון שלך אם זה מועבר בצורה ברורה
(כמו שאת למשל מבהירה מה את מחפשת דרך הצגת עצמך והסבר מפורט ישיר על דברים שאת אוהבת)
בדוגמא שנתתי זה בהחלט מועבר בצורה ברורה. סחיטת צפיות וליייקים זה דבר ידוע כבר שנים במרחבי הרשת.

אבל זה כבר גולש לתת נושא אחר, שונה קצת מהטופיק של הפוסט, כי לא נראה לי שכותבת הפוסט
התכוונה לתופעה הזאת אלא משהו כללי יותר של הטרדות במרחבי הרשת.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
dark enlightment כתב/ה:
זאלופון, התכוונתי יותר להתנהגות קבועה ולא משהו חד פעמי או פעם ב כשמתחשק. אני מדבר על משהו שיטתי.
התמונות אמנם לא הזמנה מצד אנשים כמוך וכמוני אבל מצד שני, הם לא נועדו לנו. לא אותנו היא מחפשת.
אנחנו לא אלה שנצפה עשרות פעמים בתמונה ונעשה את מה שעושים.
וגם אם אותה אישה תגיד שהיא סולדת מאותן פניות מכוערות - היא תמשיך לקרוא להם בעקיפין
בתמונות אלה כדי שיעשו צפיות ולייקים. בשביל זה נועד מבחינתה אבל זה בא עם מחיר
שאותו היא פחות אוהבת וקשה מאוד להפריד בין השניים. בד"כ או שמקבלים את שניהם
או לא מקבלים כלום.

a person needs to know the game is playing and which playground he plays

כתבת: כדי שיהיו צפיות ויעשו לייקים.
בהחלט יכול להיות שתמונות ערום סדרתיות נועדו למשוך לייקים וצפיות. אבל הן לא נועדו למשוך פניות פוגעניות. אלה שני דברים שונים לחלוטין. קצת מזכיר את הגישה שאומרת שאישה בחצאית מיני וחולצת בטן נאנסה בגלל מה שלבשה. אז זהו שלא. אונס הוא מעשה אלימות ופניה גסה אל אישה אף היא ביטוי של אלימות, ולשניהם אין שום קשר למה שאותה האישה פרסמה בבלוג או לבשה כשיצאה מהבית. מה עוד שמניסיון וכאחת שקשה לכנות אותה ״מפרסמת תמונות ערום סדרתית״ אני יכולה להעיד בלב שלם שהאלימות הוירטואלית הזאת עשויה לגרום לתגובה שמזכירה תגובה טראומטית. אחרי שמקבלים בהודעות חמישה ישבנים שעירים ביום, חמש הודעות עם פנטזיות מיניות כלשהן, ועוד חמש הודעות עם תכנים אלימים שמתחילות ב״למה את לא עונה לי״, נבנית תגובה שלא בהרבה שונה מתגובה אותה חווה אישה שעברה הטרדה מינית: רצון עז להשרות את עצמי באקונומיקה ופעימת לב רועשת מהרגיל כשהתיבה מהבהבת הודעה מאדם לא מוכר.

אף אחת לא מנסה לחנך אף אחד. פותחת השרשור ניסתה להחצין עבור הפונים את האופן בו ההתנהגות שלהם נחווית בצד הנשי של המסך, ובמקביל להצביע על סתירה בין הטענה שלהם שהם מעולם לא הטרידו אף אחת מינית לבין האופן בו נחוות התגובות שלהם בפועל, כי יכול להיות שחלק מהפונים לא מודעים לכך.

כל הדיונים אודות התנהגותן של הנשים שגוררת יחס אלים מצד הגברים, מזכירים לי את הסיפור על גולדה מאיר:
בישיבת ממשלה מיוחדת שכונסה כדי לדון בגל התקיפות המיניות של נשים שפקד את המדינה בסוף שנות השישים, חבר ממשלה דתי הציע שיוטל עוצר על כל הנשים החל מרדת החשיכה, כדי למנוע מהן להיחשף לסכנה של פגיעה מינית בהן. תגובתה הנחרצת של גולדה מאיר, שכידוע לא הייתה פמיניסטית גדולה, לא אחרה לבוא: "אבל הגברים הם אלה שתוקפים נשים", אמרה מאיר, "ולכן, אם צריך להטיל עוצר על מישהו, הרי שעל הגברים להישאר בבית, ולא הנשים".
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 13 בספט׳ 2020
dark enlightment כתב/ה:

התמונות אמנם לא הזמנה מצד אנשים כמוך וכמוני אבל מצד שני, הם לא נועדו לנו. לא אותנו היא מחפשת....
וגם אם אותה אישה תגיד שהיא סולדת מאותן פניות מכוערות - היא תמשיך לקרוא להם בעקיפין

זה בדיוק שורש הבעיה: יש גברים שנוח להם להניח מה נשים מחפשות, אבל בתכלס? זה פשוט תירוץ שהם נותנים בשביל להצדיק את עצמם.
כשאתה אומר משהו כמו "לא אותנו היא מחפשת" אתה מתיימר לקבוע עבורה באיזה גברים היא חושקת, ובמילים אחרות אתה קובע בנחרצות שהיא מחפשת שיטרידו אותה, אז יענו זה בסדר כי זה בעצם רצונה הכמוס.
וכשאתה מבטל את הסלידה שנשים מבטאות מפניות כאלו ואומר שהן "ממשיכות לקרוא להן בעקיפין" אתה במילים אחרות טוען שהן רוצות בהטרדות האלו, רק שהן טיפשות מדי כדי להבין מה הן באמת רוצות.

אתה מבין למה הגישה הזו בעייתית? כי אין לך מושג מה אותה אישה רוצה להשיג בפרסום התמונות, אין לך מושג באיזה פניות היא רוצה לזכות.
גם לא יכול להיות לך מושג כי אתה לא מכיר אותה, לא התעניינת בה, פשוט קבעת עבורה שהיא מחפשת שיטרידו אותה, שהיא מחפשת גברים מטרידים ומייעדת במיוחד להם את תמונותיה כהזמנה שהיא בעצם רוצה בה אבל "לא מודעת לכך".
וגם אם היא תטען שלא, שיש סיבות אחרות, אז תשלוף את קלף ה"היא בעצם מחפשת את זה בעקיפין" כאילו שאין לה מודעות לעצמה והיא צריכה אותך בשביל שתגלה לה מה עובר עליה באמת.

אז יש גברים שלוקחים את המחשבה המתנשאת הזו צעד קדימה לעבר מעשים, הם פונים לנשים בדרכים אגרסיביות ויצדיקו את עצמם ב"זה מה שהיא חיפשה", ויהיו מוכנים בהיכון לתת ניתוח פסיכולוגי בשקל אם תאיים על התיאוריה שבנו עליה עם מילים כמו "בעקיפין" או "באופן לא מודע".
השורש של ההטרדות האלו הוא לא התמונות עצמן אלא פרשנות שנוח לגברים מסוימים לתת להן. פרשנות שנובעת מזה שהם מרגישים עליונות על נשים, וחושבים שהם יודעים מה בעצם טוב להן ומה הן מחפשות וזה כמובן משהו שיהיה קשור בלשרת את הצרכים שלהם.

ומה שמחזק את זה הוא שנשים זוכות כאן לפניות לא סימפטיות גם אם מעולם לא העלו תמונה אחת, גם אם לא כתבו אות אחת בפרופיל, העיקר שמצוין שהן נשים וכבר יבואו אליהן גברים שיקבעו בשבילן מה הן רוצות.
the rain song
the rain song • 13 בספט׳ 2020
dark enlightment כתב/ה:
זאלופון, התכוונתי יותר להתנהגות קבועה ולא משהו חד פעמי או פעם ב כשמתחשק. אני מדבר על משהו שיטתי.
התמונות אמנם לא הזמנה מצד אנשים כמוך וכמוני אבל מצד שני, הם לא נועדו לנו. לא אותנו היא מחפשת.
או לא מקבלים כלום.

וזו גישת תרבות האונס בקצרה - הנשים אשמות.

אני לא תמימה ולא מצפה שכל הגברים ידעו להתמודד עם תמונות עירום בכבוד אבל הסלחנות וההשלמה עם זה "שיש גברים כאלה והאשה אשמה" - זה צריך להעלם.
Lanya Colson
Lanya Colson • 13 בספט׳ 2020
זאלופון כתב/ה:
dark enlightment כתב/ה:
מה עם כאלה שמעלות כל כמה זמן קבוע תמונה חצי עירומה או עירומה בלי פנים כדי לקבל תשומת לב
ואחר כך משחקות אותה תמימות ומופתעות שמקבלות הודעות אגרסיביות ולא לעניין.
מה חשבת? שאם תפרסמי תמונות עירום קבועות בבלוג תקבלי שיר הייקו יפני ?.

למה?
כשאתה נתקל בבלוג של אחת כזו שמעלה תמונות עירום, אתה שולח לה הודעה אגרסיבית ומעליבה?
.

לפי התגובה שלו, דווקא יש מצב שכן.

ודייקת זאלופון, נמאס לנו מכללי המשחק. לא אנחנו קבענו אותם. הם לא מוצאים חן בעיננו. ובהחלט הגיע הזמן לכללי משחק חדשים.
הנה הצעה לכלל חדש, ברוח השרשור:
לא=לא.
dark enlightment​(שולט)
או לא מקבלים כלום.

זאלופון​(שולט)
לפני 3 שנים • 12 בספט׳ 2020
זאלופון​(שולט) • 12 בספט׳ 2020
dark enlightment כתב/ה:
מה עם כאלה שמעלות כל כמה זמן קבוע תמונה חצי עירומה או עירומה בלי פנים כדי לקבל תשומת לב
מה חשבת? שאם תפרסמי תמונות עירום קבועות בבלוג תקבלי שיר הייקו יפני "מהמעריצים"?
התגובות המכוערות הן בדיוק הקהל שאת פונה אליו. אם את מחפיצה את עצמך על בסיס קבוע
ומציגה בעיקר את גופך בשביל לייקים וצפיות ולא שום דבר מעבר אז יפנו אלייך בהתאם .

למה?
כשאתה נתקל בבלוג של אחת כזו שמעלה תמונות עירום, אתה שולח לה הודעה אגרסיבית ומעליבה?
אני מניח שלא, כי ברור לך שזה לא לעניין. אז למה להצדיק אחרים שנוהגים כך?
תמונות העירום שאישה בוחרת להעלות הן לא הזמנה ולא הצדקה לפנות אליה באופן שאינו נחמד ומכבד. ואם מישהו פונה אליה באופן בוטה ומזלזל, האשמה היא בו ולא בה. כמו שאני, ואני מקווה שגם אתה לא נעלה על דעתנו לפנות למישהי בצורה מכוערת בגלל שבא לה לחשוף את הגוף שלה, אפשר לצפות מכל גבר שאינו דוש ו/או בבון רע מזג שינהג כמונו.
ואם תאמר: "אני לא מצדיק את ההתנהגות המכוערת הזו, אבל הן צריכות לדעת לצפות לה" - ובכן, בדיוק על זה הטרוניה פה, שהן יודעות לצפות לה, ושזה דפוק לגמרי ושכבר מזמן הגיע הזמן שאישה תוכל להעלות תמונות עירום או להסתובב בלבוש חשוף או לדבר על סקס בלי שעדר שימפנזים יפרשו זאת כהזמנה או כעילה להטריד אותה.
dark enlightment​(שולט)
לפני 3 שנים • 12 בספט׳ 2020
dark enlightment​(שולט) • 12 בספט׳ 2020
עדיף שאישה, במקום לנסות לחנך גברים שמתנהגים למורת רוחה, תצטרף לאלה שמוצאים חן בעיניה.
תתרחק ממה שהיא רואה התנהגות קלוקלת ותיצמד לאלה שנוח לה איתם.
אבל ההתעקשות לחנך היא חזקה....

מסתבר שאחת הפנטזיות הנפוצות פה אצל נשים זה משחק תפקידים של מורה לכיתה א'.

ואם כבר הזכרנו את הנושא של הטרדות בצאט,הודעות או בלוגים, אז הנה עוד כמה דוגמאות:

יש לא מעט בלוגריות שרכבו על זה כדי להשיג לעצמן קהל ופרסמו הרבה פוסטים בסגנון
"X פנה אליי כך... ותראו את התשובה המצחיקה/שנונה שלי אליו"
רק כדי לנסות להפוך את הבלוג שלהן לפופולרי. הן לא בדיוק סובלות מזה. זה אפילו מקדם אותן.

ומה עם כאלה שמעלות כל כמה זמן קבוע תמונה חצי עירומה או עירומה בלי פנים כדי לקבל תשומת לב
מה חשבת? שאם תפרסמי תמונות עירום קבועות בבלוג תקבלי שיר הייקו יפני "מהמעריצים"?
התגובות המכוערות הן בדיוק הקהל שאת פונה אליו. אם את מחפיצה את עצמך על בסיס קבוע
ומציגה בעיקר את גופך בשביל לייקים וצפיות ולא שום דבר מעבר אז יפנו אלייך בהתאם .
את פנית אליהם אז הם מחזירים תשובה באותה רמה שנחשפו אליה.

מה דעתכם/ן?
צריך לחנך גם אותן?