בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מדרון חלקלק

ArchAngel​(שולטת)
לפני 3 שנים • 12 בספט׳ 2020
ArchAngel​(שולטת) • 12 בספט׳ 2020
העניין הוא שכשאומרים לגברים כאלו שאם הם לא יכבדו את ה"לא" במרחב הוירטואלי הם יתפסו כחלק מתרבות האונס, אז זה לא שמזיז להם להיות חלק מתרבות האונס או שנופל להם אסימון כלשהו שהם עושים משהו שלילי.
מה שזה גורם להם לעשות זה פשוט בפעם הבאה שהם ינסו לפגוע באישה, הם ינסו לשחק אותה כאילו הם לא לוחצים עליה בשלב הצ'אטים כדי שלא תתפוס אותם כחלק מתרבות האונס ותרד מהמשמר מולם עד לרגע הפגישה במציאות שבה הם מתכננים לפגוע בך (ולא מזמן היה פה פוסט על "שולט" שזה בדיוק מה שעשה, אז זאת לא הגזמה פרי דמיוני).
גברים שלא מכבדים "לא" בשלב הצ'אטים מסמנים את עצמם כבעייתיים, ועם כמה שזה לא נעים לקריאה זה טוב כי לפחות זה שם את השיט שלהם על השולחן ומקל על להיזהר מהם.
כשהם מקבלים תזכורת שעליהם להסוות את השיט שלהם אחרת נשים יסלדו מהם זה רק גורם להם להיות מתוחכמים יותר, לשחק את המשחק שעליו פניו יצור רושם שהם לא חלק מתרבות האונס, במקום לפתח הבנה כלשהי השלכות מעשיהם.
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 12 בספט׳ 2020
רק שזה לחלוטין לא מה שכתבתי.
לא הסברתי איך לפנות. כתבתי שכשאומרים לך לא, אתה ניצב בפני הברירה לכבד אותו או להיות חלק מתרבות האונס.
לא אמרתי איך כן, אלא מה קורה כשלא.
הפוסט שלי לא נותן נשק לאף אחד.
הוא שואל גברים, האם אתם באמת באמת תמיד לא מטרידים ולא פוגעים?
אם כבר, אפשר לומר שהוא לא יעיל כי הוא קיבל אהדה רק מנשים, והגבר הראשון שהגיב עליו בא להילחם ולא ממקום נקי.
אפשר לומר שגברים נורמטיביים שיקראו אותו ירגישו מותקפים ושלא השגתי את מטרתי.
אבל שום דבר ממה שכתבת לא רלוונטי לפוסט שלי.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 12 בספט׳ 2020
בכל פעם שעולה פוסט שמנסה להסביר לגברים אלימים איך עליהם לפנות לנשים, אני מצד אחד שמחה שהנושא מדובר ונשים מפסיקות לשתוק ומצד שני אני מודאגת מכך שגברים מהסוג הזה ילמדו עכשיו איך להיות מתוחכמים יותר בפגיעות שלהם.

הרי גבר אלים, מהסוג שיש לו פוטנציאל לאנוס מישהי, לא באמת משתנה מפוסטים כאלו. התגובות הרבות שמזדהות עם הכותבת המקורית ומשתפות בתחושות לא נעימות בתקווה שלמישהו מהם זה ישנה משהו תמיד נופלת על אוזניים ערלות.
זה קורה כי הבעיה שלהם היא בכלל לא במודעות העצמית שלהם אלא בהיעדר האמפתיה שלהם, ולכן טקסטים שמנסים להראות שהם גורמים להרגשה רעה לא מזיזים להם במקרה הטוב או גורמים להם לסיפוק במקרה הרע.
גברים שלא מכבדים "לא" ומפעילים מניפולציות מודעים היטב לזה שמה שהם עושים פוגע שהרי הם משתדלים לכתוב לך מילים כאלו בדיוק מתוך תקווה לגרום לך לתחושות שליליות שיגרמו לך להיכנע לרצונם.
להגיד להם שזה פוגע לא מחדש להם שום דבר ולא יגרום להם לחשוב "אוי לא ידעתי שזה לא נעים! מהיום אשתפר!" כי כל המטרה שלהם היא להיות לא נעימים אז הם שמחים שהצליחו לזעזע אותך.
גם אם לא הלך להם למצות ממך את הפונקציה המינית שרצו הם שמחים לקרוא שלפחות הצליחו "להעניש" אותך על חוסר שיתוף הפעולה שלך.

מה כן עושים פוסטים כאלו לאנסים פוטנציאלים?
מהיותם חסרי אמפתיה הם קולטים מהם רק דבר אחד: שבשביל להצליח לפגוע בנשים מעבר למסך הם צריכים להשתדרג.
פעם הם חשבו שמספיק לגרום למישהי להרגיש רע מאחורי המסך בשביל ליצור רושם שיגרום לה ליפול לרגליהם, אבל עכשיו הם שומעים שזה רק מוציא אותם דפוקים ולא בעלי השפעה על אף אחת כפי שסברו תחילה.
הם קוראים את דרכי הפניה שנשים אומרות שמשפיעות עליהן וגורמות להן לתת לגבר צ'אנס, ולא רואים בהן דרך להשתפר ולהיות יותר אמפתיים כלפיהן אלא מילים שעליהם לדקלם ודמות שעליהם לשחק בשביל ליצור את הרושם הנכון שיאפשר פגיעה בהן.

אחת הסיבות שאני נמנעת מלפרט איך יש לפנות אלי (אמנם כתבתי בעבר טיפים להתחלת שיחה, אבל מעולם לא פרטתי את התוכן שאני מצפה שיהיה בה) זה כי אני לא רוצה שפוגעים פוטנציאלים יעשו "חזרות על התפקיד" ויכנסו לדמות שהיא לא הם.
אני מעדיפה שגברים יפנו אלי כמו מי שהם באמת, ורק מי שההתנהגות שאני מחפשת היא באמת חלק ממי שהוא, היא כבר תבוא לידי ביטוי באופן טבעי מבלי שהיה צריך לקבל על זה שום תזכורת.
מי שאלים, אני מעדיפה שיחשוף את האלימות שלו כבר ברשת, גם אם זה לא יהיה לי נעים לקריאה.
אני מעדיפה שגבר מהסוג הזה יעיד על הכוונות האמיתיות שלו, על תחושת הזכאות שלו ועל דעותיו האמיתיות לגבי נשים, דרך כל החרא שהוא כותב בגלוי וככה אני אדע ממי להיזהר.
יותר מלחיצים אותי אלו שלמדו לעשות רושם חיובי, שלמדו לדקלם את "מה שנשים רוצות לשמוע" באופן משכנע ומחכים לרגע שתרגישי מספיק בטוחה להיפגש איתם בשביל להוריד את המסכה ולתקוף אותך מינית.
זה סוג הגברים שמצליח בפגיעות שלו, וגם יוצר לעצמו רושם חיובי בקהילה שיגרום לאחרים לא להאמין לך כשתרצי להתלונן, וחבל שעליהם מדברים פחות ומעדיפים להפנות את עיקר הפוקוס על "גיבורי המקלדת" שהפגיעה שלהם יכולה להסתכם רק בתחושה מבחילה לכמה רגעים שנגמרת יחסית מהר תודות לכפתור החסימה, רק כי הם מצליחים לבלוט יותר מהסוג המאיים באמת.
Askew​(אחרת)
Askew​(אחרת) • 12 בספט׳ 2020
AlphaPower כתב/ה:
תקראי שוב, אם תשחררי את שנאת הגברים שלך אולי תביני

תודה על הטיפ אבל אני בספק שזה ישנה את זה שאתה חסר ביטחון ומרגיש מותקף כשנשים מדברות על איך הן מרגישות אחרי שהן אומרות למישהו לא.

טיפ חזרה אליך ואל כל הילדודס המפוחדים- כשאתם מקללים נשים כי אתם חסרי ביטחון הן רואות אתכם כאלימים ומסוכנים. זה לא ישתנה, נשים עברו מספיק כדי להניח ככה. אם אתה וחברים שלך לא רוצים שיחשבו שאתם מרחק יריקה מלאנוס מישהי תבלעו את הגאווה שלכם ותפסיקו להגיב בתוקפנות פגועה. זה לא קשה להעלב ממישהו ועדיין להגיב בכבוד.
the rain song
the rain song • 12 בספט׳ 2020
AlphaPower כתב/ה:
אם גבר חסר ביטחון ושמישהי דוחה אותו הוא מקלל ומתנהג כמו ילד קטן ופגיע זה לא אומר שהוא חלק מהדבר הדמיוני שיש לכן בראש "תרבות האונס"

תרבות האונס היא לא דבר דמיוני כלל וכלל ואני לא בטוחה שאתה מבין מה משמעות המונח הזה.
תרבות האונס לא טוענת שכל גבר ששומע "לא" ומגיב בקללות, יאנוס בוודאות. ממש לא.
המונח מתייחס לגישה כללית הרווחת בחברה בה "boys will be boys" ונשים צריכות לשמור על עצמן ולהזהר. אפשר לראות את זה כבר בגישה הדתית עם המשפט "כבוד בת המלך פנימה". נשים הן פתייניות מעצם טבען וצריכות לשמור על כבודן ולהשאר בבית ולכסות את גופן כי גברים מתפתים ולא מסוגלים לשלוט בעצמם.
זו גישה שפוטרת גברים מכל מעשה כי "האשה אשמה כי היא פתתה אותו, כי היא היתה שיכורה, כי היא לבשה בגד חושפני".
מדובר על תרבות בה גברים לא מסוגלים להבין שנשים הן בראש ובראשונה בני אדם וזה לא תפקידן לדאוג שלגברים יהיה נעים בעיניים כשהן יוצאות לרחוב או באופן כללי לדאוג לרווחת הגבר.
מדובר על גישה שמתעלמת מכבוד, מסובלנות וסבלנות כלפי נשים. גישה שמאפשרת נורמליזציה של אלימות מול נשים ומזלזלת בחומרת מעשי אונס, הטרדות והחפצת נשים.

האם אותו גבר שמקלל אשה שאמרה לו "לא", יקלל גם מנהל בעבודה למשל שאמר לו "לא"? האם הוא יקלל ויאיים כשראיון עבודה לא הצליח והוא לא התקבל לעבודה? האם הוא יהיה אלים מול כל "לא" שהוא יתקל בו החיים? או רק נגד נשים הוא מוצא לנכון להגיב ככה?

תרבות האונס אינה נחלתם של גברים בלבד. מול כל סיפורי האונס ששמענו לאחרונה היו גם הרבה תגובות של נשים שטענו שההורים אשמים, שהיא רצתה את זה, שהיא היתה שיכורה אז מה היא מתפלאת? ידוע הרי ש"ככה זה גברים ואשה צריכה לשמור על עצמה". ראינו את זה בנשות הכדורגלים הנבגדות שמצאו לנכון להגן על הבעלים שלהן. ראינו את זה בקבלת הפנים לבחורים שחזרו מקפריסין ושומעים את זה בכל פעם שאשה שאינה מושלמת מבחינה חיצונית מעלה תמונה שלה לאינטרנט.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש שלא כל הגברים כאלה והכרתי המון גברים שלא מתנהגים ככה. שגם אם יהיו שיכורים, לא יטרידו או יאנסו נשים. גברים שלא יעלה על דעתם להטריד או לאנוס נשים כשהן שיכורות. גברים שבחיים לא ייסעו למסיבת רווקים בחו"ל כדי לזיין כמה שיותר, גברים שבחיים בחיים לא יעמדו בתור כדי לזיין מישהי.

באופן אישי יצא לי להגיד "לא" לגברים גם שכבר היינו במיטה. כולם ידעו לעצור את עצמם ולהבין שאני לא רוצה אז זה לא יקרה. ועדיין, זה לא סותר. הגישה הזאת, שתרבות האונס מדברת עליה, קיימת ועוד איך.
ולא, לא מדובר על שנאת גברים. מדובר על מציאות אלימה ועגומה שכל אשה כמעט חווה מידי יום.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 12 בספט׳ 2020
AlphaPower כתב/ה:
אם גבר חסר ביטחון ושמישהי דוחה אותו הוא מקלל ומתנהג כמו ילד קטן ופגיע זה לא אומר שהוא חלק מהדבר הדמיוני שיש לכן בראש "תרבות האונס"

הו אלפא, ילדון תמים שכמותך! הלוואי שזה היה דמיוני.
TheStrider​(סדיסט)
TheStrider​(סדיסט) • 12 בספט׳ 2020
AlphaPower כתב/ה:
תקראי שוב, אם תשחררי את שנאת הגברים שלך אולי תביני

יש גברים ספציפיים שנוטים לייחס למין הנשי "שנאת גברים", לאור כך שאתה נמנה על הגברים האלה אני מציע לך לשקול את האפשרות הבאה: אם אתה חושב שנשים שונאות גברים בהתבסס על חוויות העבר שלך וגברים אחרים לא חושבים כך, אולי זה לא שנאת כלל הגברים? אולי הן פשוט שונאות אותך? ואם אתה מחפש סיבה, כנראה שהדרך שבה אתה כותב עליהן קשורה לכך.
Menta​(שולטת)
וגם הסלוגן האהוב על פראט בויז:
No means yes.
Yes means anal.
Menta​(שולטת)
כשמישהי אומרת לא, הרבה גברברים חושבים שרמת הקושי של המשחק עלתה לרמת hard to get במקום להבין שזה game over.
Lanya Colson
Lanya Colson • 12 בספט׳ 2020
אי מניחה שזה יכול להיות מאוד לא נעים לגברים לשמוע. אבל זה כל כך מדוייק.

בכל פעם שאני מסרבת למישהו בצ׳אט, והוא מגיב באיזו התעקשות או ניסיון לשכנע, או התחכמות, או כעס, (וזה רוב הפעמים), זה בדיוק מה שעובר לי בראש. ה-״לא״ המאוד סופי שלי הוא בשבילם התחלה של משא ומתן (בלתי נעים בעליל עבורי). ולפעמים אני עונה להם, נגיד עכשיו היינו בבר, נראה לך לגיטימי מה שאתה עושה? וואלה. אולי כן, וזה באמת מפחיד.