בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שולטת שמתהפכת

Sentinel
לפני 3 שנים • 15 בספט׳ 2020

שולטת שמתהפכת

Sentinel • 15 בספט׳ 2020
אני קורא ושומע על שולטים שהתהפכו והפכו לנשלטים כשפגשו שולטת נכונה.

האם קורה ההפך?
האם יש שולטות שמשהו בשליטה נשבר מול גבר והפכו לנשלטות?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
זה לא "נשבר". פעם שנאתי פטריות, עד שטעמתי אותן באיזו מנה מוצלחת ועכשיו אני אוהבת אותן בכל צורה.
אנשים משתנים. אנחנו עשויים להרגיש שונה בתקופות שונות בחיים, בנסיבות שונות או מול אנשים שונים. אני חושבת שזה יותר עניין של התאמה מקרית מאשר של שולט נכון/לא נכון.

כמו כן, קיימים מתחלפים בעולם.
    התגובה האהובה בשרשור
שלגי
שלגי • 15 בספט׳ 2020
יולי,
כמה פשוט, ככה מדויק.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 15 בספט׳ 2020
מהתרשמותי, בהרבה מקרים זה מתרחש הפוך- נשלטות מכירות את "הנשלט הנכון" והופכות לשולטות.

אני חושבת שההבדל המגדרי הזה לא מקרי, הרי החברה שלנו מעבירה מסר שגבר אמור להיות אסרטיבי, מוביל, "זיין" וכו'... ככה שהרבה גברים שמתעניינים בבדס"מ יטו להעדיף להיכנס לעולם הזה דרך שער של שולט, אחרת "איזה מין גברים הם?".
בעוד מאישה מצופה להיות מובלת, עדינה, מרצה... ככה שנשים שמתעניינות בבדס"מ ירגישו שלהיכנס לעולם דרך שער של נשלטת הולם אותן יותר, במיוחד לאור רומנטיזציות שנעשו לעניין במדיה הפופולרית.

ואז מגיע השלב שבו שני המינים מתחילים להתנסות בבדס"מ במציאות לא רק לפנטז עליו, וחלקם מגלים שהם נהנים מדברים שלא חשבו שיהנו מהם וסולדים מדברים שחשבו שיהיו כל מה שחלמו עליו.
הם גם מגלים שאפשר לשמור על נשיות או גבריות לצד בחירה בתפקידים בדס"מיים שהאמינו קודם לכן ש"סותרים" אותם, ואז כשהם מספיק מגובשים הם מרגישים בנוח לאמץ תפקיד שהרבה יותר מתאים להם.
meliodas

יאפ

meliodas • 15 בספט׳ 2020
כמעט אצל כל אדם (יש חריגים) יש גם וגם..
לא רק בעולם הbdsm אלא בכלל..
אני לדוגמא מתרגש מאוד מתפקיד הנשלט, אבל באופן כמעט אוטומטי בשלב מסויים אני לוקח את המושכות..
כל "שולטת" שהייתי איתה, בשלב מסויים נטשה את הדמות שהכאיבה לי, השפילה אותי או כל דבר אחר בסשן ונתנה לי את המושכות באהבה..
לדעתי אדם שיודע לשחרר מה"תפקיד" המוכר ואהוב זה אדם עם מספיק בטחון לעשות את זה..
קפקא​(אחר)
לפני 3 שנים • 16 בספט׳ 2020
קפקא​(אחר) • 16 בספט׳ 2020
היה לי פעם קשר ידידותי לגמרי (במסגרת מקום עבודה), ודיברנו על זה. היא הסבירה שזה מצב מנטלי שבהקשרים שונים יכול להשתנות. היא המחישה: בהתנהגות השגרתית היא שולטת תוקפנית, אבל תשימו לה קולר על הצוואר - זה מוריד אותה נמוך והופך אותה לצייתנית.

העניין הוא שזיגמונד פרויד התייחס כבר לפני 80 שנה לשני צדדי האישיות האלה, אז לכאורה יש הסבר פסיכולוגי, אבל אני לא אלאה אתכם בעניין רק אומר שבאופן אישי, אני סבור ששני הצדדים (שולט/ת ונשלט/ת) קיימים בכל אחד, אלא שבנסיבות נפשיות מסוימות, אחד הצדדים יותר דומיננטי, ולכן הדומיננטיות הזו יכולה להשתנות.
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 16 בספט׳ 2020
אני חושב שארכאיינג'ל צודקת. מבחינתי, כל העולם הזה תמיד היה משהו משונה ומפחיד וקסום. כתבתי בכלוב רק אתמול שזה הרגיש כמו שתי פלנטות, והפלנטה של השולט מבחינתי הייתה קצת פחות מפחידה מפלנטת הנשלט. עם הזמן יצא לי להבין מה מהשניים קוסם לי יותר. אני בטוח שיש נשים שאצלן זה אותו דבר.
לשני הכיוונים.
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 16 בספט׳ 2020
זה כל כך מסוכן בעיני הנטייה/ שאיפה להמיר את הצד השני.
masoul
masoul • 16 בספט׳ 2020
אני לא חושב שאפשר להמיר מישהו טלי.
אלו נטיות שאו שיש בך, או שאין בך.
אם יש בך, אפשר להעצים אותן, אפשר לטפח אותן, אפשר ללטף אותן, אפשר לחשוף אותן, ואפשר לתת להן במה ומקום.

אם אין בך את הנטיות הללו, אי אפשר לעשות כלום. פשוט אין בך, זה לא יתחבר אליך, זה לא ידבר אליך, אתה לא תהיה שם.

אם הצליחו "להמיר" אותך, כנראה שהגרעין והזרע היה שם לפני ה"המרה" .
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 16 בספט׳ 2020
מסכימה איתך masoul.
לכן כתבתי שקשה לי עם הנטיה והשאיפה של אנשים מסויימים "להמיר" את הצד שני.

(וזה רלוונטי אגב כמעט לכל מערכת יחסים שהמוקד בה הוא לשנות את האחר... אבל בהקשר שמדובר פה גרם לי לכתוב בצורה ספציפית)