ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על מה ויתרתם כשהגעתם לעולם הזה?

Discipline
לפני 3 שנים • 21 בספט׳ 2020
Discipline • 21 בספט׳ 2020
יולי Yuli כתב/ה:
על זה אני שואלת - על השלב המתקדם יותר. האם זו השאיפה? אחרי שעושים ביחד תהליך, האם השאיפה בסופו של דבר היא להגיע למערכת יחסים שבה לא ניתן לסרב?
לא במובן של "לא מסוגלת" שתתחשב בו אלא במובן של לגיטימציה להגיד "אני לא רוצה". לא *לבקש* לוותר אלא *לסרב* מבלי שזה יפרק את המערכת. כולל על דברים שכבר בוצעו בהצלחה בעבר.

במערכות היחסים שלי אין דבר כזה "לא רוצה". אם החלטתי את תצייתי ותעשי.
לשאלתך, אף פעם לא נזקקתי "לאיים" בפירוק המערכת. (ואני חושב שאם אני אצטרך לאיים, כנראה שהמערכת לא באמת מספיק חזקה)
Tremble​(אחרת)
Tremble​(אחרת) • 21 בספט׳ 2020
חשבתי על זה ואני מבינה למה אתה מתכוון.
יש לי הבנה לגבי עצמי שאני לא רוצה להתפס עליה כי אני לא יודעת כמה פרטנרים יש לי לזה בצד השני.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
על זה אני שואלת - על השלב המתקדם יותר. האם זו השאיפה? אחרי שעושים ביחד תהליך, האם השאיפה בסופו של דבר היא להגיע למערכת יחסים שבה לא ניתן לסרב?
לא במובן של "לא מסוגלת" שתתחשב בו אלא במובן של לגיטימציה להגיד "אני לא רוצה". לא *לבקש* לוותר אלא *לסרב* מבלי שזה יפרק את המערכת. כולל על דברים שכבר בוצעו בהצלחה בעבר.
Discipline
יולי Yuli כתב/ה:
מה זה אומר בעצם, "את שלי"? במה זה מתבטא? כשאתה אומר "ציות מוחלט", מהו הדבר שיש לציית לו?
האם זה אומר, לדוגמה, שלא ניתן לסרב לאקט קונקרטי אלא במחיר של סיום מערכת היחסים?

מערכת בדסמית ובעיקר ההתחלה שלה היא סוג של ריקוד מורכב בין שניים.

בהנחה ששנינו רוצים את מערכת היחסים הזו צריך לרקוד אותה נכון.
מצד אחד אני מצפה ממך לציות ואני לא מוכן לוותר עליו אבל מנגד אני חייב להבין שבמסגרת הזו שבה אני עדיין לא מכיר אותך לעומק ועדיין לא מבין לגמרי מה הטריגרים שלך, מה החרדות שלך ומה באמת קשה לך, אני צריך לדרוש דברים שאני יודע ברמת סבירות מסוימת שתוכלי לעמוד בהם ואני צריך גם לדעת, לרדת בכבוד ובלי לתת לאגו להשתלט עליי מעץ גבוה מדי שטיפסתי עליו. אם לדוגמא דרשתי משהו שלחץ לך על טריגר קשה מדי שלא הייתי מודע לו ואת מסבירה לי בכנות ובפתיחות למה זה כל כך קשה לך. מנגד אני צריך לדעת להתעקש ולא לוותר על כל השאר (ולראות כמה חשוב לך להיות כאן).

מנגד את, צריכה להראות לי שאת מתאמצת, שזה חשוב לך לציית ואם לחצתי במקום שכואב מדי או מפעיל טריגר בעייתי מדי לשדר לי את זה בכנות ובפתיחות, לבקש ממני לוותר ולהמתין להחלטה שלי. אם החלטתי לוותר אז יופי ואם החלטתי שאת בכל זאת צריכה לעשות - לעשות.

ככל שהמערכת הולכת ומעמיקה וככל שאכיר אותך יותר, אני ארשה לעצמי לדרוש ממך יותר ויותר והרבה יותר כי אדע במה את מסוגלת לעמוד (ועוד קצת) גם אם זה כרוך במאמץ מאוד גדול.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני ספט' 21, 2020 1:41 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מה זה אומר בעצם, "את שלי"? במה זה מתבטא? כשאתה אומר "ציות מוחלט", מהו הדבר שיש לציית לו?
האם זה אומר, לדוגמה, שלא ניתן לסרב לאקט קונקרטי אלא במחיר של סיום מערכת היחסים?
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 21 בספט׳ 2020
עשיתי עיסקה עם השד, וויתרתי על מחצית מתוחלת החיים שלי בתמורה לכך שאוכל לראות האם האדם שמולי הוא סוטה כמוני או לא..
Discipline
אני לא מוכן לוותר על העקרונות של הבדסמ שלי עבור אף אחת (גם אם היא נראית מליון דולר) . לא כי אני עקשן או מלא אגו (טוב, אולי יש קצת אגו) אלא כי אחרת זה פשוט לא יעבוד.
העקרונות הבסיסים שלי הם:

* את שלי, נפש וגוף ולי שמורה הזכות לעשות בהם את מה שארצה.
* את תצייתי לי ציות מוחלט.
* אני רוצה אותך חשופה, פתוחה, כנה ופגיעה מולי. על כל השריטות, הפחדים, השדים, הבדידות והרגישויות שלך.
* אני זה שאציב את הגבולות, גם לי וגם לך.
* ובמילים אחרות: שמורות לך שתי זכויות בסיסיות - הזכות להחליט אם להכנס למערכת הבדסמית איתי והזכות להחליט לצאת ממנה בכל רגע - כל השאר, כולל את - שלי.

אבל !
אני לא מצפה ממך להגיע ככה, מבושלת. ברור לי שאני צריך להוביל אותך לשם, לקחת אותך מעמוק בפנים, ללמד אותך, לחנך אותך ולאלף אותך לדרך שלי.

אז בתור התחלה, אני כן מצפה ממך להראות לי רצון, כנות, נכונות והתקדמות לאורך הדרך והתהליך. אני כן מצפה ממך להתאמץ, ולהתאמץ עוד קצת ועוד קצת ואז עוד הרבה. אני כן מצפה ממך לציית אבל מנגד לתקשר לי כל הזמן את התחושות שלך גם הטובות וגם הקשות כדי שאוכל להבין לעומק את הקשיים שלך ואני כן מצפה ממך לבחון בכל רגע שאת עדיין מאוד רוצה להיות כאן.

אם תתני לי את כל זה, אני כבר אדאג לעשות ממך בדיוק את מה שאני רוצה, בלי לוותר על אף אחד מהעקרונות שלי.
ר ו ח

ויתור

ר ו ח • 21 בספט׳ 2020
דבר ראשון אני חושב שויתור זאת לא קללה אלא ההיפך,
ויתור זאת אפשרות לחיות באופן שלם יותר ולראות בני אדם ולא אובייקטים.
הויתור הגדול ביותר זה לא לוותר ולהשאר לבד עם רשימת דרישות בלתי אפשריות וגם כאשר נניח וימצא מישהו העונה לכל הדרישות עדיין ברגע ותצוץ בעיה הכי קטנה זה כבר הורס הכל ומשתלט על היכולת להיות בקשר וביחסים.

לגבי יאוש ותסכול אז אני חושב שהאתר הזה והעולם הזה הוא מתקון מושלם לדכאון ולייאוש ולחוסר יכולת להתחבר עם בני אדם.
רוב מוחלט של האנשים כאן לא יודעים מה זה להיות בקשר ולא מסוגלים לחיות באופן שלם עם תשןקוץ וחלומות שלהם
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 21 בספט׳ 2020
על פייסבוק.
הכלוב החליף במידה משמעותית את הגלישה שלי ברשת החברתית ההיא.