סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם מאמינים שיש מגיפת קורונה?

רמפול
לפני 3 שנים • 25 בספט׳ 2020
רמפול • 25 בספט׳ 2020
bigdawg כתב/ה:

למעשה אין נתונים ספציפים לקורונה.
הנתונים שקיימים כוללים את כל הוירוסים של הצטננות, שזה כולל גם קורונה, גם שפעת, וגם עוד כמה וירוסים, פחות ידועים.
אני השוותי את הנתונים שה CDC פרסם, לנתונים שמפורסמים בכל אתרי הרפואה לשפעת והצטננות.
נראה לי הגיוני לבדוק אם הקורונה השנה יותר או פחות קטלנית מהמגיפות העונתיות.
אני לא מצאתי הבדל.

מה זאת אומרת אין נתונים ספציפיים לקורונה? מאתר ה-CDC שאתה מצטט, היו כ-190,000 מיתות מקורונה מאז תחילת המגפה.
https://www.cdc.gov/nchs/nvss/vsrr/covid19/index.htm
גם אם אתה לא "מאמין" לקיטלוג של מוות (כלומר, טוען שאי אפשר לדעת אם המוות נגרם מקורונה או משפעת רגילה), ראוי לציין שבארצות הברית מתים מדי שנה כ-40,000 איש משפעת רגילה. מוות של 190,000 איש הוא חריג בכל קנה מידה.
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 25 בספט׳ 2020
בדקתי, ואכן יש ירידה במספר המתים בתאונות דרכים יחסית לתקופה המקבילה אשתקד, וכנ"ל לגבי מספר המתים בתאונות עבודה. לפחות לגבי מספר המתים בתאונות עבודה, כתוב ספציפית שזה כנראה לא בגלל הקפדה יתרה על בטיחות וגהות אלא כי בגלל הקורונה פחות אנשים עבדו חלק מהשנה.

אז בהנחה שאחוז התמותה השנה זהה לזה של השנה שעברה, יש לפחות כמה עשרות מתים שמתו השנה מסיבות אחרות, וסביר שאחת מהן היא הקורונה.
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 25 בספט׳ 2020
מן הסתם יש ירידה במספר המתים בתאונות דרכים, למשל. כי כמה חודשים טובים היו משמעותית פחות כלי רכב על הכביש.

אז מספר המתים הכללי בישראל הוא לא אינדיקציה מספיק טובה לעד כמה הקורונה קטלנית.

אם בשנה ממוצעת, יש נניח אלף מתים בתאונות דרכים, שזה חמש מאות איש בחצי שנה, ובחצי השנה האחרונה היו רק מאתיים, ומספר המתים הכללי בישראל לא ירד ב-300 איש אלא נותר כשהיה, זה אומר ש-300 איש מתו מסיבות אחרות. כמו מקורונה.
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 25 בספט׳ 2020
the rain song כתב/ה:
כן, זה קצת דמגוגיה, אני מסכימה.
אבל היא לא כדי לרגש אותך. היא רק כדי להגיד שלא כל כך מוצא חן בעיני שכל אחד נהיה כאן אלוהים ומחליט מי ומתי זה בסדר שימות ומי לא.
באיזה מצב היו אנשים מוכנים להואיל בטובם ולשים מסיכה כשהם באוטובוס למשל?

במקום להגיד אם למפגינים מותר להדבק, להדביק ולהיות חולים אז גם הדתיים דורשים שיתנו להם להדבק, להדביק ולהיות חולים וגם לאנשים צעירים יותר או פחות מותר להדבק ולהדביק ולהיות אחראים למחלה של מישהו אחר.
אני אהיה בקרוב בת 55. לפי מה ששמעתי זה הגיל הרווח של החולים בגל השני. אולי לא מתים אבל חולים, חלקם קשה, חלקם מונשם. ותאר לך, לא כולם עם מחלות רקע, לא כולם עם עודף משקל. לא כולם עונים על המספרים והאחוזים והנתונים שכל אינטלגנט ממוצע מנפנף בהם ומסרב לשים מסיכה.
כי הוא לא פראייר, כי זה לא לכבודו, כי לא נאה לו, כי השד יודע מה. כי "עובדים עלינו".

זה לא שביקשו לטפס על האוורסט כל יום. בסך הכל מסיכה מעצבנת ומגעילה.
האם המסיכה היתה פחות מעצבנת אם ילדים עם מחלות רקע היו מתים וילדים בריאים היו רק חולים קשה או קל?

הזלזול בחיי אדם הוא שמפריע. הביטול של חיי אנשים שהקימו את המדינה (הנה עוד דמגוגיה). חוסר התחשבות מוחלט, חוסר אכפתיות.
אין לי שום הוכחה ושום מידע אבל יש לי תחושה חזקה שאם בני האדם היו פחות אדיוטים, לא היה סגר עכשיו.
וזה באמת מעצבן שהבריאות שלי והחיים שלי תלויים בחבורת אדיוטים.
ולפני שתספר לי שאני מספיק מבוגרת וחייתי מספיק וזה לא נורא אם אני אמות, אגיד לך שאני עובדת ומשלמת מיסים ותורמת את חלקי הרבה יותר שנים ממך.
ולא לך ולא לאף דביל אחר אין זכות להחליט מי בסדר שימות ומי שלא.

אני חושב שאת מסוגלת לנהל איתי דיון בלי לקורא לי דביל בעקיפין ובלי לצאת מנקודת הנחה שאני חושב שאני אלוהים. הכי קל תמיד להאשים את האנשים שהם לא אחראים והם לא שמו מסיכות. בתכלס לא שמים מסיכות 24/7 במרחב הציבורי באף מקום בעולם ולא רק בארץ ישראל. לא שמים כי זאת פשוט דרישה לא סבירה, וזו הסיבה שהיא לא עובדת בשום מקום.

אני חושב שמצד אחד יש להעביר הגבלות יותר נקודתיות כלפי אוכלוסיות שיותר פגיעות, ואזורים יותר פגיעים ופחות להיות בהיסטריה כללית. פחות או יותר לעשות פה את מה שעשו בשבדיה מההתחלה.
לא לשלוח אף אחד למות אבל גם לא לתת עונשים קולקטיביים לכל האוכלוסיה כי לא נעים לאנשים מסוימים שההגבלות הם לא על כולם.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ספט' 25, 2020 5:10 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
סווריןן
סווריןן • 25 בספט׳ 2020
[quote="bigdawg"]האם קיימת עלייה בסך התמותה בישראל בזמן הקורונה?

"בשנת 2020, עד סוף יולי ובפרט בחודשים מרץ-יולי, לא ניתן להצביע על תמותה עודפת משמעותית בישראל, למרות העלייה במספר הנפטרים מנגיף קורונה והעלייה בחלקם מתוך סך הנפטרים. בחודשים הראשונים של השנה התמותה הייתה נמוכה במיוחד, אך מתחילת המגפה ובמיוחד בחודשים אפריל-יולי, התמותה דומה לשנים קודמות, עם תנודתיות בין השבועות. מחישוב סטטיסטי של תמותה עודפת לפי שבועות נמצא כי עודף התמותה בחודשים מרץ-יולי הוא כ-300 נפטרים מתוך 19,000 נפטרים באותה תקופה.

מתחילת 2020 עד סוף חודש יולי נפטרו בישראל 27,500 תושבים. בשנת 2019 נפטרו באותם חודשים 27,550 תושבים. בחודשים האלה שיעור התמותה הגולמי, המביא בחשבון את גודל האוכלוסייה, היה ב-2020 מעט יותר נמוך מ-2019 – 3.0 ל-1,000 לעומת 3.1, בהתאמה. בהשוואה של החודשים מרץ עד יולי 2020 לעומת 2019 שיעור התמותה היה כמעט זהה. "

היחס שצריך לעניין אותך הוא היחס העולמי בין מספר הנדבקים למספר המתים. כרגע היחס העולמי הוא 32 ל- 1 (32 מליוון הדבקות לבערך מליון מקרי מוות). ברור שיש הבדלים בין מדינה למדינה, ויש מקומות בהם אין בדיקות אמינות או יש הבדלים בין התנגודת של האוכלוסיה. יש גם הבדל בהגדרה של 'נדבק', כי יש מקומות בהם האבחון הוא מלכתחילה רק של מי שפיתח סימפטומים ולא כמו אצלנו. לפי הסטטיסטיקה הגסה הזו, יום של 6000 נדבקים הוא יום של 200 מתים שזה בערך 6000 מתים בחודש, אם ישראל פשוט מחקה את הממוצע העולמי נכון לקצב ההדבקה והמצב בעולם כרגע. אם נניח שהנסיבות אצלנו טובות בהרבה משאר העולם, ונגיד שמצבנו טוב פי שתיים מהממוצע העולמי, עדיין תגיע ל 3000 מתים בחודש.
אתמול מתו חמישים איש מקורונה, ולפני שלושה שבועות נדבקו 1500 ביום. זה בערך המכפלה העולמית, כלומר אחד לשלושים.

עכשיו תבדוק מה נתוני תמותה כאלה יעשו לנתוני התמותה שאתה מתאר לשלושת החודשים הקרובים, גם אם התמותה עד כה לא שינתה את הממוצע.

עכשיו תוסיף את המשמעות של הצפה כזו בבתי החולים והיכולת לטפל במקרים 'רגילים', ותנקה גם את העובדה שיש ירידה מלאכותית בתחלואה בגלל שממרץ שעבר אנשים לא מסתובבים באותה מידה.
SWAY

מעניין

SWAY • 25 בספט׳ 2020
bigdawg כתב/ה:
האם קיימת עלייה בסך התמותה בישראל בזמן הקורונה?

בשנת 2020, עד סוף יולי ובפרט בחודשים מרץ-יולי, לא ניתן להצביע על תמותה עודפת משמעותית בישראל, למרות העלייה במספר הנפטרים מנגיף קורונה והעלייה בחלקם מתוך סך הנפטרים. בחודשים הראשונים של השנה התמותה הייתה נמוכה במיוחד, אך מתחילת המגפה ובמיוחד בחודשים אפריל-יולי, התמותה דומה לשנים קודמות, עם תנודתיות בין השבועות. מחישוב סטטיסטי של תמותה עודפת לפי שבועות נמצא כי עודף התמותה בחודשים מרץ-יולי הוא כ-300 נפטרים מתוך 19,000 נפטרים באותה תקופה.

מתחילת 2020 עד סוף חודש יולי נפטרו בישראל 27,500 תושבים. בשנת 2019 נפטרו באותם חודשים 27,550 תושבים. בחודשים האלה שיעור התמותה הגולמי, המביא בחשבון את גודל האוכלוסייה, היה ב-2020 מעט יותר נמוך מ-2019 – 3.0 ל-1,000 לעומת 3.1, בהתאמה. בהשוואה של החודשים מרץ עד יולי 2020 לעומת 2019 שיעור התמותה היה כמעט זהה.

זה ציטוט של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה :
https://www.cbs.gov.il/he/mediarelease/pages/2020/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%91%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%AA-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94.aspx

אני באמת מנסה להבין, מניין הביטחון שלכם שיש מגיפה?
אני יודע שאמרו שנפטרו המון באיטליה וניו יורק.
אבל אם אין תמותה עודפת.
והממוצע גילאים של אנשים שנפטרו מקורונה גבוה מהממוצע של התמותה הטבעית שלהם, אז זה קצת מוזר.
זה כאילו שאנשים שמתים מקורונה יותר זקנים מאנשים שמתים מסיבות אחרות.
לכולם זה הגיוני?

מעניין מאוד, יש מצב שכולם נכנסו לסחרחרה היסטרית שנובעת מתקשורת ומידע מוטה הנועד ליצור רייטינג וחרדה של מנהיגים.

ויש מצב שלא.

בכל מקרה הייתי מעדיף בשלב הזה ליישר קו עם ההנחיות. יכולים להיות שזה מוגזם, אבל עדיפה טעות מסוג זה (1?) מאשר הטעות של לא לזהות אסון שמתקרב ולא לנקוט באמצעים 2.
עבד משועבד{עבד}
עבד משועבד{עבד} • 25 בספט׳ 2020
איך אני יודע שיש מגיפה ?ושזו לא קונספירציה.

מדינת ישראל היא מדינה קפיטליסטית , רודפת בצע.
האסון הכי גדול למדינה זה הפסד כסף.
כאשר המדינה מחליטה על סגר היא גורמת לעצמה נזק של עשרות מיליארדים.
היא תנקוט בפעולה הזאת רק אם היא יודעת שאם לא ,יגרם נזק כספי גדול יותר.
פעולת הסגר מכוונת למיגור הנגיף.
אם לא היה נגיף לא היה סגר ולא היה נגרם נזק כספי שהמדינה לא מעונינת בו.
הם לא יכרתו את הענף שהם יושבים עליו.

אם אין מגיפה אז יש סיבה אחרת שאנחנו לא יודעים שגורמת להם להעדיף הפסד של המון כסף.
הסיבה האחרת שאולי מסתירים אותה גם אמורה להיות קשה למדינה
אבל נכון לעכשיו לא יודעים על סיבה אחרת.

מכאן המסקנה שאכן יש מגיפה שהנזק הפוטינציאלי שלה גדול יותר מהנזק הכספי....
Zord​(מתחלף)
Zord​(מתחלף) • 25 בספט׳ 2020
חכה לחורף, עומד להיות פה קרנבל היסטורי.
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 25 בספט׳ 2020
מרבית הציבור אוחז בערכים של אחריות אישית וקהילתית. אותו ציבור נענש בסגר (שמשרת נוכל שהתחלואה מענינת את קצה הביצה שלו), בגלל אוכלוסיות שאוחזות בגישה פטליסטית: חרדים ותפילותיהם ערבים וחתונותיהם פילוסים ומסיבותיהם. היה פרקטי לתקן קנסות חמש ספרתיים או שש אפילו ולאכוף אותם כך המדינה תקבל כסף ולא תבזבז מיליארדים על סגר הזוי.
bigdawg​(נשלט)
bigdawg​(נשלט) • 25 בספט׳ 2020
האם קיימת עלייה בסך התמותה בישראל בזמן הקורונה?

בשנת 2020, עד סוף יולי ובפרט בחודשים מרץ-יולי, לא ניתן להצביע על תמותה עודפת משמעותית בישראל, למרות העלייה במספר הנפטרים מנגיף קורונה והעלייה בחלקם מתוך סך הנפטרים. בחודשים הראשונים של השנה התמותה הייתה נמוכה במיוחד, אך מתחילת המגפה ובמיוחד בחודשים אפריל-יולי, התמותה דומה לשנים קודמות, עם תנודתיות בין השבועות. מחישוב סטטיסטי של תמותה עודפת לפי שבועות נמצא כי עודף התמותה בחודשים מרץ-יולי הוא כ-300 נפטרים מתוך 19,000 נפטרים באותה תקופה.

מתחילת 2020 עד סוף חודש יולי נפטרו בישראל 27,500 תושבים. בשנת 2019 נפטרו באותם חודשים 27,550 תושבים. בחודשים האלה שיעור התמותה הגולמי, המביא בחשבון את גודל האוכלוסייה, היה ב-2020 מעט יותר נמוך מ-2019 – 3.0 ל-1,000 לעומת 3.1, בהתאמה. בהשוואה של החודשים מרץ עד יולי 2020 לעומת 2019 שיעור התמותה היה כמעט זהה.

זה ציטוט של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה :
https://www.cbs.gov.il/he/mediarelease/pages/2020/%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%AA%D7%94-%D7%91%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%91%D7%AA%D7%A7%D7%95%D7%A4%D7%AA-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%94.aspx

אני באמת מנסה להבין, מניין הביטחון שלכם שיש מגיפה?
אני יודע שאמרו שנפטרו המון באיטליה וניו יורק.
אבל אם אין תמותה עודפת.
והממוצע גילאים של אנשים שנפטרו מקורונה גבוה מהממוצע של התמותה הטבעית שלהם, אז זה קצת מוזר.
זה כאילו שאנשים שמתים מקורונה יותר זקנים מאנשים שמתים מסיבות אחרות.
לכולם זה הגיוני?