בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם מאמינים שיש מגיפת קורונה?

the rain song
לפני 3 שנים • 25 בספט׳ 2020
the rain song • 25 בספט׳ 2020
כן, זה קצת דמגוגיה, אני מסכימה.
אבל היא לא כדי לרגש אותך. היא רק כדי להגיד שלא כל כך מוצא חן בעיני שכל אחד נהיה כאן אלוהים ומחליט מי ומתי זה בסדר שימות ומי לא.
באיזה מצב היו אנשים מוכנים להואיל בטובם ולשים מסיכה כשהם באוטובוס למשל?

במקום להגיד אם למפגינים מותר להדבק, להדביק ולהיות חולים אז גם הדתיים דורשים שיתנו להם להדבק, להדביק ולהיות חולים וגם לאנשים צעירים יותר או פחות מותר להדבק ולהדביק ולהיות אחראים למחלה של מישהו אחר.
אני אהיה בקרוב בת 55. לפי מה ששמעתי זה הגיל הרווח של החולים בגל השני. אולי לא מתים אבל חולים, חלקם קשה, חלקם מונשם. ותאר לך, לא כולם עם מחלות רקע, לא כולם עם עודף משקל. לא כולם עונים על המספרים והאחוזים והנתונים שכל אינטלגנט ממוצע מנפנף בהם ומסרב לשים מסיכה.
כי הוא לא פראייר, כי זה לא לכבודו, כי לא נאה לו, כי השד יודע מה. כי "עובדים עלינו".

זה לא שביקשו לטפס על האוורסט כל יום. בסך הכל מסיכה מעצבנת ומגעילה.
האם המסיכה היתה פחות מעצבנת אם ילדים עם מחלות רקע היו מתים וילדים בריאים היו רק חולים קשה או קל?

הזלזול בחיי אדם הוא שמפריע. הביטול של חיי אנשים שהקימו את המדינה (הנה עוד דמגוגיה). חוסר התחשבות מוחלט, חוסר אכפתיות.
אין לי שום הוכחה ושום מידע אבל יש לי תחושה חזקה שאם בני האדם היו פחות אדיוטים, לא היה סגר עכשיו.
וזה באמת מעצבן שהבריאות שלי והחיים שלי תלויים בחבורת אדיוטים.
ולפני שתספר לי שאני מספיק מבוגרת וחייתי מספיק וזה לא נורא אם אני אמות, אגיד לך שאני עובדת ומשלמת מיסים ותורמת את חלקי הרבה יותר שנים ממך.
ולא לך ולא לאף דביל אחר אין זכות להחליט מי בסדר שימות ומי שלא.
bigdawg​(נשלט)
bigdawg​(נשלט) • 25 בספט׳ 2020
"מה בדיוק אתה יודע על התמותה המיוחסת לכל אחד מהם שאתה מרשה לעצמך להפיץ אמירות דיסאינפורמציה על תמותה אופיינית ושוני לעומת שנים קודמות?"

למעשה אין נתונים ספציפים לקורונה.
הנתונים שקיימים כוללים את כל הוירוסים של הצטננות, שזה כולל גם קורונה, גם שפעת, וגם עוד כמה וירוסים, פחות ידועים.
אני השוותי את הנתונים שה CDC פרסם, לנתונים שמפורסמים בכל אתרי הרפואה לשפעת והצטננות.
נראה לי הגיוני לבדוק אם הקורונה השנה יותר או פחות קטלנית מהמגיפות העונתיות.
אני לא מצאתי הבדל.

לא מבין על מה הכעס.
הCDC עדכנו אצלם שהמחלה לא יותר מסוכנת משפעת עונתית.
איך אתם מסיקים מזה שלא אכפת מהזקנים?

הנתונים של ה CDC שגויים?
אני שוגה בהבנה של הנתונים?
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 25 בספט׳ 2020
the rain song כתב/ה:
שנאוצר כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
מעניין איך היו התגובות והיחס של הציבור אילו היינו עם אותם נתונים בדיוק אבל במקום אנשים מבוגרים, המחלה היתה פוגעת בילדים.

היחס היה שונה כי היו מתים תינוקות בריאים ולא אנשים מעל גיל 80 עם אי ספיקת כליות, סרטן ומחלות חמורות אחרות.

חס וחלילה תינוקות בריאים.
רק ילדים חולים. אתה יודע שיש ילדים עם כל מיני מחלות, נכון? רק הם.

ילדים ותינוקות שמתים גם ככה בלי קשר לקורונה? אז כן זה יהיה אותו דבר. לא מרגש אותי הנסיון שלך כאילו להוציא אותנו צבועים עם הדמגוגיה הזולה הזו.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
בדיוק רציתי לשאול אותו אם ילדים עם אסטמה או זקנים עם קוצב לב שמנהלים עסק ומספקים פרנסה לעשרים עובדים, אנשים חרשים או עיוורים או שניהם וכמובן חולים ריאתיים בני 40 נחשבים או לא. כי נדמה לי שכרגע הוא שלח את בטהובן, את צ׳כוב, את מונה, ואת הלן קלר להצטרף אל אבותיהם, ואת חלקם כבר בינקותם. 🙈
the rain song
the rain song • 25 בספט׳ 2020
שנאוצר כתב/ה:
the rain song כתב/ה:
מעניין איך היו התגובות והיחס של הציבור אילו היינו עם אותם נתונים בדיוק אבל במקום אנשים מבוגרים, המחלה היתה פוגעת בילדים.

היחס היה שונה כי היו מתים תינוקות בריאים ולא אנשים מעל גיל 80 עם אי ספיקת כליות, סרטן ומחלות חמורות אחרות.

חס וחלילה תינוקות בריאים.
רק ילדים חולים. אתה יודע שיש ילדים עם כל מיני מחלות, נכון? רק הם.
philosophic john​(שולט){ginny}
philosophic john​(שולט){ginny} • 25 בספט׳ 2020
bigdawg כתב/ה:
זאת תמותה אופיינית לקורונה, ולא שונה מהוירוסי קורונה שהיו לנו בשנים קודמות.

יש שבעה וירוסי קורונה לגביהם אנחנו יודעים שיכולים להדביק בני-אדם:
229E - alpha coronavirus
NL63 - alpha coronavirus
OC43 - beta coronavirus
HKU1 - beta coronavirus
MERS-CoV
SARS-CoV
SARS-CoV-2

מה בדיוק אתה יודע על התמותה המיוחסת לכל אחד מהם שאתה מרשה לעצמך להפיץ אמירות דיסאינפורמציה על תמותה אופיינית ושוני לעומת שנים קודמות?

בפועל, מעבר לסכנות אליהם חשופים בעלי מחלות רקע, קשישים וחסרי-המזל לחטוף את המחלה בצורה קשה - שלוש קבוצות אוכלוסיה שונות שמבחינתן המגיפה הזו מסוכנת מאוד,
הסכנה הנוספת מהוירוס החדש היא פשוטה ונובעת מעצם טבעו כמחלה חדשה. נוצרים עומסי תחלואה גבוהים בזמן קצר.

כלומר, הסכנה האמיתית עבור החברה היא לא מזה שימותו X קשישים או Y צעירים. היא שיווצרו פרקי-זמן בתי-החולים לא יוכלו לקבל חולים ופצועים חדשים.
למה? כי המיון, הטיפול הנמרץ והפנימיות יהיו מוצפים.

אחרי שראינו את זה קורה בספרד, איטליה וניו-יורק - על מה בדיוק הויכוח ? בהיקפי התחלואה הנוכחיים אנחנו בדרך לשם. נתניהו אומנם מנצל את המשבר כדי להיפטר מההפגנות, אבל כשהוא אומר שאנחנו על פי-התהום, הוא מייפה את המציאות. אנחנו כבר בשלב הגלישה האיטית אל התהום.

ועצם העובדה שיש אנשים בישראל שמרשים לעצמם לנהל דיונים כאלה במדינה שגם כך, כנקודת מוצא, מגיעה כבר כמה שנים, כל חורף, בשניים-שלושה בתי-חולים,
לסף האי-ספיקה במחלקות הפנימיות בגלל מחלות החורף הרגילות, היא הזויה.
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 25 בספט׳ 2020
the rain song כתב/ה:

Snitch
Snitch • 25 בספט׳ 2020
.
''''''''''
'''''''''' • 25 בספט׳ 2020
אני מאמין שפול מקרטני נהרג בתאונת דרכים והוחלף בכפיל
bigdawg​(נשלט)
bigdawg​(נשלט) • 25 בספט׳ 2020
אתמול חברה שלחה לי קישור לאתר של ה CDC שהם עדכנו את נתוני התמותה.

זה נוסח ההודעה:
===================================================================================
ארגון ה-CDC האמריקאי עדכן לאחרונה את הערכותיו לגבי אחוזי התמותה מקורונה, בהתאמה לגילאים. לא שזה יפתיע מישהו, זה כבר לא באופנה לדבר על אחוזי תמותה, אבל לא מדובר במשהו שונה משמעותית משפעת. פחות קטלני לצעירים, יותר קטלני לקשישים.

---------------------------
0-19 :0.003%
20-49 : 0.02%
50-69 : 0.5%
70+ : 5.4%
===================================================================================

גם לפי הנתונים של ה CDC ברור שיש מגיפה, ואנשים מתים.
אבל זה דווקא מצביע על זה שזאת תמותה אופיינית לקורונה, ולא שונה מהוירוסי קורונה שהיו לנו בשנים קודמות.
זאת כמובן ההבנה שלי מהמספרים, ואני לא מתיימר להיות מומחה.

צירפתי גם לינק, למי שרוצה לראות אם יש טעות.
הסתכלתי, וזה נראה לי נכון.
https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html