צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם מאמינים שיש מגיפת קורונה?

spankindan​(שולט)
לפני 3 שנים • 25 בספט׳ 2020
spankindan​(שולט) • 25 בספט׳ 2020
עם כל השנאה שיש לי לממשלה, והבוז והתיעוב לעומד בראשה - מי שלא רואה שזו מגיפה פשוט עיוור.
נכון, מתו בארהב 0.06 אחוז - אבל בניו יורק - 0.1, שזה הרבה יותר. וחישבו למה זה כל כך הרבה שם. ואל תשכחו, עד שהטילו סגר חמור וארוך על ניו יורק - המשיכו שם למות בכמויות מסחריות.
מי שלא מבין מה זה מקדם התפשטות גבוה מאחד, לא מסוגל לתפוש מגיפה מה היא. אתמול מתו כבר כאן כחמישים איש, חמישים אחוז מכל התמותה בגל בראשון!! זה עומד לטפס עוד ועוד.
אם תגידו שייבוא 14 אלף איש מארהב שחלק לא קטן מהם חולים - אומר שיש מצב שזו קונספירציה להחריף את המצב, אם תגידו שהנאשם פתח את הסגר מוקדם מדי כדי שהמגיפה תתפשט שוב - אומר שיש מצב. אם תגידו שהניהול של הנאשם כושל - אסכים לגמרי.
אבל להגיד שזו לא מגיפה??
מי שאומר את זה, הזוי לגמרי.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 25 בספט׳ 2020
James Bondage כתב/ה:
לי להתייחס כרגע לשאר פרטי הדיון (אם יהיה לי זמן אתייחס בהמשך), יש כרגע בישראל תמותה עודפת מתחילת השנה של כ- 3-4% לפי הנתונים שהצלחתי למצוא. בהחלט לא אידאלי, אבל בסך הכל בתחום הוריאציה הרב שנתית (יש הבדל של אחוזים בודדים בתמותה עודפת בין שנים של שפעת אלימה לכזאת שלא, לדוגמא). למיטב הבנתי, תמותה עודפת היא הנתון היחיד שלא נתון למניפולציות פוליטיות (בהנחה שהוא נכון), ולכן הוא המדד האובייקטיבי היחיד להתפשטות ושלב המחלה לדעתי.

באוגוסט מדברים כבר על תמותה עודפת של 10%. ביולי 7%. אלו לא מספרים קטנים - וזה בתנאים של חבישת מסכות די נרחבת ושמירה חלקית על ריחוק, מה שכנראה מקטין גם את התחלואה ה"נורמלית" מקורונה וגם את זו של מחלות אחרות.
במדינות אחרות (כמו איטליה או ספרד) המצב אף גרוע יותר.
the rain song
the rain song • 25 בספט׳ 2020
מעניין איך היו התגובות והיחס של הציבור אילו היינו עם אותם נתונים בדיוק אבל במקום אנשים מבוגרים, המחלה היתה פוגעת בילדים.
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 25 בספט׳ 2020
מאיפה המספרים של 0.06% ו- 0.09% שהבאתם קודם? בישראל מתים בשנה ממוצעת כ- 40,000-50,000 איש, שהם כ- 0.5% מהאוכלוסיה -- שזה נתון נמוך מאוד ביחס לאירופה וארה"ב שם מתים כ- 1% מהאוכלוסיה כל שנה בקירוב. יש לנו מערכת בריאות יעילה להפליא, באיכות מצוינת - אבל עיקר ההבדל נובע מכך שהאוכלוסיה בישראל צעירה משמעותית בממוצע, ולכן שכבת הגיל הזקנה שמתה בשיבה טובה מהווה אחוז קטן יותר מהאוכלוסיה.

בלי להתייחס כרגע לשאר פרטי הדיון (אם יהיה לי זמן אתייחס בהמשך), יש כרגע בישראל תמותה עודפת מתחילת השנה של כ- 3-4% לפי הנתונים שהצלחתי למצוא. בהחלט לא אידאלי, אבל בסך הכל בתחום הוריאציה הרב שנתית (יש הבדל של אחוזים בודדים בתמותה עודפת בין שנים של שפעת אלימה לכזאת שלא, לדוגמא). למיטב הבנתי, תמותה עודפת היא הנתון היחיד שלא נתון למניפולציות פוליטיות (בהנחה שהוא נכון), ולכן הוא המדד האובייקטיבי היחיד להתפשטות ושלב המחלה לדעתי.

(אני בהחלט מחזק את דבריה של ברייה - זה לא שתוצאה שאיננה מוות לא נחשבת -- אבל לא מצאתי אף מדד אחר שאינו סובייקטיבי ו/או נתון למניפולציות פוליטיות בקלות.)
שנאוצר​(נשלט)
לפני 3 שנים • 24 בספט׳ 2020
שנאוצר​(נשלט) • 24 בספט׳ 2020
כן מנפחים ועושים מניפולציה לוירוס שהיה כבר קיים בעולם המון זמן. כן הוא עבר מוטאציה והוא מסוכן יותר מבעבר.

לא זה לא מגיפה מסוכנת אם מתים רק אנשים בסיכון או מאוד מבוגרים.

כן יש היסטריה מוגזמת ולא מוצדקת, וככל שהמדינה יותר מסריחה אז גם מנצלים את זה יותר לרעה.
Nadja​(שולטת)
Nadja​(שולטת) • 24 בספט׳ 2020
איםה האחריות האישית של כל אחד ואחד מאיתנו?!!!!
רמפול
רמפול • 24 בספט׳ 2020
שירשור סמנטי. קודם תגדיר מה אתה מחשיב מגיפה, ואז נענה לשאלה שלך.

מויקיפדיה, אם זה מקור מקובל בעיניך:

ציטוט:
פַּנְדֶמְיָה (מיוונית: πᾶν – כל; δῆμος – עם, מגפה הפוגעת בכל העם; בעברית: מגפה רבתי[1]) היא מגפה (אפידמיה), שהתפשטה על פני אזורים נרחבים, על פני מספר יבשות או בכל העולם.

מגפה בעלת תפוצה רחבה אך במצב יציב ונשלט אינה פנדמיה. שפעת עונתית, גם כשהיא בעלת תפוצה רחבה, אינה מוגדרת כפנדמיה בדרך כלל.

לפי ההגדרה הזו, ברור שקורונה היא מגפה רחבה: היא מגפה (התפשטות מהירה של מגפה בקרב אוכלוסיה), ויש לה תפוצה רחבה.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
סליחה על הסמנטיקה, לא כדי להתקיל, אני מנסה להבין. ״המחלקות לא עמוסות אבל יש הרבה חולים״. מחלקה עמוסה, זאת מחלקה שיש בה הרבה חולים. כלומר, מחלקה שכמעט כל המיטות בה תפוסות או כל המיטות בה תפוסות ושהצוותים בה עובדים במתכונת מוגברת. מחלקה לא עמוסה זאת מחלקה שיש בה מעט חולים. אם הכוונה לכך שיש הרבה חולים אבל מספרם לא עולה על מספר המיטות אז המצב מפחיד מאוד. כי זה אומר שעם קפיצות כאלה, כפי שכרגע מבצעת מדינת ישראל, בקרוב הרופאים יצטרכו לבחור בין זה שיהיה מאושפז לבין זה שיישאר למות בבית. כפי שהתרחש במספר מדינות בעולם.

בנוסף, אני לא כל כך מבינה את קלות הדעת בה מתייחסים לאדם חולה שלא נשקפת סכנה לחיו. גם לחלות בקורונה ולא למות זה לא פיקניק. אם נתייחס לעובדה ש 15% מאוכלוסיית העולם סובלים מאסטמה, למשל, ניתן להבין ש 15% מאוכלוסיית העולם גם אם לא ימותו יחוו מחלה ריאתית קשה מאוד. לא לנשום שבועיים זה לא כיף. ואם נוסיף לכך את חולי הסכרת, האפילפסיה, לב וכן הלאה, ניתן להבין שגם מבין אלה שלא ימותו יהיה אחוז גבוה של כאלה שיסבלו מתסמינים קשים ובהמשך חייהם אף מהחרפתה של המחלה הכרונית ממנה סבלו טרם חלו בנגיף. קצת מזכיר לי את הידיעות בחדשות: פיגוע (או תאונה), שני פצועים בינוני אבל אל תדאגו, לא נשקפת סכנה לחייהם. וזה ששני הפצועים בינוני איבדו את הגפיים שלהם או את השלפוחית השתן או עין או שנפגעו תפקודי הריאה שלהם וירדו ל 70% ופחות, זה לא משנה.

אני מסכימה ש 15% מכלל האכלוסיה שישרדו את המחלה גם אם יסבלו מתסמינים קשים מאוד ואף ייחיו עם השלכות בריאותיות קשות עד סוף ימיהם, זה לא סוף העולם. אבל זה לא משהו להקל בו ראש. אם לא כי כאמור לא עסקינן בפיקניק, אז בגלל העומס הבלתי מתקבל על הדעת על הצוותים הרפואיים. כאשר הרופאים יתחילו לשחרר חולים לביתם לא כי אינם זקוקים להשגחה רפואית, אלא כי צריך לפנות מיטה עבור חולה שזקוק לה יותר, או לבחור על חיו של מי להלחם ועל חיו של מי לא, יהיה כבר מאוחר מדי. לכן, לדעתי, במקום להתמקד במה שקרה כשפרצה שפעת החזירים (אז כמעט איבדתי ילד, כי כולם חטפו שפעת והוא חטף את החזירים) כדאי לחשוב עכשיו על מה שאנחנו לא רוצים שיקרה ולמנוע.
bigdawg​(נשלט)

האמת שדברתי עם אח במחלקת קורונה. ועובד בבית חולים

bigdawg​(נשלט) • 24 בספט׳ 2020
סווריןן כתב/ה:
סתם המצאה שהוציאו מפרופורציה. תשאל כל אחות בחדר מיון. סתם סגרו את המשק בכל העולם, ביטלו טיסות, סגרו מלונות ונכנסו לסגר כולל. עשרות אלפי הארונות של המתים באיטליה, ספרד, ברזיל, וארה"ב בחלקם מלאים בבובות בכלל. הממסד הרפואי בכל העולם כנראה מגוייס להטעות את הציבור לטובת יצרני המסכות.

ובגלל שהייתי מודאג, שאלתי מה קורה בבית החולים שהם עובדים בו.
אמרו לי שהמחלקות לא עמוסות, אבל יש הרבה חולים.
רוב החולים עם תסמינים קלים מאד, פחות משמעת עונתית.
יש בודדים שבמצב קשה.
למכונות הנשמה כבר לא מחברים חולי קורונה, כי זה מדרדר את מצבם.

שניהם אמרו לי, שלדעתם זאת לא מגיפה.
איכבוד​(נשלט)
לפני 3 שנים • 23 בספט׳ 2020
איכבוד​(נשלט) • 23 בספט׳ 2020
מזל שכתבת על זה כאן כי באמת לא רואים דיונים על זה בשום אתר אחר