צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם מאמינים שיש מגיפת קורונה?

Hazel​(אחר)
לפני 3 שנים • 26 בספט׳ 2020
Hazel​(אחר) • 26 בספט׳ 2020
היום עשיתי משהו שכבר לא עשיתי הרבה זמן.
ציפיתי בערוץ 12...

מעל 8000 חולי קורונה מאומתים חדשים ב-24 השעות האחרונות.
אם ביבי ושאר חבריו צודקים אז 4% מהם ימותו, כלומר ב-320 אבדות חיים.
אבל זה לא יקרה, כי בתכל'ס רובם ככלל נשאים, עם 99.9% סיכויי החלמה.

ואז מראים שבתי החולים לא עומדים בעומס ובלה בלה בלה...
במה זה שונה משנים קודמות?
עוד בימים ש"מגש הכסף" יצא ראינו שמערכת הבריאות בישראל שווה לתחת,
עם 100% תפוסת מיטות בבתי חולים.

אז כן, יהיו אנשים שיחטפו קורונה וימותו,
אבל יותר אנשים ימותו השנה מסכרת, עישון ותאונות דרכים בנפרד.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 26 בספט׳ 2020
מילא שהעם רפה השכל שלנו הולך אחריו, אבל כל מנהיגי העולם משתפים איתו פעולה ויוצרים פאניקה בארצות שלהם(!) רק כדי שהיהודים החשדנים בישראל הקטנה לא יבינו שהכל מזימה של ביבי.
november rain​(שולט)
november rain​(שולט) • 26 בספט׳ 2020
אני קורא לזה שקר הקורונה
לזיבי נתניהו יש אינטרס מובהק לייצר כאן פאניקה
ויש לנו עם רפה שכל שהולך אחריו כצאן לטבח.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 26 בספט׳ 2020
מציע לחכות קצת לפני שקושרים כתרים למודל השוודי. אפילו השוודים לא יודעים אם הוא עובד, וגם אם כן, לא יודעים למה.
מצד אחד, שוודיה לא הטילה סגר והתחלואה בה פחותה בהרבה מאשר בצרפת או ספרד, למשל.
מצד שני, במדינות שהרבה יותר דומות לשוודיה, כמו גרמניה או השכנות הסקנדינביות שלה, התחלואה הרבה יותר נמוכה מאשר בשוודיה, שכרגע הולכת בכיוון הלא נכון מבחינת שיעורי התחלואה.
וזאת כאשר שוודיה היא מדינה שמלכתחילה נהנית מיתרונות בהתמודדות עם תופעה כמו הקורונה, יתרונות שאין למדינות כמו ישראל: לאזרחים בה יש אמון במערכת הפוליטית ובמערכת הבריאות והם מקשיבים להנחיות גם בלי שמכריחים אותם, צפיפות האוכלוסין נמוכה והתרבות אינה מעודדת קירבה פיזית. כך שמה שלא ברור אם באמת עובד בשוודיה כנראה שיעבוד עוד הרבה פחות טוב פה. כרגע, למרבה הצער, אין לאף אחד פתרונות פלא. כל מדינה מנסה פתרונות בהתאם למה שהיא מאמינה לנכון, או במקרה המצער שלנו, בהתאם לאילוצים פוליטיים קטנוניים שגורמים לכך שהכלכלה מושבתת אבל עדיין אפשר להתקהל לצרכי הפגנה או תפילה.
robotz
robotz • 26 בספט׳ 2020
קראתי לא מעט מן התגובות, ואני מסכים עם רוח הדברים הכללית כאן - שהדבר החכם לעשות הוא המודל השבדי-
הימנעות מכל מגבלה על האוכלוסיה הכללית ומתן עזרה גדולה לקשישים ואנשים בסיכון.
עלות סגר היא עשרות מיליארדים- עלות עזרה לחלשים היא הרבה פחות מזה.
ר ו ח
ר ו ח • 26 בספט׳ 2020
אין אמון בעבריין שמנהל המדינה וברור לכולם כולל לתומכים הטפשים שלו שהכל כולל הכל פוליטי בלבד.
מכיוון שהכל פוליטי ואין שום דבר ענייני אז כל העיסוק גם בתשקורת (שהיא כמובן שופר של השלטון הרקוב) הוא עיסוק בהשוואות בין קבוצות אוכלוסיה על מנת ליצור מחלוקות שנאה ופילוג ולהשיג תמיכה של הבייס בקואליציה, הכל ציני וחולה במדינה הזאת והאשמה כולה על החלאה שיושב במקום החשוב ביותר אז מתי שהראש חולה זה עובר לכל חלקי הגוף.
bigdawg​(נשלט)
bigdawg​(נשלט) • 26 בספט׳ 2020
לכל אלה שרוצים להגן על הקשישים, ואני בינהם.
כשיש החלמה של מעל 99.99% מהנדבקים עד גיל 49.
וההערכות כרגע הן שרק 20% נדבקים,
מכיוון ש80% כבר מחוסנים בעצם, מקורונות קלות שנדבקו בהן בעבר.
לא יותר הגיוני לשחרר את כל מי שמתחת לגיל 49 בלי מסיכה, ובלי 2 מטר, כדי שיתחסנו גם הם.
ובעצם כך, כל הצעירים יגנו בגופם המחוסן על המבוגרים.

כך גם הצעירים יוכלו לחיות את חייהם ללא מגבלות.
והקשישים יהיו בסגר יותר קצר, ויוכלו להפגש עם הנכדים ולצאת לחברה ללא מורא.

ועוד משהו, קצת מכברי.
לאנשים מעל גיל 80 לא נשארו הרבה שנים.
רובם לא יראה את 81 ללא קשר לקורונה.
נראה לכם שהוגן לבודד אותם ממשפחתם ונכדיהם לשארית חייהם?
אם אתם הייתם קשישים והסיכוי להחלים מקורונה עבורכם הוא 95%, לפי הנתונים האחרונים,
והסיכוי לחיות עוד שנה או שנתיים או חמש, הוא נמוך, איך הייתם מעדיפים לחיות את הזמן שנותר?
לבד, בבית, או בבית אבות? או עם המשפחה האהובה, ולוקחים את הסיכון?

אני יודע מה אני הייתי בוחר.

ושוב, 99.99% החלמה מלאה לאנשים מתחת לגיל 49, ועדיין אתם חושבים שזאת מגיפה קטלנית?
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 26 בספט׳ 2020
אני חושב שזה לא רלוונטי. אני חושב שכרגע יש איזשהי מגיפה שמשתוללת, והדיון הוא האם היא מגיפה או מיני מגיפה. והדיון הוא אם עד שהעניינים יתייצבו צריך לדאוג לחזור לשגרה מלאה עכשיו או אח"כ. ההתנהלות של הרבה אנשים הוא שזכויות מסויימות שיופקעו, יופקעו לנצח.
כאשר ארה"ב סגרה את השמיים ב-11 בספטמבר, היא לא נתנה היתר מיוחד לטיסות מחאה או טיסות תפילה. אפילו הוריו של הנשיא קורקעו. כולם קורקעו.
הבעיה פה היא שכל פעם שיש צעד, יש מיליון החרגות כדי לא להכעיס את הימין החרדי והשמאל החילוני, שהם קדושים שנמצאים מעל האספסוף הישראלי המזוהם.
(אלא אם כן עולה התחלואה אצל החרדים, ואז אנחנו כולנו עם אחד ואנו נדרשים לנקות את הלב ולהראות חמלה. כולנו מרקם אנושי אחד, ושווים זה לזה, ברגע שזהו אינטרס חרדי).
ביבי וגנץ צריכים פשוט להכריז על סגר גורף, אמא של כל הסגרים, סבתא של כל הסגרים, שבו כולם שווים, לא משנה למי הם הצביעו, ולא משנה אם בתוך הגוף האנושי שלהם שוכן חרדי או חילוני, ימני או שמאלני. ואם המפלגות שלהם יקבלו אפס מנדטים בבחירות כי כל הבוחרים שלהם מפונקים, אז שזה יהיה המחיר.
לפעמים פוליטיקאי צריך לבחור האם יהיה כתוב על הקבר שלו "מנהיג ששמר על הכיסא" או "פטריוט". לא תמיד זה הולך ביחד.

לבסוף, אני רוצה להתייחס לטענה בנוגע לאחוזים הזעומים שהקורונה הורגת:
דמיינו לכם שבמקום מחלה הייתה קבוצת טרור שבאה למנהיג ואומרת "אנחנו טובחים בעמך, אבל חשוב שתבין שמעניין אותנו רק להשמיד יהודים. וחמישה אחוזים מאזרחיך הינם יהודים. תן לנו להשתולל, ונתמקד רק בחלק קטנצ'יק." אף מנהיג לא היה מקבל זאת.

אני לא קורא לסגור את המדינה לנצח, ואת הכלכלה לנצח, ואני לא חושב שצריך לסגור עסקים ולרושש אנשים ולראות אנשים קופצים מהגג.
בדיוק כמו שאנחנו צריכים להגן על האיש האחד שגופו חלש ואסור לו לחלות, אנו צריכים להגן על האיש האחד שהעסק שלו מתמוטט והמשפחה שלו הרוסה.
וכדי לעשות את זה אנחנו צריכים סגר שאחריו אפשר לפתוח. ברגע שנעשה דיאט סגר, מיני סגר, בערך סגר, סגר שמגדיר מפגינים וחרדים בתור קדושים יותר מהאדם הפשוט, אנחנו נמשיך לראות מיני סגרים, דיאט סגרים, סגרים קטנים וחמודים שנוטלים מאיתנו עוד קצת ועוד קצת, והורגים אותנו עוד קצת ועוד קצת.

צריך באופן זמני, בגלל טרור הקורונה, להשעות את התפילה הקדושה והמחאה הקדושה למספר שבועות בדיוק כמו שסגרנו את הקפיטליזם הקדוש (והוא באמת קדוש). ואחר כך לפתוח הכל. מחאה קדושה, תפילה קדושה, בית עסק קדוש.
ר ו ח
ר ו ח • 26 בספט׳ 2020
פשוט אין חיסון ולא מכירים את הנגיף הזה,
יש לו מלא סוגים והשפעות שונות על אנשים,
חוששים בעיקר מקריסה של מערכות הבריאות בגלל כמות מונשמים, זאת לא מגיפה מסוכנת כל כך ובהחלט עושים שימוש ציני ורוכבים על הנגיף למען אינטרסים פוליטיים.
בישראל זה ממש ברור ומוגזם, אם מהרגע הראשון הכל היה עובר לפיקוד העורף הכל היה נראה אחרת ולא היינו מגיעים כנראה למצב הנוכחי.
אבל יש לנו בשלטון פושע פסיכופט וחולה נפש ולכן הוא לא רואה בני אדם ולא מעניין אותו שום דבר מלבד השרדותו האישית ולכן אנחנו במצב הזה.