סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם אתם מאמינים שיש מגיפת קורונה?

שרף אורנים​(אחר)
לפני 3 שנים • 23 בספט׳ 2020
שרף אורנים​(אחר) • 23 בספט׳ 2020
שבדיה חטפה בענק... בכללי שבדיה היא מדינה שנמצאת על סף קריסה טוטאלית. המטומטמטים האלה שוקלים לשנות את הדגל שלהם כי הצלב לא בא בטוב למיליוני המוסלצים שהם קיבלנו בחיבוק וקיבלו את כל הזרנוק עמוק ואני עדין בתגובה אז לא צריך ללמוד כלום משבדיה.

בריטניה היתה בשנאטי עד שראש הממשלה חלה וכמעט איבד את חייו. כיום הם לפני סגר כולל וחריף פי כמה וכמה מהסגר הראשון אצלינו.

באפריקה, ככל הנראה, הסיבות לתחלואה נמוכה, הן- פחות טיסות נכנסות, פחות נתונים ותחלואה גבוהה בשוטף ואפשר לשקול גם עניין גנטי.

באיטליה, ספרד, צרפת אנשים נפלו כמו זבובים !! איטליה חזרה לסגר, ספרד בדרך, גם צרפת.

מי שקורא מאמרים ומחקריים רפואיים יודע שיש עלייה מטורפת במקרי שבץ מוחי, התקפי לב, אפילפסיה וסכרת, בקרב חולי קורונה שהבריאו או כאלה שהיו רק נשאיים !!!

בישראל, אחוז ההדבקה יחסית דומה למדינות אחרות, אבל התחלואה נמוכה משמעותית... זה מוכיח שיש לנו מערכת בריאות שעובדת מעולה בשעת משבר (היא אמנם רקובה אבל זה כבר סיפור אחר, אבל מה שבטוח שלא חסר כסף)

תעשו טובה, תשמרו על מרחק, מסיכות, ניקיון
Netrunner​(נשלט)
Netrunner​(נשלט) • 23 בספט׳ 2020
שרף אפשר מקורות על כך שמדינות אירופה במצב לא טוב עכשיו? הסתכלתי על גרפים ואני לא מזדהה עליה ככ.
שרף אורנים​(אחר)
שרף אורנים​(אחר) • 23 בספט׳ 2020
אני יודע שבאיטליה יש סגר (לפי דיווחים מאיטלקים שאנחנו עובדים איתם) בצרפת היו איזה 15 אלף חולים חדשים בסופ"ש האחרון. לפי התקשורת בריטניה בדרך לסגר הרמטי כנ"ל ספרד
philosophic john​(שולט){ginny}
philosophic john​(שולט){ginny} • 23 בספט׳ 2020
האם אתם מאמינים שיש מגיפת קורונה?
זו לא אמונה. זו ידיעה. וכן, אני יודע שיש מגיפת קורונה בעולם.
איך אני יודע? כי ראיתי את שורות שקי הגופות ואת ההלוויות ההמוניות באיטליה ובספרד.
כמה שקי גופות והלוויות המוניות אתה צריך לראות בישראל לפני שתתחיל להאמין?

תפסיק להפיץ דיסאינפורמציה בגרוש. זה יכול להרוג אנשים.
Alas
Alas • 23 בספט׳ 2020
אני לא בטוחה שקיימת בכלל תמותה עודפת שאמורה לתמוך בסברה שישנה מגיפה.
Covid-19 יש ללא ספק, והמחלה לא סימפטית בלשון המעטה, ומי שמסתבך איתה זה עינוי.

יש מספר דברים שחייב להתייחס אליהם:
- הממשלה הנוכחית שלחה את הפרוטוקולים של דיוני והחלטות קבינט הקורונה לגנזך לתקופה של 30 שנים - לא ניתן לעיין בהם.
- אין מערך אפידימיולוגי ותיעוד.
- לא פעם הממשלה ניסתה להעביר החלטות ותקנות שיתנו כח בלתי מוגבל לידיו של רהמ.
- נתוני ההדבקה והחולים מדי יום כוללים בדיקות אמת ובדיקות סקר.
בדיקות סקר הן בדיקות של חולים שאומתו כבר ונשלחו לבדיקות נוספות (חוזרות) על מנת לוודא שהבריאו.
זאת אומרת, שיתכן ולפחות שליש מכמות "המאומתים" מדי יום הם אימות כפול ומשולש ויותר.
- אין שקיפות.
- חסרים לא מעט נתונים כמו כמה מתוך הנדבקים היומי שאומתו הם בדיקות אמת וכמה סקר. כמו כמה מתוך המאומתים מדי יום הם בדיקה חיובית + סימפטומטיים. כמו למשל חלוקה לחתך גילאים. ועוד ועוד.
זה ברור שיש כאן אינטרסים זרים. מצד שני הם לא מבטלים את קיומו של הנגיף.
צריך וחשוב להתנהל בצורה אחראית אך לא עיוורת. סגר הוא הכל חוץ מהגיוני וסביר במצב שההדבקה היא חסרת שליטה.
הממשלה הזו הזויה מדי מכדי שהציבור (שלא עיוור ואמיץ מספיק להטיל ספק) יאמין ויסמוך עליה. ובצדק.
איכבוד​(נשלט)
איכבוד​(נשלט) • 23 בספט׳ 2020
מזל שכתבת על זה כאן כי באמת לא רואים דיונים על זה בשום אתר אחר
bigdawg​(נשלט)
לפני 3 שנים • 24 בספט׳ 2020

האמת שדברתי עם אח במחלקת קורונה. ועובד בבית חולים

bigdawg​(נשלט) • 24 בספט׳ 2020
סווריןן כתב/ה:
סתם המצאה שהוציאו מפרופורציה. תשאל כל אחות בחדר מיון. סתם סגרו את המשק בכל העולם, ביטלו טיסות, סגרו מלונות ונכנסו לסגר כולל. עשרות אלפי הארונות של המתים באיטליה, ספרד, ברזיל, וארה"ב בחלקם מלאים בבובות בכלל. הממסד הרפואי בכל העולם כנראה מגוייס להטעות את הציבור לטובת יצרני המסכות.

ובגלל שהייתי מודאג, שאלתי מה קורה בבית החולים שהם עובדים בו.
אמרו לי שהמחלקות לא עמוסות, אבל יש הרבה חולים.
רוב החולים עם תסמינים קלים מאד, פחות משמעת עונתית.
יש בודדים שבמצב קשה.
למכונות הנשמה כבר לא מחברים חולי קורונה, כי זה מדרדר את מצבם.

שניהם אמרו לי, שלדעתם זאת לא מגיפה.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
סליחה על הסמנטיקה, לא כדי להתקיל, אני מנסה להבין. ״המחלקות לא עמוסות אבל יש הרבה חולים״. מחלקה עמוסה, זאת מחלקה שיש בה הרבה חולים. כלומר, מחלקה שכמעט כל המיטות בה תפוסות או כל המיטות בה תפוסות ושהצוותים בה עובדים במתכונת מוגברת. מחלקה לא עמוסה זאת מחלקה שיש בה מעט חולים. אם הכוונה לכך שיש הרבה חולים אבל מספרם לא עולה על מספר המיטות אז המצב מפחיד מאוד. כי זה אומר שעם קפיצות כאלה, כפי שכרגע מבצעת מדינת ישראל, בקרוב הרופאים יצטרכו לבחור בין זה שיהיה מאושפז לבין זה שיישאר למות בבית. כפי שהתרחש במספר מדינות בעולם.

בנוסף, אני לא כל כך מבינה את קלות הדעת בה מתייחסים לאדם חולה שלא נשקפת סכנה לחיו. גם לחלות בקורונה ולא למות זה לא פיקניק. אם נתייחס לעובדה ש 15% מאוכלוסיית העולם סובלים מאסטמה, למשל, ניתן להבין ש 15% מאוכלוסיית העולם גם אם לא ימותו יחוו מחלה ריאתית קשה מאוד. לא לנשום שבועיים זה לא כיף. ואם נוסיף לכך את חולי הסכרת, האפילפסיה, לב וכן הלאה, ניתן להבין שגם מבין אלה שלא ימותו יהיה אחוז גבוה של כאלה שיסבלו מתסמינים קשים ובהמשך חייהם אף מהחרפתה של המחלה הכרונית ממנה סבלו טרם חלו בנגיף. קצת מזכיר לי את הידיעות בחדשות: פיגוע (או תאונה), שני פצועים בינוני אבל אל תדאגו, לא נשקפת סכנה לחייהם. וזה ששני הפצועים בינוני איבדו את הגפיים שלהם או את השלפוחית השתן או עין או שנפגעו תפקודי הריאה שלהם וירדו ל 70% ופחות, זה לא משנה.

אני מסכימה ש 15% מכלל האכלוסיה שישרדו את המחלה גם אם יסבלו מתסמינים קשים מאוד ואף ייחיו עם השלכות בריאותיות קשות עד סוף ימיהם, זה לא סוף העולם. אבל זה לא משהו להקל בו ראש. אם לא כי כאמור לא עסקינן בפיקניק, אז בגלל העומס הבלתי מתקבל על הדעת על הצוותים הרפואיים. כאשר הרופאים יתחילו לשחרר חולים לביתם לא כי אינם זקוקים להשגחה רפואית, אלא כי צריך לפנות מיטה עבור חולה שזקוק לה יותר, או לבחור על חיו של מי להלחם ועל חיו של מי לא, יהיה כבר מאוחר מדי. לכן, לדעתי, במקום להתמקד במה שקרה כשפרצה שפעת החזירים (אז כמעט איבדתי ילד, כי כולם חטפו שפעת והוא חטף את החזירים) כדאי לחשוב עכשיו על מה שאנחנו לא רוצים שיקרה ולמנוע.
רמפול
רמפול • 24 בספט׳ 2020
שירשור סמנטי. קודם תגדיר מה אתה מחשיב מגיפה, ואז נענה לשאלה שלך.

מויקיפדיה, אם זה מקור מקובל בעיניך:

ציטוט:
פַּנְדֶמְיָה (מיוונית: πᾶν – כל; δῆμος – עם, מגפה הפוגעת בכל העם; בעברית: מגפה רבתי[1]) היא מגפה (אפידמיה), שהתפשטה על פני אזורים נרחבים, על פני מספר יבשות או בכל העולם.

מגפה בעלת תפוצה רחבה אך במצב יציב ונשלט אינה פנדמיה. שפעת עונתית, גם כשהיא בעלת תפוצה רחבה, אינה מוגדרת כפנדמיה בדרך כלל.

לפי ההגדרה הזו, ברור שקורונה היא מגפה רחבה: היא מגפה (התפשטות מהירה של מגפה בקרב אוכלוסיה), ויש לה תפוצה רחבה.
Nadja​(שולטת)
Nadja​(שולטת) • 24 בספט׳ 2020
איםה האחריות האישית של כל אחד ואחד מאיתנו?!!!!