בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה בגלל הזקנים, אני צריך להיות בסגר? החיים שלי לא חשובים?

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 3 שנים • 27 בספט׳ 2020
ג'יימס, מה הקשר?
כשאני רוצה לקבל החלטה בנושא דת והלכה אני בהחלט פונה לאנשי דת.

כשאני רוצה לקבל החלטה בנושא חיטוב אני פונה למדריך כושר, החלטה בנושא לימוד אנגלית - למורה לאנגלית, והחלטה בנושא הגדלת תנוך האוזן - לפלסטיקאי.
אני לא מתייעצת עם רופאים בענייני כשרות ולא עם מהנדסים בענייני תזונה.

ההנחה שמישהו יודע משהו "רק" כי הוא עמל שנים ללמוד את זה היא הנחה טובה והגיונית, וכך או כך הוא בוודאי יודע יותר ממי ש*לא* למד את התחום.
אז גם כשאין קונצנזוס בקהילה המדעית, זה לא אומר שהאמת לא קיימת או שאין ערך להשכלה.
קיצר האנלוגיה שלך לאנשי דת היא לא אנלוגיה. האנשים האלה בהחלט יודעים הרבה יותר ממני *על הדבר שאותו הם למדו*.
DanisNotaStoner​(נשלטת)
DanisNotaStoner​(נשלטת) • 27 בספט׳ 2020
כולם מדברים על שבדיה אבל אף אחד לא טורח לקרוא מה באמת קורה בשבדיה, כנראה שכתבה אחת בוויינט מספיקה. מעבר לכך, אנשים שוכחים ששבדיה שונה מהותית מישראל, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה תרבותית. מה שעבד בשבדיה לא יעבוד כאן (ולהפך), כי בניגוד לשבדיה, רמת האמון שלנו בממשל כמעט לא קיימת. ובניגוד לשבדיה ולאשכנזיות קשות, לא מוטמע בנו הערך החברתי של personal space. לא קשה לגרום לשבדים להתרחק אחד מהשני.
מה שהכי מצחיק בדוגמת שבדיה, זה שאחוז התמותה מהקורונה שם הוא אחד מהגבוהים באירופה, וזה כי השבדים מסרבים לחבר את הזקנים שלהם למכונות הנשמה כשהם נכנסים למצב קריטי בגלל המחלה ובמקום זאת מעדיפים לתת להם מורפיום, כדי שימותו ללא כאב, כי חס וחלילה אולי אדם צעיר יצטרך את המכונה הזו?
אז תסלחו לי שאני לא מעריצה גדולה של רצח זקנים מתוך עצלנות למצוא פתרון אחר מועיל יותר, כמו שנעשה במדינות אחרות (ד.קוריאה למשל).
חזק בשרות​(נשלט)
חזק בשרות​(נשלט) • 27 בספט׳ 2020
לא הייתי רוצה בתור אדם צעיר יחסית להסתכן ולהדבק בוירוס הזה, כי גם אין לי שום ערובה איזה השלכות יהיה לזה על בריאותי, האם אחיה בכלל ואם כן מה יהיו ההשפעות הבריאותיות שלו בטווח הקצר או וגם הארוך קרי תופעות שונות ומשונות על הגוף והנפש עד לרמת נכות.
הציגו גם כתבות על אנשים "שהחלימו" קרי שיצאו מסכנת מוות אך סובלים מתופעות רבות ואז איזה חיים אלה ? ועוד בגיל צעיר יחסית ? גם לא ניתן לדעת בוודאות באם מישהו צלח אותו בהצלחה ללא תסמינים , מה יהיו ההשלכות עליו בעתיד כשמערכת החיסונית תחלש או מסיבות אחרות.
הנגיף הזה מתעתע וטרם נחקר עד תומו , מן הסתם יש גם נגיפים הרבה יותר קטלניים ממנו אם כי אני לא מזלזל בו ואם מדינות נאלצו לסגור את עצמן בגללו ולהפגע כלכלית בהקפים נרחבים אז כנראה שיש סיבה וזה לא שפעת.
bigdawg​(נשלט)
bigdawg​(נשלט) • 27 בספט׳ 2020
ראיון עם ד"ר אמיר שחר מנהל מלר"ד לניאדו

https://www.youtube.com/watch?v=YZTpFLmcFkc&t=3s&fbclid=IwAR0pFo28AletBNYDuu3DnRdmOJb3lvmaKnQD7NmDPzKEVu2Yg2CmvBL8-Nc

ישנם בישראל עוד 700 אפדימיולוגים, וירולוגים, ורופאים, שחתומים על בג"ץ נגד סגר.

אני מאמין באמת ובתמים שהסגר פוגע גם בקשישים וגם בצעירים, והפתרון אינו הקרבה של אחד על חשבון השני.
הפתרון ייטיב גם עם צעירים, וגם עם קשישים.
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 27 בספט׳ 2020
יש פה שתי סוגיות נפרדות.
אחת היא החיים של מי שווים יותר.
השנייה היא הסגר.

לגבי הסגר, נראה לי שיותר אנשים מוכנים לדון ביעילות שלו ובמניעים שלו באופן ענייני. ולא מעט אנשים יסכימו אתך.

לגבי החיים של מי שווים יותר, זה דיון נפרד, ופה לתחושתי רוב המגיבים די התרעמו עליך כולל אני.
bigdawg​(נשלט)
אבל מנטה, מה מהדברים שאמרתי גרמו לך לחשוב שאני ממעיט בערכם של חייהם של הקשישים?

זה שאני מתייחס לאיכות החיים של מעט הזמן היחסי שנשאר להם, זה לא כי החיים שלהם חשובים פחות.
לדעתי האישית קשיש שחי את שארית חייו בבדידות, יותר גרוע מהסיכון, הנמוך יחסית למיטב הבנתי, שימות מקורונה.
בשום מקום לא כתבתי שחייהם של צעירים שווים יותר.
yosishoam
yosishoam • 27 בספט׳ 2020
השאלה הזו כל כך מרגיזה .
זלזול מכוער בחיי אדם ואני כנראה יותר צעיר ממך .
bigdawg​(נשלט)
יוסי, הבנת הניקרא.
כל הפוסט שלי תוקף את את האימרה הזאת.

אני טוען בפוסט שהאימרה הזאת נובעת מגישה לא נכונה.
שאפשר , וצריך להתחשב גם בצעירים, וגם במבוגרים, ושדרך הפעולה הנכונה
מיטיבה גם עם אנשים עם מערכת חיסון חזקה, וגם עם לקויה.

תקראו לעומק, ותבינו מה כתוב פה.
באמת, התגובות פה לא קשורות למה שכתבתי, אלא רק לכותרת,
TrueSelf​(שולט)
TrueSelf​(שולט) • 27 בספט׳ 2020
זאת גישה של בכיינים שמעדיפים שאנשים ימותו מאשר שחס וחלילה לא ישבו במסעדות לכמה שבועות.
הזקנים האלה יכולים להיות ההורים של מישהו בני ה 60 שיש להם לחץ דם גבוה והשמנה.
או אחותו של מישהו שיש לה סכרת.
או סתם האחיין בן ה 20 שיש לו מחלת רקע אחרת.
מבחינתי החיים שלהם יותר חשובים מאשר הפינוק של כמה בכיינים והמסעדות שלהם.
כל תיאוריות הקונספירציה האלה הם רק להצדיק את הפינוק הזה.
אף אחד לא באמת יודע מה הכי עובד כרגע. כולם בקונספירציות ואנטי קונספירציות שלהם.
קצת התחשבות ופרופורציות כרגע זאת התרופה.
וככה לשם הפרופורציות. סבא שלי ז"ל לחם במלחמת העולם השניה במשך 6 שנים. מי שלא רץ לכיוון האויב ירו בו. כל התקופה הזאת הוא לא חזר הביתה, ואחרי שהמלחמה נגמרה כבר לא היה לאן לחזור.
ואנשים בוכים לי על זה שאמרו להם לשבת בבית לראות טלוויזיה ולאכול.
ולגבי שבדיה, אני הייתי בשבדיה וישראלים ושבדים זה עולם אחר. בשבדיה אנשים לא נדבקים לך לתחת. בכביש יתנו לך להיכנס לנתיב בלי שתצטרך להילחם.
השבדים עם סופר מסודר, כשאומרים להם להתרחק וללכת עם מסכה הם יעשו את זה. כשאומרים להם אל תצאו מהבית אם אתם חולים הם יעשו את זה.
ישראלים לעומת זאת על הזין שלהם ויהיה בסדר.
philosophic john​(שולט){ginny}
philosophic john​(שולט){ginny} • 27 בספט׳ 2020
bigdawg כתב/ה:

לא יותר הגיוני לשחרר את כל מי שמתחת לגיל 49 בלי מסיכה, ובלי 2 מטר, כדי שיתחסנו גם הם.
ובעצם כך, כל הצעירים יגנו בגופם המחוסן על המבוגרים.

זה לא יעבוד מבחינה מעשית. מרגע שיש מספיק נדבקים בנקודת זמן באיזור מסויים הקשישים יידבקו גם הם. כי הם לא חיים בבידוד מוחלט.

בתי-אבות בישראל הם לכאורה הדוגמא כמה קל לבודד את הקשישים שם.
כללי הביקורים הם כאלה שאם שומרים עליהם אין אפשרות מעשית להדבקה על ידי מבקרים.
אבל הצוות חוזר הביתה. יש להם בני-משפחה. הם עושים קניות בסופר. וכתוצאה,
רוב כמעט מוחלט של ההדבקות בקורונה של דיירים בבתי-האבות בישראל מאז מרץ היו על ידי צוות.

לכן, אם באמת ההגנה על המבוגרים חשובה לך, הדרך האפקטיבית היחידה להגן עליהם היא על ידי השארת רמת ההדבקה של האוכלוסיה מתחת לגובה מסויים כך ששמירה על כללי הריחוק החברתי מרוב האנשים וקיומן של קפסולות משפחתיות עם כללי זהירות יהיה מספיק כדי לאפשר למבוגרים לחיות את חייהם בלי להידבק גם בתקופת הקורונה.