סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

בלפור 26/09/2020

זאלופון​(שולט)
לפני 3 שנים • 27 בספט׳ 2020
זאלופון​(שולט) • 27 בספט׳ 2020
the rain song כתב/ה:

אם בגלל ההפגנות יש הדבקויות בקורונה איך זה שאחוז ניכר זה במגזר הדתי?
אז שוב, מה לא בסדר בלהפגין על פי חוק? בברלין מפגינים, בלונדון מפגינים. מה הבעיה בלהפגין?
לא להסכים עם מה שהמפגינים מייצגים אני מבינה, לא לנסוע להפגין, מבינה מאוד.
להשליך לכלא רק בגלל דעות אחרות?

רק תיקון קל - רוב ההדבקויות אינן במגזר הדתי. נכון ששיעור ההדבקויות במגזר הדתי (חרדי ליתר דיוק) גבוה יותר, אבל רוב הנדבקים אינם חרדים.
וברור שיש הדבקויות בקורונה בגלל ההפגנות. חלקן ישירות, בהפגנות עצמן, כי הרי זה פשוט מוזר להאמין שהפגנה מעניקה חסינות מהנגיף (ובבקשה לא לצטט את הטענה המביכה שפורסמה מתישהו שיש 0 נדבקים בהפגנות). חלקן עקיפות, מפני שההפגנות הללו (וכן, גם התפילות) שוברות את הסולידריות והמשמעת הציבורית. אנשים רואים אלפים מתקהלים בצפיפות ושואלים בצדק: אז למה אני לא יכול לצאת לעבוד? למה אני לא יכול ללכת לים? למה אני לא יכול להפגש עם המשפחה? למה אני לא יכול להתפלל?

כך שלא, לא בסדר להפגין כך עכשיו, גם אם משיקולים פוליטיים זה מותר על פי חוק. קצת סולידריות ושכל ישר לא יזיקו כרגע, במיוחד כאשר צריך להיות מנותק במיוחד כדי לחשוב שההפגנות הללו יביאו לכך שביבי יתפטר או יודח או שהן פוגעות במישהו או משהו מלבד הסימפטיה הציבורית כלפי מחנה השמאל והשכנים האומללים ברחוב בלפור.
the rain song
the rain song • 27 בספט׳ 2020
סולידריות היא מילה יפה מאוד.
בליל הסדר ראינו דוגמה נהדרת ומקסימה לסולידריות.
אתה רוצה לדבר על שבירת האמון של הציבור?

ועדיין, בלי קשר, תגובתי התייחסה ישירות להכרזה ש"במדינה נורמלית צריך להכניס את כולם לכלא" - עם זה אין ולא תהיה לי סולידריות בחיים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 27 בספט׳ 2020
לא סותר. גם בעינויים לא יחלצו ממני מילים טובות על הטיפול של הממשלה הזו בקורונה (:
וזה כולל את ההחרגות עבור הפגנות ותפילות כמו גם את העדר הדוגמה האישית מצד ההנהגה.

ולא, לא צריך להשליך את כולם לכלא. אבל אם יש הסכמה ציבורית ותהיה הסכמה בחוק שהפגנות במתכונת מופקרת כזו צריכות להיות אסורות בעת הזו, מן הסתם תדרש סנקציה כלשהי כדי לאכוף זאת.
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
the rain song כתב/ה:

ועדיין, בלי קשר, תגובתי התייחסה ישירות להכרזה ש"במדינה נורמלית צריך להכניס את כולם לכלא" - עם זה אין ולא תהיה לי סולידריות בחיים.

הסבירו שלכלא לא כי מפגינים, אלא כי לא שומרים על מרחק וצורחים אחד ליד השני ועל השוטרים בלי מסכות ובכך מסכנים את שאר הציבור. לאביונות דעתי, הנגיף אינו מבדיל בין ימין לשמאל. כך שהבעת המשאלה ״לכלא״ אינה פוליטית.

יכול להיות באמת שבמדינה ״נורמלית״ בזמן הסגר (שלושה שבועת בלבד לכל השדים והרוחות) היו אוסרים גם את ההפגנות ולא רק את התפילות ואת המפגשים המשפחתיים. לאוזן הא-פוליטית שלי זה נשמע מוצדק. במיוחד לאור העובדה (אם הבנתי נכון את תגובתו של זאלופון) שלא קיימת דחיפות מיוחדת להפגין במהלך שלושה שבועות הקרובים.
Pollux​(שולט)
Pollux​(שולט) • 27 בספט׳ 2020
ביבי בוודאי שלא הפסיד בבחירות הלא, המפלגה שלו היא הגדולה בכנסת, הוא לא חטף שום כיסא והגיע לאן שהגיע באופן דמוקרטי.
עובדתית, אחרת הוא לא היה ראש ממשלה.
לכל אדם יש זכות למחות אבל בואו, הוא לא יתפטר גם אם יהיו כאן 1000 מתים ביום.
והאמת שאין סיבה שהוא יתפטר, רוב העם נמצא איתו ולא נגדו.
מובנת לי העובדה שזה נוגד כל תבחין מציאות שאנשים שהולכים להפגנות האלו מקיימים ולכן מפח הנפש יהיה גדול יותר ורק ילך ויעצים כשיגיעו לקלפי וגם אם נניח כן תחליפו אותו, אתם חושבים שהבא שיבוא אחריו יהיה מתון יותר? ממש ממש לא, אם כבר הרבה יותר ניצי.
הבעיה עם השמאל הישראלי שהוא פועל מתוך אמוציות ולא מתוך אידיאלים.
כלומר הוא הפסיד את מקומו כמחנה השלום כאשר קמו קולות המתנגדים להסכמי הנורמליזציה שלא בדרך שלו ( אני צודק וזה לא יכול לקרות בדרך או בקונספציה אחרת)
איפילו על הליברליות ( הגזענות השקטה) השמאל הפסיד כשהוא מציג את דעותיו האמיתיות חדשות לבקרים.
והלגימטימיות הכי גדולה שאבדה היא העובדה שהשמאל דוגל באיפה ואיפה ( זה לא חדש, פשוט עכשיו זה מה מהקפצה), כי מחאה מול מושחתים אמיתיים נהלמת, למה? ככה.
מישהו אמר פעם אני תומך במחאה.
לכו להפגין, בגשם, ברוח, בחמסין ובקרה.
תזיעו, תקפאו, תצעקו עד עמקי נשמתכם.
אנחנו נשב במזגן בבית.
נשתה בירה וננוח. נראה טלוויזיה וכשיגע הרגע לצאת לקלפי נצא והוא שוב פעם יהיה ראש ממשלה.
אם מישהו באמת מאמין שביבי יתפטר אז הוא חיי בחלומות, כי ואתם אמרתם, את ביבי אתם מעניינים כמו שלג דאשתקד, אתם לא.
מה שמעניין אותו זה הכיסא והימין אף פעם לא שוכח.
ביבי יכול להיות מהאליטה הלבנה אבל את הכרטיס האדום אף אחד לא ישכח בזמן הקרוב והמחאות האלו רק מבליטות את ההם והאנחנו.
והימין גדול יותר מכם.
ככל שתלבו, תקצינו, תצעקו חזק יותר במקום לאחד לגשר ולנסות ליצור פתרון משותף ולא להחליט הדעה שלי טובה יותר מהדעה של האיכרים שהצביעו לביבי. אז אולי מישהו יקשיב לכם.
כרגע המפגינים מצטיירים כאנשים שלא התבגרו, שנמצאים בטנטרום אדיר כי הם לא קיבלו מה שהם רצו בדרך הנורמטיבית אז הם החליטו שחוקי המשחק לא רלוונטיים.
אגב מוסרית זה עניין תרבותי אבל מבחינה חוקית אין שום סיבה שביבי יתפטר מרצונו.
הוא ממלא אחר כל חוק שקיים בספר החוקים ומאמין שהוא צודק אז גם בעניין הזה אין שום עילה בטח ובטח במצב של ממשלה שלא קיימת אפילו שנה.
רוצים להפיל את הממשלה הזאת ? תפגינו נגד גנץ, הוא החוליה החלשה שיכולה להפיל את הממשלה.
אבל כאמור אין אג'נדה, רק עדר מוסת שפועל מתוך אמוציות.
אגב, אני מוכרח לדעת ( באמת שואל. )
מי משלם על ההגברה, שלטים, הסעות.
מי מארגן את המפגינים? קורא להם להגיע בשעות מסוימות וכו ( ואל תגידו לי מחאה עממית כי בואו, היא מאורגנת מידי)
the rain song
the rain song • 27 בספט׳ 2020
זאלופון כתב/ה:
לא סותר. גם בעינויים לא יחלצו ממני מילים טובות על הטיפול של הממשלה הזו בקורונה (:
וזה כולל את ההחרגות עבור הפגנות ותפילות כמו גם את העדר הדוגמה האישית מצד ההנהגה.

ולא, לא צריך להשליך את כולם לכלא. אבל אם יש הסכמה ציבורית ותהיה הסכמה בחוק שהפגנות במתכונת מופקרת כזו צריכות להיות אסורות בעת הזו, מן הסתם תדרש סנקציה כלשהי כדי לאכוף זאת.

אין לי שום ויכוח עם זה. גם עכשיו, מי שלא שומר על ההנחיות צריך לקבל את הקנס או להעצר או כל מה שצריך. הלוואי הלוואי הלוואי והיתה אכיפה בכל המגזרים ובכל האזורים ובכל המדינה. אכיפה אמיתית ונוקשה. שיהיה מצידי עונש מאסר לאנשים בלי מסיכות ולהתקהלויות מכל הסוגים. ושיאכפו את זה. אני אוסיף שגם ישלחו אותם לחפור את הקברים של כל מי שנפטר מקורונה.
ואם יאסר על הפגנות אז בודאי שיש לנקוט בצעדים הנדרשים.
ובאמת שלא היה חסר זמן לעשות משהו, לסדר או לאסור את ההפגנות האלה באופן חוקי.

התגובה לה התייחסתי לא דיברה על זה. היא קראה למשהו אחר לגמרי.

ומהכרותי איתך אני מאמינה לך בקשר לעינויים(:
שלגי
שלגי • 27 בספט׳ 2020
ורק אני תוהה מה זה קשור לציוד והשימוש בו?
רמפול
רמפול • 27 בספט׳ 2020
ציטוט:
לא. כשפורסם ניסיתי לגלות בגוגל אם פירומניה נכנסת בהגדרות של בדסמ.

לא לדאוג, בקרוב נגיע לדיון באלות ובטייזרים של השוטרים ונשאל האם מותר להשאיר סימנים במפגין שאמור לחזור הביתה לאשתו בסוף הערב.