שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מעשה בחמישה כוכבים - האם מערכת של דירוג תהיה יעילה לאתר ? כד

maninchains​(נשלט)
לפני 3 שנים • 27 בספט׳ 2020

מעשה בחמישה כוכבים - האם מערכת של דירוג תהיה יעילה לאתר ? כד

maninchains​(נשלט) • 27 בספט׳ 2020
אפתח ואומר שהנושא שחשבתי עליו בעקבות מקרה שקרה לי ובעקבות התלבטויות שמקננות בראשי זמן רב
הוא האם מערכת של דירוג מ1 עד 5 כוכבים יכולה הייתה לעזור פה באתר למשתמשים ולמנסים לתקשר.

המקרה: (מנקודת מבטי)
ישבתי לי ונכנסתי בשעת לילה מאוחרת לאתר,
תמיד אני נהנה לגלות פה אנשים מעניינים.
יש כאן כמה בלוגים ברמה ספרותית גבוהה.
יש כאן המון ייחוד, יש שיתוף של רגשות עמוקים בחסות חשיכת האנונימיות.
ואני מסייר לפעמים.
אני מגדיר את עצמי נשלט ולכן אני נוהג בעיקר להסתכל בפרופילים של נשים המגדירות עצמן שולטות.
לעיתים אם הן כותבות בלוג טוב אני מוצא המון פוסטים שמדברים אליי.
אני ביישן ונוטה שלא להגיב לרוב.
נתקלתי בפרופיל כלשהו שאשאיר אנונימי,
הכתוב שם דיבר אליי מאוד.
הרגשתי כאילו משהו בכתיבה שם חדר והבין תחושות שחבויות עמוק אצלי ושאני בעצמי לא נחשפתי אל כולן.
זרח ליד הפרופיל כיתוב שהודיע על כך שזה יום הולדתה של בעלת הפרופיל.
לכן כתבתי לה הודעה מנומסת ובה בירכתי אותה ליום הולדתה ואמרתי לה שמה שכתבה בפרופיל מאוד דיבר אליי ועזר לי להבין כמה דברים עם עצמי
ואף שלא כתבה את הדברים בשבילי, אני שמח שמצאתי אותם ומודה לה על כתיבתה.

תוך זמן קצר קיבלתי ממנה הודעה,
פתחתי וגיליתי שכל ההודעה הייתה למעשה הטחת עלבונות ממנה ומסקנות מוטעות שלה עליי,
היא גידפה במרץ ולא חסכה במילים שליליות,
ולבסוף גם אמרה שיש לי 5 דקות לנסות לתקן או משהו בסגנון או שאחסם.

מי שמכיר אותי יודע שהאגו אצלי רדום ושיש לי יכולת ספיגה לא רעה בכלל (בעיקר של עלבונות)
זה מאוד קל לפתור עלבונות שכאלה כשלמעשה מטיחת העלבונות במקרה הזה אינה יודעת כלל וכלל מה שהיא מדברת.
השבתי לה שהיא מוזמנת לחסום אבל אין צורך כי בכל אופן אינני מתכוון לפנות אליה יותר לעולם (מה הטעם?)
והסברתי לה שלא היו לי שום כוונות ממה שהיא דמיינה.

מאז כמה ימים שאינני נמצא כאן באתר,(לא בהקשר ישיר לחוויה, היו עיסוקים) והיום התפניתי לחזור לכאן.
הסקרנות הביאה אותי לבדוק האם היא עוד קיימת והופיעה אצלי הודעה "הפרופיל אינו קיים",
אז או שהיא חסמה או שהיא איננה. מבחינתי בכל אופן היא איננה.

המקרה גרם לי להרהר בעניין, חשבתי עליה ועל איך שהיא בטח מקבלת אלף אדומות ביום.
חשבתי על כך ש990 מתוכן הן הודעות מגעילות מזוויעות ועילגות, הצעות מגונות וכל מיני ניסוחים הזויים שאני קורא עליהם בבלוגים לפעמים.
חשבתי על איך כל אותם קופים למעשה הורסים גם לאנשים שבאמת מחפשים התאמה, שבשבילם זה לא "משחק תפקידים".
שחולמים שיבוא יום וימצאו את הפרטנר/ית שלהם להגשמת הכמיהות העמוקות שחוצות גבולות של חברה שחלקן לא ניתן לבטא במילים.
אנשים שאולי פחות ביישנים ממני, אני שכותב הודעה או שניים בממוצא בשנה, שבקושי מבין מה לעדכן בפרופיל שלי.
ועד שאני שולח משהו אני נעלם בתוך ים של הצעות מגונות, קללות ושאר טמטומים שהשתיקה יפה להם.
וחשבתי לו היה אפשר לדרג כמו באיביי, כמו בגוגל בכוכבים מ1 עד 5 את האדם ששלח את האדומה,
וזה היה משתקלל בפרופיל שלו והיה סוג של מוניטין.
וכל אחד היה יכול לכתוב למשל בפרופיל שלו " לא לפנות אם את/ה מתחת ל4.5 כוכבים " או אפשרות להגדיר מאיזה דירוג ניתן יהיה לקבל הודעה
נניח להגדיר " אני מעוניין לקבל הודעות מ4.5 כוכבים ומעלה בלבד"
לדעתי לו הייתה מערכת מסוג זה כבר בחודש ההרצה שלה היו מצטמצמות כמויות האדומות בתאי ההודעות, ואלו שהיו עוברים את הפילטר חלקם היו שווים התייחסות,
וחלקם היו של אלו שלא יודעים לקרוא ועדיין לא קיבלו דירוג אך אחד לדוגמה שנותן קופי-פייסט בכמות מסחרית יקבל די מהר דירוג נמוך ולא יעבור את הפילטר.

אם נחזור למקרה שלי, בוודאות הייתי מדרג אותה ככוכב אחד.
כשאדם באמת מחפש את המקום להתמסר, ומקבל גידופים שכאלה.
לא כולם כמוני מסוגלים לחשוב מעבר לעצמם ולהרשות לעצמם שלא להיפגע שלא כצורך.
חלק ייעלבו עד כדי שאולי יסחבו צלקת לאורך זמן (הרגישים שבינינו)

זה מוזר... אני פה 13 שנים וזו פעם ראשונה שאני בכלל כותב לפורום.
שיתפתי את ההרהור הזה, בתקווה שאולי יתפתח ממנו דיון ויביעו דעתם אנשים שמרגישים שהם מקבלים את האש שה"קופים האדומים" הבעירו,
שחוטפים גידופים בגלל שעל כל אדומה ששווה התייחסות יש 99 אדומות שלא!
ודמיינתי פתרון אפשרי לעניין אך אינני מתכנת ואני לא יודע עד כמה מורכבת מערכת מסוג זה שעליה חשבתי.
מקווה שלא בזבזתי לאף אחד את הזמן, ושהיה מעניין לקרוא.

גמר חתימה טובה icon_smile.gif
Menta​(שולטת)
Menta​(שולטת) • 27 בספט׳ 2020
רעיון מעניין.
אף אחת לא מקבלת אלף הודעות ביום. זה סיפור שאנשים מספרים לעצמם כדי להצדיק את זה שלא עונים להם.
אני עונה להודעות נחמדות ומכבדות. אני לא עונה להודעות קופי פייסט שנשלחו לכל החברות שהיו מחוברות ברגע שליחת ההודעה, להודעות מאנשים שפונים למרות שהם לא מתאימים למה שכתוב בפרופיל שלי וכולי.
מתוך אולי עשר הודעות בשבוע, אני עונה לשלוש, ארבע. לא כי אני מוצפת ועסוקה. אלא כי ההודעה לא רלוונטית.
מחנך ומכאיב
מחנך ומכאיב • 27 בספט׳ 2020
מי שזבל מגיבה כמו זבל
לא מאמין שיש כאן מי שרשומה באתר יותר מחודש ומקבלת יותר מ30 הודעות= אם כן 20 הודעות מאותו אחד
יש חכמות שמעלות לבלוג תמונה של 2000 הודעות שלא נקראו,כן יש לה מנוי ויכולה לקרוא כמו בהיסטורית שיחה

מה יעזור לך 10 כוכבים בכדי לפנות?
תשלח הודעה,מתאים יופי לכם,לא מתאימים? לא עזרו 10 כוכבים
FoxyBoxy
FoxyBoxy • 27 בספט׳ 2020
אני אענה לעיקר השאלה.
לדעתי לא.
כי הדירוג הזה לא משקף איכות בנאדם, עובדה בעצמך ציינת שעד שהיא חזרה אליך הפרופיל שלה מאוד דיבר אליך וכנראה היית מדרג אותו 5 כוכבים.
רוב האנשים ידרגו מבלי לפנות
מה שאומר שהשיקולים שלהם יהיו שונים
וכשחלק ניכר מהאתר לא קורא אפילו פרופילים אז מערכת דירוג פרופילים די פותחת את תיבת פנדורה.
.
לדוגמא, תחשוב שבפרופיל שלי רשום בגדול שאני לא רוצה פניות מגברים, איך לדעתך כל גבר שיראה את זה ידרג אותי? הרי כבר עכשיו אני מקבלת על בסיס קבוע הודעות מגעילות בגלל זה.
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 27 בספט׳ 2020
לא, מה אנחנו גט טקסי?
שאיזה דוש שלא עניתי לו להודעה ידרג אותי? או שאיזו כלבה דחויה תדרג את ההוא שלא בא לו עליה? פחות.
    התגובה האהובה בשרשור
ברייה​(שולטת){לא!!!מחפשת}
אני חושבת שהרעיון של כוכבים לא יעבוד. אם הם לא רואים שאני לא מחפשת למרות שזה כתוב ליד הניק שלי וזה גם כל מה שכתוב בפרופיל שלי, אז הבקשה שלי שיפנו אלי רק בעלי מספר כוכבים מסויים אף היא לא תהיה רלוונטית. בנוסף, חס וחלילה כוכבים, כי אחת כמו זאת שעליה נפלת הייתה מדרגת אותך בכוכב אחד ללא שום סיבה מוצדקת.

אני מסכימה שהפניות המבזות והמטומטמות שנוחתות בתיבות שלנו מתישות אותנו ובסופו של יום אנחנו מאבדות את הסבלנות שלנו, בטח ובטח כאשר החוויה הזאת חוזרת על עצמה לאורך זמן. מצד שני נשים שהיית רוצה להכיר ושמתאימות לך, יזהו לפי הפניה שלך שמדובר באדם רציני ומכבד ולכן גם אם לא תהיה רצוי, יזכו אותך בתשובה מכבדת. כך שתראה בכך סוג של ברכה. זאת אמנם דרך לא נעימה לגלות שהאדם מאחורי הפרופיל הוא לא האדם שדמיינת, אבל זו דרך נוספת לא פחות (ואולי אף יותר?) מדוייקת משאר דרכים אפשריות.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 27 בספט׳ 2020
אני כבר מדמיין איך בסוף השיחה אתה מבקש מהצד השני שידרג אותך 5 כוכבים.
בתמורה אתה מבטיח לדרג אותו גם ב-5.

אתה באמת צריך מערכת דירוג חברתית שמבוססת על ניקוד בשביל להתכתב עם אנשים?
lori{ע_מ}
lori{ע_מ} • 27 בספט׳ 2020
מזכיר פרק מ"מראה שחורה".
תמרעה המרטשת​(שולטת)
מצד אחד רעיון מעניין ומצד שני זה בדיוק הקטע שיכול לבוא עלינו בהפוכה. לא חסר נשלטים שסירבתי להם בנימוס והחלו לקלל והם באותה מידה יכולים לדרג את הפרופיל שלי כרע כדי ״לנקום בי״.
אתה נמצא באתר עם הרבה מאוד אנשים שונים באופי, כמו כל קהילה אחרת, כל רעיון טוב יכול בסוף להתחרבש בגלל אנשים כאלה.