סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

פחד

גברים​(שולט)
לפני 3 שנים • 14 באוק׳ 2020
גברים​(שולט) • 14 באוק׳ 2020
שששששש ,,, זה כלובי, הוא מאזין לכולם. אבל אל תאמר שאני סיפרתי !
    התגובה האהובה בשרשור
Alas
Alas • 14 באוק׳ 2020
לדבר על מה?
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
גברים כתב/ה:
שששששש ,,, זה כלובי, הוא מאזין לכולם. אבל אל תאמר שאני סיפרתי !

צחוק צחוק. חבר טוב שלי למד מוזיקה ברמה אקדמית, תארים מתקדמים גם, ומאיזושהו רגע ליווה אותו מנטור כזה, מוזיקאי מכובד וותיק, שעלה לארץ מבריה"מ בשנות ה70.
בטלפון הוא לא היה מדבר. אומר "כן" וטורק. קובע שעת פגישה וטורק. (אז עוד היו טורקים טלפון. זה פעם פעם)
בסוף החבר שאל אותו למה. והתשובה, אחרי יותר מחמש עשרה שנה בארץ, היתה: קגב מאזין
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 14 באוק׳ 2020
פחד לדבר באיזה הקשר?

בהקשר הפסיכולוגי, אני משער שיש לזה כל מיני הסברים. חלק מהסברים והסיבות הם פאתולוגים וקשורים לחרדה חברתית ברמות שונות או צורות שונות של הפרעה חרדתית, וחלק אחר של סיבוות וההסברים הוא נורמאטיבי: אתה מפחד שדברייך יתפרשו בצורה לא נכונה או שאתה לא בטוח שאתה מבין את הסיטואציה החברתית נכון וכו' וכו'. זה לא רק מה אתה אומר אלא העיתוי של והאופן שבו הדברים נאמרים.

בהקשר הפוליטי הדברים תלוים בתצורת הכוח בחברה. בדיקטטורה == דיקטטורה הסנקציה היא ישירה וגלויה: אמרת משהו לא נכון או לא מתאים למה שהמשטר רוצה , אזי יש חקיקה שמאפשרת להטיל עליך עונש. בדיקטטורה ליברלית או דמוקרטית הסנקציה לרוב היא עקיפה. אתה יכול להגיד "מה שאתה רוצה" אבל ברור לך שאם לא תגיד מה שמתבקש או רוצים ממך להגיד אז לא תקבל תפקיד כזה וכוזה וכו' וכו'.

אגב הדיקטטורה הליברלית או הדמוקרטית עשויה להיות לא פחות גרועה, אלימה ומסוכנת בגלל שמנגנוני ההסוואה של הכוח שלה הרבה יותר מתוחכמים.

משטר דיקטאטורי לא בהכרח צריך סמלים ונערים צעירים צועדים במועל יד ברחובות כדי להתהוות, לרוב החזרות ההיסטוריות סמויות מן העין....
ivy​(נשלטת)
ivy​(נשלטת) • 14 באוק׳ 2020
כי אנחנו מעדיפים להתפשט ולסתום.
zytry​(שולט)
לפני 3 שנים • 15 באוק׳ 2020
zytry​(שולט) • 15 באוק׳ 2020
כי החיים והמוות ביד הלשון.. תתאר לך . איזה שלטון נהדר יכול היה להיות לו חברי הכנסת היו מצמצמים דבור ב 90 %
רמפול
לפני 3 שנים • 15 באוק׳ 2020

Re: פחד

רמפול • 15 באוק׳ 2020
OP: שואל למה אנשים לא מדברים.
הפורום: מתחיל לחפור. icon_wink.gif