סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חינוך מיני בדס"מי

Bite Twice Shai
לפני 3 שנים • 7 בנוב׳ 2020

חינוך מיני בדס"מי

Bite Twice Shai • 7 בנוב׳ 2020
אמ;לק - איך מתמודדים עם זהות בדסמית במערכת החינוך, גם כתלמידים וגם כמחנכים?

נושא החינוך המיני סביב בדס"מ לנוער עלה לאחרונה בקבוצות, תוך כדי ההרשמה לקורס שלנו למחנכות.ים ויועצות.

המרואיינות לקורס מספרות על מערכות שהמיניות בהן מושתקת כמעט לחלוטין. בדרך כלל, הן אלו שמניפות את הדגל ומסמנות שיש צורך ומובילות את השינוי בתוך המערכת ביוזמתן (שזה מדהים!). אמנם זה מלווה בתחושה של סיכון גבוה – חשיפה או תגובות עויינות לנושא מצד המערכת.
מתוך העבודה שלי בייעוץ לנוער, חינוך מיני והעבודה במרכז, אני יכול להעיד בעצמי על מידת ההתנגדות הרבה שיש לכל מערכת אל מול הלימודים הבדס"מיים. גם כבמערכות שהן מענה להפרות הסכמה או מערכות חינוך מיני כללי, הבדס"מ נתפס כתופעה שולית ופרובוקטיבית שעדיף לא להקצות לה משאבים ולהתעסק בה.
בנוסף, הן מספרות עד כמה למעשה קשה לנערים.ות להגיע למושג בהיר לגבי הרצונות והגבולות שלהם.ן ואין להן.ם ממי ללמוד מכיוון שהקהילה חסומה ונתפסת מאוד מסוכנת עבור נוער.

מסקרן אותי לדעת מא.נשים בדס"מים:
מה בתור בני נוער היה עוזר לכם בתוך מערכת החינוך בהיבטים שקשורים בבדס"מ מבחינת 'החבילה' שזה מביא איתו – התשוקות, החששות, הסיכונים, התגובות מהסביבה? גם אם אתן.ם לא זוכרים.ות, או לא היו נטיות בדס"מיות כנער.ה אשמח אם תביעו את דעתכן.ם בנושא. *בתמונה - טוסיק של מורה
אשמח אם תתייחסו גם לנסיבות ספציפיות כמו מגדר, סוגיות בגילאים ספציפיים, מקום מגורים, רקע חברתי וכלכלי, מוצא, המערכות שהייתן בתוכן, הנער.ה שהייתן.ם
אם אתן.ם מתחום החינוך, מה החוויות והמסקנות שלכן.ם בנושא?
רמפול
רמפול • 7 בנוב׳ 2020
בדס"מ לא צריך לתפוס מקום בחינוך מיני יותר מאשר, למשל, אורופיליה. זהו פטיש, ומערכת החינוך לא צריכה להתעסק בפטישים או לקדם אותם.

חינוך מיני צריך להתמקד בפיזיולוגיה של יחסי מין, בקיום זהיר ומוגן של יחסי מין, ובעיקר לדעתי בחשיבות של יחסי מין בקשר אינטימי בריא. את כל השאר, כל אחד מאיתנו צריך ללמוד בעצמו.
    התגובה האהובה בשרשור
Bite Twice Shai

ובכל זאת?

ובכל זאת, מכיוון שנוער היא סביבה רווייה בעיסוק מיני וסביר להניח שגם זה יעלה ואפילו יעלה בתוך מסגרת, גם אם אין בה חינוך מיני כנושא למידה? - מה לדעתך יכול לסייע שם?
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 7 בנוב׳ 2020
בהנחה שהפוסט אינו הטרלה.

בתור בן נוער הנושק לששים. והכרות קרובה לנושא ,
אני חושב שזה לא לענין לחבר נוער עם בדסמ.

ישנו מיעוט של נוער שממש באופן מודע ומובהק מגובש לגבי התחום, אבל הרב אינו מגובש כלל מינית
ועדיף ובריא עבורו שיעביר קצת שעות טיסה במין רגיל ועם השנים יגבש לעצמו כיוון.

אישית אני חושב שכדי לעסוק בשליטה צריך בגרות ונסיון חיים מינימלי.
סה בדסמ זה לא שבט בצופים. מה שולט מחוצ'קן יכול לדעת על נפשה של נשלטת
לעומת בן 40 אב לילדים מחוטט לצורך הענין? לפחות במרבית המקרים עם התכנות בודדת
לההיפך שהצעיר מודע ובוגר יותר.

יש גם עיסוק בחומרי נפץ ונשקים בגיל הזה אתה רוצה לסייע להם עם זה גם?

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שבת נוב' 07, 2020 1:21 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
רמפול
רמפול • 7 בנוב׳ 2020
אתה מעלה שאלה תיאורטית ומעורפלת.

תן דוגמה ספציפית, ויהיה אפשר להתייחס אליה. אחרת הדיון הזה יתבדר כי כל אחד יחשוב שהוא עונה על משהו אחר.
Bite Twice Shai
אני עונה לרמפול וגם להוא -

לא כיוונתי לשיעור בדס"מ בבית הספר, אלא כמשהו שיותר עולה מתוך התלמידים עצמם.

לדוגמא, נער שסיפר על זה בשיעור חינוך מיני, נער שסיפר על זה לחברים וזה נחשף והפך להיות מקור להצקות (או לא הפך להצקות, אבל נחשף עם השלכות אחרות), ילד שמעלה את זה בפני היועצת בבית הספר,

אני מכוון גם לשמוע עוד חוויות של אנשים, כי בסופו של דבר, זה מה שיכול לשפוך אור נוסף.

הוא- למה חשבת שזה הטרלה? משהו בניסוח? (רק לשם הסר ספק - אני לא מטריל ומודה מאוד על התשובות הענייניות)

גם להוא - אני מסכים שיש אחריות רבה בבדס"מ וביחסי מין, ושבסוגים סוגים שונים של בדסמ מדובר פה ממש בדיני נפשות, אבל אני יוצא מתוך נקודת הנחה שהיא ידועה לי מחקרית וגם מנסיון שהעיסוק בבדסמ יכול להתחיל במקביל להתפתחות המינית ואפילו לפניה וגם אם לא מדובר במשהו "קיצוני" או מערכות יחסים של שליטה על תחומים נרחבים, זה קיים, זה מעלה שאלות, זה מביא איתו סוגיות וגם בני נוער בין מקיימים בדס"מ - עם עצמם, או עם אחרים. אז כשזה נתון, איך נותנים את המענה?
הטופר המפשר
הטופר המפשר • 7 בנוב׳ 2020
עצם העלאת הנושא הזה למעשה חושפת את האופן המעוות שבו אנחנו מתייחסים למין באופן כללי:
מצד אחד נוטים להדחיק ולהסתיר אותו ומצד שני מייחסים לו חשיבות רבה מידי כאיזו "אמת פנימית" בחיינו שחשיפתה לאור השמש "תרפא" את חיינו.
זו בעיני לפחות גישה מוטעית.

אז למישהו שיש פטיש כזה או אחר, אז מה ? האם זה כל הוויתו המינית, זה אומר משהו על חייו\אישיותו מעבר "לסטייתו"?
פסיכולוגיזציית ייתר לרוב גולשת אל המיסטיקה, כמו קורא בכף היד המנסה לאפיין את קווי אישיותך על סמך הקווים ביידך , כך יש המנסים "לקרוא" את אשיותו של אדם על סמך סטייתו.

תאמין לי , בכל שיטוטי והתנסויותי בעולם הב.ד.ס.מ לא פגשתי "שולטת" אחת אמיתית! באמת אחת שהיא "באמת באמת" - שולטת! כן, כי בסופו של חשבון אין אישה שלא רוצה להרגיש נאהבת, שיהיה שם מישהו לצידה , שיראה ויכיר אותה כאדם, ולא רק - עבד שרוצה לנקות לה את הבית ובתמורה ללקק לה איזה איבר בגוף.

זה נחמד כפנטזייה רגעית, אבל לרוב מתנפץ על סלעי היום יום..icon_smile.gif.
רק בריאות גופנית ונפשית לכולם\ן.
Bite Twice Shai
הטופר המפשר - צא מקודת הנחה שאני מסכים איתך על כל מה שאמרת, אבל עם כמה סייגים קטנים והבהרות -

* המיניות, גם אם הייתה משהו יחסית יום יומי ולא איזה תחום נסתר ועלק נשגב, עדיין הייתה כח מניע משמעותי בחיינו. כיום המצב הוא נתון בערך כמו שתיארת - המיניות מקבלת את היחס הזה ואנחנו פועלים בתוך הספירה הזאת לשינוי.

* אין בכוונתי לעשות פסיכולוגיזציה או לאבחן אנשים על סמך בדס"מ או פטיש או נטיה מינית אחרת, זאת מעולם לא הייתה כוונתי, אני מתנגד לדבר הזה נחרצות ולא ברור לי כיצד זה הובן מדברים?

עכשיו כשסיימתי לקרוא את התגובה שלך בפעם החמישית, אני לא בטוח אם זה למעשה מה שאתה מציע לאמר לנוער? את כל הדברים האלה שכתבת?
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 7 בנוב׳ 2020
כפי שרשמתי אני די מסוייג מעצם הרעיון
אני יותר מסוייג כשמתחילים להיות מיסיונרים של בדסמ.

תן לחיות לחיות ולגלות בעצמן מה שאמור להתגלות בכל נקודת זמן.

אין צורך להציע להם לעשות אתכם "שבת" במרתף.

בטח ובטח כשמדובר בנוער
תמרעה המרטשת​(שולטת)
שייצ׳ו אתה מקדים את זמנך כמה שנות אור. החינוך המיני כרגע עדיין לוקה בחסר. שים לב לאיך כיום ילדים בתיכון ואף בחטיבה מתייחסים לסקס.
חסר מקרים של אונס קבוצתי בקרב בני נוער לדוגמא? החינוך המיני בארץ רק מדרדר כי כל מערכת החינוך צועדת לכיוון דתי לאומי.
ולגבי בדס״מ, לדעתי זה גיל צעיר מידי, כי אנחנו לא רוצים להסתכן בכך שילדים ינסו דברים כי הם שמעו על זה בשיעור, בלי יכולת לדעת איך.
על מנת לפתח טעם חיובי לבדס״מ צריך קודם כל לכבד נטיות מיניות. ברגע שיתחילו ללמד תיכוניסטים שכל אחד רשאי לאהוב את מי שהוא רוצה, אז זה יהיה פתח לסובלנות לכל דבר.

הייתי גם חייבת לענות לתגובה הטיפשית מאוד מעליי. שולטת לא יכולה גם להיות דומיננטית וגם לרצות אהבה או זוגיות? אתה מקשיב לעצמך?
מבחינתך בטח ״שולטת אמיתית״ זו איזו דמות פורנו ששם כדי לרצות נשלטים ולהיות בסופו של דבר איזו זונה וכלי קיבול.
כולנו בנות אדם ואנחנו לא פה כדי להיות פנטזיה, ללא רצונות משלנו.