בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה נטרק עם אנשים??

gothcharlotte​(נשלטת){God}
לפני 3 שנים • 6 בינו׳ 2021
gothcharlotte​(נשלטת){God} • 6 בינו׳ 2021
לא קראתי את כל הפוסטים אבל אני התחנסנתי לפני עשרה ימים וממש מרגישה טוב עם זה. התחסנתי עם עוד הרבה צוות רפואי שחי את הסיוט הזה כל יום.

אני מאמינה שלא הכל מאה אחוז בטח שלט במדע אבל גם מאמינה ביכולת של מחקר קליני תקין שנעשה עם קבוצה גדולה של משתתפים ושמשתמש בשיטה רנדומלית לחלק אנשים לקבוצה של פלצבו לעומת חיסון אמיתי (כלומר כולם קיבלו זריקה, רק חצי קיבלו חיסון וגם המשתתפים וגם האנשי מחקר ידעו מי זה מי עד שהמחקר הסתיים).

בארהב וברוב העולם חוץ מרוסיה וסין המחקרים האלה עוברים שיטה מאוד מסודרת שגם מאפשרת לזהות בעיות בבטיחות וגם נותנת לנו את המידע הכי טוב בהתחשב לנסיבות שבמדע כמו בחיים אין אף פעם מאה אחוז יש סביר יותר וסביר פחות.

מה שחד משמעי מהמחקרים וממה שיודעים לגבי קורונה שהסיכון שתהיה לך תגובה מסוכנת לחיסון היא יותר נמוכה מהסיכון גם לחלות בקורונה וגם שיהיו לך סיבוכים שלא לדבר על ההשפעה של קורונה בכללי על המצב הנפשי של כולם.

יש סיבה שצוותים רפואים לפחות כאן בארהב רצים לקבל את החיסון ונדחפים בתור. מי שחי ונושם קורונה ומרגיש שמסכן את עצמו ואת המשפחה ורואה אנשים שמתים מזה והם לבד וגם רואה את כל המטופלים בכמעט כל בית חולים בעולם שלגמרי לבד, אנשים שגוססים לא מקורונה אבל בכל זאת לא יכולים שיבואו מבקרים או האנשים שבמצב נפשי שמצריך אשפוז אבל בלי היכולת שהסביבה התומכת, המשפחה או חברים, יבואו לבקר.

יש מיליון ואחד דברים מעבר לטיפול רפואי שנפגעו מזה. מערכות חברתיות שלמות שנועדו לתמוך באנשים והן חיוניות כרגע מתפקדות בצורה שלא מאפשרת להן באמת לתפקד.

אז כשאני חושבת על החיסון אני מחליטה לא רק לחשוב על הבריאות שלי אני מחליטה לחשוב כרגע על האנשים שיכולים לחלות וגם למות, על כל האחרים שמאושפזים שאין להם את התמיכה ואהבה של המשפחה, על כל העובדים בבתי חולים כולל אלה שמנקים את המחלקות קורונה וכל מחלקה בעצם שלא מרוויחים טוב אבל באים ועובדים ומסתכנים,

אני חושבת על כל העולם הזה, כל התלמידים שמפסידים בית ספר וכל ההורים שהסטרס מהילדים וכל יומיים השינויים וכל האנשים שאיבדו פרנסה ושעבדו שנים בשביל להרים בית קפה או סטודיו ועכשיו סגרו או שעוד שניה סוגרים.

כל העולם הזה סובל כרגע, כולם במצוקה, זה מעבר לבריאות, זה תפקוד כללי. אז האמת זה שגם אם היה 10% סיכוי שתהיה לי תגובה אלרגית בסביבה רפואית מבוקרת עם אנשים שיודעים מיד מה לעשות ויש להם ניסיון והכשרה בזה. אני תכלס יודעת שזה לא סוף העולם לעומת המצב כרגע שליטרלי מרגיש כמו סוף העולם.

ולגבי כל העניין הגנטי, גם אם זה נכון זה לא סוף העולם. בסופו של דבר לכל מי שמאמין או חושד בקונספירציות, תחשבו לא רק על עצמכם גם על אחרים. הדרך היחידה לצאת מזה זה אם כולם מתאחדים באופן קולקטיבי וכל אחד לוקח על עצמו סיכון שקיים אבל קטן יחסית, ושבתמורה ללקיחת סיכון הזאת כולנו נוכל לחזור לשגרה ולדעת שעשה את חלקו לעזור לאחרים, אפילו להציל אותם בריאותית ונפשית וכולנו צריכים להבין שהשגרה הזאת היא חיונית לנו אז באמת שמדעית/רפואית אין כרגע דרך אחרת לצאת מזה נקודה, לא יהיה מאה אחוז שום דבר. לפעמים שווה קצת להסתכן.
starduskonfire
starduskonfire • 6 בינו׳ 2021
[quote="דרקן ראהל"][quote="starduskonfire"]
דרקן ראהל כתב/ה:
starduskonfire כתב/ה:

אחלה תגובה, מלא שאלות לגיטימיות ועליהם אענה:
1. אכן טראמפ הוא דוגמה מעולה להשלכות של משבר אמון שגרם לו אובמה.
2. יש מלא מומחים מעולים ישרים שקופים רציונאלים ששווה מאוד להקשיב להם. אם הם היו בפוזיציה של קבלת החלטות המצב הייה נראה שונה ומשבר האמון הייה נחסך.
3. כנל פוליטיקאים.
4. אני לא מתעלם ממהלכים נכונים שננקטו. למשל הסגר הראשון בארץ הייה רעיון מעולה (למרות שהוא נוגד לחלוטין את המוסר הלברטריני שלי)
הוא נעשה מאוחר מכפי שחשבתי שיהייה הגיוני לאור העובדות הידועות לאותו רגע, והסגרים אחריו היו מיותרים לחלוטין
אבל בהתחשב בסיטואציה אני יכול להבין ולא לשפוט לחומרה.
5. הנושא של בדיקות, מהתגובה שלך אני רואה שלא קראת את הכתבה, ולא ניסית להבין אם יש צדק בדברי, ואם קראת תסביר לי מה לדעתך לא פתרון
בלספק לכל אזרח שני בדיקות בשבוע ולסמוך על האזרח לא להדביק את המשפחה והחברים לעבודה אם הוא יוצא חיובי?
תשקול ברצינות אם קצב ההדבקה לא ירד מתחת ל 1 כשכל אזרח יכול לדעת בוודאות של קרוב ל 99 אחוז אם הוא מדבק
ואם אתה מהמר על כך שהפתרון הזה לא יוריד את ההדבקה מתחת ל 1, נמק.

תוספות:
אם הייו כותבים שהיעילות נבדקת, שנוייה במחלוקת, כל דבר אחר הייתי מקבל את זה כי זה הייה נכון.
השימוש ש "אין ראיות" הוא סנסציוני מהבחינה שמנסים להוריד אנשים מויטמין די, ולא ברור למה השימוש בניסוח חותך במקום שנמצא בבירור לאור ראיות.
זה אותו שימוש שעשו כשניסו להוריד אנשים מרעיון של מסיכות. טענו "אין ראיות שמסיכות עוזרות" כשהיה מלא ראיות, רק לא חד משמעיות. עשו נזק ואז אכלו את הכובע והיו צריכים לגמגם.

לגבי חיסון בזמן מגיפה, רד סל אתה קשקשן מביך, חבל על כל המלל החופר.
לשאלה הלגיטימית של דרקן,
הבעייה בחיסון בזמן שיש הרבה נשאים היא מגרש המשחקים הרחב שיש לוירוס לעבור מוטציה ולעבור לאדם אחר.
המאמר רק מדגיש את זה שזה אכן יכול לקרות ולמרות שזה נדיר יותר מאנטיביוטיקה, היתרון של רוב החיסונים הוא בזה שהם ניתנים לאוכלוסיה בריאה.

1. אולי לא הייתי ברור במה שכתבתי על טראמפ. טראמפ נתפס בעיני הציבור שלו כאיזה גאון על שיודע הכל, ללא שום קשר למציאות. כמויות המידע השגוי והשקרי שהוא פיזר על הקורונה הן מגוכחות, ובוחריו בלעו כל מילה. דוגמה לכך היא ההמלצה של הדרג המקצועי לשים מסיכות, אותה העביר טראמפ לציבור, תוך שהוא מייד מוסיף:"זו רק המלצה, אתם יכולים להתעלם, אני לא מתכוון לשים מסיכה" (לא ציטוט מדוייק, אך זה בהחלט מה שהוא אמר). הוא גם אכן לא שם מסיכה במשך חודשים, ולא אמריקאי אחד ולא שניים אמרו "אם הוא לא שם, אני לא שם". נוסיף המלצה שלו ליטול תרופה, להזריק bleach ועוד - היו מי שנשמעו לכל אחת ואחת מהן.
אז טראמפ הוא דוגמה למי שמינה עצמו למומחה בריאות, ובוחריו נשמעו לכל עצת אחיתופל שיצאה מפיו.
2+3. האם תוכל להסביר מה הופך מומחה מסוים לרצוי יותר מאחר, בעיניך? אולי דוגמה לכזה?
4. לא ציינת אף מהלך חיובי אחד בדבריך הקודמים. יפה שאתה מתקן
5. הכתבה עצמה מעלה מגוון התנגדויות לבדיקות, היות ושנינו קראנו אותה, אני לא רואה צורך לחזור עליהן (מי שרוצה - הכנסו לקישור). פחות ברור לי למה אתה מתעלם מכל ההתנגדויות האלה, כאילו הן לא קיימות. כמו-כן, "בדיקות ההיריון" לא קיימות נכון לזמן בו המאמר פורסם, אז אני לא רואה חשיבות גדולה לנושא.

מתגובה אחרת שלך - אתה ממשיך לטעון שלחסן בזמן מגיפה יוביל למוטציות, וזה רעיון גרוע. היות והמידע היחיד שהבאת בנושא לא אומר משהו שאפילו דומה לטענה הזו, אני באמת לא מבין איך הגעת אליה. חיסון הפוליו ניתן בזמן התפרצות, חיסונים לאבעבועות שחורות ניתנו בזמן התפרצות של המחלה, כך שהיסטורית כבר עשינו את זה, בהצלחה רבה. היות והרעיון שאתה מציע מעלה את החשש מחיסון, האם לא חשוב שיהיה לו גיבוי מדעי?
\

אתחיל מהסוף, הטענה שלי לא מעלה חשש מפני חיסון (לפחות בקרב אנשים עם הגיון) היא מעלה חשש מפני זריקה של החיסון לפח בעקבות מוטציה, או לפחות צורך באדפטציה של החיסון שיכול לקחת זמן משאבים וכו וכו.
הטיעון שלך לגבי חיסון בזמן התפרצות פוליו מעולה, ואני אבדוק את העניין, מה שיהייה מעניין זה כמות חולי הפוליו האקטיבים בזמן החיסון.
מעבר לכך, הכתבה שהבאתי נועדה רק להיות רקע על מה שאנחנו יודעים על מוטציה של וירוסים כתוצאה מלחץ ברירה שמפעילים חיסונים.
בכלל, אם תשים לב, קישורים שאני מביא נועדים בעיקר כהתחלה למחקר עצמאי בנושא שאני מדבר עליו, לא כגושפנקה לדבריי.
וזה מביא אותי לכתבה בניצ'ר על הבדיקות. תאמין לי יכלתי להביא משהו שמציג רק את הצד החיובי של הטענה.
למשל לפרופסור מייקל מינה שמוזכר בכתבה יש מלא חומר כולל בערוצי ייוטיוב כמו
medcrem :
https://www.youtube.com/watch?v=OaM04bgFBzw&ab_channel=MedCram-MedicalLecturesExplainedCLEARLY
https://www.youtube.com/watch?v=MyHlPRSPNUU&ab_channel=MedCram-MedicalLecturesExplainedCLEARLY
https://www.youtube.com/watch?v=h7Sv_pS8MgQ&t=7s&ab_channel=MedCram-MedicalLecturesExplainedCLEARLY
twiv:
https://www.youtube.com/watch?v=kDj4Zyq3yOA&ab_channel=VincentRacaniello
https://www.youtube.com/watch?v=Gy5Yi5ZKYNY&ab_channel=VincentRacaniello

אגב, אותו מיקל מינה כמו שאמרתי, הוא זה שדיבר על הבעייתיות לחסן בזמן התפרצות, ואתה מוזמן לתחקר אותו בנושא.

ולגבי הטענות נגד שמוזכרות בכתבה, לא התעלמתי מהן, ביקשתי ממך במפורש לקרוא אותם ולהגיד לי מה מזה נשמע לך הגיוני.
טכנולוגית, הבדיקות האלו הייו קיימות מזמן, הקושי להביא אותם לשוק נבע מרגולציה (מזמין אותך לשמוע את ההסבר של מייקל בנושא)

מה שהופך מומחה אחד רצוי על פני אחר מעבר לנסיון, תעודות, טיב ההשכלה ויתר הירקות הטכניים זה התכונות הבאות:
1. המנעות מסילוף המידע "לטובת הכלל"
דוגמה שלילית, פאוצי שהודה בכך שהטענות לחוסר יעילות של מסיכות נבעו מהחשש מפני מחסור לצוותים הרפואים.

2. הפגנת יכולת לשנות דיעות כשראיות חדשות סוטרות בצורה מספקת את הקו שהוביל עד עכשיו.
דוגמה חיובית Dr. John Campbell ערוץ יוטיוב: https://www.youtube.com/channel/UCF9IOB2TExg3QIBupFtBDxg

3. יכולת להוביל קו מחשבה הטרודוקסי בלי להתפשר על שום סטאנדארט מדעי
דוגמה חיובית: מייקל מינה שהוזכר פעמים רבות ע"י.

ויש עוד אבל אין לי כוח לפרט..
לגבי טראמפ, באמת שאין לי עניין לדון בנושא, מי שהבין אותי הבין.

אגב:
"מתגובה אחרת שלך - אתה ממשיך לטעון שלחסן בזמן מגיפה יוביל למוטציות, וזה רעיון גרוע. היות והמידע היחיד שהבאת בנושא לא אומר משהו שאפילו דומה לטענה הזו"
מה שגרוע זה כשלא מדייקים בטענה של מישהו, ואז מקטלגים אותה כ"גרוע" חבל שאתה ממשיך לעשות את זה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
סטארדאסק,
שמע, אני לא מחפש לריב או להתווכח בשרשור הזה, עם אף אחד. אני לא מחפש את התשובה לכלום, אני מנסה להבין מה אנשים חושבים ולמה.

אתה אמרת שזה לא רעיון טוב לחסן בזמן התפרצות, כי זה עלול להוביל למוטציה. כל מה שאני אומר, זה שלא הבאת מחקר שמצביע על זה. אז אני שואל. לא תוקף, לא מתנגד, לא מתווכח - שואל. איך הגעת לרעיון הזה? האם זה על בסיס מה שאנחנו יודעים על אנטיביוטיקה וחיידקים? האם, לדעתך, חיסון יפעל על וירוס כמו שאנטיביוטיקה פועלת על חיידק? האם נתקלת במחקר מדעי שטוען את זה? אם יש מקור לטענה *הזאת*, לטענה שלא רצוי לחסן בזמן התפרצות, בבקשה ספק אותו. לא כדי שאפשר יהיה לנצח אותך, אלא כי אני רוצה להבין לעומק במה מדובר - האם זה רעיון שאתה הגית (ואם כן, מה הוביל אותך אליו), רעיון שאדם אחר הגה (ואז אשמח לקבל קישור לטענות שלו), מחקר שקראת (קישור למחקר...). זה הכל.
אם לא בא לך לשתף פעולה, זה בסדר, לא חובה. אם אתה רוצה להתווכח על מי צודק, מי ציטט את מי לא נכון וכן הלאה - בבקשה, לא בשרשור הזה.
תודה רבה

תוספת: ניסיתי למצוא איפה מייקל מינה אולי מדבר על כך שהחיסון גורם מוטציות. לא מצאתי כלום, ולהיפך, מצאתי אותו מרגיע שנכון להיום, המוטציות עדיין מכילות את אותו חלבון מעטפת, ולכן החיסון יעיל נגדן. אז שוב, בבקשה, הפנה אותי למקום בו מצאת מידע כזה, אם יש כזה מקור
starduskonfire
אני לא רב, משתף פעולה יפה, עניתי נקודה נקודה על השאלות שלך.
הנה מקור לטענה:
https://www.youtube.com/watch?v=L-RuvUkcyJI&ab_channel=LexFridman
דקה מדוייקת 10:14 אבל ממליץ לראות את הכל, כולל הסברים והדגמות של הבדיקות ועוד דברים מעניינים.
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 6 בינו׳ 2021
דרקן ראהל כתב/ה:
חבל שלא קראת הכל, התייחסתי לסרטון, לכתבה, ולנתוני התמותה.
אם אתה לא מכחיש את הוירוס, ולא חושב שיש בו נאנו-בוטים, למה אתה מעלה סרטון שבו אחד אחרי השני אנשים מעלים טענות כאלה, ומעודד אחרים לצפות בו? נשמע שאתה גם חושב שהוא, סליחה על השפה, זבל, אבל אם הוא מעודד אנשים להתנהג בצורה מסויימת, זה בסדר. אני מתנגד לגישה הזאת.
לגבי השאר, קרא שוב את תגובתי, עד הסוף.
תמצית: אש לא שיקר ולא עודד לשקר (כן עודד מניפולציה רגשית, אפשר להתווכח על ההצדקה). הנתונים שהבאת לא עוזרים להגיע לשום מסקנה על חומרת המחלה, יעילות הצעדים שננקטו, או נחיצותו. ההנחה שלך שאני או אחרים אדישים לסגר או בעד הסגר, אינה מוצדקת לא מהתגובות שלי, ולא של אחרים.
תיקון: זה אותו קישור, כבר הגבתי, כאן בתמצות, למעלה בהרחבה.

איך אני יכול לקרוא בכלל כשאתה מתחיל עם משהו שאינו רלוונטי לחלוטין ודש בו כאילו היה העיקר?
אנסה לפרק את מה שכתבת ולפרק לגורמים, יש לי שם בלאגן, ועדיין אנסה.

אש הנחה את בתי החולים לשדר מצוקה שאינה קיימת - כאשר כמה שעות לפני בערוץ 13 הוא אמר שאין לו שום דאגה מאי ספיקה של המערכת.
רוצה לקרוא לו "דובר אמת" זה עניין שלך, זהו שקר לפי כל אמת מידה.

אבל לא על הפוסט הזה אני רושם כאן, ואני רוצה תגובה כאן, אלא על הפוסט: https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=1095797&blog_id=47932, נתחיל:

מאיפה המספרים שאלת, ואני תוהה על איזה מספרים אתה שואל, אם על אחוזי\מספרי המתים זה בהלמס.
אם לגבי האחוזים של הגילאים - בין השאר מהכתבה הבאה : https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3847489,00.html
שגם קישרתי אליה בפוסט, וכנראה התפספסה לך.

אתה יותר ממוזמן לעשות השוואה שלנו לשבדיה (נתונים אמינים) אותה כמות אוכלוסיה בערך, במהלך 2020 שבדיה היא מקרה קצה מיוחד שאתה יותר ממוזמן לקרוא עליו.
אחוזי תמותה שנתיים כפולים מאיתנו (90 אלף איש מתים מידי שנה בשבדיה לעומת 45 אלף בישראל - בממוצע) מכיוון שהאוכלוסיה שלהם יותר זקנה.
בהתאם לכך מספר כפול של מתים מאיתנו מקורונה (הגיוני שיהיה), לציין שבשבדיה ישנם חוקים שונים לחלוטין בכל הקשור לקורונה, לפתיחת המסחר, מסיכות וכד'.

כתבת על כך שהיו פחות תאונות דרכים למשל ולכן זה התקזז, וגם לזה נתתי מענה בפוסט כשהראתי שיש הרבה יותר התאבדויות, מוות ממחלות לב, מוות ערירים בבית והיריעה עוד ארוכה, כנראה שפספסת את זה גם, וזה בסדר לכן אני כאן.

שמחתי לקרוא שאתה לא בעד הסגרים וכד', הגעתי למסקנה הזאת כי נראה שאתה מגן שוב ושוב על מדיניות הממשלה, ככה נראה לי מהצד לפחות, טעיתי, קורה.

לגבי הרשימה שלך, מקובלת מאד אבל אני רוצה להוסיף שיש כאן הסתרה מן הציבור לגבי אנשים המתים לאחר שקיבלו את החיסון,
בשבוע האחרון קיבלתי מידע על מס' דו ספרתי של אנשים בישראל שמתו תוך 3 ימים לאחר קבלת החיסון, צעירים ומבוגרים, בריאים וחולים.
אני לא אפרסם את המידע הזה ולו רק כדי לא ליצור הפחדה למי שרוצה להתחסן, לדעתי זכותם של אנשים על גופם, בכל מקרה שהוא.
על אחת כמה וכמה אין לאף אחד זכות ללחוץ או לשכנע אדם לעשות פעולה רפואית לא הכרחית שאין לנו מידע עליה לגבי יכולות ההמארה העתידיות (או כל תופעת לוואי אחרת) של אותה פעולה.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
אוקיי. צפיתי בקטע הרלוונטי. אני חושב שיש פה איזה בלבול, הדברים שלו קצת לא ברורים כאן. למיטב הבנתי, הוא מתכוון לכך שאנחנו לא יכולים לחסן את כל אוכלוסיית העולם באבחה אחת. כלומר, יהיו אנשים עם הוירוס מחד, ואנשים מחוסנים מאידך. אז האנשים שנדבקו בוירוס עשויים להוות קרקע למוטציה, והלחץ עשוי להיות החלק המחוסן של האוכלוסייה.
זו לא אזהרה נגד מתן החיסונים, אלא אמירה שצריך להמשיך ולנקוט את כל הצעדים האפשריים להפסקת ההדבקה בקרב הלא מחוסנים. כלומר, כן לחסן, אבל בו בזמן להמשיך ולנקוט בכל הצעדים האפשריים למניעת הדבקה אצל מי שעוד לא חוסן. אזהרה שאם נחשוב שהחיסון הוא ה-פתרון בה"א הידיעה, ולא נמשיך לנקוט צעדים נגד הדבקה, עלולה להיות בעיה.
starduskonfire
רז, אחלה נקודות.
לגבי המידע על אנשים שמתו, בעיניי יוצר הפחדה ללא מקור שאפשר לשפוט אמינות.
אין לי סוס במירוץ החיסונים, אבל אני חושב שאם יש לך מידע אמין כדאי לפרסם, ואם זה רק שמועות
ללא הבחנה מדוייקת של מי מת, מה סיבת המוות וכו אני לא רואה מה התועלת במידע הזה.
כמו שהזכרת יפה 40 אלף איש מתים בשנה
סביבות ה 100 ביום
אנחנו מחסנים כמה שבועות
כמה מהמתים בכל יום קיבלו חיסון בשלוש ימים לפני המוות שלהם?
למי שחזק בפתרון בעיות כאלו מוזמן לתת חישוב.

הסתרה של הנתונים האלו היא תופעה מסריחה, אבל אני חושב שחייבים להיות זהירים והוגנים.
starduskonfire
[quote="דרקן ראהל"]אוקיי. צפיתי בקטע הרלוונטי. אני חושב שיש פה איזה בלבול, הדברים שלו קצת לא ברורים כאן. למיטב הבנתי, הוא מתכוון לכך שאנחנו לא יכולים לחסן את כל אוכלוסיית העולם באבחה אחת. כלומר, יהיו אנשים עם הוירוס מחד, ואנשים מחוסנים מאידך. אז האנשים שנדבקו בוירוס עשויים להוות קרקע למוטציה, והלחץ עשוי להיות החלק המחוסן של האוכלוסייה.
זו לא אזהרה נגד מתן החיסונים, אלא אמירה שצריך להמשיך ולנקוט את כל הצעדים האפשריים להפסקת ההדבקה בקרב הלא מחוסנים. כלומר, כן לחסן, אבל בו בזמן להמשיך ולנקוט בכל הצעדים האפשריים למניעת הדבקה אצל מי שעוד לא חוסן. אזהרה שאם נחשוב שהחיסון הוא ה-פתרון בה"א הידיעה, ולא נמשיך לנקוט צעדים נגד הדבקה, עלולה להיות בעיה.[/qu
ote]

לכל עניין וצורך הבנת נכון עכשיו, גם את הטענה שלו וגם את שלי.
אני לא טענתי בשום שלב שהחיסון בעייתי. טענתי שהבעייה לחסן בזמן התפרצות. וטענתי שאי אימוץ מודל הבדיקות שהוא מציע מסכן יעילות החיסון.
רז78{מלאך שחור}
רז78{מלאך שחור} • 6 בינו׳ 2021
תהיה סמוך ובטוח שבתקשורת יודעים ומשתיקים.
אני גם אציין את מה שכתבת שכמה עשרות אנשים מתים בכל הגילאים ובכל מצבי הבריאות מתוך מיליון מתחסנים בשבועיים זה אפילו הגיוני.
ועדיין זאת הסתרה, בעיקר שזה כל כך קרוב למתן החיסון (אותם מספר דו ספרתי תוך 3 ימים לאחר מתן החיסון)
איך שאני רואה את זה; יש כאן עדר שצריך להעביר פרוצודורה רפואית ואין אינטרס לגרום לו להטיל ספק.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
רז78 כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:
חבל שלא קראת הכל, התייחסתי לסרטון, לכתבה, ולנתוני התמותה.
אם אתה לא מכחיש את הוירוס, ולא חושב שיש בו נאנו-בוטים, למה אתה מעלה סרטון שבו אחד אחרי השני אנשים מעלים טענות כאלה, ומעודד אחרים לצפות בו? נשמע שאתה גם חושב שהוא, סליחה על השפה, זבל, אבל אם הוא מעודד אנשים להתנהג בצורה מסויימת, זה בסדר. אני מתנגד לגישה הזאת.
לגבי השאר, קרא שוב את תגובתי, עד הסוף.
תמצית: אש לא שיקר ולא עודד לשקר (כן עודד מניפולציה רגשית, אפשר להתווכח על ההצדקה). הנתונים שהבאת לא עוזרים להגיע לשום מסקנה על חומרת המחלה, יעילות הצעדים שננקטו, או נחיצותו. ההנחה שלך שאני או אחרים אדישים לסגר או בעד הסגר, אינה מוצדקת לא מהתגובות שלי, ולא של אחרים.
תיקון: זה אותו קישור, כבר הגבתי, כאן בתמצות, למעלה בהרחבה.

איך אני יכול לקרוא בכלל כשאתה מתחיל עם משהו שאינו רלוונטי לחלוטין ודש בו כאילו היה העיקר?
אנסה לפרק את מה שכתבת ולפרק לגורמים, יש לי שם בלאגן, ועדיין אנסה.

אש הנחה את בתי החולים לשדר מצוקה שאינה קיימת - כאשר כמה שעות לפני בערוץ 13 הוא אמר שאין לו שום דאגה מאי ספיקה של המערכת.
רוצה לקרוא לו "דובר אמת" זה עניין שלך, זהו שקר לפי כל אמת מידה.

אבל לא על הפוסט הזה אני רושם כאן, ואני רוצה תגובה כאן, אלא על הפוסט: https://thecage.co.il/blog/userblog.php?postid=1095797&blog_id=47932, נתחיל:

מאיפה המספרים שאלת, ואני תוהה על איזה מספרים אתה שואל, אם על אחוזי\מספרי המתים זה בהלמס.
אם לגבי האחוזים של הגילאים - בין השאר מהכתבה הבאה : https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3847489,00.html
שגם קישרתי אליה בפוסט, וכנראה התפספסה לך.

אתה יותר ממוזמן לעשות השוואה שלנו לשבדיה (נתונים אמינים) אותה כמות אוכלוסיה בערך, במהלך 2020 שבדיה היא מקרה קצה מיוחד שאתה יותר ממוזמן לקרוא עליו.
אחוזי תמותה שנתיים כפולים מאיתנו (90 אלף איש מתים מידי שנה בשבדיה לעומת 45 אלף בישראל - בממוצע) מכיוון שהאוכלוסיה שלהם יותר זקנה.
בהתאם לכך מספר כפול של מתים מאיתנו מקורונה (הגיוני שיהיה), לציין שבשבדיה ישנם חוקים שונים לחלוטין בכל הקשור לקורונה, לפתיחת המסחר, מסיכות וכד'.

כתבת על כך שהיו פחות תאונות דרכים למשל ולכן זה התקזז, וגם לזה נתתי מענה בפוסט כשהראתי שיש הרבה יותר התאבדויות, מוות ממחלות לב, מוות ערירים בבית והיריעה עוד ארוכה, כנראה שפספסת את זה גם, וזה בסדר לכן אני כאן.

שמחתי לקרוא שאתה לא בעד הסגרים וכד', הגעתי למסקנה הזאת כי נראה שאתה מגן שוב ושוב על מדיניות הממשלה, ככה נראה לי מהצד לפחות, טעיתי, קורה.

לגבי הרשימה שלך, מקובלת מאד אבל אני רוצה להוסיף שיש כאן הסתרה מן הציבור לגבי אנשים המתים לאחר שקיבלו את החיסון,
בשבוע האחרון קיבלתי מידע על מס' דו ספרתי של אנשים בישראל שמתו תוך 3 ימים לאחר קבלת החיסון, צעירים ומבוגרים, בריאים וחולים.
אני לא אפרסם את המידע הזה ולו רק כדי לא ליצור הפחדה למי שרוצה להתחסן, לדעתי זכותם של אנשים על גופם, בכל מקרה שהוא.
על אחת כמה וכמה אין לאף אחד זכות ללחוץ או לשכנע אדם לעשות פעולה רפואית לא הכרחית שאין לנו מידע עליה לגבי יכולות ההמארה העתידיות (או כל תופעת לוואי אחרת) של אותה פעולה.

רגע, רגע. לא אמרתי כלום על מדיניות הממשלה. לא אמרתי בעד, לא אמרתי נגד. פשוט לא אמרתי כלום. אז המסקנה החדשה שלך, שאני נגד, גם מאוד לא מדוייקת.
אגיד לך למה אני מתנגד - פוליטיקה במקום בריאות. כשיש לי שרים שעושים שרירים אחד על השני, במקום לדאוג לבריאות, אני נגד. כשברור שמגזרים שונים מטופלים אחרת, בגלל שיקולים פוליטיים, ולא בריאותיים - אני נגד. כשממנים איש מקצוע, ואז שמים לו רגליים בכל הזדמנות, כי ההמלצות שלו לא מתאימות לפוליטיקאים - אני נגד.
אם אתה רוצה לדון מעבר לזה, לדבר על פעולות ספציפיות שהממשלה נקטה ועל הצידוק שלהן, נוכל לעשות זאת באדומות, בבלוג שלך, או בשרשור אחר.
לגבי שאר הדברים שכתבת - שוב, אני לא רוצה לדון כאן בשאלה אם הסגרים וההגבלות מוצדקים. מה שניסיתי לומר לא היה אם אתה צודק או טועה, אלא שהנתונים שהבאת לא מספיקים כדי להסיק מסקנות. היות וגם אתה מפנה אותי לחפש נתונים נוספים כדי לגלות זאת - אני חושב שאתה מסכים שנתון התמותה בישראל פשוט לא מספיק כדי להגיע לשום מסקנה. בכל מקרה, אקרא ואבדוק, ואענה לך בבלוג שלך.
לגבי אש - שוב, אני לא רוצה להתווכח כאן. כל מה שאמרתי זה שהוא לא שיקר, ולא ביקש מאף אחד אחר לשקר. מסכים שיש מקום לדון במוסריות של מה שהוא עושה, אם לגיטימי לייצר פחד או לא, וניסיתי להגיד את זה גם קודם. אבל, אכן יש עלייה חדה במספר במאושפזים, זה לא שקר. לא כתוב שהוא ביקש ממישהו להודיע שהמערכת עומדת לקרוס.
לגבי המידע שיש לך - לא הרגע מסרת אותו? כלומר, אם אתה לא רוצה למסור אותו כדי לא להפחיד, אל תגיד כלום. נגיד, אני לא רוצה למסור לך את מספר הטלפון שלי, אז אני לא. אני לא נותן לך חצי ממנו, ואז אומר שלא תקבל את השאר, כי זה פרטי. בכל מקרה, בצורה שאתה מציג אותו, בלי מקור, בלי הסבר ממה הם נפטרו - אין לו ערך. ברור שיש סיכון בחיסון, זה לא סוד. ידוע שיהיו אנשים עם תגובה אלרגית קשה. יש תרופות שבעלון שלהן כתוב "התקף לב" או אפילו "מוות" בתופעות הלוואי. אם מישהו מדמיין שחיסון כלשהו, לכל מחלה, זה סוכריה - הוא טועה, ובגדול. השאלה היותר רלוונטית היא האם אנשים מספיק מודעים לסיכונים *הידועים מראש*. עוד רלוונטי לשאול מה אחוזי התמותה *הצפויים מראש* כתוצאה מהחיסון, והאם עברנו אותם או לא. לרוע המזל, ההסברה על הסיכונים גם תלויה בפוליטיקאים שלנו, וכשיש פוליטיקאי שרוצה להיות הגיבור הגדול שניצח את הקורונה, ייתכן (דגש על ייתכן) וההסברה לוקה בחסר (שוב, ייתכן. מעלה סימן שאלה, לא מאשים אף אחד בשום דבר)

מסר לציבור - כל תרופה וכל חיסון כוללים סיכון. גם לחצות כביש כולל סיכון. להיכנס להיריון וללדת ילד כולל סיכון. להשקיע בבורסה כולל סיכון. צריך להבין את הסיכונים האמיתיים לעומת התועלת האמיתית, ולקבל החלטות. זה מה שאתם עושים כל חייכם גם ככה, מי יותר במודע ומי פחות.
החשוב הוא לזהות מידע אמיתי וטוב, מול מידע כוזב (בעד או נגד). ציינתי קודם ואציין שוב, שחבר טוב שהוא דוקטורנט לביולוגיה בחר שלא להתחסן בינתיים, לאחר קריאת מחקרים, כי הוא צעיר ואין לו מחלות רקע. ההחלטה אם להתחסן היא בידיים שלכם. אדגיש שלא אמרתי אם אני, אישית, מתכוון להתחסן. התשובה, אם תהיתם, היא "וואללה, לא יודע".