בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לפעם הבאה שמישהו יטען שהשמאל אלים בדיוק כמו הימין

דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 6 בינו׳ 2021

לפעם הבאה שמישהו יטען שהשמאל אלים בדיוק כמו הימין

תזכרו את היום הזה. לא, השמאל לא אלים כמו הימין. באסה.
ואם נשאר למישהו ספק שטראמפ, במילים פשוטות, חתיכת דפוק עם הפרעת אישיות - אתם חיים בסרט רציני.
הבנאדם עדיין אומר, תוך כדי שמתפרצים לסנאט, שגנבו את הבחירות. הוא, האוונגליסטים המשוגעים שלו, ורפובליקנים דוגמת ג'וליאני וטד קרוז אשמים בחרא הזה.
עכשיו נשאר לראות מה יעשו אצלנו אם ביבי יפסיד בבחירות
    התגובה האהובה בשרשור
Truth Seeker

מסכים איתך אחי

Truth Seeker • 6 בינו׳ 2021
אבל גם בשמאל יש יצרים אלימים. הם רק מתבטאים בדרך אחרת. לרוב זה יוצא על השמאל עצמו, ובגלל זה קשה לו להתגבש ולתת פייט לימין. בשנים האחרונות האלימות הזאת גם מתבטאת במהפכת התקינות הפוליטית. אני לא משווה את זה לביריוני לה פמיליה, אבל לדעתי זה בא מאותו מקום. כולנו בני אדם.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לא טוען לעליונות, לא מוסרית ולא בכלל. לשמאל לא חסר הרעל שלו. אלימות מילולית מתוחכמת היא אומנות בשמאל, ביטול מוחלט של דעת האחר כנחות אינטלקטואלית זה פעילות פנאי אהובה על רבים במחנה הזה. שימוש בכל מיני כלים משפטיים, כמו בית הדין הבינלאומי. וכן, שנאה עצמית לא חסרה גם.
אבל לא אלימות כזאת. פשוט לא.
כשטראמפ נבחר היו הפגנות ענק - אבל, לא היתה אלימות.
Truth Seeker

עכשיו ראיתי במה מדובר.

איזו חבורה של פסיכים.
Truth Seeker
זה מה שקורה כשמשלבים רטוריקה אלימה וגישה חופשית לכלי נשק.
כלבלב מתוקי​(נשלט)
כלבלב מתוקי​(נשלט) • 6 בינו׳ 2021
אוי נו באמת.
נכון פסיכים, מטורפים, וטראמפ עבר את הגבול.
אבל נמחק לך הזיכרון בחודשים האחרונים?
להזכיר לך את רמת האלימות ברחובות ארצות הברית של הדמוקרטים - עשרות אלפי אזרחים נטשו את ניו יורק רק בגללם.
אין לי ספק שאם הדמוקרטים היו מפסידים היית רואה רחובות בוערים מיד לאחר הבחירות. זה לא מקרה שהונדליזם והאלימות ברחובות נפסקו.

אני איש מרכז בדעותיי הפוליטיות אבל באמת נשגב מבינתי מדוע חלקים רבים מדי בשמאל בישראל מוכנים לחבק כל תנועה בעולם, אפילו אנטישמית (ראו ערך אנטיפה) ואנטי-ישראלית, רק בגלל שהיא קוראת לעצמה שמאל.

ולבוא ולומר שאין "אלימות כזו" בשמאל, תרשה לי לגחך:

סטלין
מאו
צה גווארה
פול פוט
לנין וטרוצקי
רובספייר
אפילו הרוצח של ג'ון קנדי היה איש שמאל

וזה עוד בלי להיכנס לאידיאולוגיה ותיאוריות המזוהות עם השמאל.

וגם מחאת בלפור והמנהיגים של המחאה הם לא בדיוק מודל לחיקוי.
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
לפני 3 שנים • 7 בינו׳ 2021
אני לא מאמץ תנועות, ולא דיברתי כאן על תנועות.
את מחאת בלפור תבדוק בבקשה מול ההתנהלות של המחאה סביב המוות של סנדק - אין מקום להשוואה בכלל.
פול פוט היה פשוט חולה נפש טוטאלי, זה לא קשור לדעה פוליטית. הבנאדם רצח אנשים עם משקפיים כי הוא חשב שהם יותר חכמים ממנו, או משהו.

נכון, הגזמתי. בעיקר מההלם של מה שהולך שם עכשיו. אבל, אנשים פה טענו בפני שהשמאל הישראלי אלים בדיוק כמו הימין הישראלי, שזה פשוט לא נכון.
גם בארה"ב - הראו שהרבה מהאלימות בהפגנות שם לא היתה של השמאל, אלא אנשי ימין שניסו לגרום לשמאל להיראות אלים. אבל, להתפרץ עם נשק לסנאט? מטעני צינור? נשיא שמעודד את זה?
אודה שאני לא רואה בטראמפ ימני, אלא אדם חולה ואופורטוניסט לגמרי. אבל, הימין שם אימץ אותו. גם בישראל לא חסרים משוגעים שחושבים שאלוהים שלח אותו.
בקיצור, עבר עלי יום קשה, וההלם של מה שקרה שם הוציא אותי לגמרי מאיפוס
כלבלב מתוקי​(נשלט)
כלבלב מתוקי​(נשלט) • 7 בינו׳ 2021
מבין אותך לגמרי.
אני תמיד ממליץ לא לצפות בחדשות או בטלוויזיה לאחר יום קשה.
במצבים כאלה אני מאזין לשופן כדי להירגע או קורא ספר.

הדוגמאות להתחזות כביכול של אנשי ימין הן מיעוט, התקשורת בארצות הברית ובישראל הבליטו את הנושא הזה - זה נקרא בחקר תקשורת Priming והמטרה היא בדיוק כך לגרום לנו לחשוב שמקרים בודדים הם הכלל. וגם בישראל זה מורכב יותר, רוב האלימות הפיזית מגיע מהימין (כולל טרור יהודי) וגם הסתה מילולית לא חסרה. חלק מהימין הקיצוני מחזיק בעמדות פשיסטיות וגזעניות. אבל הימין יאמר במידה רבה של צדק כי אלימות מילולית היא לא פחותה בשמאל, וכך גם סוגים אחרים של אלימות כמו ונדליזם, אנרכיזם, גזענות והסתה. שימוש בכוח של המדינה כדי לפגוע בזכויות הפרט, פגיעה בחופש הביטוי ועמדות אנטי-דמוקרטיות שכיחות יותר אצל השמאל. גם על הטענות האלה אפשר להתווכח כמובן - אבל זה רק מוכיח ששום דבר לא שחור ולבן.

השיח הזה על "מי יותר אלים" מתקיים במשך זמן רב ברשת ובמקומות אחרים.
שום דבר טוב לא יוצא ממנו ואני לא זוכר דיון אחד כזה שהסתיים בהסכמות - חוץ מהרגשה של כל צד שהוא נמצא במחנה של הטובים.
לדעתי הוא מתקיים בגלל שאף אחד מהצדדים לא מסוגל או רוצה להתמודד עם השדים הנמצאים בתוכו (דהיינו במחנה שלו).
וגם עולה השאלה למה איש ימין או איש שמאל שומרי חוק צריכים לגנות איזה אמירה או מקרה אלימות של טמבל מהצד שלהם. לשנינו ברור, אני מאמין, שרוב אנשי הימין והשמאל הם אנשים הגונים.

ואני מתנצל על האמירה בנוגע ל"לחבק תנועות" לא התכוונתי אליך אישית והאמירה היא יותר כללית - רציתי לערוך מחדש אבל היה מאוחר מדי.
אבל כן אסיים בסיפור בשביל תבין מאיפה זה מגיע:

לא זוכר באיזה חודש בדיוק. חבר טוב שלי יצא להפגנה בבלפור בפעם הראשונה.
הבן אדם יצא מהבית מורעל וחזר עם פוסט-טראומה.
האיש עולה מחבר העמים, משפחתו סבלה רבות מהמשטר הקומיניסטי, מגיע להפגנה בישראל ובכל מקום הוא רואה דגלים אדומים וסמלים של הקומוניזם.
מה ששבר אותו זה לראות משפחה שלמה עם הילדים הקטנים כולם עם מסכה של סטלין על הפנים.
כמה בורות. כמה טיפשות. הבן אדם אחראי לרצח של מיליונים, והוא נמצא בשורה אחת עם היטלר והדיוקן שלו מופיע בישראל כאילו כלום.
האם הם לא שמעו על משפט הרופאים? הרדיפות נגד היהודים?
הוא אמר לי בכאב שיותר מכל מה שהפריע לו זה הטבעיות שזה התקבל.
מחפש חזקה​(אחר)
מחפש חזקה​(אחר) • 7 בינו׳ 2021
כנראה שכחת את המהומות האלימות מאוד של ארגון אנטיפה.....
אבל כמו בארץ מה שלשמאל מותר לימין אסור