שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

לדעתכם זה מכובד כשככה נראית החלפת תמונות?

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנתיים • 23 באפר׳ 2021
רגע, אני רוצה להבין משהו.
אתם מבקשים תמונה בשביל *לבדוק אם האדם לטעמכם*? ברצינות? אתם אשכרה תוותרו על פגישה כי הפנים בתמונה לא נראים לכם יפים? סירייסלי? אתם יודעים כמה פרטנרים הפסדתם ככה?!
אי אפשר לדעת מתמונה אם תהיה כימיה עם בן אדם. קשה אפילו לדעת איך הוא באמת נראה.

אם אי פעם החלפתי תמונות לפני דייט מהכלוב זה היה יותר בקטע של לעשות הרגשה טובה, לקבל מושג עם מי אני מדברת, לוודא ששנינו "אמיתיים".
ואני לא מתה על זה, כי לראות תמונה מראש קצת מקלקל לי את הטבעיות של הפגישה הראשונה. נטיתי להעדיף שיחת טלפון, ככל שזה הספיק בשביל לתת לי תחושת בטחון בסיסית אז לא ביקשתי תמונות. אם הצד השני התעקש אז זרמתי.

ולקבל תמונה ולא לשלוח חזרה נשמע לי ממש חוצפה. הרי אנחנו אנונימים פה. אם נחשפים אז רק ביחד. אפשר גם שיחת וידאו, הכי פשוט.
מעבר לנימוס, זה עניין של בטיחות בעיני. או הדדיות או כלום.

אני אשכרה מופתעת שזה ממקום של אודישן אצלכם. באמת, מוותרים על פגישה כי התמונה לא לטעמכם? באמת? לכולם פה יש שפע מחזרים בלתי נדלה? בעצם גם בלי המחזרים - חושבים שאם התמונה לא יפה זה בהכרח אומר שלא יהיה חיבור טוב?

כל כך הרבה סקס מבוזבז, יא אללה.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני שנתיים • 23 באפר׳ 2021
לא סתם כתב/ה:
מסכימה לגבי חוסר ההוגנות, כבר יצא לי באופן אישי לשלוח תמונות לגברים שלא מצאו חן בעיני מחוץ לכלוב.
מצד שני, נגיד ולא מצאת חן בעיני, ואני שולחת לך תמונה, זה לא יתפרש כ"יש לי עניין בך"?

אני חושבת שהקרציות שמפרשים כל נימוס בסיסי כהבעת עניין, ימצאו דרך להבין ככה כל דבר - תשלחי, לא תשלחי, הם כבר ימצאו דרך להאשים אותך בטיזריות.
ואנשים הגונים יאמינו למה שאת אומרת להם, ויעריכו את היחס המכבד.

אז לי אישית לא נראה שזה שיקול משמעותי.
Green eyed girl​(נשלטת){Sheperd}
לפני שנתיים • 24 באפר׳ 2021
יולי Yuli כתב/ה:
אתם מבקשים תמונה בשביל *לבדוק אם האדם לטעמכם*? ברצינות? אתם אשכרה תוותרו על פגישה כי הפנים בתמונה לא נראים לכם יפים? סירייסלי? אתם יודעים כמה פרטנרים הפסדתם ככה?!

אם אי פעם החלפתי תמונות לפני דייט מהכלוב זה היה יותר בקטע של לעשות הרגשה טובה, לקבל מושג עם מי אני מדברת, לוודא ששנינו "אמיתיים".
ואני לא מתה על זה, כי לראות תמונה מראש קצת מקלקל לי את הטבעיות של הפגישה הראשונה. נטיתי להעדיף שיחת טלפון, ככל שזה הספיק בשביל לתת לי תחושת בטחון בסיסית אז לא ביקשתי תמונות. אם הצד השני התעקש אז זרמתי.

ולקבל תמונה ולא לשלוח חזרה נשמע לי ממש חוצפה. הרי אנחנו אנונימים פה. אם נחשפים אז רק ביחד. אפשר גם שיחת וידאו, הכי פשוט.

אני אשכרה מופתעת שזה ממקום של אודישן אצלכם. באמת, מוותרים על פגישה כי התמונה לא לטעמכם? באמת? לכולם פה יש שפע מחזרים בלתי נדלה? בעצם גם בלי המחזרים - חושבים שאם התמונה לא יפה זה בהכרח אומר שלא יהיה חיבור טוב?

לפעמים יש דברים מאוד ספציפיים שלא נמשכים אליהם והרבה יותר פשוט לראות אותם בתמונה מאשר לכתוב אותם וזה תקף גם לגברים וגם לנשים.
אני תמיד העדפתי שיהיו לי תמונות פה בכלוב כדי שלא יהיו ספקות לגבי איך אני נראית ואז מקסימום לשלוח תמונת פנים (תמונה ונילית לגמרי).
כרגע זה לא רלוונטי יותר אבל מעולם לא נפגשתי עם אף אחד בין אם זה גבר, אישה או זוג בלי תמונה, יש גבול לכמות ההפתעות בחיים.
בעניין ההגינות, אני לרוב כן שלחתי תמונה בחזרה גם אם לא היה רלוונטי עבורי.
''''''''''
'''''''''' • 24 באפר׳ 2021
יולי Yuli כתב/ה:

יולי, מה יש לי לעשות עם חיבור טוב כשהמראה לא לטעמי?

אף אחד פה לא מצפה לקבל תמונה מבר רפאלי, אבל כן, מראה חיצוני משחק תפקיד משמעותי במשיכה. יש סיבה שטינדר ואפליקציות דומות מעמידות אותו במרכז. אפילו מחוץ לעולם הוירטואלי, אנשים מתחילים עם אנשים שמוצאים חן בעיניהם.

רק בכלוב נהיה קטע כזה שאנשים מצפים שימשכו אליהם נטו על בסיס הבלוג המעניין שלהם. אם את כותבת יפה, אני פשוט אקרא את הבלוג שלך. אם יש לך בפרופיל או בבלוג תמונות, גם אם הן חלקיות, זה בדרך כלל מספיק. אבל לא אפגש עם מישהי בלי שיהיה לי מושג כלשהו לגבי איך היא נראית.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 24 באפר׳ 2021
אני חושבת שיש סיבה נוספת שבגינה נשים נמנעות משליחת תמונות בחזרה מלבד עצלנות וחוסר נימוס.
ברור שיש כאלו שפועלות גם מסיבות אלו, אבל אלו ממש לא ההסברים היחידים לכך. הסיבה הנוספת לכך היא חשש מאאוטינג כנקמה על הסירוב שלהן.

כולן פה מכירות את הרגע הזה שגבר שעד כה היה סבבה איתך מתהפך עליך ומתחיל לקלל ולאיים בשניה ששמע "לא", וכשאת עוד ניק אנונימי עבורו החוויה סתם לא נעימה אבל גם לא מזיקה במיוחד ולא יהיו לה השלכות על החיים האמיתיים שלך אם הוא לא יודע בכלל מי את.
אבל לשלוח לו תמונה עם הפנים הגלויות שלך שם אותך במקום מאוד חשוף ופגיע, וכשזה מגיע בצירוף הודעת דחיה זה מעלה חששות של "ומה אם הוא עכשיו יעשה לי אאוטינג מרוב כעס?.
ולא חסרים מקרים שבהם אאוטינג נעשה מנקמה, כי מישהי סירבה למישהו.
זה שהצד השני קודם שלח את תמונתו לא בהכרח נותן "תעודת ביטוח" מפני כך, כי לא כולם מרגישים שיש להם מה להפסיד מכך ושכיבכול "יש נגדם קלף מיקוח" שאמור להרתיע אותם מלעשות את זה.
יש כאלו שהם מחוץ לארון וזה לא מזיז להם בכלל אם יעשו להם דבר דומה, ובמילא, הרוב לא אוהבים לפעול במתכונת של "עין תחת עין" ויעשו אאוטינג למישהו רק כי הוא עשה להם קודם. לרוב קורבן האאוטינג פשוט יתמוטט לתוך עצמו מרוב חרדות ולא יהיו לו את הכוחות לפעול נגד מה שנעשה לו, בין אם במישור החוקי ובין אם במישור של "להחזיר לצד השני באותו מטבע".

אני יכולה להעיד שההתלבטות הזו בין לשלוח תמונה בחזרה ולצאת "הוגנת" לבין הרצון להימנע מפגיעה פוטנציאלית גם במחיר שזה "לא יהיה הוגן מצידי" זו דילמה שנתקלתי בה לא פעם אחרי שקיבלתי תמונה ולא הרגשתי שיש סיבה להמשך הקשר (ואגב, גם לא בהכרח מסיבות של נראות חיצונית) ופשוט פעלתי לפי אינטואיציה.
היו כאלו שלא שלחתי להם בחזרה והם משוכנעים שזה הדבר הכי לא הוגן בעולם, אבל הקללות והאיומים שקיבלתי לאחר מכן הוכיחו לי שעשיתי את הדבר הנכון ואני ממש לא מתנצלת על "חוסר הסימטריה" במקרה הזה.
אני לא מרגישה שאני, או כל אחד אחר, חייבים לצאת "הוגנים" בכל מחיר, והימנעות מפגיעה פוטנציאלית זה חשוב יותר ומתעלה על לעמוד ב"כללי נימוס" כלשהם.

אבל אני חושבת שאפשר להימנע מלהיכנס למשבצת ההתלבטות הזו כמעט לגמרי, אם מתאפקים קצת עם התמונות ומחכים לשלב שבו יותר סומכים אחד על השני.
וכך אם אתה חותך, לא תצטרך להתלבט אם לחשוף את עצמך בפני אדם שאתה מרגיש ממנו vibes של משהו שמרתיע אותך.
אני משתדלת להימנע מלבקש תמונות, ובטח בשלב התחלתי שבו אין לי ממש מושג איזו התנהגות אפשר לצפות ממי שאיתו אני מדברת.
כשאני מרגישה שאפשר לסמוך על הצד השני אנחנו עוברים הלאה לווסטצפ ורואים את תמונות הפרופיל אחד של השני וזה מרגיש יותר הדדי ובטוח, לטעמי לפחות.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
NobleSavage כתב/ה:
יולי Yuli כתב/ה:

יולי, מה יש לי לעשות עם חיבור טוב כשהמראה לא לטעמי?

אף אחד פה לא מצפה לקבל תמונה מבר רפאלי, אבל כן, מראה חיצוני משחק תפקיד משמעותי במשיכה. יש סיבה שטינדר ואפליקציות דומות מעמידות אותו במרכז. אפילו מחוץ לעולם הוירטואלי, אנשים מתחילים עם אנשים שמוצאים חן בעיניהם.

רק בכלוב נהיה קטע כזה שאנשים מצפים שימשכו אליהם נטו על בסיס הבלוג המעניין שלהם. אם את כותבת יפה, אני פשוט אקרא את הבלוג שלך. אם יש לך בפרופיל או בבלוג תמונות, גם אם הן חלקיות, זה בדרך כלל מספיק. אבל לא אפגש עם מישהי בלי שיהיה לי מושג כלשהו לגבי איך היא נראית.

מעולם לא ציפיתי שיימשכו אלי על סמך הבלוג שלי. וגם לא על סמך תמונה שלי. אלא על סמך מפגש.
כי משיכה זה לא רק לחשוב שמישהו יפה. משיכה זה משהו שמרגישים. לא תמיד אפשר לדעת מתמונה אם אתה הולך להימשך למישהי.

ב"חיבור טוב" התכוונתי למשיכה הדדית. יש אנשים עם סקס אפיל שלא עובר טוב בתמונות.

למה חשוב לך לדעת מראש איך היא נראית? כי "לא לבזבז את הזמן"? זו זכותך, אבל אני לא חושבת שזה משתלם. אני חושבת שזו דרך טובה לפספס אנשים שהיו יכולים מאד למצוא חן בעיניך.

אז כשאתה מחפש סטוצים בטינדר אז אוקיי, אני מבינה שנסנן לפי הקריטריון הכי מהיר, שאפשר לקבל תוך שניה.
אבל פה זה לא סתם לחפש סטוץ, אנחנו מחפשים מישהו שגם יהיה איתנו באותו ראש, אנחנו מחפשים קשר מסוג מסויים. במצב כזה, אני חושבת שלסנן על ידי תמונה זה פשוט לא משתלם. זה כל כך מעט מידע, לדעתי ככה פוסלים אנשים שבפגישה היו אולי מאד מושכים אותנו.
אבל אני גם חושבת שלהכיר אנשים זה לא בזבוז זמן. אם מעניין לי לדבר עם מישהו, אני חושבת שלפגוש אותו ולהרגיש בלייב אם אני נמשכת אליו או לא - שווה את הטרחה.

אני מקבלת שאם התמונה ממש דוחה אותך בקטע קיצוני אז אין טעם להמשיך, אבל "לא לטעמי" זה ריק בעיני. כמה אנשים כבר נראים כמו בתמונה שלהם? והאמנם אפשר להתאהב רק באנשים יפים?

לא יודעת, זכותך לסנן איך שבא לך, ואתה לא פוגע באף אחד. פשוט לדעתי האישית זאת לא שיטת סינון אופטימלית שממקסמת תוצאות חיוביות.
Kitty frank
Kitty frank • 24 באפר׳ 2021
אם אני חושבת לפגוש מישהו, סימן שהוא עבר לי באדומות כשפוי מאוד- יש לי שם, מקצוע, ועיר מגורים לרוב.
אחרי זה יש לי מספר טלפון, ובווצאפ פשוט יש תמונה קטנה. זהו.
''''''''''
'''''''''' • 24 באפר׳ 2021
יולי, איפה כתבתי שאני מסנן *רק* לפי מראה?

ואיפה כתבתי שאני צריך תמונות פרופיל + פרונט + גוף ממספר זוויות, בתאורה מושקעת וקומפוזיציה מעניינת? כולה תמונה. מושג לגבי ניראות.

כמו שכתבתי בתגובה הראשונה שלי, כשמישהי נמנעת בצורה גורפת מפרסום תמונות באתר ואז גם נמנעת מלשלוח תמונה בפרטי, אני מסיק את המסקנות שלי. בין אם זה שהבחורה לא נראית טוב, או שהיא לא בטוחה בעצמה, מוריד לי באותה מידה.

בנוסף, "לא דוחה אותי באופן קיצוני" זה ממש רף נמוך. אבל ממש.
Mary Jane
Mary Jane • 24 באפר׳ 2021
אני משתדלת לא לבקש תמונות לפני פגישה, ולא לשלוח תמונה - כדי לא להרוס את ההפתעה.
יש באנונימיות ובפגישה ללא תמונה למטרת סטייה משותפת משהו אמנם אולדפאשן אך די מגניב והרפתקני בעיניי.
אם כי קורה שגם אני נשברת בסוף 😕
Glitch
Glitch • 24 באפר׳ 2021
NobleSavage כתב/ה:
יולי, איפה כתבתי שאני מסנן *רק* לפי מראה?

ואיפה כתבתי שאני צריך תמונות פרופיל + פרונט + גוף ממספר זוויות, בתאורה מושקעת וקומפוזיציה מעניינת? כולה תמונה. מושג לגבי ניראות.

כמו שכתבתי בתגובה הראשונה שלי, כשמישהי נמנעת בצורה גורפת מפרסום תמונות באתר ואז גם נמנעת מלשלוח תמונה בפרטי, אני מסיק את המסקנות שלי. בין אם זה שהבחורה לא נראית טוב, או שהיא לא בטוחה בעצמה, מוריד לי באותה מידה.

בנוסף, "לא דוחה אותי באופן קיצוני" זה ממש רף נמוך. אבל ממש.

כל אחד והקריטריונים שלו לפגישה. שלך זו תמונה? בטוחה שיש כאן נשים שזו גם הדרישה המקדימה שלהן.

אני יותר בצד של יולי, וגם כתבתי פוסט על זה שבוע שעבר - אנשים שמבקשים ממני תמונה בשלב מוקדם בהיכרות למטרת אודישן וכדי לא לבזבז לעצמם את הזמן, יורדת לי מיד המוטיבציה להמשיך איתם אינטראקציה וזה נגמר. אני מבינה למה בשבילך זה הפוך. אבל לא כולם פועלים כך, וזה לא אומר שכל מי שפועל אחרת כעור וחסר ביטחון.

אתה מסיק שכל מי שלא שולחת תמונה נראית גרוע וזה מה שעומד מאחורי הבחירה הזאת שלה, ולא למשל עדיפויות מסוימות מקשר והיכרות, חיפוש של חיבור ואינטרקציה בעולם החיצון ככלי המיון ולא האינטרנט ותמונה דו מימדית.

רוב הדייטים שלי בכלוב היו בלי החלפת תמונות, ופגשתי נשים מהממות מכאן. גם גברים.

לגבי הנושא המקורי של הפוסט - אכן מאכזב להיחשף ולא לקבל תמורה בחזרה.