צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דעות לא פופולריות

איה74
לפני שנתיים • 4 במאי 2021
איה74 • 4 במאי 2021
פייה כתב/ה:
הסרטים של סטאר וורז מטופשים icon_sad.gif

הנסיכה ליאה בקולר וביקיני.
בקולר מחובר לשרשרת עבה שמוחזקת ע"י מפלצת דוחה.

#רקאומרת.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי מאי 04, 2021 2:20 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
טלי35​(שולטת)
טלי35​(שולטת) • 4 במאי 2021
רוזווד, משווה ומעלה: נשים אוהבות הודעות העתק הדבק מאושיות כלוב לא פופולריות
דרקן ראהל​(נשלט){מית}
מטפורה כתב/ה:
דרקן ראהל כתב/ה:
אני מת להבין איך בנאדם אומר "יש לי דעה לא פופולרית - אני אוהב את הבנאדם שמקבל הכי הרבה תמיכה פוליטית פה איזה עשרים שנה"

האם אנחנו צריכים הסבר מה זה לא פופולרי??

לרצות להבין זו מוטיבציה טובה, בעיני. חסרה מאד, בימים אלה. הנה השנקל שלי:

קודם כל, פופולריות היא תלוית הקשר חברתי.
ייתכן שהכותב מצוי באחת מהסביבות בהן תמיכה בנתניהו היא אכן לא פופולרית, לא חסרות כאלה. במקרה כזה הוא עלול להרגיש שהוא היחיד, שהוא מבודד ויוצא דופן. במידה רבה זה גם יהיה נכון. כשהשיח הציבורי (והעם) מפולגים ברמה הזו, נוצרים אקו צ'יימברז בכל מקום כל הזמן. צריך גם לזכור שבניגוד למה שלימדו אותנו, כח הוא לא משחק סכום אפס. כח מתפלג אחרת בזירות שונות. גם אם אדם זכה בקלפי (גם זו עמדה שנויה במחלוקת), ייתכן שבזירות אחרות של השיח הציבורי הוא מפסיד. האקדמיה, הקריאייטיב אינדסטריז ובמידה מסוימת גם נתחים משמעותיים ממה שקרוי "התקשורת", סוכני תרבות מרכזיים, לא מסתירים את תמיכתם בשמאל ואת הביקורת החריפה שלהם על נתניהו. גם זה עלול להשפיע על מאזן הכוחות כך שצרכן התרבות הימני בדעותיו ימצא את עצמו מוקצה ומבודד. אני לא חושבת שכדאי לזלזל בעמדה הזו, היא עשויה להיות קשה ועזה. יחד עם זאת, חשוב לציין שקל לנצל את התחושה הזו, של מושוללות הכח, ולהפוך אותה לכח פוליטי. זה אכן קורה כל הזמן, לכן כדאי להישאר ביקורתי וערני.

שנית, בעיני ובראייתי, פופולריות היא ספקטרום.
למשל סוגיית האלוהים, שעלתה כמה פעמים בשרשור הזה: בניגוד למה שנח ונעים לחשוב ולהציג (בשני הצדדים), גם האמונה באל וגם הכפירה בקיומו הן עמדות פופולריות, וזה ככה כבר הרבה זמן. גם בין "רק ביבי" ל"רק לא ביבי" יש הפרש לא גדול (אני מתכוונת מבחינה כמותית כרגע, למען הגילוי הנאות אני חושבת שגם איכותית), ובמבחן אובייקטיבי, שתי העמדות האלה צריכות להיחשב כפופולריות. שתיהן ממוסדות לחלוטין. מה, למשל, פחות פופולרי? העמדה שיש להצביע מחוץ למטריקס הרק/רק לא, לשמחתי גם זו דעה שנשמעת לפעמים, לכן היא לא לחלוטין לא פופולרית. מה באמת לא פופולרי, אובייקטיבית? להצביע למשל לאחת המפלגת האלה שלא עוברות את אחוז החסימה. זה לא אומר, אגב, שזה "נחשב" יותר. לא תמיד מה שלא פופולרי הוא מתוחכם או צודק יותר. נראה לי שמאחורי חלק מהתגובות בשרשור הזה עומדת הנחה מובלעת כזו.

לגבי האמירה שלא לאהוב את ביבי זה פופולרי במידה דומה - נכון. להגיד שזה לא פופולרי, לשנוא אותו, זו טעות. אני הצגתי עמדה שבעיניי היא לא פופולרית - שמיצינו. שזה לא שהוא השטן, או פושע. הוא פשוט גם לא המלך. הוא עוד פוליטיקאי, שעשה הרבה במשך הרבה שנים, והגיע הזמן להתקדם הלאה, לעבור למשהו חדש וטרי. הפופולרי, ממה שראיתי, זה להעריץ אותו או לשנוא אותו, הוא המשיח או השטן. אולי גם העמדה שלי פופולרית. יש מצב. אבל, נתקלתי בה הרבה פחות. הרבה יותר נתקלתי בשמאל שרוצה לשחוט אותו כי הוא התגלמות הרשע והשחיתות, וימין שרוצה לתת לו שלטון לכל החיים, פלוס שתי קדנציות אחרי המוות, כי הוא ורק הוא יכול.
הבנתי גם מה שאמרת על תחושת הפופולריות במקום מסוים. רשמתי.
Tallario
Tallario • 4 במאי 2021
יולי Yuli כתב/ה:
Tallario כתב/ה:
1. לחיים אין שום משמעות אובייקטיבית. לעומת זאת, לבני אדם יש צורך אובססיבי לחפש משמעות. זה יוצר בלבול בין מנגנון לתסמין.
2. מחזק את כל מי שהביעה את תמיכתה באננס על פיצה/ המבורגר או כל דבר לא מובן מאליו אחר. בנוסף, תוהה למה שני המקומות שמקושרים לחיבור הזה הם הוואי ומדינות בריה''מ לשעבר והאם זה קשור לאבות הקדמונים המשותפים שעשו את המסע מסביר לאלסקה והלאה.
3. הרב המוחלט של מה שקורה נובע משילוב של המון תהליכים אקראיים ולא באמת ניתנים לפענוח, אבל הצורך לשלוט ולחזות את העתיד מביא אותנו לנרטב לעצמנו מחדש את אותם דברים כאילו אם רק נבין אותם מספיק לעומק אז תהיה לנו יכולת להביא לתוצאות הרצויות.
4. הארי פוטר הוא אוברייטד (קצת). יוצר מזה, הקטע של החלוקה של אנשים לבתים לפי תכונות לא עובד כי יש המון אוברלאפ בין הבתים.

וואי וואי.
שמע, לגבי 1+3 אני מסכימה איתך עם פונפונים וקריאות הלל. חלום חיי שיותר אנשים יראו את זה כמוני.
לגבי 4 מבינה אותך אבל נראה לי שתלוי איך מסתכלים עליו. כפנטזיה אפית הוא די בסיסי. אבל כספר ילדים יש בו הרבה אלמנטים מצויינים.

אבל חייבת לשאול אותך בעניין האננס - ממתי זה קשור לברהמ איכשהו? הוואי זה ברור, כי זה מקום עם פירות מגניבים. אבל בברהמ לשע' לא צומח כלום ובחיים לא שמעתי מישהו קושר בינה לבין פירות כלשהם, לא כל שכן אננס 😳

היכן שברית המועצות לשעבר לוקה בפירות אקזוטיים, היא מפצה במגוון פירות יער!
אבל לענייננו, נראה לי שאולי דוקא בגלל המחסור בפירות אקזוטיים יש שם יותר מוכנות מבורכת לדחוף אותם לכל מקום? יכול להיות שאני שופט על בסיס מדגם לא מייצג.
hrgiger
hrgiger • 4 במאי 2021
הנסיך הקטן מעפן
Kitty frank
Kitty frank • 4 במאי 2021
שברת לי את הלב גייגר.
dror30
dror30 • 4 במאי 2021
תנועות לזכויות מיעוט הלא פופלריות תמיד צדקו מוסרית בעבר בכל נקודת זמן שלא נסתכל.
נקודת הזמן הזאת לא מיוחדת - טבעונים, זכויות למען שחורים, פליטים, פלסטינים שמאל הכי רדיקלי, פמיניזם הכי רדיקלי כולם צודקים.
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 4 במאי 2021
אני חושב שאנחנו חיים בתקופה שבה אנשים אוהבים את האנדרדוג, את הלוחם הקטן המסכן (או זה שמשווק את עצמו ככזה) שנלחם נגד כוחות הרשע הגדולים והחזקים.
אני חושב שדווקא פחות פופולרי להעביר ביקורת על בי אל אם, ועל ההנהגה תאבת הכח שלהם שמשתמשת בפלטפורמה של זכויות שחורים כדי לקנות אחוזות למנהיגה של בי אל אם.
לשחורים בארה"ב מגיעות את אותן זכויות שמגיעות לכל אחד אחר, אבל אני לא מאמין שתנועה ששורפת רחובות של שחורים חפים מפשע היא תנועה טובה. אני לא מאמין שתנועה שמועלת בכספים היא תנועה טובה. אני לא מאמין שתנועה שמעודדת מהומות שבהם נרצחו שלושים איש היא תנועה טובה.
לג'ורג' פלויד לא הגיע למות. אבל לנפנף במוות שלו כדי להצדיק את המוות של דייוויד דורן זה עלוב. דורן הוא גבר שחור שנרצח במהומות כשניסה להגן על חנות של חבר שלו, ושכב ברחוב מדמם למוות. זה היה בשידור חי בפייסבוק. למה החדשות לא משדרות בלופ את הרצח שלו?
ואענה: כי אנשי החדשות לא מאמינים שחיי שחורים חשובים.
''''''''''
'''''''''' • 4 במאי 2021
ביטול הארוויזיון זה רעיון מעולה!
לא לראות הסופרנוס זה סתם חבל.