צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

שעוות נר- עשה ואל תעשה - שרשור עצות

גבר סנדוויץ​(אחר)
לפני שנתיים • 17 ביוני 2021

שעוות נר- עשה ואל תעשה - שרשור עצות

גבר סנדוויץ​(אחר) • 17 ביוני 2021
שלום לכן.ם
אני מעוניין לטפטף על אהובתי שעוות נרות.
אנא רשמו כאן עצות ואזהרות
סָטירה​(אחרת)
סָטירה​(אחרת) • 17 ביוני 2021
יש כל מיני עצות חשובות: הותרת מרחק נאות מגוף האפס, שימוש בנרות בטיחותיים לטפטוף בלבד, חשיבה על אזור החגיגה והסרת גורמי דליקה פוטנציאליים וגם שמירת שמן תינוקות בהישג יד למקרה של צורך בהסרה מיידית. כל מיני מרכיבים קורקטיים כאלה, שאי אפשר בלעדיהם.

בכל זאת, העצה הכי חשובה שאני יכולה לתת לך, היא לא לשחק בזה בסביבות חנוכה - זו פשוט קלישאה צפויה מדי.
    התגובה האהובה בשרשור
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני הייתי קודם כל מנסה על עצמי. בודקת על עצמי כמה זה חם ומאיזה מרחק זה עובד הכי טוב ואז מיישמת על אחרים. עניין של כמה דקות 🙂

עוד טיפים אופרטיביים:
- לקנות נרות יעודיים. בנרות צבעוניים זולים יש כל מיני שיט רעיל. משאירה לחכמים ממני לפרט על חומרים מומלצים ומה נמס בחום יחסית נמוך ולא עושה כוויות וזיהום אוויר.
- בלי גאג 🙂 לפחות בפעמים הראשונות עד שתדע איפה גבול הכאב שלה עם זה.
- בהדרגה. להתחיל בכמות קטנה על שטח קטן. אחרי שתתפוס את הטכניקה אז השמיים הגבול 🙂
- אם זה חדש גם בשבילה אז הייתי נותנת לה לגעת בנר מומס ולוודא שאין לה תגובה אלרגית (לדעתי נדיר לשעווה אבל יש שם עוד חומרים כגון צבע ובושם). לחזור עם כל מוצר חדש עד שתדעו לקרוא רשימת חומרים ולדעת שהיא בסדר.

לדעתי הכי טוב פשוט לקנות נרות שמראש משווקים ספציפית לזה, יהיה להם פירוט רכיבים ברור וכל מה שישאר לך זה להפעיל זהירות ושיקול דעת סבירים.
נימרייה​(שולטת)
נימרייה​(שולטת) • 17 ביוני 2021
לא להשתמש בנרות רגילים!!!!
הטמפרטורה שבה הם נמסים משתנה בהתאם לחומר ממנו הנר עשוי, אז מאוד חשוב לבחור נרות מיוחדים שמיועדים למשחקים כאלו, הם נמסים בטמפרטורה נמוכה משמעותית ויותר מתאימים.
הגובה ממנו מטפטפים כמובן משפיע, רחוק יותר מהעור יהיה יותר נסבל, וככול שקרוב יותר יותר חם, ממליצה להתחיל מכמה טפטופים מגבוהה במיוחד (למשל אחד עומד והשני שוכב על הרצפה) ולאט לאט להנמיך עד שתמצאו את הגובה המתאים.
האיזור שתבחרו לטפטף עליו שעווה גם חשוב, יש איזורים יותר רגישים ויש פחות אז כמו עם הגובה הייתי ממליצה להתחיל ממקומות כמו זרועות למשל ולאט לאט לעבור לאיזורים היותר רגישים.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
הטיפ החשוב מכל: כדי להוריד שאריות שעווה מהגוף, במיוחד כזאת שנדבקת לשיערות, כדאי להשתמש במגבון טבול בשמן. אפשר לקנות מגבונים כאלה מוכנים - הם נמכרים יחד עם שעווה להסרת שיער. אבל גם בד רגיל וקצת שמן זית יעשו את העבודה 🙂

(סתם, סתם, הכי חשוב שיהיה בבית ציוד לטיפול בכוויות. אבל כוויה זה סיכון ושאריות דביקות הן הבטחה 😜)
Kitty frank
Kitty frank • 17 ביוני 2021
מה ?? לתלוש את זה אחר כך בצרחות וכאב על השערות הקטנות הזה לא חצי מהפואנטה?
sm69​(שולט)
sm69​(שולט) • 17 ביוני 2021
נרות יעודיים..
הכי טוב.

נרות איקאה ענקיים..
גם טוב, הם יוצרים הרבה שעווה ובטמפרטורה לא היסטרית.

נרות שבת לבנים פשוטים ועבים..
גם טוב, איגדתי רביעיה וזה יצר הרבה שעווה ובזמן קצר.

נרות חנוכה..
ממש לא, חומרי הצבע והכימיה שלהם מייצרת שעווה בטמפרטורה גבוהה מידי.

כלל ברזל..
תתחיל לטפטף מגובה שנראה לך מוגזם (מעל למטר) ואז תראה לפי התחושה שלה עד כמה אתה יכול להנמיך.

תתחיל מפיזור השעווה ולא לטפטף הכל במקום אחד.

להתחיל על חלקי עור שפחות רגישים לכאב ומשם אפשר להעיז יותר.

המטרה זה יצירת תחושה של אי נוחות רבה ואפילו כאב קל, אבל ממש לא ליצור כוויה.
בכל זאת..
התכנסתם ליהנות ולא לכאוב סתם.

והכי חשוב..!!!
אם היא אומרת לא..
אז זה לא..
couchtutor​(שולט)
couchtutor​(שולט) • 17 ביוני 2021
לדעתי, הכרחי לדעת מה החומר ממנו עשוי הנר.

כנקודת מוצא, בד'כ בטוחים למשחק (בכפוף לכללי בטיחות ולשאלה אם יש תוספי ריח/צבע):

Soy Candles which commonly melt at around 46-57 °C.

Paraffin Candles which typically melt at around 47-65 °C.

כנקודת מוצא, לא בטוחים -
Beeswax Candles which commonly melt at around 62-65 °C (unsafe for wax play).

Microcrystalline wax which commonly melts at around 63-93 °C (unsafe for wax play).

Stearin which commonly melts at around 80 °C (unsafe for wax play)

(טווחי הטמפ' נלקחו מהערך בויקיפדיה
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wax_play )

רוב הנרות 'הרגילים' היום עם סטירין. באיקיאה יש גם לא מעט נרות שעווה אבל בתוספת חומרי ריח וצבע. ולכן עדיף לקנות בחנויות הייעודיות - נרות שמראש נוצרו לwax play.

עוד כמה נקודות שלא חודדו:
אם למיועד/ת לקבל שעווה יש בעיות עור צריך להשקיע זמן נוסף בלמידה של הסיכונים בהקשר של הבעיה.

חשוב להבין ששעווה שמגיעה למצב נוזלי לא שומרת על טמפ' אחידה וכדאי לקחת את זה בחשבון בכל טפטוף.

מעל הנר נוצר חום גבוה וזה יכול ליצור אינטראקציה מעניינת עם דברים דליקים מעל האוחז בנר.

ואחרון - לא טריוויאלי לנקות שעווה ממצעים....
הלן הדובה
לפני שנתיים • 28 ביולי 2021
הלן הדובה • 28 ביולי 2021
אני אישית ניסיתי נרות חנוכה (נשארו לי במקרה) ונהניתי לא מעט. מגובה של 10-20 סמ ככה ועל הזרוע.

הרגישות באה אחרי זה כששיפשפתי את השעווה מהעור - ממליצה לא לעשות את זה... ניסיתי אחרי זה עם שמן וזה הלך יותר טוב.
לנסות לשלב עם קרח זה גם נחמד - להעביר קוביית קרח על האיזור המועד ל"פורענות" ואז לטפטף.