שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי שליטה כהליך טיפולי

מאסטר נפלא
לפני שנתיים • 10 בספט׳ 2021

יחסי שליטה כהליך טיפולי

מאסטר נפלא • 10 בספט׳ 2021
האם נתקלתם בנשלטות או נשלטים שרואים בהתנסות חוויה טיפולית? למשל, חוויה מתקנת לטראומה שעברו או התמודדות עם דמות סמכותית בחייהם האישיים.

אני לא מדבר על טיפול פסיכולוגי מקצועי, שבו הגבולות אינם מאפשרים מערכת יחסים מינית או רומנטית, אלא אנשים שנכנסים במודע לקשר בדסמי כדי לחוות תהליך טיפולי עם עצמם במודע.

כל תובנה בנושא תעזור.
PandaJ​(שולט)
PandaJ​(שולט) • 10 בספט׳ 2021
אני השתמשתי בשליטה ככלי טיפולי בשבילי אבל מהצד השולט
Tallario
Tallario • 10 בספט׳ 2021
היו לי מערכות יחסים עם פרטנריות בצד הנשלט שתיארו אלמנטים של העצמה, עיבוד והתמודדות עם דברים דרך החוויות המשותפות. תמיד היה דגש על זה שהתהליכים האלו קורים מתוך הקשר והאינטראקציה בינינו כבני אדם ולא מהאקטים הספציפיים. הבדס״מ תרם להעצמה של דברים שהיו שם ללא קשר לבדס״מ והתבטאו גם בצדדים אחרים של היחסים.
לא היה שם עניין של שחזור קשר לא טוב מהעבר או משהו כזה...פשוט הוכחה שקשר יכול להיות אחרת.
ishtar
ishtar • 10 בספט׳ 2021
לא יודעת על טיפולי אבל בהחלט בונה.
מאוד נתן לי מקום להיות. פשוט להיות.
heisenberg​(שולט)
heisenberg​(שולט) • 10 בספט׳ 2021
בהחלט לא מעט פעמים השתמשתי בשליטה מנטאלית על מנת "לרפא" צלקות נפשיות אצל נשלטות.
זה בהחלט כלי שעובד רק צריך לדעת איך להתשמש בו בצורה הנכונה
ScatNerd
ScatNerd • 10 בספט׳ 2021
אני לא חושב שזה יכול לרפא שום צלקות, זה רק מרגיש ככה אולי. לפי דעתי זה נותן לאנשים לבטא את הצד הזה שלהם אז זה מרגיש יותר טוב שמוציאים את זה החוצה (זה עוזר לחיות איתם). אם כבר אז להיפך זה רק מעמיק את הצלקות.
אנשים שאומרים שזה העצים אותם לפי דעתי לא היו כ"כ שרוטים מלכתחילה, הם פשוט נפתחו אז זה בעצם זה העשיר להם את החיים.
hrgiger
hrgiger • 10 בספט׳ 2021
אני חושבת שלתת "כוח" טיפולי למי שלא איש/אשת טיפול זה טעות. שלא לדבר על כמה שזה מסוכן להתיימר לטפל כשאין לך את הידע והכלים הרלוונטים. זה פתח לנזק במזיד במקרה הרע ולטעויות בתום לב במקרה הפחות רע.
מה שכן, אני חושבת שבהינתן תנאים מסויימים קשר בדסמי שהוא מכיל, מבין, בטוח, זהיר ומודע יש את הפוטנציאל לתמוך ולאפשר שינוי והקלה, בדיוק כמו כל קשר.
    התגובה האהובה בשרשור
SWAY
SWAY • 10 בספט׳ 2021
קשר בדסמי כמו קשרים לא בדסמיים מקיים הוא תהליך שהשפעותיו משנות במשהו/מלמדות משהו את הנמצאים בקשר.
ההשפעות האלה עשויות להיות תראפויטיות.

בדסמ אינה ידועה כפרקטיקת טיפול. עם זאת, נכתב על הנושא של שחזור הטראומה ותיקון שלה דרך חוויות בקונטקסט בדסמי מוגן עם פרטנר/ית שסומכים/ות.

ככלל לטיפול נפשי? קודם כל לפי המלצות של אנשים שאת סומכת עליהם. אין רישוי לטיפול נפשי אבל יש מקצועות שקיבלו רשיון מהמדינה לעסוק במקצוע שלהם בתחום הבריאות הנפשית: רופאים, פסיכולוגים/יות מומחים/ות, עו"ס קליני.
King of Hearts
King of Hearts • 10 בספט׳ 2021
כל תקשורת כנה ואוטנטית היא תהליך בונה. הקשבה והכלה מחזקות ומעצימות. חוכמה, נסיון, מקדמים הבנה ותובנה. להשאיר את האגו במגירה גם זה תורם.
ואם כל זה מתקיים מתוך כוונה טובה זה בכלל סבבה.
אבל הדברים הללו משמשים גם את הנצלן, המניפולטר ואת ההורס.
או במילים אחרות, אם תהיה או תהיי בנדם ותעשה או תעשי טוב, תוכלו לעזור, לשקם, לתת אמון למי שאתכם, גם מי שנפגע.ה בעבר.
וזה המון, ממש הרבה, גם בלי יומרות מעבר.
בכל קשר אנושי, גם בדסמ.
סווריןן
לפני שנתיים • 11 בספט׳ 2021
סווריןן • 11 בספט׳ 2021
מי שרוצה לטפל, שילמד לטפל, עם האחריות האתית, מוסדית, משפטית המתלווה לכך. טיפול אינו סתם שחזור מיטיב של חוויה כואבת--כך מספרים לי מי שיודעים משהו על זה. יש מעיין קלישאה קולנועית כזו, לפיה מבקרים שוב במקום כואב ואז מתקנים שם משהו דרך החזרה אליו. אבל בטיפול של ממש, מתרחשים לא מעט דברים נוספים במקביל, גם אם ביקור מחדש כזה מתרחש (נניח, לצורך העניין, שניתן להיכנס לאותו נהר פעמיים). אם מצמצמים את היריעה רק להסתעפות מוכרת יותר בטיפול אנליטי, 'חזרה' כרוכה גם בתהליכים כמו העברה ובהעברה נגדית, וגם אז 'תיקון' הוא מושג מעט מעורפל.

בקיצור, הייתי נמנע מלספר לעצמי שאני מטפל במישהו/י דרך בדסמ...

מה שכן, קשר שליטה מיטיב, רגיש, תקשורתי ומענג -- בהחלט עשוי להעצים ולשפוך חיוך על פניו של אדם פצוע וחבול, פשוט כי נוגעים בך. זה לא 'טיפול', אבל התוצאה עשוייה לייתר טיפול, פשוט כי טוב לך. לא נגעת בצלקת עברית. לא בחנת. לא יצרת שלום רגשי עם פגיעה. אבל טוב לך.