סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי שליטה כהליך טיפולי

האישה האמיתית​(שולטת)
לפני שנתיים • 11 בספט׳ 2021

Re: ל"האישה האמיתית"

סווריןן כתב/ה:
את "מטפלת בעולם האנרגטי וההתפתחות האישית"? יש תחום כזה? את המצאת אותו? לבד? אולי תוכלי להפנות אותנו לחומר על צורת הטיפול הזו והאופן בו נחקר על מידת הצלחתה כריפוי? זה או שיש חומר על זה, או שזו מתודה שאת המצאית, שזה בסדר, דרך אגב, אבל צריך לומר זאת... את גם כותבת שהתוצאות הן מצויינות. כלומר, מה? איך מדדת הצלחה? מישהו אמר לך שהוא חרד פחות אחרי ששלטת בו, ובדקת את זה גם אחרי מספר חודשים/שנים כדי לוודא שזו באמת הצלחה?

בגלל שאני מניח שאת רצינית במה שכתבת, בוודאי תרצי להסביר יותר כיצד נוכל אנו, שאינם מטפלים, להבחין בין שרלטנית לבין מטפלת של ממש?

לא אהבתי את נימת דבריך הביקורתית לכן מבחינתי אין כאן דיון ולא ארחיב.
רק אתקן ממה שכתבת שלא יובן באופן שגוי אני לא רשמתי שאני מטפלת דרך שליטה אלא ציינתי
שיצא לי כמה פעמים לטפל טיפול רגיל בנושאים רגשיים אשר קשורים לשליטה.
כי לאנשים לא נעים ונוח ללכת למטפל/ת ולפתוח את הנושאים הללו ויותר קל לפתוח את זה עם אדם
שמבין את העולם הזה והשלכותיו מבפנים.
האישה האמיתית​(שולטת)

מסכימה איתך מאוד .

Honey Bee כתב/ה:
ברור שיחסים בדסמים לא באים להחליף טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי. זה יושב על מקומות שונים ואחרים ולכן אחד לא יכול להחליף את השני.

מה שכן, בסך הכל, הרבה מערכות יחסים בחיינו משמשות כבסיס לתיקון/שחזור/מילוי חסכים, טראומות ומשקעים מהעבר, במודע או שלא.

אז ברור ועל אחת כמה וכמה שגם במערכת יחסים בדסמית, יצופו הדברים שאנחנו מבקשים לתקן ולרפא. זה לא משנה באיזה צד של השוט אנחנו נמצאים, בסוף רבים מאיתנו מתעסקים בכאב, בפצעים פתוחים ובצלקות שנפערות בנפש - וכן, בהתעסקות הזאת יש משהו טיפולי.

לפחות בעיני.
האישה האמיתית​(שולטת)

זה המון

רובו של בני האדם מחפשים להיות הם באמת ושמישהו יכיל ויחבק אותם.
זו מתכונת לריפוי גדול
Snitch
Snitch • 11 בספט׳ 2021
זוועה. מעין שילוב בין שרלטנות לחרמנות
Askew​(אחרת)

Re: יחסי שליטה כהליך טיפולי

Askew​(אחרת) • 11 בספט׳ 2021
מאסטר נפלא כתב/ה:
האם נתקלתם בנשלטות או נשלטים שרואים בהתנסות חוויה טיפולית? למשל, חוויה מתקנת לטראומה שעברו או התמודדות עם דמות סמכותית בחייהם האישיים.

אני לא מדבר על טיפול פסיכולוגי מקצועי, שבו הגבולות אינם מאפשרים מערכת יחסים מינית או רומנטית, אלא אנשים שנכנסים במודע לקשר בדסמי כדי לחוות תהליך טיפולי עם עצמם במודע.

כל תובנה בנושא תעזור.

אני מעדיפה שלא לסמוך על נשלטות ונשלטים שרוצים שיתקנו אותם בתוך מערכת יחסים בדסמית, או כל מערכת יחסים זוגית/מרובת משתתפים לצורך העניין.
כמו שאני לא סומכת על שולטות ושולטים שרוצים לתקן אנשים.

חוץ מזה, הצלחה של טיפול/תיקון/וואטאבר תלויה במידה רבה במערכת היחסים וסביר שדפוסים שמישהו אחר החליט שהם טובים לך לא ישארו אחרי שהקשר יסתיים. או בכלל אם הקשר מסתיים רע...
fly high
fly high • 11 בספט׳ 2021
בהחלט כן!!!
יש לעולם השליטה כוחות מטורפים של ריפוי העצמה חוזק ועוצמה
בסופו של דבר, מי שחי את השליטה ממקום נפשי, יודע שכשזה בריא ונכון זה הדבר הכי טוב שיש.
השליטה זה דבר שמשחרר כמו שהוא סוגר מעצים כמו שהוא גם משפיל
השליטה זה מקום של תשוקה שאי אפשר להשיג בשליטה וונילית
זה מרפא המון צלקות ומרפא המון כאב ובעיקר שובר המון חומות ומוריד הרבה מסיכות
אז כן השליטה זה מקום של ריפוי ורוגע לנשמה
ולדעתי האהבה הכי גדולה התשוקה וההערצה הכי גדולה מגיעים כשחיים את השליטה מהנפש
להיות נמוך​(נשלטת){יש}
גם אם הכוונות טובות זה יכול יותר להרוס מלתקן. גם אם הרצון באמת טהור, והכוונה היא להעצים.. שחזור חוויות טראומטיות יכול להביא למקומות שלא בהכרח נשלטים ודווקא להעמיק את החוויה הרעה.
אז לא. זה לא צריך ולא יכול להיות טיפול.
אני מניחה שהכוונה פה הייתה בעיקר סביב טראומות שכביכול קשורות למין - אז לא, בטיפול בטראומה כזאת אסור שיהיה שום קשר למין בעיני. בעיקר כי באונס או בהטרדה גם אין שום קשר למין אלא לאלימות וכוח. ואסור ליצור את ההקשר הזה אצל מי שעבר חוויה כזו.

טיפול מקומו בקליניקה של מטפל/ת מוסמך/ת. בשום אופן לא במיטה.
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 11 בספט׳ 2021
heisenberg כתב/ה:
בהחלט לא מעט פעמים השתמשתי בשליטה מנטאלית על מנת "לרפא" צלקות נפשיות אצל נשלטות.
זה בהחלט כלי שעובד רק צריך לדעת איך להתשמש בו בצורה הנכונה

תוכל לחלוק עם הכיתה מהי צורה נכונה *להתשמש*?
חברה שואלת
קיפוד
קיפוד • 11 בספט׳ 2021
heisenberg כתב/ה:
בהחלט לא מעט פעמים השתמשתי בשליטה מנטאלית על מנת "לרפא" צלקות נפשיות אצל נשלטות.
זה בהחלט כלי שעובד רק צריך לדעת איך להתשמש בו בצורה הנכונה

כמה פעמים השתמשת בשליטה כדי ליצור צלקות נפשיות אצל נשלטות זו גם שאלה מעניינת.
או בקיצור בהקשר לכל השרשור הזה - תשאירו את הטיפול לאנשי טיפול. בדסמ יכול להיות כלי טיפולי כמו שצייר על אבנים יכול להיות כלי טיפולי או רכיבה על סוסים או צילום. אבל קודם כל צריך שיהיה מטפל בצד השני ולא מטפל מטעם עצמו והכלוב.
Arminius​(נשלט)
Arminius​(נשלט) • 11 בספט׳ 2021
טיפול פסיכולוגי/פסיכיאטרי ומערכת יחסים של שליטה זה שמיים וארץ. כמו שאמרו פה קודם, יש סיבות טובות מאוד לזה שאסור לערב מערכות יחסים וטיפול.

מנגד, זה לא אומר שאי אפשר להתפתח ולהשתנות כאדם ממערכת יחסים בדסמית, כמו מכל מערכת יחסים אחרת. אני יכול בוודאות על עצמי שאחרי קשרים בדסמים קיבלתי כלים לתקשורת עם אנשים סביבי, ולמדתי לתקשר אפילו יותר בקלות מאשר במערכת יחסים רגילה בגלל שבקשר בדסמי הדרישות הן ישירות לרוב ולא באות בסאבטקסט או ברמיזות.