שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

פייסיטינג

--Nir--
לפני שנתיים • 30 בספט׳ 2021
--Nir-- • 30 בספט׳ 2021
זה גם די מוריד את החשק להשקיע ולפנות למי שמעניינת אותך בשביל להכיר, כשאתה יודע (ורואה וקורא ושומע) שחצי מהנשים פה לא טורחות לפתוח את האינבוקס והחצי השני חשדן בטירוף כלפי כל פנייה. ותכל'ס בצדק מבחינתן.
ולפעמים גם כשכבר יש דיבור, החשדנות והצורך לוודא שאתה לא בעצם טרול קצת יותר מתוחכם מורידים את החשק עוד קצת.

ואותי, מה לעשות, לא אמור לעניין שלפניי היו 100 הודעות גסות, ומוותר על נטל הראייה להוכיח שאני לא כזה.

כך שיש פה גם נבואה שמגשימה את עצמה
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
בטוח? אני בכלל לא בטוחה.
אני סופר צינית וחשדנית כלפי כל הודעה שמקבלת פה, ועם זאת כשמגיעה פניה אנושית ונעימה אני מזהה אותה בלי שום בעיה.

הרושם שאני מקבלת מקריאה רבת שנים בבלוגים הוא שיש פה נשים שמוצפות בהודעות מטרידות וחסמו כבר חצי אתר, ובמקביל מצליחות להכיר פה פרטנרים, אז יש מצב שהדרך להתמודד עם מציאות המוץ והתבן היא פשוט להיות המוץ 🤷‍♀️

בהקשר הזה גם מוזר לי שאתה אומר "לא אמור לעניין אותי שלפני היו 100 הודעות" כי זה חלק מהמציאות וחלק מהדברים שמשפיעים על הסיכוי לתשובה אז למה זה לא אמור לעניין אותך? 🤔

מבחינת הצד שמקבל את ההודעה, אם לא מעניינת אותך החוויה שלה ולא מעניין אותך מה יהיה לה נעים ומה לא, אז למה שהיא תתעניין בך?

אני באופן אישי מעדיפה לשוחח עם אנשים שעוררו בי תחושה שאני מעניינת אותם ושאכפת להם איך אני מרגישה.
--Nir--
--Nir-- • 30 בספט׳ 2021
זה מעניין אותי ברמה האנושית.
זה "לא מעניין אותי" ברמת האינטרקציה איתי. אני לא מאה המטרידים הקודמים, ואם הצד השני חשדן כלפיי עוד לפני שהכרנו זה טיפה מוריד. אבל זו התנסחות חריפה, לא יותר icon_smile.gif

אגב, וכתבתי את זה קודם - אני חושב שהחשדנות הזו מוצדקת מצד הנשים פה. ויצא לי גם לשמוע מכמה פה על דוגמאות (למרות שמספיק סתם לדבר עם ידידות שיש להן פייסבוק או להכנס לכל ההזויים עלי כדי להבין את המצב)

מי שאשם בזה הם אלו שמציפים בפניות והצעות שלא קשורות לפרופיל ולזהות הנמענת.

ולגבי מה קורה כשפונים בצורה נעימה - מאמין לך שאת צודקת וזה משנה. הגיוני שזה משנה. אני מודה שאני בעצמי כמעט ולא עשיתי את זה עדיין, וגם כשכן, זה לא היה לצרכי היכרות או אינטרקציה בדסמית כלשהי. אלא כי עניין אותי משהו שנכתב.

אבל יש פה איזו משוואה כללית בין גברים לנשים שדי מבאסת במבט מהצד.
ללא כינוי זה לא משנה​(אחר)
כמו שיש גברים חריגים לטובה(המוץ) יש גם נשים שעונות בנימוס ולעניין הרוב לא כאלה. בשני הצדדים, כאחד, ובכלל הכלות זה מדרון מסוכן וחלקלק למדי.
אגב מה ההבדל בין מונומרית למונוגמית( מהפרופיל שלך), זה לא מילה נפרדת?
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
מונוגמית זו אשה שבוחרת בזוגיות ממוסדת בין גבר אחד לאשה אחת. בהקשר שלי זה נוגע להיותי נשואה כחוק ומתכוונת להישאר כזו.

מונואמורית זה ההפך מפוליאמורית (מונו=יחיד, פולי=מרובה, אמור=אהבה). כלומר, לא יכולה/מעוניינת להיות מאוהבת ביותר מאדם אחד או לנהל יותר ממערכת יחסים רומנטית אחת.

ההבדל בין השתיים הוא סמנטי. המילה מונוגמיה מתארת איזה סוג זוגיות יש לי על הנייר, והמילה מונואמוריה מתארת אילו רגשות יש לי בלב.
אני מסכימה שלא היה ממש הכרחי לציין את שתיהן, זה בעיקר חידוד לטובת המתחכמים.

מונומר זה מולקולה.
--Nir--
--Nir-- • 30 בספט׳ 2021
אז מונואמורית זו בעצם מולקולת מימן
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
--Nir-- כתב/ה:
... וגם כשכן, זה לא היה לצרכי היכרות או אינטרקציה בדסמית כלשהי. אלא כי עניין אותי משהו שנכתב.

כן! זה! זה בדיוק העניין!
רוב האדומות שנשלחות פה הן לא כאלה וזה מקור התסכול. אני מקבלת הודעות גנריות של "בואי נכיר" והן אף פעם לא כוללות תשובה לשאלה - למה פנית דווקא אלי?

לשאלה הזאת אין תשובה כי הוא *לא* פנה דווקא אלי. הוא פנה להמון נשים, באותו נוסח, ירה באפלה, פרש רשת, בתקווה שיעלה איזה דג. וואלה, לא בא לי להיות דג אקראי של אף אחד.
בכל פעם שפניתי פה למישהו זה היה עם סיבה. כי אהבתי משהו שכתב, כי אהבתי משהו בפרופיל, כי נראה לי שיש לנו משהו במשותף... ואז גם היה על מה לדבר. משהו *בו* שמשך אותי מעבר להיותו גבר עם דופק. וניסיתי לנסח את הפניה באופן כזה *שלא* יעורר בו את המחשבה "מי את ומה את רוצה מהחיים שלי". אני כותבת מראש מה אני רוצה מהחיים שלו 🤷‍♀️

מעט מאד פעמים פנו אלי בכלוב בצורה כזאת. כשזה קרה, התלהבתי והערכתי את זה, והערכתי את זה עוד יותר לאור ההשוואה לספאמרים. אני מבינה מה אתה אומר לגבי זה שהם הורסים לכולם, אבל מצד שני הם גם גורמים לכל אחד שהוא סתם בחור נחמד להיראות כמו גיבור על. אז אולי זה מתקזז? לא יודעת.

דעתי היא שאם אתה מתנהג כמו בנאדם אז בסוף יתייחסו אליך כמו בנאדם. לא כולם, לא תמיד, אבל מספיק בשביל שיהיה שווה להיות בנאדם.

לא יצאו לי מהכלוב הרבה אינטראקציות בדס"מיות, אבל בפעמים הבודדות שכן - זה תמיד התחיל משיחה נעימה ולא מ"בואי נכיר" שבא משומקום.
--Nir--
--Nir-- • 30 בספט׳ 2021
כי הן מורכבות מקשר של שני אטומים בלבד.

אני אוהב את זה שזה התחיל בפייסיטינג וגולש לכימיהicon_smile.gif