צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

סיפורי הצלחה - יחסים ביומיום.

האקסלי​(נשלט)
לפני שנתיים • 2 באוק׳ 2021

סיפורי הצלחה - יחסים ביומיום.

האקסלי​(נשלט) • 2 באוק׳ 2021
תהיתי אם יש כאן אנשים שרוצים לחלוק סיפורי הצלחה. אנשים שמצאו פה, או במקומות אחרים, את האדם שאיתו הם חולקים חיים לטווח ארוך, קשר בדסמי חלקי או מלא, ומה האתגרים או סתם מה השגרה.

האם בהתחלה היו צרות שנפתרו בהמשך? אני מרגיש שקשה למצוא את המינון הנכון עם פרטנר בקשר כזה. הגבול מרגיש דק בין קשר שייתן לך את השלווה הפנימית והבטחון שאתה צריך, לבין קשר שיעצים את החרדה.
''''''''''
'''''''''' • 2 באוק׳ 2021
למה אנשים מרגישים שמערכת יחסים בין בני אדם בדסמים היא כל כך שונה ומיוחדת? במה זה שונה מ-"סיפור הצלחה" של זוגיות ונילית?
hrgiger
hrgiger • 2 באוק׳ 2021
אצלי זה השתנה בין הקשרים השונים.
בקשר של 10 שנים (שנגמר) השגרה הייתה אתגר ועם הזמן התברר לי שגם מגורים משותפים מפריעים לי, מה שהשפיע המון על הבדס"מ שלנו. כן, בהתחלה היו קשיים שנפתרו, אבל נוספו חדשיםicon_smile.gif

בקשר של 5 שנים בערך (שקיים) זה מתנהל אחרת, גם כי ההיררכיה יותר ברורה וגם כי אנחנו לא מנהלים משק בית משותף. בקשר הזה, לא שוללת את זה שזה קשור להגדרה הראשונית של שולטת ונשלט ולא זוגיות (התחיל במקביל לזוגיות שלי) עלו פחות קשיים עם הזמן.

היו (ויש) עוד קשרים משמעותיים, לא בטוחה אם הם מוגדרים כארוכים.
האקסלי​(נשלט)
האקסלי​(נשלט) • 2 באוק׳ 2021
NobleSavage כתב/ה:
למה אנשים מרגישים שמערכת יחסים בין בני אדם בדסמים היא כל כך שונה ומיוחדת? במה זה שונה מ-"סיפור הצלחה" של זוגיות ונילית?

קשה מספיק למצוא התאמה עם אנשים. נגיד שמצאתי מישהי ויש בינינו משיכה הדדית, אותו הומור, חפיפה חלקית בתחביבים, וכו.
מעבר לזה צריך שתהיה גם התאמה בחזון לזוגיות. אם שנינו רוצים מונוגמיה, משפחה, וכו. עד כאן דברים מספיק מאתגרים. לא בשמיים, אבל זה חיפוש.
תוסיף לזה גם את הרצון למצוא קשר שכולל בדסמי, ובדיוק את אותם האלמנטים, וזה מסבך.
ואז נגיד שמצאתי. מצאנו זה את זו. השליטה יכולה להרגיש לצד אחד מדוללת מדי, או חריפה מדי. אם אני מעוניין, או מוכן, לקבל הוראות בצייתנות זה דבר שיכול לגרום לה לאושר גדול, ולגרום גם לי לאושר גדול, אבל האתגרים יכולים לבוא, לדוגמה, בתחושה שאני לא מגשים את עצמי מספיק בתחביבים שלי או בעיסוקים שחשוב לי להשקיע בהם מבלי לוותר על מערכת היחסים. או שאולי הדום יכולה להרגיש שהיא צריכה יותר מידי למצוא עיסוקים לסאב גם כשהיא לא מעוניינת להתעסק עם זה.
אני חושב שאחת הסיבות שאני רוצה מערכת יחסים כזו היא כי אני מרגיש שזה יפיג אצלי הרבה חרדות, אבל אם אני ארגיש שאני בסוג של "משמרת" בעבודה שנייה 24/7 זה יכול להגביר חרדות בצורה שתפגע גם בי וגם בה.
בקיצור, אני מנסה לשמוע מאנשים מנוסים ממני ולקבל את ההדרכה מהם. ככה זה יעזור לי, וגם לבת זוג עתידית, אם נבחר באמת ללכת בדרך הזו.
Kitty frank
Kitty frank • 2 באוק׳ 2021
עוד לא יודעת אם אנחנו ''סיפור הצלחה'', כי אנחנו כולו בני 24. אני כן יודעת לספר ששנינו מאוד מחויבים אחד לשניה, ואחרי כמה וכמה משברים בהם אני רציתי לא לעשות איתו יותר בדס''ם, שנגרמו באיזו הבנה שאנחנו לא רוצים להפסיק, שקשה להפסיק, שנעים לנו ככה.

החרדות שלי, אגב- הן לא מהבדס''ם עצמו אלא מזה שלקחתי נפש זכה וטהורה שמעולם לא עשתה דברים רעים לאף אחד וביקשתי ממנה בעיניים היפות שלי עינויים.
    התגובה האהובה בשרשור
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 2 באוק׳ 2021
יש.
מה נכון ומה המינונים משתנה בהתאם לתקופות, צרכים ועוד.
כמו כל מערכת יחסים זה דורש עבודה כדי שזה יצליח ויחזיק.
גם אם יש פערים, מדברים עליהם ופותרים מה שאפשר.

אני לא חושבת שמערכת יחסים טובה, בדסמית או לא, אמורה לעורר חרדות או לטפל בכאלו.
Quark{ אישתי}
Quark{ אישתי} • 2 באוק׳ 2021
hrgiger כתב/ה:
אצלי זה השתנה בין הקשרים השונים.
בקשר של 10 שנים (שנגמר) השגרה הייתה אתגר ועם הזמן התברר לי שגם מגורים משותפים מפריעים לי, מה שהשפיע המון על הבדס"מ שלנו. כן, בהתחלה היו קשיים שנפתרו, אבל נוספו חדשיםicon_smile.gif

בקשר של 5 שנים בערך (שקיים) זה מתנהל אחרת, גם כי ההיררכיה יותר ברורה וגם כי אנחנו לא מנהלים משק בית משותף. בקשר הזה, לא שוללת את זה שזה קשור להגדרה הראשונית של שולטת ונשלט ולא זוגיות (התחיל במקביל לזוגיות שלי) עלו פחות קשיים עם הזמן.

היו (ויש) עוד קשרים משמעותיים, לא בטוחה אם הם מוגדרים כארוכים.

נשמע שברגע שמיקמת את עצמך בבית שלך גם התמקמת יותר כשולטת ומכך נגזרות ההצלחות שעכשיו? נשמע שאת פשוט במקום היותר טבעי לך עכשיו..
hrgiger
hrgiger • 2 באוק׳ 2021
כן, אני במקום שנכון לי יותר עכשיו. ואני לא עושה הפרדה בין גייגר הרגילה לגייגר השולטת, כך שברגע שהתמקמתי התמקמתיicon_smile.gif

ושלא יהיה הספק, הזוגיות שלי היתה נפלאה, עשר השנים הטובות והנכונות בחיי עד עכשיו. רק שלפעמים צרכים משתנים.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}
לפני שנתיים • 7 באוק׳ 2021
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 7 באוק׳ 2021
בעיני, מערכת יחסים בדסמית היא קודם כל מערכת יחסים.

וזה אומר שיש הרבה עבודה מתמדת, לכל אורך הזמן ועם כל השינויים שמתרחשים לאורך החיים המשותפים.

במצב שאני רואה אותו כטוב, יש גם תמיכה בשותפ.ה, עזרה במקומות שבהם הם רוצים עזרה ומרחב במקומות שבו הם רוצים מרחב.

והרבה הדדיות, אבל לא מהסוג של הנהלת חשבונות.

בתחילת הקשר בינינו לא היה קל, ומטפלת זוגית עזרה לנו למצוא דרכים נוספות לתקשר ולפתור. ואנחנו עזרנו לה לראות בדסמ ואי מונוגמיה קצת אחרת.

בצדדים הבדסמיים יש גם אוסף של בעיות נוספות שייתכנו - מה עושים אם יש לכם העדפות בדסמיות שלא מסתדרות ביחד? מה יעשו חובבי מחטים עם מי שגם בקופת חולים יעדיפו לא לראות את המחט? מה קורה כשיש מפגש בין חובבי חבלים לחובבי מגפיים? איך מגיבים במערכות יחסים לא מונוגמיות להתלהבות של מערכת היחסים החדשה? ומה אם השותפ.ה החדשים ממש לא מתאימים לכם?

ושוב, הרבה תקשורת, אמון ורצון למצוא פתרונות לצד ערכים משותפים הם בעיני הסוד.

] נמצא במערכת יחסים עם פלאפ כבר 22 שנים. נמצא במערכות יחסים נוספות [