ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הזהרות טריגרים

פרלין​(נשלטת){ש}
לפני שנתיים • 10 בדצמ׳ 2021
פרלין​(נשלטת){ש} • 10 בדצמ׳ 2021
לא יודעת, זאת וואחד שאלה.
כי מצד אחד הPC באמת דפק את הכלוב עמוקות והבנתי את זה ברגע שהתחלתי להפעיל צנזורה עצמית. שזאת לדעתי הבעיה האמיתית.
מצד שני, קווין אלכסי צודקת, כולה שלוש מילים ואני אישית מעדיפה לא לפגוע או לשחזר לאנשים טראומות.

אני לא עומדת עם סטופר ומצפה ממישהו כבר לסיים לעבד את הטראומה כדי שיוכל להשתתף באתרנו המעתיר.
Alpha1one1​(שולט)
Alpha1one1​(שולט) • 10 בדצמ׳ 2021
Queen Alyx כתב/ה:
Alpha1one1 כתב/ה:
N e l l a כתב/ה:
"אתם לא חייבם לכתוב אזהרת טריגר
אין לי דרך לחייב אף אחד
פשוט תודו שאתם בוחרים לפגוע באנשים אחרים במודע
ופעם הבאה שאתם מסתכלים במראה וחושבים איזה אנשים טובים אתם, תחשבו שוב.:

משום מה אני חייבת לציין שגם אני שורדת (לכתוב קרובן זה דבילי כי אני לא קןרבן)של 2 מקרי אונס.
ואני בהחלט לא צריכה *כאן* שום אזהרת טריגר.

פוסטים כאן על אונס לא עושים לי כזה רע.

כי אני יודעת במודע לאיזה אתר נכנסתי וזו אחת הפנטזיות הפופולריות בBDSM.

הם לא בוחרים לפגוע או שומדבר אחר שבעייניך נראה אחרת.
פשוט לא כל אחד חייב להזהיר את התוכן בבלוג שלו אם בעיניו זה נראה תוכן סביר וכו.

תישאל השאלה: אם כל אישה חוותה אונס, האם לא כך תוכן בפוטנציאל לפגוע ? בעצם, מדובר בסקייל (מפשט למען קלות ההסבר) שבין הטרדה קטנה יחסית, לאונס ברוטלי.
אז איפה עובר הגבול? מי קובע? לכל בעל בלוג של היגיון שונה, לאחד זו אלימות, לשני לא.

מה האחריות, אם בכלל, של מי שעברה אונס? אולי לא להיכנס לאתר כמו הכלוב?

מעלה שאלות, לא בהכרח טוען כלום.

אתה מבין שאם אתם תבחרו להדיר את כל מי שעבר אונס האתר יאבד המון המון אנשים?
לא נראה לי

נקודה רלוונטית העלית.
ושוב אומר, העלתי נושא לדיון. לא קבעתי עובדה. אחרת לא הייתי מעלה את הנושא אלא כותב פוסט שהוא בעד או נגד.

אשאל שאלה אחרת. נגיד בכניסה לכלוב הייתה הודעת הזהרה של טריגר, כמה את חושבת באחוזים מאלה שזה יכול להשפיע עליהם, היו נכנסים בכל זאת?
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 10 בדצמ׳ 2021
בכניסה לכלוב זה כללי מדי
כולם היו נכנסים
Alpha1one1​(שולט)
Alpha1one1​(שולט) • 10 בדצמ׳ 2021
Queen Alyx כתב/ה:
בכניסה לכלוב זה כללי מדי
כולם היו נכנסים

אולי.
אבל את מבינה, שבצש השני אנחנו נצפה מכל אחד, בין אם הוא מכיר או לא את הנושא, להבין בו, לדעת לבחור איזה הזהרה לכתוב, מתי, גם אם הוא בן 18, בתול ובקושי צפה בפורנו או דיבר עם מישהו על חיי מין.
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 10 בדצמ׳ 2021
פרלין כתב/ה:
כי מצד אחד הPC באמת דפק את הכלוב עמוקות והבנתי את זה ברגע שהתחלתי להפעיל צנזורה עצמית. שזאת לדעתי הבעיה האמיתית.
מצד שני, קווין אלכסי צודקת, כולה שלוש מילים ואני אישית מעדיפה לא לפגוע או לשחזר לאנשים טראומות.

אני לא עומדת עם סטופר ומצפה ממישהו כבר לסיים לעבד את הטראומה כדי שיוכל להשתתף באתרנו המעתיר.

פרלין, זה לא עניין של pc לדעתי.
זה חוסר יכולת של אנשים להתמודד עם העולם… והציפייה שהעולם ישקיע המון מאמצים כדי שיהיה להם נוח יותר. זה לא רק אזהרת טריגר, ואת יודעת את זה.

פוסטים על אונס יש לא רק בכלוב… וטריגרים יש לא רק לנאנסות.

עם כל הכבוד, אם פוסט על פנטזיית אונס כל כך מערער מישהו, הוא צריך להשקיע מאמצים בטיפול ולא בשלוש מילים שמישהו יכתוב…
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני חושבת שאזהרות תוכן זה דבר יפה ומתחשב. זה לא מאתגר במיוחד, ואם אני יכולה לעשות משהו קטן וחינמי כדי לחסוך לבנאדם אקראי עוגמת נפש אז למה לא.
אין לי טענות כלפי הימנעות מהן, כי כמו שכבר אמרו פה - אין דרך באמת לדעת מה יהיה טריגרי לאנשים אחרים.
עם זאת יש נושאים שאנחנו יודעים שעשויים להיות קשים לקריאה לכמה וכמה אנשים, כגון מוות במשפחה, פגיעה עצמית, תקיפה מינית, אלימות גרפית ועוד. ככל שאנחנו מודעים לכך שהתוכן שיצרנו עשוי לגרום למישהו לתגובה פוסט טראומטית אז אני לא רואה סיבה להוסיף הערה בהתחלה.
אם מישהו יעיר לי על פוסט שלי שכדאי להוסיף אזהרת טריגר אז אעשה את זה.

אני גם חושבת שהשימוש באזהרות טריגר עבר בלאי מסויים בשנים האחרונות וששימוש יתר גורם לשחיקה ולריקון מתוכן. במיוחד צורם לי כשמוסיפים אזהרת טריגר מבלי לציין באיזה נושא מדובר, מה שהופך את האזהרה לבדיחה. אין שום תועלת באזהרת טריגר ללא הסבר, והשימוש בהן כדי להתריע על תוכן "לא נעים" נראה לי מגוחך, ומצטרף לשורה של תופעות שקשורות ל"רידוד השיח".
כשהמנהג התחיל, הוא התחיל מתוך הבנה שבן אדם שסובל מפוסט טראומה עשוי לחוות מצוקה נפשית קשה ומשמעותית כתוצאה מחשיפה לא צפויה לתוכן "מטרגר". כלומר הטקסט יהווה טריגר להתפרצות של קושי כלשהו שיהיה קשה להתאושש ממנו. לא מדובר על חוסר נעימות או חוסר נוחות. התרחיש הרלוונטי הוא, לדוגמה, חוויה של פלשבק כתוצאה מקריאת תיאור גרפי של אירוע דומה. אנחנו (אני ועוד אנשים שאולי מזדהים איתי) לא רוצים לעשות פלשבק לאף אחד, לא בכוונה לפחות.

ספציפית בכלוב העניין הזה קצת טריקי, כי כמעט כל התוכן פה עשוי להיות טריגרי למישהו. יש אזהרת תוכן אחת גדולה ומוצדקת על כל האתר. עם זאת, גם במסגרת הזאת עשויים לעלות תכנים שיכולים לתפוס מישהו לא מוכן, כגון תיאורים של אלימות במשפחה, הפרעות אכילה ועוד ועוד. ככל שאני מודעת שהפוסט שלי מכיל תוכן כזה, אצרף הזהרה. כאמור אין דרך באמת לצפות את זה ואין בעיני מקום לשיפוט של היעדרן, אבל כשיש אותן זה נחווה מצידי כאקט קטן של התחשבות בזולת ואני מעריכה את הטובה. באופן כללי נראה לי קצת מטופש לכעוס על אנשים על כך שלא עשו משהו שהם לא חייבים להיות מודעים לצורך בו. וזה לא מפריע לי להעריך את זה ולחשוב שזה יפה מצידם כשכן עושים את זה.

אני לא מחבבת את ההתרחבות של המושג מ"תיאורים שעשויים לטרגר הפרעה נפשית" ל"תיאורים שעשויים לגרום חוסר נוחות למישהו". יש הבדל בין הדברים האלה ואני מעדיפה להתנהל בעולם שמזהה ניואנסים. יחד עם זה נראה לי ש"אזהרת תוכן" מכסה את שניהם במידה טובה של בהירות ושל נימוס.

האם אנחנו חייבים להתחשב זה בזה ולקחת בחשבון את רגשותיהם של אחרים? לא בדיוק, לא מבחינת חוק ומשפט. אבל אני חושבת שכדאי. זה חינם וזה נחמד.
DRAMA QUINN

הלכתי להקיא

JunkyRuby כתב/ה:
פרלין כתב/ה:

זה חוסר יכולת של אנשים להתמודד עם העולם… והציפייה שהעולם ישקיע המון מאמצים כדי שיהיה להם נוח יותר. זה לא רק אזהרת טריגר, ואת יודעת את זה.

עם כל הכבוד, אם פוסט על פנטזיית אונס כל כך מערער מישהו, הוא צריך להשקיע מאמצים בטיפול ולא בשלוש מילים שמישהו יכתוב…

את זו שצריכה טיפול
🤢🤮
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 10 בדצמ׳ 2021
JunkyRuby כתב/ה:
פרלין כתב/ה:

ג׳אנקי, לטפל בטראומה לוקח זמן, לפעמים אפילו תקופת חיים. אפשר להשקיע בטיפול ועדיין, תהליך הריפוי איטי ולא לינארי. זה ברור, לא?

זה לא כזה רע להתחשב ולא ערך גדול, בעיניי, להתקשח. זאת גישה מאוד ישראלית, מה שלא הורג מחשל וקשה יש רק בלחם ובטח שכחתי כמה.

אני מבינה למה את יוצאת נגד שלטון הטרור של ה-pc, גם עליי זה מאוס, אבל מצד שני, אני גם ממש מבינה איך טקסט יכול לטרגר. וטריגרים זה דבר נורא.
הלן הדובה
הלן הדובה • 10 בדצמ׳ 2021
יש אנשים שמשתמשים באזהרת טריגר (מכן והלאה TW) כדי להצדיק את יכולתם לכתוב את כל העולה על רוחם בטוענה שא. חופש הביטוי וב. הוזהרתם.
ויש אנשים שמשתמשים בTW ככלי עזר כשמדברים על נושאים רגישים מתוך כבוד לזולת. למשל - אדם שעבר תקיפה מינית עלול לחוות התקף כזה או אחר רק מלקרוא פוסט שמזכיר או עוסק בנושא. לכן TW לדעתי זה כלי עזר כשמשתמשים בו נכון.

אני בטוחה שתוכל למצוא רשימת טריגרים נפוצים אבל בגדול בקהילה הזו : סמים, אובדנות, תקיפה מינית, מיניות של קטינים, פדופיליה, אלימות מופרזת(שגורמת לנזק בלתי הפיך ולא משהו כמו הלקאה)
DRAMA QUINN
חבל שאתם לא לוקחים את הנושא הזה ברצינות כמו שאתם לוקחים אאוטינג ברצינות
זה נראה הדבר היחיד שמפחיד את האנשים פה
(חוץ מהפומביים)