סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

איך אתם מצליחים לסמוך על השולט שלכם?

A S T R O
לפני שנתיים • 20 בדצמ׳ 2021

איך אתם מצליחים לסמוך על השולט שלכם?

A S T R O • 20 בדצמ׳ 2021
בזמן האחרון שמתי לב שאני לא מצליחה להגיע למצב שאני יכולה להרשות לעצמי להוריד מגננות
לא משנה אם זה בגלל דברים שעברתי או שאני סתם לא מצליחה ולא סומכת על בני אדם
אני רוצה לתת לעצמי להתמסר
אני אהבתי את זה
איך אתם מתגברים על החרדות? איך אתם מצליחים לסמוך על השולט שלכם שלא יפגע בכם נגד רצונכם? איך אתם יודעים שהוא באמת הולך לכבד אותכם?
One moment​(שולטת)
לפני שנתיים • 20 בדצמ׳ 2021
One moment​(שולטת) • 20 בדצמ׳ 2021
חשוב לא להיסגר בניסיון עבר אם הוא שלילי. מצד אחר למה לדחוף את עצמך בכוח להתמסר אם זה לא זורם.
רק הזמן יעשה את שלו. וסשנים חיובים עם אותו שולט כמובן.
הלן הדובה
לפני שנתיים • 21 בדצמ׳ 2021
הלן הדובה • 21 בדצמ׳ 2021
זה עניין של הרגשה. אם אתם מרגישים בטוחים איתו או לא. ממליצה לתקשר עם השולט ולהתקדם לאט.

שולט שמתעקש על רצונותיו ושם אותם מעל לצורך שלכם - לא ראוי שיבטחו בו.

שולט שמקשיב ומבין שלפעמים אי אפשר ולא ממשיך ולא עושה רגשי - זה שולט שאפשר לסמוך עליו.

אבל להגיד שאף פעם לא פגעתי בנשלט ולא היו מקרים לא נעימים? זה שקר. אנחנו בני אדם. לפעמים זה כן יקרה וכבר פגעו בי שולטים ונשלטים ופגעתי בשולטים נשלטים.

כל עוד אין זדון ויש תקשורת ולומדים מטעויות - יש לאן להמשיך
    התגובה האהובה בשרשור
דוק_בי​(נשלט)
דוק_בי​(נשלט) • 21 בדצמ׳ 2021
אצלי זה היה עניין של החלטה. הבנתי שאין לי סיכוי להגיע להבנה מעמיקה של כניעות אם זה סוג של משחק. מה שכן הבנתי (וזה לקח הרבה זמן והרבה מחשבה) זה שאני כנוע באמת, ולא סוג של תפקיד שאני בוחר לבצע. אני יכול להבין את הצורך שלך. איך לשחרר? כמו שאמרתי לבחור שולט שאת נותנת בו אמון, שהוכיח שלמרות שהיה יכול, לא פגע בך, ואז פשוט לוותר על ההגנות. זה תמיד סיכון, אבל אין (לפחות בשבילי) דרך אחרת.

לדוגמה: השולט שלי אוהב להראות את רמת הכניעות שלי לאחרים (למשל במצלמת רשת). כמובן שיש סיכון, שיצלמו אותי ויפיצו, אבל אני בטוח שהוא לא חושף את פני בפני מי שהוא לא בוטח בו או בה ומכיר את הזהות האמיתית שלו/ה.

בסופו של דבר - זה סיכון, אבל סיכון שהמשמעות שמאחוריו שווה אותו בענק.
Legato
Legato • 21 בדצמ׳ 2021
היי אסטרו בוקר טובicon_wink.gif

בהנחה ושניכם הגעתם למסקנה כי יש ביניכם התאמה,
רק דבר אחד יוכל להשפיע לטוב ולרע על קיומו או סיומו של הקשר שלכם:

-אמון: את אמונך צריך להרוויח.
אין דרך מהירה להרוויח אותו מלבד ללכת באותה דרך חתחתים, יד ביד, באטיות, בבטחה ובזהירות יתרה! למעשה החבילה שאת מביאה אתך (חוויות העבר וטראומות ומוטיבציות ופחדים) ויכולת ההכלה של השולט ; אלו הפקטורים שיקבעו את אבני הדרך להנחת היסודות לבניית האמון ביניכם.
לו הייתי כורך סביב עינייך צעיף בלב רחוב הומה תנועה כמו אבן גבירול /תל אביב ומבקש ממך לצעוד לכיווני- מרחק של כ100 מ׳ ממך.
פאניקה היתה משתלטת עלייך.
כל חושייך היו מתחדדים. רמת האדרנלין בדם, קצב ודופק הלב - הפרצופים השונים שאין להם רלוונטיות כרגע, אך שצופים בך- ואת מייחסת להם חשיבות.
כל אלו היו חוברים יחדיו בצורה מופתית כדי לסכל את האקט הבלתי נסבל הזה שבו את מקבלת החלטה ופוסעת את צעדך הראשון. ואז השני והשלישי. ידייך מושטות לפנים; את מרגישה כמו מומיה. חסרת מעוף. מובכת. פוסעת חצי צעד ואז קופאת במקומך. את ממשיכה עוד קצת לגרור רגליים ומתנגשת בעצמים/אנשים. לא נעים בכלל!
אבל אם הצלחת להתגבר על השלב הראשון, לפתע תוכלי לשמוע את קולו היציב של השולט שלך, שהוא כרגע בבחינת מעל לזמן והמרחב.
לאט לאט תהיי יותר ויותר אדישה לסביבה.
החושים שהתפזרו מקודם נאספים ומתכנסים כדי לסייע לך.
צעדייך הופכים גדולים יותר, יציבים יותר, בטוחים יותר. גבך מתיישר ומזדקף עם כל צעד נוסף.
ואז..
בעוד ידייך מושטות קדימה כדי להושיעך מפני מכשולים, את חשה בכף היד המוכרת שלו. כף ידך מצטנפת בתוך כף ידו. הכל נמחק. את בידיים בטוחות. לא משנה מה היד הזו תחליט- את הולכת אתה יד ביד. הגעת לחוף מבטחים. את סומכת עליו. יש לך אמון מלא בו. הוא לא יפגע בך, בטח לא בזדון. הוא לא יכשיל אותך. הוא יאפשר לך את מה שאת צריכה. הוא ייצור עבורך את הסביבה הבטוחה למימוש הצרכים שלך. הוא יוביל אותך לקצה אל לעולם לא מעבר לא.
א מ ו ן
בהצלחה🙏🏼
הוא​(שולט)
הוא​(שולט) • 21 בדצמ׳ 2021
אם הוא מגיע עם צלחת ציפס או גרעינים
ומסמן עם היד ושואל "רוצה"?

הוא כנראה הולך לכבד אותנו

אופציה נוספת

כמה תרגילי סמוך קום
heisenberg​(שולט)

Re: איך אתם מצליחים לסמוך על השולט שלכם?

heisenberg​(שולט) • 21 בדצמ׳ 2021
A S T R O כתב/ה:
בזמן האחרון שמתי לב שאני לא מצליחה להגיע למצב שאני יכולה להרשות לעצמי להוריד מגננות
לא משנה אם זה בגלל דברים שעברתי או שאני סתם לא מצליחה ולא סומכת על בני אדם
אני רוצה לתת לעצמי להתמסר
אני אהבתי את זה
איך אתם מתגברים על החרדות? איך אתם מצליחים לסמוך על השולט שלכם שלא יפגע בכם נגד רצונכם? איך אתם יודעים שהוא באמת הולך לכבד אותכם?

אם הוא לא הצליח להגיע איתך למצב שהוא הוריד לך את כל המגננות ואת לא מרגישה בטוחה איתו אז כנראה שהוא לא כזה שולט מוצלח.
daddyprimal​(שולט)
daddyprimal​(שולט) • 21 בדצמ׳ 2021
חשוב לי להבהיר:
אם את מרגישה שאת לא מסוגלת כרגע להוריד מגננות - *אל תכפי על עצמך את זה!!*

*בבקשה!!*

אני מציע שבתור התחלה, תעזרי אומץ ותדברי על זה עם הפרטנר.ית שלך.
אני מקווה שהם יבינו, יתמכו בך ולא ינסו לגרום לך להרגיש שאין לרגשות שלך ערך.

אם הם אפילו מתחילים להראות לך סימנים למניפולטיביות, *בבקשה ממך*, תעזבי אותם!

אל תפחדי לשים את הצד הנישלט שלך בצד למשך כמה זמן שאת מרגישה שאת צריכה, גם אם זה אומר לתעדף קשרים ווניליים או להיות בלי קשר בכלל.

את מסוגלת להתמודד עם זה!
בהצלחה! icon_smile.gif
Lilyth​(טרנסית נשלטת)
Lilyth​(טרנסית נשלטת) • 21 בדצמ׳ 2021
אני אתחיל בשאלה:
האם את מדברת על מגננות מנטליות או פיזיות?
כאילו האם קשה להיפתח ברמה אישית או ברמת הסשן?

הנה שני תשובות, לעניות דעתי:
ברמה המנטלית -
זמן. חיבור. הרבה הקשבה מצידו וקצת נכונות מצידך. זה גם תלוי כמה הוא יפתח בפנייך. כמה תסמכו אחד על השניה וכו' וכד'.

ברמה הפיזית -
אני מדברת הרבה. מבררת. שואלת על גבולות והעדפות של השולט. מספרת על שלי.
ואז חוזרת על כל הנ"ל במעגלים הולכים וקטנים, כדי לנסות למקד את זה ולראות הבנה והכלה מצידו.
כל זה בא ממקום של בדסמ אגב. לפחות במקרה שלי. אבל זו לגמריי יכולה להיות שיחה "על בדסמ" ולא "בתוך".

אני רוצה גם לראות, עד כמה מילת בטחון תהיה רלוונטית... ומה עוד דרכים אחרות שיש לי... שיש לי להביע את רמת ההנאה או הסבל שלי (הסבל הלא טוב).
אני תמיד מגיבה על דברים טובים בחיוב ועל דברים שפחות התחברתי, מגיבה בהתאם... ושוב מעלה ממה באמת בא לי להימנע.
כמובן, לא בתור "ציון" או ביקורת או משהו כזה. אלא בתור הוקרת תודה וכאלה.

אבל הכי בכנות... אני מנסה להתמסר למרות הסיכון בפגיעה. וזה סיכון שתמיד קיים. קוראת מחשבות אני לא.
אני מנסה לקבל מושג על השולט שלי מכל אינטרקציה בכל זמן. ולהתאים את הציפיות שלי בהתאם.

בכל מקרה.
בהצלחה!
מאחלת לך שזה יבוא לך בקרוב ועם השולט הנכון עבורך!
הלן הדובה
הלן הדובה • 21 בדצמ׳ 2021
רציתי להוסיף - ככה אני משרה אמון בסשן. (ולא צחוק, למדתי את זה מהרופא שיניים שלי)

אני אוהב לסדר את הכלים לפני, שאני אראה אותם. שהם נקיים ומוכנים לשימוש.

הנשלט/ת יכולים לראות את הכלים שנבחרו בבירור. אם יש שאלות לגבי כלי כזה או אחר הם מוזמנים לשאול.
לפני שימוש בכלי חדש או כלי שיכול לבוא לא בטוב - הכלי מונף באוויר מול הנשלט/ת.
לא בבקשת רשות בדיוק אלא יותר בקטע של - זה מה שהולך לקרות. וכן, לפעמים זה לא זורם להם והכלי חוזר למקומו. לדוגמא - 2 סכינים נבחרו לסשן. קטנה וגדולה. הגדולה לא התאימה ואחרי שהרמתי אותה ושאלתי אם היא מוכנה לזה ענתה שלא. מקובל עלי והסכין חזרה למקום.