צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תפיסת עולם

n a
n a
לפני שנתיים • 27 בדצמ׳ 2021

תפיסת עולם

n a • 27 בדצמ׳ 2021
לאחרונה נתקלתי באנשים שבאמת ובתמים מאמינים שמין אחד.ת מקומו.ה מעל השני.ה (ע"ע נשים עילאיות לגברים).

יש משהו שדוחה איתי בתפיסה ההיררכית הטבעית הזאת, ואני תוהה
- האם זאת בורות תרבותית?
- האם זאת תפיסה שהכרח עליהם לשמר כדי להצדיק את הסטיה שלהם? (אני לא משמשת במילה סטיה כגנאי).

איך אדם מגיע.ה למקום בו נם מאמינים שמגדר אחד עילאי על האחר?
שלגי
שלגי • 27 בדצמ׳ 2021
מאוד מחפיץ לטעמי,
זה לא שאת כאדם מעניינת אותי או מעוררת בי הערצה, אני פשוט נופל לרגלי כל אישה, או לפחות כאלה שכפות הרגליים שלהן עושות לי את זה 🤦🏻‍♀️

תופס גם בהיפוך מגדרי כמובן (חוץ מהכפות שהן די נפוצות בפמדום ופחות במיילדום)

לי נראה ומדובר בהשערה בלבד, שזו יותר פנטזיה שהם נהנים לשיים מאשר תפיסת עולם ממשית
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 27 בדצמ׳ 2021
- האם זאת בורות תרבותית? אני חושבת שזו תפיסת עולם שונה.. לא בהכרח בורות.
- האם זאת תפיסה שבהכרח עליהם לשמר כדי להצדיק את הסטיה שלהם? יכול להיות. יכול להיות גם שהסטיה שלהם נובעת מתוך תפיסת העולם הזאת. ואותו דבר אפשר גם להגיד על תפיסת העולם שכולם שווים.. זה גם אולי כדיי להצדיק משהו אצל האדם הזה.
-איך אדם מגיע.ה למקום בו הם מאמינים שמגדר אחד עילאי על האחר? זאת הדעה שלהם. אפשר להגיד למשל שבממוצע גבר יותר חזק פיזית מאישה.. אבל האם זה אומר שבגלל זה הוא עליון? איך קובעים בכלל עליונות, לפי אילו פרמטרים? בשביל להבין צריך לפרק את המושג הזה 'עליונות' ולראות למה האדם הזה מתכוון כשהוא אומר 'עליונות'. יכול להיות שלאנשים מסויימים יש פרמטרים מסויימים לקביעה מי עליון על מי, ולאנשים אחרים יש פרמטרים אחרים שדרכם הם דווקא מגיעים למסקנה שאף אחד לא עליון על אף אחד.
n a
n a
n a • 27 בדצמ׳ 2021
ארגמןן כתב/ה:
- האם זאת בורות תרבותית? אני חושבת שזו תפיסת עולם שונה.. לא בהכרח בורות.
- האם זאת תפיסה שבהכרח עליהם לשמר כדי להצדיק את הסטיה שלהם? יכול להיות. יכול להיות גם שהסטיה שלהם נובעת מתוך תפיסת העולם הזאת. ואותו דבר אפשר גם להגיד על תפיסת העולם שכולם שווים.. זה גם אולי כדיי להצדיק משהו אצל האדם הזה.
-איך אדם מגיע.ה למקום בו הם מאמינים שמגדר אחד עילאי על האחר? זאת הדעה שלהם. אפשר להגיד למשל שבממוצע גבר יותר חזק פיזית מאישה.. אבל האם זה אומר שבגלל זה הוא עליון? איך קובעים בכלל עליונות, לפי אילו פרמטרים? בשביל להבין צריך לפרק את המושג הזה 'עליונות' ולראות למה האדם הזה מתכוון כשהוא אומר 'עליונות'. יכול להיות שלאנשים מסויימים יש פרמטרים מסויימים לקביעה מי עליון על מי, ולאנשים אחרים יש פרמטרים אחרים שדרכם הם דווקא מגיעים למסקנה שאף אחד לא עליון על אף אחד.

בגדול, מטריד אותי שיש אנשים שחושבים שמשתנה כמו מגדר יכול להעיד על היררכיה בסדר החברתי.
זה מטריד מאותן סיבות שדארוויניזם חברתי ושתפיסה אבסולוטית של טובים ורעים נראית לי פסולה. בשל ההשלכות שלה על המציאות, במדה ומקבלת ולידציה
cuddleslut​(טרנסית מתחלפת)
אנשים גם מאמינים שהעולם שטוח, שחיסונים גורמים לאוטיזם, ושאין דבר כזה קורונה.
אנשים מאמינים במלא דברים שמסתדרים אם הדעות שלהם וגורמים להם להרגיש טוב עם עצמם.
bondman​(נשלט){FLR}
bondman​(נשלט){FLR} • 27 בדצמ׳ 2021
זהו גם אי אפשר יותר להעריץ נשים בשקט בכלוב?
icon_smile.gif
    התגובה האהובה בשרשור
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 27 בדצמ׳ 2021
Quora כתב/ה:

בגדול, מטריד אותי שיש אנשים שחושבים שמשתנה כמו מגדר יכול להעיד על היררכיה בסדר החברתי.
זה מטריד מאותן סיבות שדארוויניזם חברתי ושתפיסה אבסולוטית של טובים ורעים נראית לי פסולה. בשל ההשלכות שלה על המציאות, במדה ומקבלת ולידציה

זה הגיוני שזה מטריד אותך. סיגלת לעצמך תפיסת עולם שתגרום לך להרגיש טוב, ויש פה תפיסת עולם שונה משלך שמערערת לך את ההרגשה הטובה שלך. זה הגיוני.
n a
n a
n a • 27 בדצמ׳ 2021
היא לא מערערת על ההרגשה הטובה שלי, היא מערערת על הסדר החברתי.
תפיסות עמוקות דומות נמצאו אצל אנשים בעלי מבני אישיות אנטי סוציאלי.
אני דווקא נהנית מתפיסה רגעית לפיה אני מעל (לעתים נדירות מתחת) למישהו, אבל יש הבדל בין תפקיד לתפיסת מציאות.
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנתיים • 28 בדצמ׳ 2021
ארגמןן​(אחרת) • 28 בדצמ׳ 2021
Quora כתב/ה:
היא לא מערערת על ההרגשה הטובה שלי, היא מערערת על הסדר החברתי.
תפיסות עמוקות דומות נמצאו אצל אנשים בעלי מבני אישיות אנטי סוציאלי.
אני דווקא נהנית מתפיסה רגעית לפיה אני מעל (לעתים נדירות מתחת) למישהו, אבל יש הבדל בין תפקיד לתפיסת מציאות.

אמרת שזה מטריד אותך.. לזה התכוונתי כשאמרתי שזה מערער את ההרגשה הטובה שלך.
אני אישית לא מרגישה שזה מערער על הסדר החברתי.. יותר מזה, זה חלק מהסדר החברתי כבר עכשיו.
עבד בארון
לפני שנתיים • 28 בדצמ׳ 2021
עבד בארון • 28 בדצמ׳ 2021
שליטה נשית היא בהחלט תפיסת עולם
ולדעתי תפיסת עולם מ ב ו ר כ ת
שבו שתפקידו של הגבר הוא לשרת את האישה ולדאוג שיהיה לה קל ונוח בחיי היום יום
יש קשת רחבה של רמות שליטה מייחסי FLR המבוססים על אהבה וכבוד הדדי
ועד שליטה מלאה על כל נושא בחיי היום יום ואפילו ידיעה על המיקום פיזי של הגבר הנשלט דרך המכשיר הנייד