ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

חיסונים וגבולות

Alpha1one1​(שולט)
לפני שנתיים • 28 בדצמ׳ 2021

חיסונים וגבולות

Alpha1one1​(שולט) • 28 בדצמ׳ 2021
זה לא עוד שרשור חסר תוכלת של בעד או נגד (ובבקשה תנסו לא לקחת אותו לשם למרות שזה יהיה כנראה מאתגר.

תוהה על האנשים שמכניסים לגבולות שלהם אנשים שכן לוקחים חיסונים.
מילא, יכול להבין את הרציונל של מי שכן לקח, שלא רוצה להיות בסביבה של מישהו שלא לוקח (על משקל הורים לילדים שלא רוצים גן עם ילדים לא מחוסנים לחצבת ושות)
אבל מה הרציונל של לשפוט אנשים שכן מחליטים לקחת חיסונים ולהכניס אותם לגבולות שלהם?

יש אנשים שאשכרה *פוסלים* מישהי/ו שהחליט לקחת חיסון ושלא כופה עליהם להתחסן (אני למשל לא היה אכפת לי להיות עם מישהי לא מחוסנת, למרות שאני מחוסן ×3). לא על רמת האינטליגנציה, לא על חוש הומור, לא על מראה חיצוני, פה זה חותך. לקחת חיסון? אתה פסול אצלי.

מה הרציונל מאחורי הגישה הזו?
פונה כמובן לשני המינים.
שלגי
שלגי • 28 בדצמ׳ 2021
אתה באמת חושב שלא יתחילו פה מכות?
אתה אופטימי 🤣

ובנימה אופטימית זו - מניחה שזה מגיע מהמקום ה״אידיאולוגי״ כמו טבעוני שלא יצא עם קרניבורית, שמאלנית שלא תצא עם ימני וכו…
Alpha1one1​(שולט)
שלגי כתב/ה:
אתה אופטימי 🤣

ובנימה אופטימית זו - מניחה שזה מגיע מהמקום ה״אידיאולוגי״ כמו טבעוני שלא יצא עם קרניבורית, שמאלנית שלא תצא עם ימני וכו…

אני יכול להבין ולכבד טבעוני מטעמים אידאולוגיים שלא רוצה להיות בסביבה של מישהו שאוכל חיות (יש שיכנו כרצח, לא נכנס לזה מעבר).
אבל זה יותר הפוך. קרניבור שמטעמים אידיאולוגים לא רוצ. לצאת עם טבעוני (מטעמי נוחות). למה זה יפריע לו אידיאולוגית?
שנאוצר​(נשלט)
שנאוצר​(נשלט) • 28 בדצמ׳ 2021
מסכים. דבילי לפסול מחוסנים ודבילי לפסול לא מחוסנים.
שלגי
שלגי • 28 בדצמ׳ 2021
Alpha1one1 כתב/ה:
שלגי כתב/ה:
אתה אופטימי 🤣

אני יכול להבין ולכבד טבעוני מטעמים אידאולוגיים שלא רוצה להיות בסביבה של מישהו שאוכל חיות (יש שיכנו כרצח, לא נכנס לזה מעבר).
אבל זה יותר הפוך. קרניבור שמטעמים אידיאולוגים לא רוצ. לצאת עם טבעוני (מטעמי נוחות). למה זה יפריע לו אידיאולוגית?

כמחוסנת שקוראת (בתדהמה) את מה שכותבים חלק מהלא מחוסנים אידיאולוגית - נדמה לי שמבחינתם זה כמו לישון עם האויב
ע״ע השוואה לנאצים וכדומה…
לכן מבחינתם זה מועצם אף יותר מטבעוני שלא יתרועע עם אוכל בשר…
flower-red​(נשלט)
flower-red​(נשלט) • 28 בדצמ׳ 2021
האמת שלא יצא לי להיתקל בכאלה שמטילים וטו על לא מחוסנים. ההפך - לרוב אני נתקל בהמון מקומות במחוסנים שמסרבים להתרועע אם כאלה שלא התחסנו.

אישית מכיוון ויש בעד ונגד בשני הצדדים, אני לא פוסל אף אחד ובעד שכל אחד יחליט על גופו שלו.
ארגמןן​(אחרת)
ארגמןן​(אחרת) • 28 בדצמ׳ 2021
זה דומה לטבעונים שלא ירצו בסביבתם אנשים שאוכלים מהחי (יצא לי להכיר כאלה). זו תפיסת עולם מסויימת ואדיולוגיה מסויימת שבאה לידיי ביטוי גם בטיבעונות. אותו דבר הלא מחוסנים ששמים את הגבול הזה, הם לא התחסנו מתוך ראיית עולם מסויימת ורוצים בסביבבתם אנשים כמוהם עם ראיית עולם דומה.
Alpha1one1​(שולט)
ארגמןן כתב/ה:
זה דומה לטבעונים שלא ירצו בסביבתם אנשים שאוכלים מהחי (יצא לי להכיר כאלה). זו תפיסת עולם מסויימת ואדיולוגיה מסויימת שבאה לידיי ביטוי גם בטיבעונות. אותו דבר הלא מחוסנים ששמים את הגבול הזה, הם לא התחסנו מתוך ראיית עולם מסויימת ורוצים בסביבבתם אנשים כמוהם עם ראיית עולם דומה.

פה אני מבין את הרציונל .
אבל מקרה הפוך את מכירה? שעקב אידאולוגיה קרניבורית יפסל צמחוני או טבעוני? לא מדבר על מטעמי נוחות (גם לי בא בת זוג שתרד איתי על סטייק טעים)אבל לא אפסול אותה בגלל רק שהיא טבעונית. ומפה ההשוואה ללא מחוסנים.
תמרעה המרטשת​(שולטת)
אני מניחה שאתה מתייחס למפגש אקראי, כי למערכת יחסים של שליטה ומעבר זה הגיוני לפסול על כל פרמטר כזה.
אז נגיד, אני רוצה מישהו בסביבות גיל מסויים, לגיטימי לפסול מישהו בן 50, לא?

לי יש בעיה, אידיאולוגית עם מכחישי קורונה ומתנגדי חיסון, אז למה שארצה לבלות רגעים אינטימיים עם מישהו שלחלוטין מתנגד לדעה שלי? מעבר לכך שהוא גם יכול להיות חולה קורונה ללא ידיעתו.
AllyCat​(נשלטת)
AllyCat​(נשלטת) • 28 בדצמ׳ 2021
עונה ברצינות למרות שמדגדג לי להטריל-
מחוסנים פוסלים לא מחוסנים קודם כל בגלל הסיכון הבריאותי שבכך, וגם כי (למעט מקרים מסוימים) זה מעיד על אינטליגנציה, חשיבה ביקורתית והבנה של מדע. בעיני רבים אלו תכונות קריטיות. למשל, אעיד על עצמי שהייתי יוצאת עם לא מחוסנת שלא התחסנה כי היא בסיכון לתופעות לוואי חריגות מהחיסון, לא הייתי יוצאת עם מישהי שלא התחסנה כי היא "לא מאמינה בחיסון" או כי "לא יודעים מה יש בזה/לא חקרו את זה מספיק" כי זה מעיד על חשיבה ותפישת עולם ובעיניי זה קריטי.

מתנגדי חיסונים שנחשפו לחשיבה הזאת מרגישים מודרים, ולכן הם מנסים להחזיר למחוסנים החצופים האלו באותו מטבע ואומרים שהם פוסלים מחוסנים.
"לאלאלא חמודה מתוקה לא הבנת, זה לא את פסלת אותי כי אני לא מחוסן, זה אני פוסל אותך בכלל, כן כן אנחנו פוסלים אתכם גם אתם לא יותר טובים מאיתנו"
זאת ליטרלי הסיבה היחידה
Change. My. Mind.
    התגובה האהובה בשרשור