סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חיסונים וגבולות

כלבונת סקרנית​(נשלטת){תומר ההוא}
לפני שנתיים • 28 בדצמ׳ 2021
AllyCat כתב/ה:
עונה ברצינות למרות שמדגדג לי להטריל-
מחוסנים פוסלים לא מחוסנים קודם כל בגלל הסיכון הבריאותי שבכך, וגם כי (למעט מקרים מסוימים) זה מעיד על אינטליגנציה, חשיבה ביקורתית והבנה של מדע. בעיני רבים אלו תכונות קריטיות. למשל, אעיד על עצמי שהייתי יוצאת עם לא מחוסנת שלא התחסנה כי היא בסיכון לתופעות לוואי חריגות מהחיסון, לא הייתי יוצאת עם מישהי שלא התחסנה כי היא "לא מאמינה בחיסון" או כי "לא יודעים מה יש בזה/לא חקרו את זה מספיק" כי זה מעיד על חשיבה ותפישת עולם ובעיניי זה קריטי.

מתנגדי חיסונים שנחשפו לחשיבה הזאת מרגישים מודרים, ולכן הם מנסים להחזיר למחוסנים החצופים האלו באותו מטבע ואומרים שהם פוסלים מחוסנים.
"לאלאלא חמודה מתוקה לא הבנת, זה לא את פסלת אותי כי אני לא מחוסן, זה אני פוסל אותך בכלל, כן כן אנחנו פוסלים אתכם גם אתם לא יותר טובים מאיתנו"
זאת ליטרלי הסיבה היחידה
Change. My. Mind.

הרסת אותי,תגובה מושלמת. ועניין התפישה נכון מאוד. יש דאטה יש נתונים אין פה מקום בכלל לדיבייט ו"דעה".

מצחיק שהפוסט הזה עלה, בדיוק הבוקר צילמתי מסך ושלחתי לאדון שלי, על אחת פה שבפרופיל מציינת שהיא לא תהיה עם גברים שמכרו את עצמם וגופם לתו ירוק וגם הוסיפה להגדיל וכתבה שהיא תבדוק ותפסול 😂
daddyprimal​(שולט)
לפני שנתיים • 28 בדצמ׳ 2021
daddyprimal​(שולט) • 28 בדצמ׳ 2021
תסתכל על זה ככה-
פשוט עשו לך טובה שחסכו ממך את הזמן שהיית משקיע בהם..
ממליץ להשקיע את הזמן שלך בבניאדם ששווים את זה
ארגמןן​(אחרת)
לפני שנתיים • 29 בדצמ׳ 2021
ארגמןן​(אחרת) • 29 בדצמ׳ 2021
Alpha1one1 כתב/ה:
ארגמןן כתב/ה:
זה דומה לטבעונים שלא ירצו בסביבתם אנשים שאוכלים מהחי (יצא לי להכיר כאלה). זו תפיסת עולם מסויימת ואדיולוגיה מסויימת שבאה לידיי ביטוי גם בטיבעונות. אותו דבר הלא מחוסנים ששמים את הגבול הזה, הם לא התחסנו מתוך ראיית עולם מסויימת ורוצים בסביבבתם אנשים כמוהם עם ראיית עולם דומה.

פה אני מבין את הרציונל .
אבל מקרה הפוך את מכירה? שעקב אידאולוגיה קרניבורית יפסל צמחוני או טבעוני? לא מדבר על מטעמי נוחות (גם לי בא בת זוג שתרד איתי על סטייק טעים)אבל לא אפסול אותה בגלל רק שהיא טבעונית. ומפה ההשוואה ללא מחוסנים.

אבל אנחנו לא מדברים על קרניבורים... אנחנו מדברים על לא מחוסנים. כאמור, הרבה אנשים שאדיאולוגית לא חוסנו עשו את זה מתוך אדיולוגיה ותפיסת עולם. והם מעוניינים להיות בסביבת אנשים עם אותה תפיסת עולם.
אתה באמת לא מצליח לתפוש את זה?
מטפורה
מטפורה • 29 בדצמ׳ 2021
החתולה אלי די קלעה לעניין בעיני, אבל אני רואה שפותח השרשור עדיין נלהב לחפש תשובה. אני מזדהה, זו אכן תופעה מעניינת. גם אני ניסיתי לפתוח שיחה בנושא עם כמה אנשים שציינו גבול כזה בפרופיל שלהם, אבל לא נחלתי הצלחה גדולה.

תראה, נכנסתי לקבוצות פייסבוק של מתנגדי חיסונים בעבר וראיתי שבאמת יש אנשים שמאמינים שהחיסון עצמו מדבק, והונדס כדי להדביק, ב...חוסר פוריות, או משהו כזה. היו שם נשים שהיו מוכנות להישבע ש(הכירו נשים שהכירו נשים ש) באו במגע עם מחוסנות, ואז המחזור שלהן השתגע. ההגינות מחייבת אותי להניח שמדובר בשוליים שבשוליים של מתנגדי החיסונים, כי זו באמת השערה לא כל כך מוצלחת, אפילו כתיאוריית קונספירציה.

אני נוטה להסכים עם המגיבים הקודמים ולחדד: מדובר בנושא זהותי, לא במדיניות רציונלית. זו תופעה מוכרת וסביב הקורונה כבר ראינו אנשים מתכנסים לשבטיות מהסוג הזה. זה ניכר בעיקר במחנה הלא מחוסנים (שלדעתי מצמיח כמה ביטויים לא כל כך מתוחכמים של זה), אבל לא רק שם.
פייה{O}

Re: חיסונים וגבולות

פייה{O} • 29 בדצמ׳ 2021
Alpha1one1 כתב/ה:
תוהה על האנשים שמכניסים לגבולות שלהם אנשים שכן לוקחים
יש אנשים שאשכרה *פוסלים* מישהי/ו שהחליט לקחת חיסון ושלא כופה עליהם להתחסן (אני למשל לא היה אכפת לי להיות עם מישהי לא מחוסנת, למרות שאני מחוסן ×3). לא על רמת האינטליגנציה, לא על חוש הומור, לא על מראה חיצוני, פה זה חותך. לקחת חיסון? אתה פסול אצלי.

מה הרציונל מאחורי הגישה הזו?
פונה כמובן לשני המינים.

הרציונל מגיע מאותה ״חשיבה רציונלית״ שהובילה להתנגדות נחרצת לחיסונים.
DRAMA QUINN
DRAMA QUINN • 29 בדצמ׳ 2021
בכנות טוב לי ככה
זה שהם פוסלים אותי מקדים את זה שאני אפסול אותם
ולחסוך לי זמן זה מבורך בעיניי
starduskonfire
starduskonfire • 29 בדצמ׳ 2021
מה שמאפיין מתנגד חיסון מתוך השקפה של מחוסן זה התכונות הבאות:
אמונה בתיאוריות קונספירציה
חוסר התחשבות באחר
חוסר אמונה בנכונות המדע
הליכה נגד הזרם

מהצד השני, המתנגד חיסונים רואה את המחוסן הממוצע באופן הבא:
אמונה עיוורת בממסד
חוסר תמיכה במאבק על חירות הפרט
נטייה ללכת עם העדר

אותם אנשים, ככל הנראה יחפשו את התכונות הבאות בפרטנר פוטנציאלי:
ערך גבוה לחשיבה עצמאית ולא נכנעת ללחץ חברתי או תכתיב אוטוריטרי
יכולת להתמודד עם לחצים והשלכות בהגנה על עקרונות ואידאולוגיה
ואולי החשוב מכל, זה הזדהות עם המאבק שהם מנהלים בתור מאבק צודק.

מתנגדי חיסונים, לא ימצאו את שילוב תכונות אלו במתחסן ממוצע.

אם נצא מנקודת הנחה שיש אנשים שמעדיפים לעשות קיצור דרך ולסנן לפי יוריסטיקה ולא לבדוק בציציות, במיוחד כשההיצע גבוה, וויתור על כמה מחוסנים אנטי ממסדיים, שוחרי חירות ומוכנים להגן על עקרונותיהם למרות ההשלכות ומזדהים עם המאבק הוא לא וויתור כואב במיוחד.
הייתי מנחש אבל שרוב אלו שאשכרה יפסלו על כך יהיו בחורות, גברים שיעשו כך ימצאו את עצמם מאוד בודדים.
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 29 בדצמ׳ 2021
אני רק אניח את זה פה

Prof. Bret Weinstein with Dr. Peter McCullough
https://www.youtube.com/watch?v=-zg1j7Zquoc

Robert F. Kennedy JR
https://rumble.com/vr9t7m-uncensored-rfk-jr.-tells-shocking-truth-about-anthony-fauci.html
פרייה​(נשלטת)

כשאנחנו קודם בני אדם הכל אפשרי

פרייה​(נשלטת) • 29 בדצמ׳ 2021
שלגי כתב/ה:
אתה באמת חושב שלא יתחילו פה מכות?
אתה אופטימי 🤣

ובנימה אופטימית זו - מניחה שזה מגיע מהמקום ה״אידיאולוגי״ כמו טבעוני שלא יצא עם קרניבורית, שמאלנית שלא תצא עם ימני וכו…

מסורתית קרניבורית ימנית מזרחית לא מחוסנת .
נשואה לאתאיסט טבעונית שמאלני אשכנזי מחוסן .
הכל אפשרי אם אנחנו קודם בני אדם .
ScatNerd
ScatNerd • 29 בדצמ׳ 2021
אני כ"כ מתאפק לא להגיב..