סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חיסונים וגבולות

Kitty frank
לפני שנתיים • 31 בדצמ׳ 2021
Kitty frank • 31 בדצמ׳ 2021
אם אני אלכלך על חיסונים, גם אקבל מכם אמבוש זוגי?
JunkyRuby{MyLexicon}
JunkyRuby{MyLexicon} • 31 בדצמ׳ 2021
אוחחח את תקבלי משהו אחר
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
אני דווקא מבינה את זה. גם אני פוסלת על דיעות שאני לא יכולה להכיל. אם בן אדם עושה משהו שנראה לי כמעיד על היותו מטורלל לגמרי אז לא ארצה להיות חברה שלו. זה אפילו נראה לי מובן מאליו. אחרת איך נסנן? לפי גודל הזין?
נגיד, לא הייתי יוצאת עם הומופוב, למרות שזה כביכול לא משפיע עלי (כי אני לא הומו).
הסיבה שזה מוזר כשמתנגדי חיסונים עושים את זה, היא שהעקרון שעליו הם מגינים הוא אידיוטי. אבל עצם הנכונות להגן על עקרונות נראית לי אחלה.
ScatNerd
ScatNerd • 31 בדצמ׳ 2021
שכל אחד יעשה מה שבא לו ויסתובב עם מי שבא לו, למי בכלל אכפת. כל אחד חושב שהוא יותר חכם מהשני, הטבע האנושי במיטבו.
יש טיעונים בעד ונגד, אין נכון או לא נכון. כל אחד ומה שנכון בשבילו. בסופו של דבר כל היצר האנושי הוא דוחה וטוב שהזמן של כולנו כאן קצוב.
אולי לא כדאי שנבזבז אותו על דאגות מיותרות כמו מי רוצה להיות בחברתנו.
לא צריך להיות גאון כדי להבין את הסיבה מדוע יש לא מחוסנים שפוסלים מחוסנים, כבר אמרו אותה כאן מספר פעמים אין טעם לחזור.
מחפש אהבתך​(נשלט)
מחפש אהבתך​(נשלט) • 31 בדצמ׳ 2021
יש כל כך דברים שלא מובנים ונראים בכלל לא רציונלים. אבל צריך לדעת שהרגש והלב משפיעים על השכל. מכאן שורש כל החרדות והדמיונות למיניהם. תתמאה על עצמך שרק עכשיו אתה פותח את עיניך ומשתאה על כך (במילים אחרים, אתם הישראלים אומרים "בוקר טוב אליהו" נכון?).
אמנם שמעתי הסבר ממי שהפוך לא רוצה לפגוש אנשים מחוסנים בטענה שהחיסון משפיע על השכל ומטמטם.
שבת שלום.
morningdew​(שולט)
morningdew​(שולט) • 31 בדצמ׳ 2021
אני מתנצל על הסטת הדיון מהתבונה הדרוויניסטית שבהפרדה בין שני מסלולי-התמודדות של האנושות מול מגיפה כך שלפחות קבוצה אחת תשרוד עם שוך הקרבות, ואתמקד לרגע בנסיון להציל תינוק שנשבה.

טריידמארק, כתבת -
TradeMark כתב/ה:

... אחד הרופאים הכי בכירים בארה"ב ... .

אכן Peter A. McCullough נחשב כאחד מבכירי המומחים בארה"ב לגבי תת-התחום של מחלות לב ומחלות כליה.
אבל אם תבדוק את הפרסומים שלו, תראה שעד 2019 אין לו ברזומה פרסומים בולטים שקשורים לאפידמיולוגיה.
איך בודקים? הכי פשוט - הולכים לGoogle Scholar:
https://scholar.google.com/citations?user=LzqEaOkAAAAJ&hl=en

עדיין, כלב בכיר קשיש יכול ללמוד תכסיסים חדשים.
ואכן, מאז 2019 האיש פרסם לא מעט לגבי covid19.
אלא מה? הטענות שלו לא מחזיקות מים.
איך נכתב עליו באחד הפרסומים שהציגו את הפרובלמטיקה של הטיעונים שלו?
https://www.amjmed.com/article/S0002-9343(20)30875-5/fulltext
McCullough ודומיו -
Facing mounting contrary evidence, the proponents of HCQ with AZ resemble the deluded Black Knight from Monty Python and the Holy Grail whose limbs are progressively cut off but continues to confidently proclaim triumph in the battle.

גרוע מזה, הוא הלך והתדרדר בהפצת דיסאינפורמציה לגבי קורונה 19 עד כדי כך שהוא פוטר ממקום עבודתו - Baylor Scott & White Health - במהלך 2021.
ומאחר והוא המשיך להציג עצמו בהקשר למקום העבודה הזה בעודו מפיץ פייק-מדע, ביילור אפילו נאלצו להוציא נגדו צו מניעה בנושא -
https://www.fox4news.com/news/baylor-scott-white-sues-dallas-doctor-covid-19-vaccine-skeptic-and-demands-he-stop-using-its-name

אז האיש לא יוצא מכובד מדי.

ובתור דובדבן על הקצפת על העוגה שהיא McCullough כאילן להיתלות בו, האיש הוא חבר הAAPS . ודי לחכימא ברמיזה.

כשזה העוגן הרציונלי שלך לאיזושהיא טענה, טריידמארק - כדאי שתחפש מקור מידע רציני ומבוסס יותר.

ואידך זיל גמור.
AllyCat​(נשלטת)
AllyCat​(נשלטת) • 31 בדצמ׳ 2021
אני נורא מצטערת, אבל כן יש "נכון ולא נכון" לגבי חיסונים, מדע ורפואה.
אין כאן 2 צדדים שווים שלכל אחד דעה משלו.
יש צד אחד שמתבסס על עובדות, מידע ומחקרים, וצד אחר שלא מבין את העובדות ולא רוצה להבין אותן וגורם המון נזק בהפצת מידע שקרי.

יש צד אחד שטוען ש 3²=6 וצד אחד שטוען שלא ככה עובדים אקספוננטים, אין כאן ויכוח בכלל לגבי מי צודק.
Cruvi
Cruvi • 31 בדצמ׳ 2021
לא מרגישה צורך להתנצל על כך שאני לא רוצה לשכב עם חברים בכתות או חסידי תיאוריות קונספירציה
קיטי קט{למה לי}
לפני שנתיים • 1 בינו׳ 2022

מלכהההה

קיטי קט{למה לי} • 1 בינו׳ 2022
AllyCat כתב/ה:
עונה ברצינות למרות שמדגדג לי להטריל-
מחוסנים פוסלים לא מחוסנים קודם כל בגלל הסיכון הבריאותי שבכך, וגם כי (למעט מקרים מסוימים) זה מעיד על אינטליגנציה, חשיבה ביקורתית והבנה של מדע. בעיני רבים אלו תכונות קריטיות. למשל, אעיד על עצמי שהייתי יוצאת עם לא מחוסנת שלא התחסנה כי היא בסיכון לתופעות לוואי חריגות מהחיסון, לא הייתי יוצאת עם מישהי שלא התחסנה כי היא "לא מאמינה בחיסון" או כי "לא יודעים מה יש בזה/לא חקרו את זה מספיק" כי זה מעיד על חשיבה ותפישת עולם ובעיניי זה קריטי.

מתנגדי חיסונים שנחשפו לחשיבה הזאת מרגישים מודרים, ולכן הם מנסים להחזיר למחוסנים החצופים האלו באותו מטבע ואומרים שהם פוסלים מחוסנים.
"לאלאלא חמודה מתוקה לא הבנת, זה לא את פסלת אותי כי אני לא מחוסן, זה אני פוסל אותך בכלל, כן כן אנחנו פוסלים אתכם גם אתם לא יותר טובים מאיתנו"
זאת ליטרלי הסיבה היחידה
Change. My. Mind.