שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

טריגרים ורגישות סביבתית

Alas
לפני שנתיים • 23 בינו׳ 2022
Alas • 23 בינו׳ 2022
Got ya. (:
איך כן? לשיטתך.

צ'פכי קצת.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 23 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:

גם כאן לתחושתי, נראה שלא היה רגע של חשבון נפש לבדוק מה השלכות של התגובות על פוסט טראומטים ומתמודדי נפש ככלל שנמצאים בינינו.
מאד מקווה שזה לא יצמצם אותםן במרחב או/ו ירחיק אותםן.

את מצדיקה את טענתי וטענת אחרים שהדיון מוסט אל פוסט טראומתיים ורגשותיהם
במקום לנושא הדיון עצמו. וזה יקרה עם כל דיון. לא הם הנושא.

דיונים בד"כ נושאים בתוכם אי נוחות, ביחוד כשאין הסכמה ויש השקפות שונות.
אחזור על זה שוב: זה לא קבוצת תמיכה. שם כן יש מקום ל"מקום בטוח" כפי שציינת

גם צריך להבדיל בין רגישות יתר לנושא מסוים בעקבות חוויה לא נעימה לבין PTSD
לפעמים אנשים אוהבים לערבב זאת ביחד אבל זה 2 עולמות שונים.
רגישות יתר בעקבות חוויות לא נעימות יש לכל אחד, איש איש וחוויותיו.
PTSD זה כבר עולם אחר.
אז לא כל מי שמודיע בריש גלי על איזה טראומה צריך ישר לקפוץ לקיצון שבעניין.

ולמה שיהיו השלכות על הפוסט הנוכחי שיגרום לכף שאנשים לא ירצו להגיב?
הרי אין בו פורנוגרפיה ואין אלימות מילולית למעט איזה "די" ו "סתמי"
אחד שאולי נכתב בצחוק וגם אם לא אני בספק אם "סתמי" בתגובה כלשהיא זה מושא לטראומה כלשהיא.
בסך הכל דנים וכל אחד כותב את דעתו על הנושא.

אם הפחד מלשמוע מדיעות אחרות הוא סיבה למישהו לטעון בעתיד שלא מכבדים את הסביבה הבטוחה שלו...
אז הוא יצטרך למצוא את האומץ לדבר בכל זאת.

נ.ב:
לדעתי האישית אזהרת טריגר פה ובכל מקום אחר כבר נהיה יותר קליקבייט מאשר אזהרה אמיתית.
זה מושך יותר צופים, גם את אלה שהטריגר עבורם.
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 23 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:
אם כבר להפריט, אז גם את האחריות הקולקטיבית יו סיי?
יאללה. בואו נהפוך לחברה אגוצנטרית אטומה על מלא. חסרת התחשבות שמרוכזת באני, עצמי ואין עוד מלבדי.
נו, יש בזה "מן החרא". קצת. ציפ-ציפה.

אף אחד לא חי בוואקום, אפילו בתשלומי ארנונה את שותפה לצריכה משותפת מתוך הבנה בסיסית שהשותפות הזו היא מן מעגל קסמים שמחזיר לך כשאת נותנת. ללא הסימביוזה הזו יבצרו פערים שיעמיקו שסעים בין קבוצות במקום לאפשר מקום לכולם בצורה המיטבית ביותר.

לא נדרש דבר פרט להפנמה שיש בינינו מתמודדי נפש. איך נפעל? תלוי בטיב החרא שאנחנו, איי גס.

מה הקשר בין מה שכתבת
לבין כתיבה בפורום של אנשים שלא קשורים זה לזה על חוויות ודיעות בנושאים מסוימים(לרוב על בדסמ)?
איך השלכת את הדיון פה על החברה כולה?

אין פה "שותפות" או "חיים ביחד".
הסימביוזה היחידה שקיימת בפורום זה כתיבה ותגובה.
אז כל עוד שומרים על כללי פורום בסיסיים והגיוניים הנפוצים ברוב העולם, אז יהיה בסדר.
כשאנשים רוצים להכיר יותר אז פונים באפיקים יותר פרטיים.
Kitty frank
Kitty frank • 23 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:
Got ya. (:
איך כן? לשיטתך.

צ'פכי קצת.

אני חושבת ששיח כנה ויישר תמיד יהיה יותר בריא לתרבות השיח. לא תמיד כמקרה לגופו, לא תמיד ברגע האמת אבל בסךךך הכל אני תמיד אעדיף כמה שפחות הסתרות של מידע לנוחות רחוקת הטווח.
''מהוגנות'' תמיד נשמעת לי מסוכנת יותר, זה פשוט ערך שגדלתי עליו, וסיפורים ששמעתי על אסונות השמרנות. אין לי בראש סיפורים על חברות שהשתיקו חלק מהשיח ויצאו מזה נשכרות.

זו הסיבה שהגעתי למקום הכי בוטה ובפנים שיכלתי למצוא באינטרנט. לברוח לאי של אנשים בבוטים וכניך ולא מצונזריך כמוני. אז מבחינתי, להשאיר את הכלוב מאוד לא מצונזר זה ערך.
Alas
לפני שנתיים • 24 בינו׳ 2022
Alas • 24 בינו׳ 2022
לא היתה בקשה להצטנזר אלא להתריע על תוכן שעלול לטרגר.
לדוגמא: תמונת הפרופיל. בעת טעינת התמונה לפרופיל הפרטי שלנו נשאלת השאלה; אם התמונה מכילה עירום מלא. במידה והגדרנו "כן" התמונה תוצג בפרופיל עם טשטוש.
שאלה זו מאפשרת לצופיםות בפרופיל להחליט אם הםן מעונייניםות לראות את העירום המלא או לדלג עליו.
האם כלובי לא איפשר את התמונה כלל? לא. הוא יצר סנן ואיפשר לנו להחליט מה יהיה התוכן שאליו נבחר להחשף.
אזהרות טריגר; זהה לאפקט הטשטוש שיש על התמונה.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 24 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:
לדוגמא: תמונת הפרופיל. בעת טעינת התמונה לפרופיל הפרטי שלנו נשאלת השאלה; אם התמונה מכילה עירום מלא. במידה והגדרנו "כן" התמונה תוצג בפרופיל עם טשטוש.
שאלה זו מאפשרת לצופיםות בפרופיל להחליט אם הםן מעונייניםות לראות את העירום המלא או לדלג עליו.
האם כלובי לא איפשר את התמונה כלל? לא. הוא יצר סנן ואיפשר לנו להחליט מה יהיה התוכן שאליו נבחר להחשף.

זאת דוגמא מעולה.
הלן הדובה
הלן הדובה • 24 בינו׳ 2022
תראו. אני בעד להיות רגישים לזולת אבל יש גבול.
ממש לא יקרה שבכל פוסט תהיה אזהרת טריגר. סליחה.

קודם כל - אנחנו אחראים לבריאותנו הנפשית. מה זה אומר? זה אומר שמי שיש לו טריגרים שקשורים ל... נגיד... בננות - לא יכנס לירקן. הגיוני? יופי. לא הגיוני שכל מקום שעלול למכור בננות יאלץ לשים שלט - זהירות, בננות! ולכסות את הפרי.
לעומת זאת. ישנם פוסטים בוטים המעלים נושאים קשים ושתוכן הפוסט עלול לפגוע בלי שופ קשר לטריגר. כי הנושא עצמו קשה. או אז יש לתת אזהרה.

על איזה נושאים אנחנו מדברים? מי שלא יודע עדיין מצבו טוב. אמם ותישארו תמימים. יום טוב.
Jessie Adams{ליידי}
Jessie Adams{ליידי} • 24 בינו׳ 2022
באופן כללי אני אישית מאוד בעד אזהרות טריגר ומשתדלת אפילו להוסיף כאלה בפודקאסט שלי לגבי נושאים שמרגישים לי רגישים יותר.
עם זאת, בסופו של דבר, מדובר על רשת חברתית בוטה. רוב הדברים פה קשורים למין, מיניות, סקס, בדסמ ועוד ועוד.
אני חושבת שאנשים שמטורגטים בקלות צריכים לשקול את הכניסה שלהם לאתר, כי מה שמטרגט אותם נמצא פה בכל מקום.
ואני לא אומרת את זה מחוסר רגישות, אני אומרת את זה כי האתר הזה לעולם לא יהיה עם אזהרות טריגר על כל דבר אפשרי, ויש פה הרבה טריגרים.
בכל מקרה, אני חושבת שהמודעות ממש נחמדה וכבר יצא לי להיתקל בפוסטים קשים יותר ששמים אזהרת טריגר icon_smile.gif
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 24 בינו׳ 2022
השיח התוקפני והמתנשא כלפי מתנגדי אזהרות הטריגר ממחיש חלק מן העלות של התופעה הזו. כוחנות והשחרה מוסרית של מתנגדים שלובות בה יד ביד.

אבל הקורא הממוצע רוצה להיות אדם טוב. אף שהוא מכיר בעלות הנ"ל, ולמרות שברור לו כי המנעות מאזהרות טריגר אין פירושה "לגלגל פוסט טראומטים מכל המדרגות", עדיין ברצונו להתחשב בהם. יתכן שישאל את עצמו: האם התועלת לא שווה את העלות?

ובכן, לא. אזהרות טריגר הן הרבה דברים: דרך קלה להרגיש עליונות מוסרית ללא הקרבה, כלי לשליטה בשיח, אמצעי להמנעות מדעות מנוגדות. דבר אחד הן אינן: סיוע לפוסט טראומטים.

עם התפשטות התופעה החל גם מחקר אודותיה. הממצאים מלמדים שאזהרות טריגר אינן מועילות לאנשים שעבורם הן כביכול נועדו. למעשה, המחקר מציע כי ההיפך הוא הנכון: אזהרות טריגר יכולות לפגוע בסובלים מפוסט-טראומה.

מחקר שנערך בהרווארד מצא כי בקרב אנשים המאמינים שמילים יכולות לגרום נזק, אלו שקיבלו אזהרות טריגר חוו יותר חרדה מאלו שלא קיבלו אותן, ביחס לאותם גירויים. במחקר אחר נמצא כי אזהרות טריגר עלולות להאריך את המצוקה שנגרמת כתוצאה מזכרונות טראומטיים. המנעות מטריגרים ידועה כבלתי מועילה לסובלים מ-ptsd ואף כמחמירה את מצבם. באחד מן המחקרים הבולטים שנערכו נמצא כי אזהרות טריגר מחזקות בקרב שורדי טראומה את התפיסה כי הטראומה היא חלק עיקרי בזהות שלהם, מה שבתורו מחמיר את סבלם. האזהרות עצמן עלולות לעורר חרדה.
באופן כללי, המחקר מציע כי אזהרות טריגר אינן דרך פעולה רצויה עבור מי שבאמת אכפת לו מאנשים הסובלים מפוסט טראומה. במקרה הטוב, הן לא יועילו. במקרה הרע, הן יזיקו.

אני חוזר על המלצתי הקודמת: רוצים להיות טובים? פשוט תהיו בני אדם. תכבדו אחרים, גם אם הם חושבים אחרת. תהיו קשובים ורגישים ואכפתיים. יחס שכזה עושה פלאים לנפשם של אחרים, לא משנה אילו סדקים יש בה.
נימרייה​(שולטת)
נימרייה​(שולטת) • 24 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:

רוב האנשים רוצים להתחשב באחרים והרבה באמת מזהירים מפני טריגרים אבל השאלה היא עד כמה רחוק אתה לוקח את זה.
העניין הוא כזה, יש דברים שהם מוכרים כטריגרים נפוצים: עירום, דם, אלימות, אונס...
מה עם הלא נפוצים? מישהו שסובל מהפרעות אכילה ומעלים פה תמונות של אוכל שיכול לעשות לו טריגר להתקף בינג', או אולי מישהו עם חרדות מכלבים או כל בעל חיים אחר כי הוא הותקף פעם ומישהו העלה תמונה של אותו בעל חיים בלי להזהיר?
המון דברים יכולים להיות טריגר, אז כן לנפוצים אולי אפשר לבקש שאנשים יתריעו אבל צריך להסביר מה זה בידיוק, תן רשימה ספציפית (וגם אז היא תיהיה לא משקפת כי לכל אחד זה יכול להיות משהו אחר).
אבל לדעתי אי אפשר לקחת את זה לאף אחד מקצוות הקיצון, אי אפשר להזהיר מפני כל טריגר וטריגר ומצד שני כן חשוב לשים לב ולהיות מודעים לקושי הזה הזה אצל אנשים.

בסוף אם יש לך טריגר לאכול, ואתה מנוי לערוץ יוטיוב של טעימות אוכל אתה מבין שאתה מסתכן בחשיפה לאוכל שעושה לך טריגר (או התנהגות שעושה לך טריגר).
עם כל הכבוד האתר פה בעל תוכן מיני, בעל קונטקסט של שליטה ואקטים מסויימים, כן כדי להזהיר מפני דברים מסויימים שידועים כנושאים רגישים ומוכרים (תקיפות, אונס, דם..) ובאמת רוב האנשים לדעתי פחות או יותר עושים את זה, אבל מי שנמצא פה באתר מבין שהוא יכול להיתקל בתוכן כזה ללא התרעה וזו בחירה שלו להיות חלק מהאתר.