בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

טריגרים ורגישות סביבתית

שלגי
לפני שנתיים • 24 בינו׳ 2022
שלגי • 24 בינו׳ 2022
זאלופון כתב/ה:
השיח התוקפני והמתנשא כלפי מתנגדי אזהרות הטריגר ממחיש חלק מן העלות של התופעה הזו. כוחנות והשחרה מוסרית של מתנגדים שלובות בה יד ביד.

אבל הקורא הממוצע רוצה להיות אדם טוב. אף שהוא מכיר בעלות הנ"ל, ולמרות שברור לו כי המנעות מאזהרות טריגר אין פירושה "לגלגל פוסט טראומטים מכל המדרגות", עדיין ברצונו להתחשב בהם. יתכן שישאל את עצמו: האם התועלת לא שווה את העלות?

ובכן, לא. אזהרות טריגר הן הרבה דברים: דרך קלה להרגיש עליונות מוסרית ללא הקרבה, כלי לשליטה בשיח, אמצעי להמנעות מדעות מנוגדות. דבר אחד הן אינן: סיוע לפוסט טראומטים.

עם התפשטות התופעה החל גם מחקר אודותיה. הממצאים מלמדים שאזהרות טריגר אינן מועילות לאנשים שעבורם הן כביכול נועדו. למעשה, המחקר מציע כי ההיפך הוא הנכון: אזהרות טריגר יכולות לפגוע בסובלים מפוסט-טראומה.

מחקר שנערך בהרווארד מצא כי בקרב אנשים המאמינים שמילים יכולות לגרום נזק, אלו שקיבלו אזהרות טריגר חוו יותר חרדה מאלו שלא קיבלו אותן, ביחס לאותם גירויים. במחקר אחר נמצא כי אזהרות טריגר עלולות להאריך את המצוקה שנגרמת כתוצאה מזכרונות טראומטיים. המנעות מטריגרים ידועה כבלתי מועילה לסובלים מ-ptsd ואף כמחמירה את מצבם. באחד מן המחקרים הבולטים שנערכו נמצא כי אזהרות טריגר מחזקות בקרב שורדי טראומה את התפיסה כי הטראומה היא חלק עיקרי בזהות שלהם, מה שבתורו מחמיר את סבלם. האזהרות עצמן עלולות לעורר חרדה.
באופן כללי, המחקר מציע כי אזהרות טריגר אינן דרך פעולה רצויה עבור מי שבאמת אכפת לו מאנשים הסובלים מפוסט טראומה. במקרה הטוב, הן לא יועילו. במקרה הרע, הן יזיקו.

אני חוזר על המלצתי הקודמת: רוצים להיות טובים? פשוט תהיו בני אדם. תכבדו אחרים, גם אם הם חושבים אחרת. תהיו קשובים ורגישים ואכפתיים. יחס שכזה עושה פלאים לנפשם של אחרים, לא משנה אילו סדקים יש בה.

תודה
TradeMark​(שולט)
TradeMark​(שולט) • 24 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:
אם כבר להפריט, אז גם את האחריות הקולקטיבית יו סיי?
יאללה. בואו נהפוך לחברה אגוצנטרית אטומה על מלא. חסרת התחשבות שמרוכזת באני, עצמי ואין עוד מלבדי.
נו, יש בזה "מן החרא". קצת. ציפ-ציפה.

אף אחד לא חי בוואקום, אפילו בתשלומי ארנונה את שותפה לצריכה משותפת מתוך הבנה בסיסית שהשותפות הזו היא מן מעגל קסמים שמחזיר לך כשאת נותנת. ללא הסימביוזה הזו יבצרו פערים שיעמיקו שסעים בין קבוצות במקום לאפשר מקום לכולם בצורה המיטבית ביותר.

לא נדרש דבר פרט להפנמה שיש בינינו מתמודדי נפש. איך נפעל? תלוי בטיב החרא שאנחנו, איי גס.

כאחת שהיא טיפוס מאוד אגרסיבי ואלים מילולית כלפי כל מי שאת מסמנת כ-"חושב אחרת ממך" אני לא חושב שאת האוטוריטה הנכונה לדחוף לסביבה יותר מקבלת, מנומסת ומכבדת. ובכלל לטעמי ניסיון לצנזר שפה הוא ניסיון לצנזר מחשבה ולכן בבסיסו לא מוסרי.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 24 בינו׳ 2022
זאלופון כתב/ה:
השיח התוקפני והמתנשא כלפי מתנגדי אזהרות הטריגר ממחיש חלק מן העלות של התופעה הזו. כוחנות והשחרה מוסרית של מתנגדים שלובות בה יד ביד.

אבל הקורא הממוצע רוצה להיות אדם טוב. אף שהוא מכיר בעלות הנ"ל, ולמרות שברור לו כי המנעות מאזהרות טריגר אין פירושה "לגלגל פוסט טראומטים מכל המדרגות", עדיין ברצונו להתחשב בהם. יתכן שישאל את עצמו: האם התועלת לא שווה את העלות?

ובכן, לא. אזהרות טריגר הן הרבה דברים: דרך קלה להרגיש עליונות מוסרית ללא הקרבה, כלי לשליטה בשיח, אמצעי להמנעות מדעות מנוגדות. דבר אחד הן אינן: סיוע לפוסט טראומטים.

עם התפשטות התופעה החל גם מחקר אודותיה. הממצאים מלמדים שאזהרות טריגר אינן מועילות לאנשים שעבורם הן כביכול נועדו. למעשה, המחקר מציע כי ההיפך הוא הנכון: אזהרות טריגר יכולות לפגוע בסובלים מפוסט-טראומה.

מחקר שנערך בהרווארד מצא כי בקרב אנשים המאמינים שמילים יכולות לגרום נזק, אלו שקיבלו אזהרות טריגר חוו יותר חרדה מאלו שלא קיבלו אותן, ביחס לאותם גירויים. במחקר אחר נמצא כי אזהרות טריגר עלולות להאריך את המצוקה שנגרמת כתוצאה מזכרונות טראומטיים. המנעות מטריגרים ידועה כבלתי מועילה לסובלים מ-ptsd ואף כמחמירה את מצבם. באחד מן המחקרים הבולטים שנערכו נמצא כי אזהרות טריגר מחזקות בקרב שורדי טראומה את התפיסה כי הטראומה היא חלק עיקרי בזהות שלהם, מה שבתורו מחמיר את סבלם. האזהרות עצמן עלולות לעורר חרדה.
באופן כללי, המחקר מציע כי אזהרות טריגר אינן דרך פעולה רצויה עבור מי שבאמת אכפת לו מאנשים הסובלים מפוסט טראומה. במקרה הטוב, הן לא יועילו. במקרה הרע, הן יזיקו.

אני חוזר על המלצתי הקודמת: רוצים להיות טובים? פשוט תהיו בני אדם. תכבדו אחרים, גם אם הם חושבים אחרת. תהיו קשובים ורגישים ואכפתיים. יחס שכזה עושה פלאים לנפשם של אחרים, לא משנה אילו סדקים יש בה.

כפרה עליך זאלו, מה היינו עושים כאן בלעדיך.
וכן, גם אני הלכתי לבחון את הנקודה הזו מייד כשהדיון התחיל. לבדוק אם אזהרות טריגר מסייעות או אולי מטרגרות מטעם עצמן. לי היה די ברור אינטואיטיבית, שהן עצמן מטרגרות ומנזקות. זה קצת כמו להתחיל שיחה עם מישהו שאומר לך: "אני רוצה לומר לך משהו, אבל אל תפגע." שיקום זה שלא נכנס למתח עם הפתיח הזה. ברור שזה צופה פגיעה. (:
אני מאוד מסכימה שיש משהו מאוד מתנשא ואלים בדרישה לשים אזהרות טריגר. זה שוב מחלק את העולם לטובים ורעים, בתשלום כל כך נמוך. זה בעיקר מלטף את האגו של ה"טובים". אבל זה עוד מילא. הבעיה היא שזה מתנשא ואלים גם מול כל מי שהוא בעל רגישות לטריגר כזה או אחר.
באופן כללי, הנסיון לבוא לקראת ה"מסכנים והחלשים" יכול להגיע למקום שהופך אנשים שיכלו להתמודד עם לקות או עם בעיה, למסכנים וחלשים באמת. לכולנו יש חוזקות וחולשות, כולנו צריכים לפתח כישורי חיים, כישורים חברתיים, כישורי שרידה, כישורי בחירה, כישורים שיאפשרו עצמאות, ערך עצמי, קיום בכבוד וכו'. לפעמים אפילו אין לנו לקות או בעיה. לפעמים עצם מי שאנחנו הוא לקות או בעיה, וזה נכון לכל מי שהוא לא גבר לבן, פריוילג, בריא, ממעמד הביניים ומעלה. כל השאר: נשים, שחורים, אנשים במעמד נמוך ועוד ועוד, מסומנים כמוחלשים, ככאלה שיש לבוא לקראתם. לא כזה סבבה להסתובב עם טייטל כזה. טייטלים כאלה מנכיחים ויוצרים את הבעיה, גם על זה יש מחקרים.
כל הגישה הנוהגת של התחשבות יתר מנכיחה את החולשות ולא מטפלת בהם. יותר מכך, לאט לאט אנחנו מנסים להתקדם לעולם שנוטה לעודד התחשבות יתר לקבוצות חלשות, עד שזה מגיע למקום שמעודד יצירת תפיסה אישית קורבנית, במקום נסיון לעבוד על החולשות. אנחנו מתחילים להאדיר קורבנות, ולאפשר לקורבנות להתנהל באיזה אופן שהם רוצים, רק מעצם היותם כאלה. ניתן לראות היום את השיח הרעיל של נשים מול גברים, איך הן משתיקות במדיות גברים בטענה שהם מסגבירים, גם כשהם מספרים דברים הנוגעים ישירות אליהם. נשים פשוט לא צריכות יותר לעמוד בתנאי שיח הגיוני ומכבד, רק משום שהן נשים.

אני בעד שיח שמנסה להיות רגיש לחברה מסביב, אבל לא עד לרמה שמישהו יכול להשתיק אותי כי דעתי לא נראית לו, או כי היא לא הדעה הנכונה שאני צריכה להחזיק בה על פי הפי סי, או שההתנהגות שלי היא לא ההתנהגות הנכונה, וכו'. כמובן, בכפוף לכך שאני לא נוהגת נגד מישהו באלימות ופוגענות, בתירוצים שנוגעים לחופש הביטוי, כן? אבל נדמה לי שכולנו יודעים מתי מדובר בדעה, ומתי מדובר בתירוץ שמטרתו להכמין את הרצון לפגוע.

אני חושבת שהגישה הזו יוצרת בעיות משמעותיות, בעיקר כי אנשים לא מתמודדים עם הקשיים שלהם, אלא מעוניינים להקצין את הבעיה. למעשה הבעיה מאפשרת המון תשומת לב והקלות. כאמור, לא חושבת שאזהרת טריגר עוזרת במשהו. ראשית, כפי שזאלו אמר, משום שאין הוכחה מחקרית לזה, למעשה אפילו להיפך: אזהרת טריגר מייצרת מתיחות וחרדה רק מעצם האזהרה. שנית, משום שאזהרת טריגר לא מאפשרת לעבוד על הוויסות החושי של פוסט טראומטים. על השליטה על התחושות, ויכולת לנטרל את התחושות הקשות.

זה לא נכון שלא ניתן לעבוד על וויסות חושי של פוסט טראומטיים, יש המון טיפולים שמנסים לפתח בטראומטיים וויסות חושי. למעשה, יתכן שללוקים בפוסט טראומה יש לפני הכל, בעיית וויסות חושי והפוסט טראומה הוא פועל יוצא מכך. לאמן ולפתח בתוכנו כישורי חיים זה כמו להתאמן בספורט. רובנו לא בנויים להיות אלופים, אבל אימונים יצמיחו שריר ויכולות גופניות אצל כל מי שיתאמן, והרוב המוחלט של אלה שמתאמנים בכישורי החיים החסרים להם, יגיעו למקום טוב יותר לאחר אימון כזה.

בגדול אני נגד העדפה מתקנת, וזה נראה לי דומה מהותית. ההעדפה המתקנת היא כתם היוצר ומנכיח נחיתות. מי שעומד בתנאי הקבלה שיתכבד ויכנס, כי אם מכניסים חלק שלא עומדים בתנאים, הרי שמתקיימות אפליה פסולה של כל האחרים שלא עומדים בתנאים, כן? אני מאמינה שגם להם יש סיבות מעניינות, חלקן טובות, למה הם לא עמדו בתנאים.
אני נגד מתן הקלות של זמן, והקלות אחרות לבעלי הפרעת קשב וריכוז. אם זמן הוא פרמטר בעל משמעות, הרי שמפלים את כל השאר. אז או שיאפשרו את תוספות זמן וההקלות לכולם, או שאנשים יפעלו לטפל בבעיה עצמה. החיים לא באמת נותנים הקלות, ולכן זה לא באמת פותר משהו.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לא נראה לי שמישהו באמת בא בקטע של "מי שלא שם אזהרת טריגר הוא חרא בנאדם" או משהו כזה. יש *בקשה* לשים אזהרה כשעשוי להיות בה צורך. לא רוצה לשים? אוקיי, לא חייבים ואין על זה סנקציות (הכי גרוע - מישהו שחושב אחרת ממך יחשוב שאתה לא בסדר. בו הו. זה הרי יקרה בכל מקרה).
יש פה הצעה לדרך להתחשב באחרים. לא חייבים לקחת אותה.

ההתנגדות הפילוסופית נראית לי מוזרה. החשד שלי שהדובר עשוי להיות אדם לא הכי נחמד לא מגיע מעצם זה שמישהו לא חשב לשים אזהרת טריגר (כי באמת, כי אפשר לנחש את הטריגרים של כולם, למרות שיש נפוצים שידועים), אלא מזה שאחרי שאומרים לו שהתוכן קשוח וכדאי לצרף אזהרה, עונה - לא! אני לא אשים אזהרה! אני מתנגד לאזהרות!
אני מבינה את חוסר הרצון לטרוח בשביל נוחות של אחרים אבל זה כל מה שזה. לטרוח כדי שלאחרים יהיה יותר נוח. לא רוצה? לא חייב. לומר שזה ממש חשוב לי ושיש לי סיבה עקרונית להימנע מלעשות משהו שאני יודע שיעזור לאנשים נשמע לי מוזר. זה נראה לי דבר מוזר לעשות ממנו פרינציפ.

רובנו מכירים את הקונספט של אזהרת ספוילר, נכון? כשמדברים על סרטים וספרים נהוג להסתיר פרטי עלילה למקרה שיש מישהו שלא קרא. האם אנשים שלא קראו את הספר צריכים לדעת בעצמם לא להיכנס לדיונים על הספר? כן, אבל עדיין קיים מנהג האזהרות כי למה לא, זה חינם וזה עוזר לאנשים. ואם מישהו עכשיו יבוא ויתחיל לנאום על כמה שזה מיותר כי האינטרנט הוא לא החיבוק של אמא ואי אפשר להתחשב בכולם וכל זה, סביר להניח שיסתכלו עליו עקום. נכון, אי אפשר תמיד הכל לכולם, אבל למה לא להתחשב כשכן אפשר?

אף אחד לא הציע חוק. אף אחד לא הציע חובה. גם נימוסים הם לא חובה, ועדיין הם רעיון מצויין למי שרוצה לקיים אינטרקציות עם אנשים אחרים ולהנות מזה. כללי התנהגות שהופכים את המרחב לנעים יותר ובטוח יותר ליותר אנשים. אני אוהבת כללים כאלה. אני אוהבת להיות בחברה שמקבלת על עצמה כללי התנהגות שמאפשרים מינימום סבל למקסימום אנשים. למה לא, למען השם.
כלומר, יש פה תגובות שאומרות למה לא, חלקן של אנשים מאד רהוטים עם טיעונים מאד טובים וסגנון כתיבה שאני מאד מחבבת. אך אני לא מסכימה איתן וחושבת שהן קטנוניות. במיוחד צורם לי החיבור בין אזהרה לצנזורה, כי מדובר בדברים מאד שונים, כמעט הפכים: צנוזרה נשענת על ההנחה שיש דברים שעדיף לאנשים לא לראות, ולכן כדאי לא להציג להם אותם. אזהרת תוכן נשענת על ההנחה שמוטב להניח לכל סוגי התכנים להתקיים ולאפשר לכל צופה לבחור בעצמו אם להיחשף לתוכן הקשה או לא. אלה פרקטיקות מנוגדות. אזהרת תוכן היא ממש לא צנזורה וגם לא קרובת משפחה שלה.
ScatNerd
ScatNerd • 24 בינו׳ 2022
אזהרות טריגרים זה מיותר לחלוטין לדעתי. איך אני אמור לדעת אם משהו שאני כותב יקפיץ למישהו איזה פיוז??
ולמה בכלל שזה יהיה אכפת לי? לא תפקיד שלי להציל אחרים. מי שמסתובב כאן זה על אחריותו, בדיוק כמו שיודעים לקחת אחריות על דברים אחרים בחיים.
Tyrell​(אחרת)
Tyrell​(אחרת) • 24 בינו׳ 2022
BizarreMind כתב/ה:
אזהרות טריגרים זה מיותר לחלוטין לדעתי. איך אני אמור לדעת אם משהו שאני כותב יקפיץ למישהו איזה פיוז??
ולמה בכלל שזה יהיה אכפת לי? לא תפקיד שלי להציל אחרים. מי שמסתובב כאן זה על אחריותו, בדיוק כמו שיודעים לקחת אחריות על דברים אחרים בחיים.

עשה על מה שאתה מפרסם אם הוא טריגרי

אצלי נגיד יש הרבה עירום גברי, דיק פיקס וכו
שמתי הערת טריגר לזה וזהו
אי אפשר ללכת לכת הזמן על ביצים פה
לשם כל התכנסנו בסופו של דבר
ביזאר או פטיש אהוב יכול להיות טריגר לאחר
אז מעט שימת לב וזהו
לא נאמר כביקורת
ScatNerd
ScatNerd • 24 בינו׳ 2022
זה אתר שמתעסק ב בדס"מ, דברים כאלה אמורים להיות בנורמל כאן. לא צריך אזהרה מראש.
tal tickle
לפני שנתיים • 25 בינו׳ 2022
tal tickle • 25 בינו׳ 2022
לט'ס קאט טו דה צ'ייס. כדי להיות פרודוקטיבים, מי שחושב שצריך אזהרות טריגרים שיגיד על אילו טריגרים הוא חושב שצריך אזהרות.
ולא חוכמה לכתוב "הכל", אם כל דבר יכול להיות טריגר אז לא תהייה אזהרה על שום טריגר.
morningdew​(שולט)
לפני שנתיים • 26 בינו׳ 2022
morningdew​(שולט) • 26 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:
סך הכל נדרש מאתנו להיות ערים לאפשרות שיש בינינו פוסט טראומתיםות, מטורגריםות ששיח/פוסטים בנושאים מסוימים מציפים אירועי עבר שלא בהכרח התגברו עליהם.
מה ניתן לעשות?
* התראות טריגר בכותרת כל פוסט/דיון, התוכן המטרגר בגוף הפוסט
* השתדלות מירבית לנהל דיון לגופו של עניין ולא לגופו של אדם
* להמנע מהטחת האשמות
* מינימום שיפוטיות
* הכלה של מטורגר/ת בזמן הצפת העניין מצדם
* להתייחס ברצינות להבעת תחושות קשות מצד הנפגע/ת, לא לבטל אותםן

כמו שזאלופון סיכם יפה, המחקר העדכני מלמד שהתראות טריגר לא מועילות לפוסט-טראומטים. ייתכן שהן אפילו מזיקות להחלמה של חלק מהפוסט טראומטיים.

לכן התראות טריגר אינן כלי רלוונטי. הן לא צריכות להיכלל ברשימת האפשרויות - בהנחה שהתכלית של הדיון הזה היא באמת לנסות לעזור לפוסט-טראומטים.
בלוסום​(לא בעסק)
לפני שנתיים • 26 בינו׳ 2022

דוגמא מצויינת

בלוסום​(לא בעסק) • 26 בינו׳ 2022
Alas כתב/ה:
לא היתה בקשה להצטנזר אלא להתריע על תוכן שעלול לטרגר.
לדוגמא: תמונת הפרופיל. בעת טעינת התמונה לפרופיל הפרטי שלנו נשאלת השאלה; אם התמונה מכילה עירום מלא. במידה והגדרנו "כן" התמונה תוצג בפרופיל עם טשטוש.
שאלה זו מאפשרת לצופיםות בפרופיל להחליט אם הםן מעונייניםות לראות את העירום המלא או לדלג עליו.
האם כלובי לא איפשר את התמונה כלל? לא. הוא יצר סנן ואיפשר לנו להחליט מה יהיה התוכן שאליו נבחר להחשף.
אזהרות טריגר; זהה לאפקט הטשטוש שיש על התמונה.