סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דאדי אישיוז? סיריאסלי?

morningdew​(שולט)
לפני שנתיים • 28 בינו׳ 2022
morningdew​(שולט) • 28 בינו׳ 2022
המונח 'דאדי אישיוז' הוא דרך לא סובלנית במיוחד לנסות להבין את הדינמיקה הבדס"מית age play.

כמו כל דינמיקה בדס"מית פוטנטית באמת, יש בage play עימות עם נורמות וניליות,
העצמה אפשרית של תהליכי העברת הכוח,
וסיוע למשתתפים בה להרגיש/לחוות יותר לעומק את הדומיננטיות או הכניעות שלהם.

אם זה באמת מעניין אותך להבין -
אז נקודת מוצא אפשרית בעברית, במאמר באתר הכלוב מראשית ימיו -
https://thecage.co.il/magazine,444.html

ונקודת מוצא אפשרית באנגלית -
https://www.intomore.com/culture/Age-Play-As-a-Consensual-Way-To-Explore-Sexual-Dynamics/
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 28 בינו׳ 2022
הרבה פנטזיות בעולם הבדס"מ מתעסקות במילוי חוסרים וצרכים לא-מודעים (במובן הפסיכואנליטי של המילה) שיש לאדם, בין אם בהווה או משהו שנחרט בו בילדות: תחושה של כוח או שחרור מנטל האחריות והשליטה, למצוא דמות מכילה ומטפלת או דמות לטפל בה ולהרגיש משמעותי בשבילה.

לגלם דמות של "דאדי" או של "ילדה", בסופו של דבר, מתעסק בדיוק בזה.
ה"דאדי" זוכה להיות מרכז עולמה של מישהי, ו"הילדה" זוכה לתחושה של טיפול ויכולה להניח בצד את נטל האחריות (גם אם ברור לכולם שזה לזמן מוגדר של סשן).

"דאדי" זה פשוט כינוי של דמות שמאפשרת לצד הגבולות והדרישות גם תחושה של קבלה, טיפול ורוך. ויש מי שמרגישה שזקוקה לזה ולא רק לדמות כמו "אדון" שמתאפיינת ביותר ריחוק.
לא באמת מדובר ברצון לשכב עם האבא הביולוגי אלא במילוי צרכים שדינמיקה כזו מאפשרת.
סווריןן
סווריןן • 28 בינו׳ 2022
הסברים פסיכואנליטים לא משכנעים לטעמי. כל התנהגות הופכת לסיפוק משאלה כמוסה, המלטות מסיפוק משאלה כמוסה, או הכחשה... אם במין ונילי, הרצון לראות את בת הזוג בתחתונים שחורים, או העדפה למין אוראלי, או חיבה לנרות ריחניים אינם דורשים הסברים מיוחדים שפונים לילדות המוקדמת, לא בטוח שבדסמ מחייב הסברים מסוג זה.

משחקי שליטה הם תאטרון. שמות הם props. אם היא קוראת לי 'חומי', אני לא באמת רוצה להיות כלב, או מסגיר שאיפת ילדות להיות כלב. זהו משחק שמאפשר לה לבזות אותי בצורה שמאפשרת לי להיות מושא חיבה שלה, מבלי להיות בן זוג. כי פסקתי להיות אנושי. אם היא קוראת לי 'דאדי', היא לא מסגירה שאיפה כמוסה להיות עם אבא שלה (צריך לשים לב לאנגלית כאן). היא לא תרצה שאתלבש או אדבר כמו אביה. היא מחפשת משחק שליטה עם דמות שמשלבת חום בתוך ההיררכיה, ומאפשרת לעצמה לקרוס אל תוך חוסר המודעות (היחסית) של ילדה. כשהיא משחקת בלהיות ילדה, היא נכנסת למרחב עם פחות בקרה ויותר משחקיות. כשהיא מכניסה אותי לשם כ'דאדי', אני מאפשר לה לשחק, אבל גם 'שומר' עליה. לכן אני מאפשר לה להיכנס יותר אל תוך המשחק.
Mary Jane
Mary Jane • 28 בינו׳ 2022
אנשים עם זיכרון טוב משלי מוזמנים לתקן אותי, אך נראה כי כל עניין ה"דאדי" צבר תאוצה והפך להיות פופולרי רק בשנים האחרונות. בעבר זה לא היה שכיח כלל, ובטח שלא תפס נפח כזה בעולמות ה"מיילדום" כפי שרואים כיום - מה שמעורר את השאלה, האם סטייה מינית היא עניין של אופנה? האם אפשר בכלל לכנות זאת "פרברסיה", או שמא זה תוצר של רוח התקופה...

כמו תמיד, יש אנשים עם מידה גבוהה של אותנטיות וזיקה לעניין, ויש אנשים שרוכבים על הגל, זורמים איתו ובפרט עם מה שהבחורות רוצות וצריכות. מסופקתני, בהקשר הזה, האם כל אותם גברים שמכנים עצמם "דאדי" כלאחר יד אכן היו עושים זאת אילולא היו ערמות של נשים בעת הזאת שמחפשות "דאדי", ודי לחכימא ברמיזא...
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 28 בינו׳ 2022
Mary Jane כתב/ה:
אנשים עם זיכרון טוב משלי מוזמנים לתקן אותי, אך נראה כי כל עניין ה"דאדי" צבר תאוצה והפך להיות פופולרי רק בשנים האחרונות. בעבר זה לא היה שכיח כלל, ובטח שלא תפס נפח כזה בעולמות ה"מיילדום" כפי שרואים כיום - מה שמעורר את השאלה, האם סטייה מינית היא עניין של אופנה? האם אפשר בכלל לכנות זאת "פרברסיה", או שמא זה תוצר של רוח התקופה...

כמו תמיד, יש אנשים עם מידה גבוהה של אותנטיות וזיקה לעניין, ויש אנשים שרוכבים על הגל, זורמים איתו ובפרט עם מה שהבחורות רוצות וצריכות. מסופקתני, בהקשר הזה, האם כל אותם גברים שמכנים עצמם "דאדי" כלאחר יד אכן היו עושים זאת אילולא היו ערמות של נשים בעת הזאת שמחפשות "דאדי", ודי לחכימא ברמיזא...

לגמרי. הופתעתי מזה לאללה כשחזרתי לכלוב. כאילו, פתאום איזה סכר נפרץ. לדעתי זה בגלל שגבולות הטאבו הולכים ומתרחקים בעולם שהמיניות הרגילה בו היא כל כך מותרת. חלק גדול מהריגוש המיני מגיע עם הפלרטוט עם האסור, ברגע שכמעט הכל מותר, מחפשים את הדבר הבא.
ArchAngel​(שולטת)
ArchAngel​(שולטת) • 28 בינו׳ 2022
סוורין, אני מרגישה שלא הבנת את כוונתי.
לא התכוונתי למשמעות האדיפלית של הפסיכונאליזה שמעידה על קשר הכרחי עם הילדות המוקדמת אלא להגדרה הפסיכואנליאטית למונח "לא מודע" שהיא, בקצרה, מונח המתייחס לכל פעילות שאינה נוכחת בשדה המודע של הנפש ברגע נתון.
יש הרבה סיבות שפנטזיה מסוימת תגרה אותנו, והיא לא חייבת להיות קשורה בהכרח לילדות אבל כן לגעת באזורים שמעסיקים אותנו בנפשנו וטרם חקרנו.
כשנדלקים מלגלם דמות מטפלת או להתיילד ולהיות מטופלים ע"י אחת זה מתכתב עם צרכים שקיימים בנו כפי שתיארת בהמשך התגובה שלך- הכלה, חום, שחרור מלהיות מבוקרים. אלו סיבות מגוונות שיכולות להיות קשורות להיבטים שאדם חש בתוכו בהווה ולא בהכרח בגלל הילדות כפי שציינתי בתגובתי.
ונראה כי אנו תופסים באופן דומה את שורש המשיכה בפנטזיה הזו: מענה על צרכים רגשיים (חום, הכלה וכו') שבאים לידי ביטוי בדינמיקה מסוג זה ולא איזו משיכה סמויה להורה הביולוגי.

ולמען היתר ספק רצון למענה לצרכים האלו הוא לגטימי. העיקר שכולם מפיקים הנאה מכך.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שישי ינו' 28, 2022 11:00 am, סך-הכל נערך פעם אחת
Obsessive
Obsessive • 28 בינו׳ 2022
אז רגע, אם המשיכה מגיעה ממקום לא בריא וכי אני צריכה לדמיין את אבא שלי מזיין או אונס אותי. כי המון סיבות.

צריך לזרוק אותי לתהום ולזרוק את
המפתח?

כל אחת צריכה את זה מסיבה שונה.
כל אחד צריך משהו מהסיבה שלו.

יאלה תזרקו את המפתח
עדיף לי להיות זרוקה באיזה תהום שחור
סווריןן
סווריןן • 28 בינו׳ 2022
ArchAngel כתב/ה:
סוורין, אני מרגישה שלא הבנת את כוונתי.
לא התכוונתי למשמעות האדיפלית של הפסיכונאליזה שמעידה על קשר הכרחי עם הילדות המוקדמת אלא להגדרה הפסיכואנליאטית למונח "לא מודע" שהיא, בקצרה, מונח המתייחס לכל פעילות שאינה נוכחת בשדה המודע של הנפש ברגע נתון.
יש הרבה סיבות שפנטזיה מסוימת תגרה אותנו, והיא לא חייבת להיות קשורה בהכרח לילדות אבל כן לגעת באזורים שמעסיקים אותנו בנפשנו וטרם חקרנו.
כשנדלקים מלגלם דמות מטפלת או להתיילד ולהיות מטופלים ע"י אחת זה מתכתב עם צרכים שקיימים בנו כפי שתיארת בהמשך התגובה שלך- הכלה, חום, שחרור מלהיות מבוקרים. אלו סיבות מגוונות שיכולות להיות קשורות להיבטים שאדם חש בתוכו בהווה ולא בהכרח בגלל הילדות כפי שציינתי בתגובתי.
ונראה כי אנו תופסים באופן דומה את שורש המשיכה בפנטזיה הזו: מענה על צרכים רגשיים (חום, הכלה וכו') שבאים לידי ביטוי בדינמיקה מסוג זה ולא איזו משיכה סמויה להורה הביולוגי.

ולמען היתר ספק רצון למענה לצרכים האלו הוא לגטימי. העיקר שכולם מפיקים הנאה מכך.

תודה על ההבהרה. הגבתי פחות אליך ויותר לתגובות קודמות כאן, שבהחלט קשרו בין משחק שליטה לילדות מוקדמת ווריאציות של פיצוי. מעבר לשאלת ערך האמת של קביעות מסוג זה--בשרשורים קודמים כאן א.נשים הכחישו על פי רוב ילדות שרוטה--יש משהו מאמלל כשמשווקים לא.נשים תפיסות כאלה. זו שמחפשת 'דאדי' נכנסת לסרט לפיו התשוקה שלה מתכתבת עם משהו במערכת היחסים עם אביה. זה פשוט turn off לא נחוץ... וקצת עצוב לראות כל כך הרבה תגובות כאן שמשקפות קבלה נרצעת של הפרדיגמה ההוליוודית הזו (סקס כפיצוי/תיקון וכיוב').
שלגי
שלגי • 28 בינו׳ 2022
broken-soul כתב/ה:
אז רגע, אם המשיכה מגיעה ממקום לא בריא וכי אני צריכה לדמיין את אבא שלי מזיין או אונס אותי. כי המון סיבות.

המפתח?

יאלה תזרקו את המפתח

אף אחד לא זורק אותך לתהום או לצינוק - אלא אם כן תבקשי ממש יפה 🤣
לאנשים קשה עם דברים שהם לא מבינים - זה שלהם וזה לא משליך עליך. מי שחושב שכן - שוב, זה שלו
תעשי מה שנכון לך ועושה לך טוב.
לא בטוחה שלהיות זרוקה בתהום כלשהי עונה על ההגדרה - אבל זו אני 😅
Obsessive
Obsessive • 28 בינו׳ 2022
שלגי כתב/ה:
broken-soul כתב/ה:

המפתח?

יאלה תזרקו את המפתח

אף אחד לא זורק אותך לתהום או לצינוק - אלא אם כן תבקשי ממש יפה 🤣
לאנשים קשה עם דברים שהם לא מבינים - זה שלהם וזה לא משליך עליך. מי שחושב שכן - שוב, זה שלו
תעשי מה שנכון לך ועושה לך טוב.
לא בטוחה שלהיות זרוקה בתהום כלשהי עונה על ההגדרה - אבל זו אני 😅

אני תמיד מבקשת יפה 🌻. ואולי העולם הנוכחי זה התהום שלי.

ולדעתי לא צריך להבין הכל, יש דברים שצריכים להישאר באפלה.

אבל כנראה לכולם יש זכות להביע את דעתם.
לרעה או לטובה

לא יודעת למה הגבתי לשרשור הזה בכלל
אבל קורה..